Sari la conținut

Accident Mortal Pipera B 12 KWA


Shorty
 Share

Postări Recomandate

In primul rand sincere parari de rau pentru Adrian. A plecat prea devreme dintre noi. E greu sa nu te gandesti ca oricare din noi puteam fi in locul lui.

 

Este buna ideea protestului doar ca trebuie gandita bine.

Din cate stiu eu procedura pentru obtinerea unei aprobari in bucuresti dureaza cam doua saptamani. Aici nu e Braila.

Pe mine ma intriga acest termen de foarte mult timp. Se cam pierde scanteia in cele doua spatamani.

 

Oricum eu o sa fiu Duminica la 11 la OMV.

 

Propun sa procedam in felul urmator:

Plecam cate doi-trei la fiecare minut si ne plimbam pe soseaua aia trecand pe la locul accidentului. Eventual ne oprim si aprindem lumanari. Ne plimbam pe soseaua aia cat ne tine benzina. Ne mai oprim mai bem un ceai mai facem o tura. Nu conteaza cati suntem, nu conteaza daca vine presa. Conteaza sa facem ceva.

 

Daca vom avea tricouri va fi mult prea bine. Daca vom avea si banere va fi mai mult decat mine.

Eu am un baner pe care scrie: Neatentia mea te costa bani, neatentia ta ma costa viata.

....

 

Se cunoaÂşte adresa fufei care a produs accidentul? cred că cel mai bine ar fi o adunare spontană în fața casei acesteia, cu aprindere de lumânări Âşi postarea acelui banner pe poarta casei respectivei. Plus claxoane, turări de motoare, păcănele, etc. Mulți dintre Âşoferii care vor trece pe la sensul giratoriu, posibil să nu Âştie despre ce este vorba, să nu fi aflat despre accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 248
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se cunoaÂşte adresa fufei care a produs accidentul? cred că cel mai bine ar fi o adunare spontană în fața casei acesteia, cu aprindere de lumânări Âşi postarea acelui banner pe poarta casei respectivei. Plus claxoane, turări de motoare, păcănele, etc. Mulți dintre Âşoferii care vor trece pe la sensul giratoriu, posibil să nu Âştie despre ce este vorba, să nu fi aflat despre accident.

Banuiesc cam pe ce strada sta matracuca dar o sa ma interesez astazi sa vad daca reusesc ceva.Eu lucrez pe aici in pipera si am vazuto de N ori la mega image nu departe de locul accidentului cred ca sta exact pe strada unde sunt puse lumanarile.

Editat de dorel pegaso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se cunoaÂşte adresa fufei care a produs accidentul? cred că cel mai bine ar fi o adunare spontană în fața casei acesteia, cu aprindere de lumânări Âşi postarea acelui banner pe poarta casei respectivei. Plus claxoane, turări de motoare, păcănele, etc. Mulți dintre Âşoferii care vor trece pe la sensul giratoriu, posibil să nu Âştie despre ce este vorba, să nu fi aflat despre accident.

da e fosta nevasta a lui uzunov cred

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Invirtitul in giratoriu nu va va aduce niciun plus de imagine si nici nu va transmite mesajul pe care vreti sa-l transmiteti.

Daca unul cu masina va forta intrarea in giratoriu printre voi si va reusi, ceilalti nu vor mai sta pe ginduri si poate unii n-o vor face delicat.

 

Mai bine faceti asa: clown.gif

 

sau asa http://www.youtube.com/watch?v=CJq1KzxLTzY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a-ti organiza acest mars v-am fi recunoscatori, iar Adrian sigur s-ar fi bucurat, motocicleta a fost una dintre marile lui iubiri.

 

Va multumim pt ca datorita voua s-a aflat si poate sunt sanse mai mici ca ceva sa dispara de la dosar.

Familia ca parte in acest dosar, nu poate sa faca copii, fotografii la actele din acest dosar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SCOPUL ESTE DE A ATRAGE ATENTIA LUMII DE ACCIDENTUL DIN PIPERA

 

DE ENERVAT ..PARTICIPANTII LA TRAFIC NU CRED CA ESTE CAZUL

 

NIMENI NU ARE NEVOIE DE NERVI MAI PUTIN FAMILIA IN CAUZA\

 

PENTRU EI E NEVOIE CA LUMEA SA CUNOASCA CA A EXISTAT UN ACCIDENT IN CARE UN OM NEVINOVAT A MURIT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SCOPUL ESTE DE A ATRAGE ATENTIA LUMII DE ACCIDENTUL DIN PIPERA

 

DE ENERVAT ..PARTICIPANTII LA TRAFIC NU CRED CA ESTE CAZUL

 

NIMENI NU ARE NEVOIE DE NERVI MAI PUTIN FAMILIA IN CAUZA\

 

PENTRU EI E NEVOIE CA LUMEA SA CUNOASCA CA A EXISTAT UN ACCIDENT IN CARE UN OM NEVINOVAT A MURIT

Bine, deci ideea cu mersul si blocatul giratoriului nu e buna, aia cu mers la locul accidentului nu are impact ca e la tara in sat de boieri, singurul lucru de impact e sa facem un mars autorizat in centru.

Ce sanse sunt sa facem asa ceva pana nu da zapada? Exista cineva aici pe forum dispus sa-si piarda vremea pe la primarie sa ceara autorizatie si membru ONG-ist ca sa aiba acoperire sa o faca? Daca da, cand se preconizeaza sa se intample evenimentul ca am inteles mai sus ca tipic in Bucuresti se obtine o autorizare din asta cam in 2 saptamani? Daca da, vine cineva peste 2-3 saptamani? Daca ploua cu galeata peste 2-3 saptamani?

Eu as zice sa facem si flash mob duminica, si daca se poate si nu se strica vremea si mars cand o fii sa fie, ca daca ne culcam pe o ureche ca mergem la mars autorizat s-ar putea ca ala sa fie hat pe la SMAEB cand probabil o sa fie organizat de motociclism.ro/ACMR + BPR pentru un trafic mai civilizat bla bla, nu pentru accidentul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O stiam pe asta a lu' Remi Gaillard, dar m-am gindit ca pe trecerea de pietoni mai au o sansa. Altfel pe strada prin Pipera daca faci asa, ai toate sansele sa ajungi carne de mici pe sub rotile vreunui Chiu 7. ;)

 

Mesaj completat

Asta e ideea. Cu deranjat traficul nu-ti aduni sustinatori in protest si nici nu transmiti mesajul.

Se poate transmite un mesaj prin deranjarea traficului doar atunci cind vor bloca strada 1000 de mobre. :laugh:

 

 

majoritatea , ca si la braila , nu cred ca dau 2 bani pe un protest cum a fost cel de saptamana trecuta . deaia nu mai poate respectivul ca s-au strans 100 de mociclete in fata geamului sau prin oras. sta putin in casa pana se plictiseste lumea si pleaca dupa care totul revine la normal. io asa vad.

unii ca sa invete ceva trebuiesc schinjuiti bine , dat foc la masina , la casa , rapit rude , copii, nevasta , etc .

la un protesc dasta pasnic in fata casii unui tembel e egal cu 0 , nu ma mir ca intr-o zi sa scoata curu pe geam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, deci ideea cu mersul si blocatul giratoriului nu e buna, aia cu mers la locul accidentului nu are impact ca e la tara in sat de boieri, singurul lucru de impact e sa facem un mars autorizat in centru.

Ce sanse sunt sa facem asa ceva pana nu da zapada? Exista cineva aici pe forum dispus sa-si piarda vremea pe la primarie sa ceara autorizatie si membru ONG-ist ca sa aiba acoperire sa o faca? Daca da, cand se preconizeaza sa se intample evenimentul ca am inteles mai sus ca tipic in Bucuresti se obtine o autorizare din asta cam in 2 saptamani? Daca da, vine cineva peste 2-3 saptamani? Daca ploua cu galeata peste 2-3 saptamani?

Eu as zice sa facem si flash mob duminica, si daca se poate si nu se strica vremea si mars cand o fii sa fie, ca daca ne culcam pe o ureche ca mergem la mars autorizat s-ar putea ca ala sa fie hat pe la SMAEB cand probabil o sa fie organizat de motociclism.ro/ACMR + BPR pentru un trafic mai civilizat bla bla, nu pentru accidentul asta...

 

 

IO ma angajez sa obtin autorizatia de la Primarie (in timp util). Dar, inainte de asta, trebuie sa existe un ONG, ceva, care sa depuna cererea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SCOPUL ESTE DE A ATRAGE ATENTIA LUMII DE ACCIDENTUL DIN PIPERA

 

 

NIMENI NU ARE NEVOIE DE NERVI MAI PUTIN FAMILIA IN CAUZA\

 

PENTRU EI E NEVOIE CA LUMEA SA CUNOASCA CA A EXISTAT UN ACCIDENT IN CARE UN OM NEVINOVAT A MURIT

cum vad eu lucrurile.

ne stringem cat mai multi posibil la locul crimei in liniste ,aprindem luminari ca asa fac crestinii, ne reculegem in liniste un timp dupa care sa lasam motoarele sa urle in locul nostru!

in felul asta nu blocam traficul ,nu avem nevoie de autorizatii.

daca se vor aprinde acolo zeci sau sute de lumini pt motociclistul ucis lumea va sti de ce ne aflam acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vad eu lucrurile.

ne stringem cat mai multi posibil la locul crimei in liniste ,aprindem luminari ca asa fac crestinii, ne reculegem in liniste un timp dupa care sa lasam motoarele sa urle in locul nostru!

in felul asta nu blocam traficul ,nu avem nevoie de autorizatii.

daca se vor aprinde acolo zeci sau sute de lumini pt motociclistul ucis lumea va sti de ce ne aflam acolo!

oarecum Offtopic: Te rog daca cumperi lumanari ia-mi si mie 2 ca nu am timp de asa ceva pana poimaine. Nu glumesc, pur si simplu sunt blindat cu lanterne cu LED-uri si alte tampenii din astea prin casa, asa ca si ultima data cand am fost la asa ceva (la pod la Otopeni) nu am avut ce trebuie la mine.

 

Eu am inteles ca ne intalnim totusi duminica in benzinaria aia pe la 10 sau 10:30 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand vreau sa va rog ceva:

Renuntati la violenta, fie ea chiar verbala la adresa doamnei, noi nu dorim razbunare ci sa se faca dreptate.

Amenintarilor la adresa ei ne pot aduce probleme atat nou cat si voua, deja doamna se simte haituita.

Ganditiva ca poate avea dusmani ce nu au nici o legatura cu noi sau cu acest caz, care pot profita de asta.

Sa-i dea Dumnezeu o viata lunga si santoasa in care sa-l viseze pe Adrian in fiecare noapte si asta e deja o razbunare.

In al doilea rand, noi am vrea ca acest caz sa nu fie uitat prea curand si voi ne puteti ajuta, doar asa putem pune presiune pe ei.

Jurnalistii au renuntat cand nu am vreu sa facem circ si le-am reprosat ca au modificat declaratiile parintilor.

Marsurile voastre spontate sau organizate vor asigura acest lucru.

 

Si in al treilea rand, am vrea daca se poate, sa si cunoastem cateva dintre perosanele care vor sa ne ajute.

 

Inca odata va multumesc eu, sora lui Adrian si toata familia lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum vad eu lucrurile.

ne stringem cat mai multi posibil la locul crimei in liniste ,aprindem luminari ca asa fac crestinii, ne reculegem in liniste un timp dupa care sa lasam motoarele sa urle in locul nostru!

in felul asta nu blocam traficul ,nu avem nevoie de autorizatii.

daca se vor aprinde acolo zeci sau sute de lumini pt motociclistul ucis lumea va sti de ce ne aflam acolo!

 

 

Ca să fiu clar voi fi acolo unde se va stabili adunarea, dacă voi fi liber de la serviciu. nu contează unde Âşi cum. DAR oare nu ne cam plângem de milă? statisticile spun că în accidente suntem cam 50% vinovați, noi, cei pe două roți Âşi în 50% din cazuri ceilalți participanți la trafic (+/- 3% nu stau sa caut statistici). ÂŞi anul ăsta am văzut o groază de accidente în care motocicliÂşti mai mult sau mai puțin experimentați s-au împrăÂştiat din vina lor. viteză, lipsă de experiență, neatenție sau ghinion. N consecință, eu zic să scriem pe bannere Âşi pe tricouri, "lăsați-ne să murim când vrem noi, nu cand vreți voi!".

Pentru că cei care nu au nici o legătură cu mersul pe două roți văd la tembelizor Âştiri (sau pe youtube) cu teribiliÂşti care încearcă să ajungă la 300km/h pe bucata de autostradă de la Cluj, văd diversi băieți mai îndemânatici Âşi mai talentați dîndu-se pe o roată prin centrele oraÂşelor, pentru că acolo sunt Âşoselele late, aud zgomot de eÂşapament, noapte pe două-trei când le doarme coplul Âşi nu aude, dar ei nu pot dormi pentru că sunt copleÂşiți de griji, văd diverÂşi indivizi pe două roți cu motor (nimeni nu face deosebirea dintre un motor Âşi un scuter) care se strecoară periculos în slalom printre maÂşini, Âşi în felul ăsta nu stau la semafoare de 10 de ori ci numai de două ori sau nici măcar atât. Ori după toate astea nu pot decât să gândească: V-o faceți cu mâna voastră Âşi apoi vă plângeți când unul din voi moare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca să fiu clar voi fi acolo unde se va stabili adunarea, dacă voi fi liber de la serviciu. nu contează unde Âşi cum. DAR oare nu ne cam plângem de milă? statisticile spun că în accidente suntem cam 50% vinovați, noi, cei pe două roți Âşi în 50% din cazuri ceilalți participanți la trafic (+/- 3% nu stau sa caut statistici). ÂŞi anul ăsta am văzut o groază de accidente în care motocicliÂşti mai mult sau mai puțin experimentați s-au împrăÂştiat din vina lor. viteză, lipsă de experiență, neatenție sau ghinion. N consecință, eu zic să scriem pe bannere Âşi pe tricouri, "lăsați-ne să murim când vrem noi, nu cand vreți voi!".

Pentru că cei care nu au nici o legătură cu mersul pe două roți văd la tembelizor Âştiri (sau pe youtube) cu teribiliÂşti care încearcă să ajungă la 300km/h pe bucata de autostradă de la Cluj, văd diversi băieți mai îndemânatici Âşi mai talentați dîndu-se pe o roată prin centrele oraÂşelor, pentru că acolo sunt Âşoselele late, aud zgomot de eÂşapament, noapte pe două-trei când le doarme coplul Âşi nu aude, dar ei nu pot dormi pentru că sunt copleÂşiți de griji, văd diverÂşi indivizi pe două roți cu motor (nimeni nu face deosebirea dintre un motor Âşi un scuter) care se strecoară periculos în slalom printre maÂşini, Âşi în felul ăsta nu stau la semafoare de 10 de ori ci numai de două ori sau nici măcar atât. Ori după toate astea nu pot decât să gândească: V-o faceți cu mâna voastră Âşi apoi vă plângeți când unul din voi moare!

Trebuie sa stii sa citesti statisticile. De obicei statisticile ii includ si pe scuteristi, si aici intra si aia beti de la tara si aia de 12 ani de la marele oras Bucale - subramura Ferentari dar nu numai.

Statisticile ii mai includ si pe aia care merg la 17 ani fara permis pe vitezana de 1000cc si cand sunt "mirositi" de politieni se panicheaza si se urca in copaci cu mobra dsupa o urmarire spectaculoasa cu Dacia Logan (asta e dupa parerea mea culmea motociclismului romanesc, sa te prinda polististii cu Logan cand tu esti pe vitezana de 1000).

 

Tu te simti pe undeva prin statisticile astea pe partea negativa a fortei?

 

Ca eu ma vad toata ziua agresat de taximetristi tembeli sau handicapati cu masini relativ scumpe dar uneori cam vechi, in special din specia degenerata numita pe scurt SUV. Am patit chiar ca atunci cand nu mi s-a acordat prioritate de la un asemenea monstru care dupa parerea mea nu are ce sa caute in oras si dupa ce am indraznit sa claxonez putzoiul de la volan sa-mi spuna: "Nu iti convine? Da in usa sa vedem care e mai tare!"

 

Eu cred ca ar trebui sa militam impotriva unei asemenea atitudini mitocanesti si ciocoiesti in primul rand, si mai vedem noi dupa aia ce si cum cu aia care se dau pe la tara cu moped ne-inregistrat la primarie si fara curs de legislatie, ca de "vitezistii" habarnisti si fara permis nu are rost sa vorbim deloc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde este mai exact benzinaria cu pricina? Nu cunosc deloc zona. Daca imi explica cineva, sa imi spuna ca si cum as veni dinspre gradina zoologica.

Multumesc.

On: nu sunt de acord cu nici o forma de violenta dar, ceva trebuie facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vii din DN1 treci de Zoo si mergi pana se termina strada (Erou Iancu Nicolae); in capat poti face ori stanga (ceea ce nu iti recomand) ori dreapta; mergi cam 1,5 km si dupa ce ai trecut de lac (pe stanga, vis-a-vis de el este Mega Image si locul unde s-a produs accidentul) mai mergi vreo 300 m si ai ajuns la benzinarii. Dupa inca vreo 50 m este giratoriul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vii din DN1 treci de Zoo si mergi pana se termina strada (Erou Iancu Nicolae); in capat poti face ori stanga (ceea ce nu iti recomand) ori dreapta; mergi cam 1,5 km si dupa ce ai trecut de lac (pe stanga, vis-a-vis de el este Mega Image si locul unde s-a produs accidentul) mai mergi vreo 300 m si ai ajuns la benzinarii. Dupa inca vreo 50 m este giratoriul.

 

Accidentul nu a avut loc langa Mega Image-ul de langa lac, ci la langa cel de la padure, daca vii de pe Iancu Niculae faci stanga spre locul accidentului si dreapta spre OMV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Continui sa cred ca un mars autorizat e mai de efect si cu efecte. Nu are nimeni legaturi cu un ONG? Cluburile astea moto de care e plin forumul, nu au si personalitate juridica? Pentru autorizarea marsului pot vorbi la Primarie...Nu zic nu la o actiune "spontana", dar un mars autorizat cu bannere, tricouri si toate cele va avea, cu certitudine, alte rezultate.

 

Mai omule tu ai citit ce am scris eu? Nici un miting nu se va autoriza mai repede de 2 saptamani. Nu stiu ce pile ai tu pe la primarie dar si daca faci comisie special pentru tine tot va fi la o saptamana minim. Asa e la Bucuresti.

 

CUM A MAI SPUS SI CINEVA MAI SUS

 

marsul de protest nu se face intr.un sens giratoriu

 

cel mai ok cumparam tricouri pana miercuri ne vedem cu cel ce poate sa le imprime miercuri la arc

 

iar la sf de saptamana.... vineri o luam frumos prin bucuresti la plimbare

 

daca vreti sa transmiteti un mesaj.....

 

ps. lipirea de afise pe gard prop privata imi pare interzisa deci riscati amenzi daca suna la politie

 

Deci tu zic sa facem actiunea peste o saptamana? Peste o saptamana riscam sa mai fie cine stie ce miting in Bucuresti si nu ne mai baga nimeni in seama.

Eu zic ca e de mai mare efect sa ne vada aia jmecherii din Pipera decat sa vina TVR-ul. presa isi vede de interesele ei politice, nu stiu ce nu e clar.

 

 

majoritatea , ca si la braila , nu cred ca dau 2 bani pe un protest cum a fost cel de saptamana trecuta . deaia nu mai poate respectivul ca s-au strans 100 de mociclete in fata geamului sau prin oras. sta putin in casa pana se plictiseste lumea si pleaca dupa care totul revine la normal. io asa vad.

unii ca sa invete ceva trebuiesc schinjuiti bine , dat foc la masina , la casa , rapit rude , copii, nevasta , etc .

la un protesc dasta pasnic in fata casii unui tembel e egal cu 0 , nu ma mir ca intr-o zi sa scoata curu pe geam

 

Cand o sa faci tu primul iti promit ca urmatoarea o fac eu. Nu uita sa aduci poze.

Unii dintre voi au vazut prea multe filme. Si mie imi place Sons of anarchy dar raman in legatura cu realitatea.

 

IO ma angajez sa obtin autorizatia de la Primarie (in timp util). Dar, inainte de asta, trebuie sa existe un ONG, ceva, care sa depuna cererea!

 

ONG-ul care depune cererea isi asuma raspunderea pentru eveniment. Deci ONG-ul respectiv trebuie sa organizeze el insusi actiunea ca sa fie sigur ca la final nu primeste amenda.

Ok. Tu obtii aprobarea dar cine se ocupa de organizare. Deoarece nu te cunosc imi trebuie niste motive solide care sa ma determine sa am incredere in tine. Imi dai motivele alea si iti fac rost de cate ONG-uri vrei tu.

Sper sa nu te superi pe mine dar stiu ce inseamna o asemenea organizare. Din experienta iti spun ca toti organizatorii vor pierde timp si milioane de lei ca sa organizeze un miting/mars de protest.

 

Deci nu ONG-urile lipsesc. Lipsesc organizatorii. Si eu singur nu ma mai bag dar garantez tot sprijinul de care este nevoie.

 

Eu cred ca ar trebui sa militam impotriva unei asemenea atitudini mitocanesti si ciocoiesti in primul rand, si mai vedem noi dupa aia ce si cum cu aia care se dau pe la tara cu moped ne-inregistrat la primarie si fara curs de legislatie, ca de "vitezistii" habarnisti si fara permis nu are rost sa vorbim deloc...

 

Moldovane atitudinea mitocaneasca nu se schimba cu mitinguri. Singurul lucru pe care trebuie sa il demonstram este unitatea. ATAT.

Nu o sa ii educam noi oe baietii de baieti, nu o sa le schimbam mentalitatea de manelisti, nu o sa ii respnsabilizam noi cu un miting.

Dar de gloata ii e frica si lui Basescu. daca le demonstram ca putem forma o gloata instant la orice ora sigur se va schimba ceva in comportamentul lor.

Eu asa ma gandesc. Ca un om poate fi ingenuncheat dar cu gloata nu e de joaca.

 

Eu zis sa ramana cum am stabilit. Duminica la 10 - 11 in benzinarie fiecare cu ce poate sa aduca. Cine nu are mobra functionala sa vina cu casca la el. E posibil sa avem nevoie de pasageri care sa tina banere, steaguri...

Nu uitati sa duceti si lumanari ca nici eu nu am in casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ne vedem duminica, cu mic cu mare, sa vedem ce iese, dar eu zic sa nu blocam traficul sau sa facem altceva ilegal; aprindem lumanari, venim cu un mesaj scris pe un banner daca se poate ocupa cineva de asa ceva pana atunci etc; eu voi fi acolo, sper sa se arate si cei care au stat in patut saptamana trecuta; ganditi-va in primul rand la familia si prietenii celui decedat, nu cred ca ati vrea sa fiti in locul lor, cu atat mai putin in locul victimei; pe viitor daca obtinem autorizatie vedem ce mai organizam; pt cei care cunosc locul de intalnire va rog sa puneti o harta ca sa fie totul clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...