Sari la conținut

Intrunirea De La Snagov 2006


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 183
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca imi aduc bine amine(dar nu mai sunt sigur) Am platit camparea! Asta pt. 2 nopti! Preturile...erau la fel de mari! Dar....am venit de acasa cu tot ce trebuie(a se citi alcool si mancare)! Carreforul nu era departe! De acolo te poti aproviziona cu tot ce-ti dorea inimioara! :hug: Si mancai si beai la preturi foooarte mici!

 

Femei...ce sa le faci! Eu m-am simtit bine!

 

Apropo de wc-uri...incercati in padure...oricum este ecologic ce deversati! Asta in cazul in care n-ati mancat salalmul cu tot cu folie! :P

da... posibil sa fie asa..... noi femeile sa fim mai "pretentioase"

nu vreau sa intru in polemica cu tine.... dar raportandu-te la intalnirea de la Brasov... si implicit la "ecologicele" mele.... cred ca reusesti sa faci singur diferenta

cat priveste faza cu salamul si folia... cred ca trebuia sa postezi pe un alt topic :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"La Casa Poporului 30 minute PIT STOP- demonstratii moto"

pentru astea s-au dat amenzi? bravo politia romana si organizatori..probabil demonstratii moto inseamna sa iti parchezi motorul in piata!..deci practic demonstrez moto zilnic la mine in garaj..oau!

as fi vrut sa vad si eu meseriasi invitati pe acolo sa arate ce se poate face cu un motor!

in plus care a fost faza cu statul in soare 10-15 minute intre casa poporului si unirea? nu era traseul liber sau nu se stransesera toti?

ca eram pe la jumatatea colanei si nu imi dadeam seama care e faza nici in fatza nici in spate...si atingeam punctul de fier(bere)...inca o faza misto..sa tii la ora 2 pe caldura o gramada de bikeri imbracati...buna treaba!

 

Eu am discutat cu politistul care a fost responsabil de parada. Mi-a confirmat de 2 ori ca se POT face demonstratii (burnout, dat pe o roata, rateuri si orice v-ar face placere), dar asta DOAR in piata aia mare unde ne-am oprit. Nu o sa spun cine a fost acel politist, ca nu are rost, dar mentionez ca avea un grad foarte mare, nu era un agent de pe strada. Cand au inceput primele "demonstratii" eram langa el si a venit un alt politist, nu am putut vedea gradul lui si a inceput sa il ia la p@la si sa il ameninte ca ii face raport, ca daca se intampla ceva il trage la raspundere si alte asemenea. Si colac peste pupaza, cand deja primul isi cam inghitise limba si nu mai spunea mai nimic, a aparut din nou al doilea politist cu buletinul unuia dintre organizatori pe care i l-a predat unui agent ca sa ii ia datele, cu amenintarea ca va fi tras la raspundere ca "l-a incurajat" pe un motociclist sa faca nu stiu ce, un burnout sau asa ceva. Amicul nostru organizator, departe de a fi incurajat ceva, statea si ii facea poze acelui motociclist. Pentru asta va primi 10 milioane amenda, pentru ca a fost chemat la politie sa spuna cine a fost cel care facea burnout.

 

Coloana a fost tinuta 10 minute in soare pentru ca masina de politie din capul coloanei trebuia sa primeasca confirmarea de la coada coloanei ca s-au strans toti si de asemenea confirmari din punctele cheie ca traficul a fost oprit. Va rog sa nu credeti ca treaba politiei a fost simpla sa opreasca traficul 30 de minute pe cele mai importante bulevarde ale Capitalei ca sa trecem noi. Inainte sa dati cu pietre ganditi-va ce trafic e pe DN1 si prin centrul Bucurestiului, chiar si sambata.

 

Sa va mai spun ca organizatorii au platit amenzi si pentru zgomotele din camping, ca pe malul opus al lacului alde Iri si Moni nu puteau dormi din cauza zgomotului si au facut reclamatie la ploitie?

 

Si sa stiti ca nu e de vina toata politia pentru tot raul din lume. La ei exista o ierarhie clara si daca de la varf se comanda ceva asa vine pana jos. Am fost ajutati de politie mai mult decat ati putea sa va imaginati, ei au cerut in schimb un pic de bun simt: sa nu se merga fara casca, sa nu se dea pe o roata in parada si sa nu se depaseasca linia continua. Ce au cerut ei s-a respectat? NU! Desigur ca nu se poate generaliza, ca au fost doar cativa cei care au facut asta, dar daca stati sa va ganditi ca era suficient ca UNUL singur care se dadea pe o roata sa cada in mijlocul paradei ca sa starnesca un accident in lant cu urmari inimaginabile, pana la urma cererile politistilor nu erau atat de absurde, nu?

 

Uitati si niste poze, nu foarte multe.

 

Numai bine!

 

Ry.

post-877-1156755777_thumb.jpg

post-877-1156755815_thumb.jpg

post-877-1156755850_thumb.jpg

post-877-1156755902_thumb.jpg

post-877-1156755919_thumb.jpg

post-877-1156755936_thumb.jpg

post-877-1156755959_thumb.jpg

post-877-1156755975_thumb.jpg

post-877-1156756070_thumb.jpg

post-877-1156756169_thumb.jpg

post-877-1156756190_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma mira nu este cat de proasta este gluma ci ca ai shi gandit-o de 2 ori inainte.

 

PS: gandeshte de 3 ori data viitoare - ia-o ca un sfat.

 

Ma indoiesc ca imi trebuie aprobarea ta ca sa fac o gluma. :ok:

 

 

Pentru cine stie ca daca vrei sa te simti bine trebuie sa fii inconjurat de prieteni in mod cert intrunirea a fost doar o ocazie pentru a se simti bine..pentru restul care circotesc nu-i condamn este chestie de gust..de singuratatea din jurul lor de bautura prea multa sau prea putina. Eu unul m-am simtit bine...calitatea intrunirilor din acest an nu mai este ce a fost..dar multumesc organizatorilor ptr ca au incercat ...aduceti-va aminte ca anul trecut nu a fost ceva organizat dar cei care au vrut s-au simtit bine oricum...Au trecut vremurile cind gustam ptr prima data o intrunire...am prins toate aceste delicii ale inceputurilor..acum totul s-a schimbat..unde sint vremurile de altadata ?

 

Apropos...ptr Gath ...Spire.. Spider2..fata cu pestele are km pe motor mai multi decit toti la un loc..si daca este sa va ginditi cit de mult ar putea depinde viata voastra in cazul unui accident de miinile alea douo in care tine pestele..nu v-ati mai da in stamba cu remarci de genul pe care le-ati facut !

 

NUMAI BINE !

 

 

Bah dar nu mai poate omul sa faca o gluma mai desucheata ca sar toti calugarii sa dea cu aghiazma si cu biblia doar doar imi fac mea culpa.

Ce dreaq? odata cu acreala asta de intilnire v-ati pierdut si umorul?

nasol de voi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am discutat cu politistul care a fost responsabil de parada. Mi-a confirmat de 2 ori ca se POT face demonstratii (burnout, dat pe o roata, rateuri si orice v-ar face placere), dar asta DOAR in piata aia mare unde ne-am oprit. Nu o sa spun cine a fost acel politist, ca nu are rost, dar mentionez ca avea un grad foarte mare, nu era un agent de pe strada. Cand au inceput primele "demonstratii" eram langa el si a venit un alt politist, nu am putut vedea gradul lui si a inceput sa il ia la p@la si sa il ameninte ca ii face raport, ca daca se intampla ceva il trage la raspundere si alte asemenea.

 

Coloana a fost tinuta 10 minute in soare pentru ca masina de politie din capul coloanei trebuia sa primeasca confirmarea de la coada coloanei ca s-au strans toti si de asemenea confirmari din punctele cheie ca traficul a fost oprit. Va rog sa nu credeti ca treaba politiei a fost simpla sa opreasca traficul 30 de minute pe cele mai importante bulevarde ale Capitalei ca sa trecem noi. Inainte sa dati cu pietre ganditi-va ce trafic e pe DN1 si prin centrul Bucurestiului, chiar si sambata.

 

 

parerea mea...pentru viitor

daca erau niste tarcuri amenajate unde sa se poata face demonstratii in asa fel incat publicul sa fie in siguranta..nu cred ca aveau ce sa zica

mie mi-ar fi placut sa vad niste wheelie, stoppie..deh chestii care nu merg la GS :ok: si care se vad prin filme...

dar viatza bate filmul!

 

ps: Ah, si amicul tau organizator sa puna si pozele alea de 10 milioane..macar sa le vada toata lumea

la snaqov lui iri si monicutzei li s-a facut cu mana prieteneste, de catre niste bikeri de pe marginea lacului, cand au trecut cu barcutza pe acolo..data viitoare sa isi faca singuri!!!

Editat de HONDANEGRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut ca a fost prima intrunire la care am venit si io cum scrie la carte (pe motor :ok: ).

Si mie mi s-a parut cam mult intrarea si preturile de pe acolo, dar, pe de alta parte, eu eram cam chel de bani. Daca veneai cu tovarasi, sau te intovaraseai pe acolo cu cate unii, te simteai bine in ciuda preturilor si WC-urilor.

Singurul lucru care chiar mi s-a parut penibil a fost "comandoru Hoisan". Nu inteleg ce cauta omu ala acolo. Nu avea voce, cu chitara aia nu facea minuni, si versurile erau de cacao. "Canalul colector te asteapta puisor" :hug: :P :P :drink: .. nigga please! Si mai avea si niste dume rasiste cantate (prost) in germana de s-ar fi rasucit Goethe in mormant... mai bine cantam io :lol: :ok: :D

In rest, sa mai fie, si din ce in ce mai bine!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de preturi (in afara de intrare, ca aia a ajuns cam la fel peste tot, 20 RON) nu pot sa nu ma gandesc la intrunirea de la Sibiu, unde, cu 5 RON, iti puteai cumpara o friptura ADEVARATA, o portie de cartofi prajiti, o salata de varza si paine

cine a fost acolo stie

stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima intrunire si pentru mine. Va dati seama ca mi s-a parut de vis. Cert e ca voi face tot posibilul sa nu mai ratez vreuna.

 

A, si sa nu uit: :hug: Prima tavaleala...iarba uda...creierii aburiti de bere...GS-ul nu m-a iertat. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut ca a fost prima intrunire la care am venit si io cum scrie la carte (pe motor :ok: ).

Si mie mi s-a parut cam mult intrarea si preturile de pe acolo, dar, pe de alta parte, eu eram cam chel de bani. Daca veneai cu tovarasi, sau te intovaraseai pe acolo cu cate unii, te simteai bine in ciuda preturilor si WC-urilor.

Singurul lucru care chiar mi s-a parut penibil a fost "comandoru Hoisan". Nu inteleg ce cauta omu ala acolo. Nu avea voce, cu chitara aia nu facea minuni, si versurile erau de cacao. "Canalul colector te asteapta puisor" :P :P :drink: :lol: .. nigga please! Si mai avea si niste dume rasiste cantate (prost) in germana de s-ar fi rasucit Goethe in mormant... mai bine cantam io :ok: :D :D

In rest, sa mai fie, si din ce in ce mai bine!

Bafta!

 

HAHAH ! In sfarsit un comentariu amuzant ! (cu conotatie negativa,dar amuzant!!!) . Mare dreptate, ai cu Canalul colector si desi nu stiu cum canti tu sunt sigura ca ai fi cantat mai bine, pt ca mai rau de atat nu se poate ! :P

Comentariu meu : Parada superrrrr!!! A fost de altfel prima mea parada pe propriul meu motor si pt cateva min,ore s-a creat o atmosfera de Gasca Unita ! (chiar daca realitatea e alta). Pacat ca nu s-a admis nici o demonstratie moto, care stim cu totii ca fac sarea&piperul intrunirilor. Vorba lui HONDANEGRU :

"bravo politia romana si organizatori..probabil demonstratii moto inseamna sa iti parchezi motorul in piata!..deci practic demonstrez moto zilnic la mine in garaj..oau!

as fi vrut sa vad si eu meseriasi invitati pe acolo sa arate ce se poate face cu un motor!"

In rest.... se putea mai bine ! Si cand te gandesti ca am reprezentat Snagovul la intrunirea asta (in total suntem 3, unul acidentat sapt treuta si unul care nu s-a prezentat :P )

Despre ploaie...sa vedem partea romantica a lucrurilor... (hihihi, nu ma intrebati ce febra am avut a doua zi din cauza asta... :P )

Sa auzim de bine ! :hug: Apropos, asta a fost ultima intrunire pe anul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHAH ! In sfarsit un comentariu amuzant ! (cu conotatie negativa,dar amuzant!!!) . Mare dreptate, ai cu Canalul colector si desi nu stiu cum canti tu sunt sigura ca ai fi cantat mai bine, pt ca mai rau de atat nu se poate ! :hug:

Comentariu meu : Parada superrrrr!!! A fost de altfel prima mea parada pe propriul meu motor si pt cateva min,ore s-a creat o atmosfera de Gasca Unita ! (chiar daca realitatea e alta). Pacat ca nu s-a admis nici o demonstratie moto, care stim cu totii ca fac sarea&piperul intrunirilor. Vorba lui HONDANEGRU :

"bravo politia romana si organizatori..probabil demonstratii moto inseamna sa iti parchezi motorul in piata!..deci practic demonstrez moto zilnic la mine in garaj..oau!

as fi vrut sa vad si eu meseriasi invitati pe acolo sa arate ce se poate face cu un motor!"

In rest.... se putea mai bine ! Si cand te gandesti ca am reprezentat Snagovul la intrunirea asta (in total suntem 3, unul acidentat sapt treuta si unul care nu s-a prezentat :P )

Despre ploaie...sa vedem partea romantica a lucrurilor... (hihihi, nu ma intrebati ce febra am avut a doua zi din cauza asta... :drink: )

Sa auzim de bine ! :ok: Apropos, asta a fost ultima intrunire pe anul asta?

 

Urmeaza intrunirea de la Targoviste :P

/index.php?showtopic=58393

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul excelent,parada cu foarte putine motoare si viteza de deplasare f mica-nu am participat ca sa nu imi prajesc motorul,conditiile din interior inumane.Am mancat mici buni da cam scumpi, am stat de vorba cu cativa prieteni si go home!O ora de stat in camping m-a costat 20 ron si nu am vazut nimic interesant!Castigul-drumul si aparatul de ras! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul excelent,parada cu foarte putine motoare si viteza de deplasare f mica-nu am participat ca sa nu imi prajesc motorul,conditiile din interior inumane.Am mancat mici buni da cam scumpi, am stat de vorba cu cativa prieteni si go home!O ora de stat in camping m-a costat 20 ron si nu am vazut nimic interesant!Castigul-drumul si aparatul de ras! :ok:

exact!

de aparatul de ras nu zice nimeni nimic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact!

de aparatul de ras nu zice nimeni nimic ...

Daca BIG a fost sponsorul ce vroiai sa iti dea?Spuma de par Taft? :ok: Sau tu ai impresia ca de aia 200 mii lei trb. sa iti dea si 5 mici,o bere si eventual un bilet la mare la hotel de 3 stele?

A fost cam slabut dar prea mult exagerati si voi...oameni s-au straduit sa iasa ceva frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand o presimtire , am participat doar la parada si dupa aia m-am dus sa ma plimb (300km dus, 300 intors).

Ceea ce nu inteleg eu este, de ce spuneti ca viteza a fost mica ? 50-60 km/ora e o viteza absolut normala, chiar spre ridicata as spune . Vroiati sa ne fugareasca politia ca la Pitesti cu 80/ora in oras ?

 

"PARĂDĂ, parade, s.f. 1. Festivitate militară la care defilează trupele; defilare a trupelor cu prilejul acestei festivități; p. ext. alai, ceremonie; solemnitate, pompă. ◊ Loc. adj. De paradă = de sărbătoare, festiv; pentru ocazii deosebite. ♦ Fig. Atitudine, comportare etc. ostentative, prin care cineva încearcă să facă impresie, să atragă atenția asupra sa. ◊ Loc. adj. Âşi adv. De paradă = (care se face) de formă, de ochii lumii. ◊ Loc. adv. Cu paradă = cu ostentație, cu importanță exagerată, ostentativ. ◊ Expr. A face paradă de (sau cu) ceva = a face ceva în mod ostentativ, pentru a produce efect, a se făli cu ceva, a face caz. "

 

Dupa capu meu, scopul paradei este de a fi vazuti de catre spectatori si de a vedea de asemenea motoarele celorlalti participanti, deci cu cit e viteza mai mica cu atat e mai bine. Ce impresie credeti voi ca ar lasa 100-200 de motoretisti care ar alearga cu 80-100 km/ora de-a valma ?

 

Iar in alta ordine de idei, nici la viteza asta 'foarte mica' unii n-au fost in stare sa stea pe doua roti si s-au tavalit, daramite la mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facand un calcul: 20 RON intrarea de persoana. Eu + prietena = 40 RON in care nu am avut NIMIC inclus.

Daca as fi venit intr-un week-end normal cu prietenii in acea locatie, m-ar fi costat 10 RON de persoana + 10 RON locul de cort (total 30 RON eu cu prietena, din care 20 RON erau bonuri de consumatie, deci tot primeam ceva). Plus ca eram NUMAI cu prietenii si nu eram nevoit sa ma impiedic de unii care au gasit de cuviinta sa se f.uta in iarba langa cortul meu.

 

 

Concluzia: a fost minunat, dar a doua oara nu mai calc la aceasta intrunire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dat la intrare un aparat de ras BIG

 

 

De fapt era BIC si probabil cain comert e 3 RON bucata.

 

Si ca mi-am adus aminte: Berea SKOL la pahar: 2,5 RON, apa cu aroma de bere. Am preferat sa ma duc pana in Ciolpani la un magazin de unde am cumparat cateva PET-uri de Noroc la 2l. Macar am simtit ca beau bere nu spalatura de butoi.

 

Micii: 2 RON. Un botz de carne cat o nuca aruncat cateva secunde pe gratar si servit crud. Micii la Mihailesti: 1,2 RON (toata lumea stie cat de mari si buni sunt micii de la Mihailesti.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca eram NUMAI cu prietenii si nu eram nevoit sa ma impiedic de unii care au gasit de cuviinta sa se f.uta in iarba langa cortul meu.

Concluzia: a fost minunat, dar a doua oara nu mai calc la aceasta intrunire.

 

'ote unu' care a prins sex-show-ul

trebuia deci sa vin cu cortul?

ehh, data viitoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a dat la intrare un aparat de ras BIG

 

Noua nu ne-a dat nimeni absolut nimic cand am ajuns...Noaptea pe la 12 am primit de la un prieten un sticker cu Snagov 2006 care cica s-au dat la intrare, el avea mai multe...cam nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca eram NUMAI cu prietenii si nu eram nevoit sa ma impiedic de unii care au gasit de cuviinta sa se f.uta in iarba langa cortul meu.

 

Si...te-ai ofticat ma??? Oamenii erau liberi! Le placea in natura! Cine te-a pus sa-ti pui cortul acolo? :ok: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...