Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu l-ai mai vazut pana acum?

 

la vs1400 este un furtunas care atarna, dar vine de la radiatorul de ulei cred, s-ar parea ca e pt. surplusul de ulei (nu stiu) - nu e prea avizat raspunsul, dar poate si la tine e ceva similar, desi racirea e pe apa, ...

 

verifica pana unde ajunge capatul care atarna, si daca gasesti ceva ce seamana cu un "stutz" inseamna ca a cazut, daca nu, si daca e prins cu vreun colier din metal/plastic nu fdeparte de capat inseamna ca asa e

 

m-am bagat si eu ca musca ... cei cu motoare ca si al tau stiu mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am putut sa vad de unde vine, oricum de undeva de sus. Atarna cam 10 cm. L-am vazut abia ieri cand ma tavaleam pe jos ca sa montez crash-barul. Coboara in jos pe langa o piesa patrata impreuna cu un alt furtunas care intra intr-un stut din acea piesa. Alt stut nu am mai vazut pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am putut sa vad de unde vine, oricum de undeva de sus. Atarna cam 10 cm. L-am vazut abia ieri cand ma tavaleam pe jos ca sa montez crash-barul. Coboara in jos pe langa o piesa patrata impreuna cu un alt furtunas care intra intr-un stut din acea piesa. Alt stut nu am mai vazut pe acolo.

Nu stiu exact la tine cum e dar la toate moto atarna furtunase pe sub motor,de la baterie(cele cu acid),de la vasul de expansiune,etc.

Trage USOR !!! de el in jos si daca nu se misca inseamna ca e ok.Daca se misca(adica il poti trage)inseamna ca a iesit de undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat ulei intra in motor la un intruder de 800 din 92 ? , ca vreau sa-i schimb uleiul

 

La VS 800 (probabil ca de asta e, daca e din 92), intra 2.4 L la schimb simplu, sau 2.8 L daca schimbi si filtrul.

 

Apropo, pentru cei care au schimbat filtrul de ulei la VS 800: cu ce l-ati desurubat? - ca eu nu gasesc nicaieri cheie speciala pentru filtru... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , poate sa-mi spuna cineva daca la C800 ( VL800 ) model 2007 cauciucurile sunt tubeless sau nu ? Sau eventual cum pot afla acest lucru , si ce am e facut sa am cauciucuri tubeless.

 

Deasemenea , am citit undeva ca nu are chiar cele mai fericite frane posibile , si-a modificat vreun posesor placutele sau sistemul de franare la C00 ?

 

Si-a pus cineva tahometru pe C800 ?

Editat de assante
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , poate sa-mi spuna cineva daca la C800 ( VL800 ) model 2007 cauciucurile sunt tubeless sau nu ? Sau eventual cum pot afla acest lucru , si ce am e facut sa am cauciucuri tubeless.

Daca are spite, nu este tubeless. Ca sa poti pune tubeless pe roata cu spite, trebuie sa faci cumva ca zona mediana a rotii, unde ies spitele din janta, sa fie etanseizata. Din cate stiu, e greu de facut ca sa fie sigur 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are spite, nu este tubeless. Ca sa poti pune tubeless pe roata cu spite, trebuie sa faci cumva ca zona mediana a rotii, unde ies spitele din janta, sa fie etanseizata. Din cate stiu, e greu de facut ca sa fie sigur 100%.

Din cate stiu eu,chiar daca ar etansa perfect zona spitelor,nu poate pune tubeless pt ca nici janta pe margini nu va etansa !!!

Assante ca sa ai tubeless ar tre sa schimbi rotile cu totul.

Cruiserele cu tambur pe spate intradevar nu au chiar cele mai bune frane,in sensul ca tre sa apesi mai tare pe pedala,dar ai frana de motor si cea de fata pe disc care te ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri , m-am lamurit cu cauciucurile .

 

Modificari la sistemul de franare pe C800 ( sau M800 , care cred ca are acelasi sistem ) si-a facut cineva , si daca da , poate ne explica si noua cum poti faci un cruiser sa franeze mai bine :-) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca nu sunt prea tare off topic daca postez aici tinand cont ca piesele le-am dat jos de pe un intruder, deci cu scuzele de rigoare...

tobe custom luate de pe louis, au fost montate 2 saptamani dupa care le-am dat jos ca mi-am facut eu niste tunuri goale sa le aud :angryfire: sunt in perfecta stare. pretul lor pe louis e de 50 de euro bucata. faceti-mi o oferta si discutam

http://www.louis.de/_306d3be5f70a90894f410...tnr_gr=10027007

post-16157-1208099712_thumb.jpg

scaun stock de suzuki intruder vl 1500 - habar n-am cat vreau pe el:) cat se ofera

ghidon - cel din poza, la fel astept oferta

stop suzuki intruder vl 1500 - cel din poza

mansoane pentru semnalizari in ghidon - cele din poza

oglinzi - ghici de unde? tot din poza

post-16157-1208099618_thumb.jpgpost-16157-1208099651_thumb.jpgpost-16157-1208099686_thumb.jpg

 

casca chopper originala Harley davidson import state. nepurtata ca mi-e mica e marimea M. a costat 150 de dolari dar din nou negociem:) emblema metalica in fata

post-16157-1208099525_thumb.jpgpost-16157-1208099525_thumb.jpg

astept clienti:)

asfalt uscat! :angryfire:

post-16157-1208099583_thumb.jpg

Editat de chipvar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu un Intruder C800, cumparat anul trecut prin Iunie odata cu permisul. E primul meu motor si imi place la nebunie sa ma dau cu el. I-am pus engine guards si trebuie sa-i mai pun sissy bar si niste ornamente cromate pe care le-am cumparat de anul trecut din toamna, dar n-am apucat inca sa le pun. O sa postez si poze in curand cu el. Eu sunt din Bucuresti, daca se organizeaza vreo intalnire ceva, va rog dati-mi si mie pm, ca nu intru prea des pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a pus cineva tahometru pe C800 ?

 

eu am adaugat si sunt f hepi cu el. ma ajuta mult. l-am luat de la pravalia de la romana de la metrou... doar cand e de spalat motoru trebuie invelit in plasitc ca nu-i place apa... aha... si nu avea bec, a trebui adaugat...

 

--- Mesaj completat în 14 Apr 2008 16:06 -------------

 

vreau sa pun pe 800-le meu un rezervor mai viril.... un sfat? o parere? multam anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi cere te rog date tehnice, nu e domeniul meu forte :bigstar: . mi l-a montat nenea acela din spatele benzinariei agip (constantin, parca), dar nu l-as recomanda, nu mi s-a parut prea serios...

a costat 50-60 euro, sau cam asa ceva, nu mai tin minte, a trecut ceva vreme... oricum, il gasesti in cataloage la luis sau highway hawk... sorry ca nu te pot ajuta mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu merge uploadul de poze , altfel puneam si eu niste poze cu intruderul meu :bigstar: :finger: :moron: . Rar vezi un site sa se incarce mai greu ca acesta . Mai bine puneau taxa si plateam acolo 1-2 E / luna si luau un hosting sanatos , macar nu mai pierdeam atata timp pentru incarcarea paginilor .

Editat de assante
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa pun pe 800-le meu un rezervor mai viril.... un sfat? o parere? multam anticipat

Doar sa il tai pe asta si sa-l latesti la un tinichigiu,dar eu unul nu ii vad rostul e benzina pe toate drumurile,si la un drum mai lung tot tre sa mai faci pauze,le faci direct la peco.Si nici ca aspect nu cred ca ar da bine !!! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah... prefer autonomia si siguranta... hai sa iti dau un exemplu. sambata am facut bucuresti - calarasi - adamclisi - medgidia - bucuresti. urasc autostrazile, asa ca le evit cat pot. sambata, insa, avand in vedere ca pe calarasi-adamclisi ne-am facut c...urul prastie (nu va duceti cu cioparele pe acolo, e varza drumul) am zis hai sa revenim pe autostrada... a fost prima mea iesire pe mareata a2, asa ca habar nu aveam de lipsa benzinariilor. noroc ca mi-a picat fisa din timp si am iesit pe la lehliu gara, unde am bagat 11, 75 litri... adica mai aveam putin si mergeam pe vapori...

oricum... nu cred ca ar arata prea rau, dar asta voi vedea... si daca nu arata bine, enitaim pot sa pun la loc rezervorul original :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...