Sari la conținut

Accident CT, Bd. I.C. Bratianu


sorinm
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am inteles de la niste muncitori de prin zona industriala, ca ar mai fi fost un accident ieri, prin zona CET, pe str. Industriala. Cica o masina de ciment ar fi taiat calea unui motociclist care venea de pe str. Industriala. A avut totusi motociclistul reflexe si a sarit de pe moto, iar aceasta s-a infipt in camion... stiti ceva despre astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum pot astia sa mearga fara permis asa prin oras, sa nu-i doara nici macar in c*r, eu nu pot sa inteleg. Recunosc ca primele ture din viata mea pe motocicleta, au fost fara permis (altfel nu as fi descoperit pasiunea asta), dar am mers doar cateva sute de metri, la tara, pe un drum drept si necirculat, motocicleta fiind de 125 cc. Dar sa iesi in trafic, mai ales in oras, pe zx6r, deja e inconstienta pura. Bine ca a cazut prostu' singur, fara sa raneasca si pe altcineva, sau sa avarieze alte vehicule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JOI seara am plecat din Mangalia catre CT cu treaba, la iesire din Mg era radar de care tocmai trecusem ca mi-a aparut in fatza un motor ,nu avea viteza mare.ii fac semn cu farurili si cam atit..intoarce...pe la Neptun ma depaseste,la 23 August era oprit ,la iesire iar ma depaseste si tot asa pina la Ct.mergea ca un incepator,intindea vitezele lung nu brusca gazu sau altceva..se vedea ca nu are experienta.

acu aud asta ...poate nu conducea tot el.

(mi-a sarit "in ochi" numarul NAS si carena fata alba)

Editat de Manuel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum pot astia sa mearga fara permis asa prin oras, sa nu-i doara nici macar in c*r, eu nu pot sa inteleg. Recunosc ca primele ture din viata mea pe motocicleta, au fost fara permis (altfel nu as fi descoperit pasiunea asta), dar am mers doar cateva sute de metri, la tara, pe un drum drept si necirculat, motocicleta fiind de 125 cc. Dar sa iesi in trafic, mai ales in oras, pe zx6r, deja e inconstienta pura. Bine ca a cazut prostu' singur, fara sa raneasca si pe altcineva, sau sa avarieze alte vehicule.

on the money

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de la niste muncitori de prin zona industriala, ca ar mai fi fost un accident ieri, prin zona CET, pe str. Industriala. Cica o masina de ciment ar fi taiat calea unui motociclist care venea de pe str. Industriala. A avut totusi motociclistul reflexe si a sarit de pe moto, iar aceasta s-a infipt in camion... stiti ceva despre astea?

 

Eu eram cu moto, un Honda CBF, de 500, si veneam de la examen moto unde am avut un elev. Si nu camionu a fost de vina ci un baiat cu un logan de la Cargus care a virat stanga in fata mea, si ca sa nu intru in el am franat brusc, dar eram in curba la stanga si era cam greu sa opresc asa in scurt, desi n-aveam mai mult de 50 km/h, apoi am sarit de pe moto destul de binisor. Bine ca m-a pazit Dumnezeu, ca puteam s-o incurc destul de rau :P ... am decat grenunchiul drept cu catava grame de carnita mai usor si mi-am vazut si eu culoarea rotulei, si la mana drapta niste escoriatii usoare...

Aveti grija fratilor, la ceilalti, ca ei n-au sigur!!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pf...cam nasol... bine ca ai avut prezenta de spirit in momentele alea... din ce am auzit de la respectivii ai scapat ieftin. Multa sanatate iti doresc si recuperare usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

motocicleta o sa o vanda ca daca nu o sa ii sparg eu fata este un KAWASAKI ZX10R DECI ESTE 1000 CC nu 600 este din 2007 si nu a suferit prea multe decat carenele dar nu e nici o problema baiatul are altele noi noute si originale.

acum este acasa de 1 saptamana, are picioru drept in ghips si mana. Dar a fost mai rau in urma accidentului sa ales cu pierdere de lichid cranian, doua mici fisuri pe coloana, tibie dreapta rupta, calcai zdrobit, si incheietura maini drepte rupta cam atat. :laugh: SI LA EL SE NUMESTE BULAN SAU CUM SOR NUMI CA NU A PARALIZAT SAU NU A MURIT!

La problema cu permisul are scoala facuta da nu a asteptat sa dea orasu, ca toti de altfel disprati sa ne plimbam, cine nu are motor sa nu mai vb. Nu il apar ca mie prieten oricum a fost inconstient pentru viata lui si a celor din jur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta o sa o vanda ca daca nu o sa ii sparg eu fata este un KAWASAKI ZX10R DECI ESTE 1000 CC nu 600 este din 2007 si nu a suferit prea multe decat carenele dar

La problema cu permisul are scoala facuta da nu a asteptat sa dea orasu, ca toti de altfel disprati sa ne plimbam, cine nu are motor sa nu mai vb. Nu il apar ca mie prieten oricum a fost inconstient pentru viata lui si a celor din jur.

 

Se pare ca a dat deja "orasul" din pacate pentru el si mobra! Altfel la examen se da poligonul, dupa teorie. Orasu' vine apoi, cand ai carnetu' acum are timp sa se pregateasca pentru examen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea sa nu mai dea nimic sa se lase. Eu de cand a patito el nu am mai iesit, nu de frica, da consider ca sa te plimbi cu motorul nu inseamna sa merg pana in mamai si inapoi la sala in fiecare zi. Mai bine merg la un drum lung macar 1 data pe saptamana. Si ca tata de copil sa ne plimbam noaptea pe bulevarde sa nu lasam lumea sa doarma iara nu sunt de acord, desi si eu am toba galagioasa sa ma auda prosti care nu ma vad, am avut ginion sa am fata in spitala 2 zile si sincer m-am ingrozit cum ne auzim cand trecem.

Totusi trebuie sa tinem minte ca suntem intr-un orasi si nu suntem in salbaticie si nici in razboi cu soferii ceilalti.

Nu dau sfaturi nimaniu incerc doar sa atrag atentia unor lucruri pe care l-am sesizat eu personal si de pe urma caror ar trebuii (discutam) sa invatam si sa ne respectam semenii, chear si pe aia care sunt mai veniti de la tara,( de parca parintii nostri nu tot de acolo vin sau se trag).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea sa nu mai dea nimic sa se lase. Eu de cand a patito el nu am mai iesit, nu de frica, da consider ca sa te plimbi cu motorul nu inseamna sa merg pana in mamai si inapoi la sala in fiecare zi. Mai bine merg la un drum lung macar 1 data pe saptamana. Si ca tata de copil sa ne plimbam noaptea pe bulevarde sa nu lasam lumea sa doarma iara nu sunt de acord, desi si eu am toba galagioasa sa ma auda prosti care nu ma vad, am avut ginion sa am fata in spitala 2 zile si sincer m-am ingrozit cum ne auzim cand trecem.

Totusi trebuie sa tinem minte ca suntem intr-un orasi si nu suntem in salbaticie si nici in razboi cu soferii ceilalti.

Nu dau sfaturi nimaniu incerc doar sa atrag atentia unor lucruri pe care l-am sesizat eu personal si de pe urma caror ar trebuii (discutam) sa invatam si sa ne respectam semenii, chear si pe aia care sunt mai veniti de la tara,( de parca parintii nostri nu tot de acolo vin sau se trag).

 

Total de acord cu tine. Sa inteleg ca primul pas l-ai facut inainte de postare si ai revenit la toba normala? Ca de vorbe suntem buni toti ... Asfalt uscat si Bafta ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut eu sunt cel cu kawasaki zx 10r,am vazut ca uni ma critica alti inteleg dar cred ca sunt multi dintre cei care au postat care nau ani mei de mers pe 2 roti,nu vreau sa par laudaros dar 5 ani de mers pe sosea si vro 2 de mers pe circuite cred ca e destul cat sa stiu sa merg,nu stiu ce reacti ar fi avut multi dintre voi ca la 5 metri sa iti taie unu fata,cred ca 10 din 10 ar fi patit ca mine,e al 2 accident grav cu motoru si cea mai mica viteza care am cazut vrodata dar mam paradit cel mai tare.acum mai am cam o luna jumate de ghipsuri cu coloana cam am umpic de tras mai mult dar pana la primavara la circuit imi revin total.mai posta cineva ca (cum pot astia sa mearga fara permis)intradevar aici fiecare cu ce are in spate,kiar urma sa iau si A-u,motoru e reparat deja nu il vand,dosar penal si deastea nu sau facut,deja sunt akitat,si cel care mergea din mangalia cu el era un prieten care e politai la rutiera nu eram eu.va salut si ne vdm pe sosea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut eu sunt cel cu kawasaki zx 10r,am vazut ca uni ma critica alti inteleg dar cred ca sunt multi dintre cei care au postat care nau ani mei de mers pe 2 roti,nu vreau sa par laudaros dar 5 ani de mers pe sosea si vro 2 de mers pe circuite cred ca e destul cat sa stiu sa merg,nu stiu ce reacti ar fi avut multi dintre voi ca la 5 metri sa iti taie unu fata,cred ca 10 din 10 ar fi patit ca mine,e al 2 accident grav cu motoru si cea mai mica viteza care am cazut vrodata dar mam paradit cel mai tare.acum mai am cam o luna jumate de ghipsuri cu coloana cam am umpic de tras mai mult dar pana la primavara la circuit imi revin total.mai posta cineva ca (cum pot astia sa mearga fara permis)intradevar aici fiecare cu ce are in spate,kiar urma sa iau si A-u,motoru e reparat deja nu il vand,dosar penal si deastea nu sau facut,deja sunt akitat,si cel care mergea din mangalia cu el era un prieten care e politai la rutiera nu eram eu.va salut si ne vdm pe sosea.

 

:D Mai bine taceai din gura....... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt multi dintre cei care au postat care nau ani mei de mers pe 2 roti,

Adevarul e ca cine are valoarea ta.... :D

 

5 ani de mers pe sosea si vro 2 de mers pe circuite
si degeaba, băieția cam doare, nu ?

 

dosar penal si deastea nu sau facut,deja sunt akitat,si cel care mergea din mangalia cu el era un prieten care e politai la rutiera nu eram eu.

Nu "s-au" facut? Ah, ce tare, stiu niste baieti care abia asteapta manevre din astea facute de Politie, sa sara pe ei. Foarte bine ca ai precizat :P

 

va salut si ne vdm pe sosea.
sau nu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..........mai posta cineva ca (cum pot astia sa mearga fara permis)intradevar aici fiecare cu ce are in spate,kiar urma sa iau si A-u..... ,dosar penal si deastea nu sau facut,deja sunt akitat....

BECCALIIII!!!!!!!!!!!!!!PLEACA DE LA STEAUA BAHHHHHHHHHHHH !!!!!!!!!!!!!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...