Sari la conținut

Accident Grav In Braila


azumir6
 Share

Postări Recomandate

:ok: iata ca la o saptamana dupa ce am facut marsul-parada la braila, avem parte de un eveniment trist;

pe 23.08 seara, un camarad de-al nostru pleaca cu R6 unui prieten sa-si duca femeia acasa, urmand sa se intoarca sa mai stam sa barfim, etc;

numai ca nu s-a mai intors, am primit un telefon, avusese un accident si era la urgenta;

cum s-a intamplat? fiind noapte, soseaua libera, i-a dat ceva viteza, din cate stim avea undeva la 100-150 , iar in dreptul unei farmacii, o m@ista cu un seat intoarce in loc fara sa-l bage in seama, de fapt mai mult l-a cautat, frana lui are 40m, martorii spun ca tipa s-a oprit in mijlocul soselei, el a vrut sa o evite prin dreapta si atunci ea a accelerat, impact garantat;

prietena lui a fost aruncata peste masina iar el s-a infipt direct;

rezultat: tipa: mana si piciorul rupte;

el: mana rupta, rezervorul motorului indoit in interior 2cm cu bazinul, dinti sparti infipti in casca, fata sparta, sinusurile sparte, creierul umflat;

 

m@istii de la spital, n-au dat 2 bani pe el, si pe ce le-am spus noi; eu ii spun doctorului sa-i faca radiografie la bazin ca o indoit rezervorul, iar el imi spune ca n-are rost, ca dac el nu se vaita, si el delira, urla de durere, nu putea sa desfaca picioarele, etc, +dupa 2 ore abia i-am rupt noi tricoul, era plin de cioburi si taieturi, atunci l-au pansat si ei;

dimineata cineva din spital(multumim pe aceasta cale) ne-a spus sa-l mutam la galati ca sa nu moara; ceea ce am si facut; iar acolo surpriza: ni se spune ca in cateva ore murea daca il mai lasam asa; :hug: :P

bravo domnule doctor stancu, sa-ti tratezi si copilul la fel: m@ie si oricum te reclamam la colegiu;

in fine s-au facut interventii masive iar doctorul din galati a promis ca il scoate din spital pe picioarele lui;

doamne ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Incredibil!!!!!

doctorul asta ar trebui sa pateasca la fel ,,sa ajunga in spital cu acelasi tyratament.

 

MULTA BAFTA SI SANATATE FETEI SI BAIATULUI!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum tot ce ne dorim este sa se faca bine si sa nu ramana cu sechele, daca nu se reface creierul e posibil sa ramana paralizat sau altele de genul; sa speram ca nu; pe doctor oricum il vom reclama la colegiul medicilor, apoi il va lovi o masina neagra asa din greseala; mos paradit si bulangiu :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am înţeles eu greşit sau mergea cu 100-150 (mai degrabă 150 dacă a frânat 40 m şi tot a îndoit rezervorul cu bazinul) prin oraş? Dacă da, o avea aia cu Seat-ul partea ei de vină, dar şi motociclistul e vinovat până peste cap. Dacă legea spune că limita în oraş e 50 nu te asiguri de avioane, submarine, extratereşti şi vehicole care merg cu 150, sunt chestii care nu au voie să circule pe stradă. Şi asta o să convingă un judecător.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles eu greÂşit sau mergea cu 100-150 (mai degrabă 150 dacă a frânat 40 m Âşi tot a îndoit rezervorul cu bazinul) prin oraÂş? Dacă da, o avea aia cu Seat-ul partea ei de vină, dar Âşi motociclistul e vinovat până peste cap. Dacă legea spune că limita în oraÂş e 50 nu te asiguri de avioane, submarine, extratereÂşti Âşi vehicole care merg cu 150, sunt chestii care nu au voie să circule pe stradă. ÂŞi asta o să convingă un judecător.

 

sunt de acord cu tine, chiar eu am spus sa se faca masuratori, constatare, sa vedem ce viteza avea, si daca e nevoie sa-i ia permisul, dar asta nu e o scuza sa omori un om, sa explic mai bine: tipa statea pe carosabil, vroia sa coboare la farmacie, nu gaseste loc de parcare pe dreapta, vede locul liber de pe partea cealalta, si incalcand linia dubla continua vireaza;

ce zici tu acum? daca incalci legea, nu te asiguri macar un pic? daca e noapte, nu vezi un far ca vine? mai ales ca era R6 si are pe faza scurta ambele faruri aprinse? plus cand o fost luata la intrebari de fratele victimei, se uita la noi sfidator si a zis ca ea nu e vinovata cu nimik? ce zici n-ai da cu cutitul in ea?

si inca ceva: daca e seara si prinzi soseaua libera, vrei sa zici ca nu-i mai dai si tu din cand in cand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia asta cu tratamentul in spitale ar trebui sa fie un alt motiv pentru care ar sa se conduca cu mai multa atentie si preventiv.Poti sa mori cu zile, cum zic batranii.Mult prea multi doctori "facuti" pentru pozitie sociala si nu din dedicatie pentru meserie.Niste labe ca si caracter de asemenea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles eu greÂşit sau mergea cu 100-150 (mai degrabă 150 dacă a frânat 40 m Âşi tot a îndoit rezervorul cu bazinul) prin oraÂş? Dacă da, o avea aia cu Seat-ul partea ei de vină, dar Âşi motociclistul e vinovat până peste cap. Dacă legea spune că limita în oraÂş e 50 nu te asiguri de avioane, submarine, extratereÂşti Âşi vehicole care merg cu 150, sunt chestii care nu au voie să circule pe stradă. ÂŞi asta o să convingă un judecător.

 

De acord, accident (sau incident) din vina lor, da asa un tratament, ala e ce ma shokeaza pe mine, ca 150 in oras se mai intampla si se va mai intampla, cu sau fara urmari... Da tratamentu, domle, tratamentu asta fata de un om.... si mai vrem UE... sper sa luam M...UE... ca altceva nu meritam cu scursuri d'astea. Dincolo si un caine lovit pe sosea se bucura de tratament mai bun... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles eu greÂşit sau mergea cu 100-150 (mai degrabă 150 dacă a frânat 40 m Âşi tot a îndoit rezervorul cu bazinul) prin oraÂş? Dacă da, o avea aia cu Seat-ul partea ei de vină, dar Âşi motociclistul e vinovat până peste cap. Dacă legea spune că limita în oraÂş e 50 nu te asiguri de avioane, submarine, extratereÂşti Âşi vehicole care merg cu 150, sunt chestii care nu au voie să circule pe stradă. ÂŞi asta o să convingă un judecător.

 

... din pacate are dreptate ... cand mergi cu muuuult peste viteza legala nu te poti astepta ca altii sa te vada, ca nu toti au radare pe masinile lor sa prinda vitezele nebunilor pe 2 roti.

 

Ia calculeaza tu , la viteza aia, in cate secunde a facut prietenu tau 200 de metri. Poate "vaca" a vazut motocicleta, la o oarecare distanta.. dar NIMENI nu-si inchipuie .. ca deh.. poate acel autovehicol are ... triplu vitezei legale... asta in cazu in care mergea , bineinteles cu 100-150 la ora.

 

Despre panarama aia de doctor .. genu de doctor pe care merita sa-l scoti taras in mijlocul orasului, sa-l pui jos pe trotuar si ne pisham pe el , caci te omoara cu zile desi nenorocitu traieste din banii tai... din banii nostri...

 

In final.. sa se faca amandoi cat mai repede bine, sa ramana fara urmari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"azumir6

daca incalci legea, nu te asiguri macar un pic? daca e noapte, nu vezi un far ca vine? mai ales ca era R6 si are pe faza scurta ambele faruri aprinse? plus cand o fost luata la intrebari de fratele victimei, se uita la noi sfidator si a zis ca ea nu e vinovata cu nimik? ce zici n-ai da cu cutitul in ea?

si inca ceva: daca e seara si prinzi soseaua libera, vrei sa zici ca nu-i mai dai si tu din cand in cand?"

Ai dreptate!

 

 

"AdrianB1

Am înțeles eu greÂşit sau mergea cu 100-150 (mai degrabă 150 dacă a frânat 40 m Âşi tot a îndoit rezervorul cu bazinul) prin oraÂş? Dacă da, o avea aia cu Seat-ul partea ei de vină, dar Âşi motociclistul e vinovat până peste cap. Dacă legea spune că limita în oraÂş e 50 nu te asiguri de avioane, submarine, extratereÂşti Âşi vehicole care merg cu 150, sunt chestii care nu au voie să circule pe stradă. ÂŞi asta o să convingă un judecător."

Si tu ai dreptate!

 

 

"KristaKe

sper sa-si revina in totalitate atat baiatul cat si fata...neaparat indoiti-l pe doctor, cretinu' dracu'...."

:hug:

 

 

"Bibiloi

Ce doctor de rahat.

Insanatosire grabnica motociclistului si pasagerei, cat despre vaca cu seatul multa :ok: "

:P

 

 

Cand vor invata femeile ca superficialitatea nu e buna la volan?

Sa o practice si ele acolo unde nu reprezinta un pericol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum s-a intamplat? fiind noapte, soseaua libera, i-a dat ceva viteza, din cate stim avea undeva la 100-150 , iar in dreptul unei farmacii, o m@ista cu un seat intoarce in loc fara sa-l bage in seama, de fapt mai mult l-a cautat, frana lui are 40m

De la 100, adica DUBLUL vitezei legale te opresti in 40 de m, sau oricum mai ramai cu o viteza foarte mica. Ii urez multa sanatate prietenului tau, dar si-a facut-o cu mana lui.

Nu mai cautati vinovati pe care sa-i injurati, e de ajuns sa va uitati in oglinda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind noapte, soseaua libera, i-a dat ceva viteza, din cate stim avea undeva la 100-150 , iar in dreptul unei farmacii, o m@ista cu un seat intoarce in loc fara sa-l bage in seama

amice, la 150 la ora noaptea prin oras, femeia nu se mai cheama muista ci obosita. poate venea de la servici si se gandea la ale ei. e destul de greu sa te asiguri noaptea impotriva unui glonte la viteza aia. voi n-aveti nici pic de instinct de conservare si al dracu sa fiu daca nu e de vina intotdeauna muistul/muista. multa sanatate si minte amatorului de senzatii tari. a gasit exact ce-a cautat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te asiguri macar un pic? daca e noapte, nu vezi un far ca vine?

exact! NU-L VEZI! cand o sa intelegeti asta o sa muriti mai rar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand il rog pe azumir sa posteze detalii pentru ca si eu sunt de loc din Braila..pe ce strada i-a dat 150, ce echipament aveau, ce culoare si din ce an era motorul, si in primul rand CINE ERAU cei doi..

 

In al 2-lea rand, zahei demonstreaza inca o data faptul ca este un om cu capul pe umeri si stie ce vorbeste...a insemnat f mult pt el accidentul de acum ceva ani, lucru care i-a deschis si mai mult ochii..Noi ne "cunoastem" si de pe SP, am o admiratie deosebita pt el..in fine..

 

Cand avem 150kmh ne asumam toate responsabilitatile la viteza aia..si eu personal ii mai dau 150 dar doar pe drumurile pe care le stiu perfect, fara denivelari si vizibilitate maxima. drumurile cu cel putin 2-3 benzi astfel incat distanta intre mine si cea mai apropiata masina parcata sau orice altceva sa fie de cel putin 4-5 metri..

 

Conservarii vin obositi de la servici, se gandesc deja la culcare (sau la sex dupa caz), voi chiar credeti ca stau sa se uite dupa noi mai ales sa viteza aia?Sa fim seriosi..nici eu cand sunt in masina nu vad toti motoristii si totusi am ochiul format..d-apoi vreun mos sau vreo pustoaica careia i-a luat taticu masinuta?

 

Legea nu e degeaba, limitarile nu sunt puse doar de dragul de a fi acolo...cand mergem cu 50 si facem accidente, ne putem rascula...dar cand avem triplul vitezei legale ne pierdem orice drept sa spunem ca proasta aia a gresit..nimeni nu a zis ca a nu a gresit dar...daca avea 50 eu zic ca putea frana lejer...

 

Cat despre pasagera...ufff..nici nu mai am chef sa scriu...dati-i fratilor gaz cat puteti, dar lasati pasagerii acasa daca aveti chef de adrenalina prin oras...

 

Insanatosire grabnica... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate insanatosire grabnica si felicitari pentru decizie

doctorul ala trebuie dar in judecata daca aveti hartie la mina

oricum eu ii doresc sa realizeze ce a facut intr-o zi !! ca nu e frumos sa ii urez tot aia chiar daca asa simtim ....

 

 

sanatate inca o data !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

ce zici tu acum? daca incalci legea, nu te asiguri macar un pic? daca e noapte, nu vezi un far ca vine? mai ales ca era R6 si are pe faza scurta ambele faruri aprinse?

Fa un test: roaga un prieten sa vina cu o viteza x km/h, noaptea, cu farurile aprinse si incearca sa estimezi viteza. Poti face acelasi test si ziua, rezultatele vor vi asemanatoare.

 

Unii afla "the hard way" ca in oras nu se merge cu viteza. Soferita are partea ei de vina, dar nu traim intr-o lume perfecta si trebuie sa ne adaptam realitatilor de pe strada. O viteza mica si mersul preventiv te apara de belele. In locul ei putea fi oricine dintre noi.

 

 

Partea cu doctorul e o alta poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...