Sari la conținut

Accident Gara Baneasa


greyhound
 Share

Postări Recomandate

Ieri dimineata in jur de ora 11.00 la rondul din fata garii Baneasa era un politist cazut cu BMW-ul la cativa metri si cateva persoane care il ajutau sa se ridice. Cred ca era OK. Nu am idee ce s-a intamplat dar mai era si un X5 p-acolo... Eram in masina altcuiva si n-am putut sa oprim... Stie cineva ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu mai fim rautaciosi numai pentru ca era politist. Cred ca si pe forum avem politisti care se dau cu moto in timpul liber sau chiar la lucru. Eu zic ca oricine se da pe motor e de-al nostru. Hai sa o luam asha: nu cred ca respectivul si-a luat A-ul numa pentru ca ii trebuia la servici... Si oricum nu cred ca ii obliga sa iasa cu motoru la patrula... Si zic sa le uram si lor ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Militianul se reface da BMW-ul costa multe parale. :P :crack: :D :kiss:

 

Parale din banii contribuabililor :lol:

 

Si eu am un prieten politist (nush ce pe la furturi auto) si alearga in timpul liber pe un R6. Super de treaba nici nu ai zice ca e militzean

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un politist a fost accidentat aseara in apropierea coloanei oficiale a premierului Calin Popescu Tariceanu de un sofer care l-a acrosat in timp ce agentul incerca sa fluidizeze traficul.

 

Aflat pe motocicleta, agentul a fost acrosat de un Audi Q7 in zona "Fantana Miorita", dar victima nu a suferit decat cateva contuzii. Purtatorul de cuvant al Guvernului, Oana Marinescu a declarat ca politistul accidentat nu facea parte din coloana premierului.

...sursa Ev.Zilei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce spui tu se discuta AICI.

Sa ne spuna bucurestenii daca Gara Baneasa = Fintina Miorita. Daca e asa atunci inseamna ca e vorba de acelasi militian trintit.

 

...din cate stiu eu,este aproape aceeasi "locatie/punct de reper".Daca nu e asa si sunt doi...cineva le pune piedica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai poate unii sunt orbi, asa ca subliniez:

Aflat pe motocicleta, agentul a fost acrosat de un Audi Q7

 

Cu dispret total fata de unii care "se rad" pe seama unui motociclist doborat de un audi, ii doresc sanatate maxima agentului. A, si prefer ca din banii mei de contribuabil sa se repare o motocicleta decat sa ajunga in bijuterii pentru dame de senatori :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la fantana miorita se intra la gara baneasa.

lucrez in zona si ieri, in jurul orei 17.15, am trecut pe acolo inspre piata presei libere, exact pe sensul pe care s'a intamplat intamplarea.

intr'adevar era un audi q7 oprit si o tona de politisti care faceau masuratori.

nu am vazut nici un bmw de politie..

 

atat de la punctul de observatie mobil, predau legatura (de patrunjel sau de ce o fi..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In trafic am fost salutati de politisti pe motoare, asa ca poate-s mai intai motociclisti si abia apoi politisti. In rest, despre nesimtirea unora pe jipane, sunt satul

mie foarte rar mi sa intamplat sa imi raspunda la salut vreun politist pe motor. Stiu ca in Constanta am intalnit cei mai multi si nici unu nu raspundea, cred ca erau vorbiti intre ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uitam ca sunt oameni care au plecerea sa mearga pe motor.daca l-ati vedea pe alt motor decat cel de la munca si altfel imbracat pe strada ar fi alt om?nu cred,asa ca respect bro,pentru comunitate si oameni in general.Totusi a fost victima unui accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uitam ca sunt oameni care au plecerea sa mearga pe motor.daca l-ati vedea pe alt motor decat cel de la munca si altfel imbracat pe strada ar fi alt om?nu cred,asa ca respect bro,pentru comunitate si oameni in general.Totusi a fost victima unui accident.

tot respectul pt el si pt oricine merge pe un motor, ideea mea de mai sus era putin offtopic, era o observatie ca majoritatea politistilor pe motor nu raspund la salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie foarte rar mi sa intamplat sa imi raspunda la salut vreun politist pe motor. Stiu ca in Constanta am intalnit cei mai multi si nici unu nu raspundea, cred ca erau vorbiti intre ei

 

Mie mi s-a intamplat de multe ori sa fiu salutat de politisti pe motor... ba chiar si pe langa motor.

 

Prima data chiar m-am mirat, dar acum mi se pare ceva normal. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici pentru politistii pe motoare n-avem respect... Asta da, comunitate...

 

Pai dupa magariile care le-au facut la parada din weeck-end,cind au scos motociclisti din coloana si alte d'alea....e greu sa mai uiti pe cine reprezinta...sint mai aproape de ei decit de noi....oricum,sa fie sanatos si mai 'de-al nostru"...politist,nepolitist,nu dorim la nimeni asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gaborul tot gabor.

oameni si oameni, ca si pe forum.

la arc s'a oprit langa mine un "gabor" d'asta cum ii zici tu pe BMW.

si a intrat in vorba cu mine: cum merge, ca ne fac soferii numai magarii noua, celor pe doua roti, dar ca si multi motoreti se dau in stamba, etc, etc.. mi s'a parut mai intai OM, apoi motociclist, apoi politist. punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni si oameni, ca si pe forum.

la arc s'a oprit langa mine un "gabor" d'asta cum ii zici tu pe BMW.

si a intrat in vorba cu mine: cum merge, ca ne fac soferii numai magarii noua, celor pe doua roti, dar ca si multi motoreti se dau in stamba, etc, etc.. mi s'a parut mai intai OM, apoi motociclist, apoi politist. punct.

 

pai si nu avea dreptate ? avea PERFECTA dreptate.

 

Pai dupa magariile care le-au facut la parada din weeck-end,cind au scos motociclisti din coloana si alte d'alea....e greu sa mai uiti pe cine reprezinta...sint mai aproape de ei decit de noi....oricum,sa fie sanatos si mai 'de-al nostru"...politist,nepolitist,nu dorim la nimeni asa ceva...

 

hai sa nu ne ma cacam pe noi, da ? La parada au fost 300 poate de motoare sau 400, nu stiu .. si politistii de pe 2 roti au scos din parada vreo 5-6 motoristi... cumva NU AVEAU DREPTATE sa-i scoata ???? THINK AGAIN :

 

- 1 se dadea pe o roata in timpul paradei, cu 60 la ora, punand viata in pericol a celorlalti din jurul lui, in caz de ceva neprevazut. Altu la fel.. depasea toata parada.. facea slalom printre noi toti ceilalti.. vroia sa ajunga primu domne... noi mergeam cu 50-60 iar el cu 80-90.. trebuiau toti ceilalti sa belim okii in retrovizoare secunda de secunda pentru d'astia ca el.

 

pai sa-ti explic ca in orice parada sunt niste REGULI ?? Cei care nu respecta aceste reguli.. chiar si de bun-simt .. foarte bine.. sa-i opreasca si sa-i f*** cu amenzi.

 

Alti 2 aveau numerele indoite (lucru nu kiar legal, hai sa nu ne mai mintim singuri). Dar nu numai ca le aveau indoite. Unu isi daduse cu noroi pe numar .. motocicleta stralucea de curatenie, dar numaru era cu mocirla pe el...

Iar altu avea numaru indoit .. si caracterele STERSE (nu mai era vopsea neagra pe numar). De asta stiu ca nu se vedea NIMIC ca a stat o buna perioada in fata mea, si tot atunci l-a oprit politia.

 

Deci hai sa nu ne mai cacam pe noi.. de ce nu ne-a oprit politia si pe restu ??? 300-5 insi ??? Cumva pentru ca eram in regula, nu faceam tampenii la parada, respectam regulile impuse de organizatori, si in primul rand.. REGULILE BUNULUI SIMT ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gaborul tot gabor.

No offence.

Un om a cazut cu motoreta ... poate sa si lovit mai rau ... :D

Oare politzaii astia sunt pusi degeaba pe strada ? :P Ce-ar fii fara ei ? ... orice jmekerash cu ditamai bull baruu la jeep sar uraca pe mobra ta !!! Parerea mea e ca e aberanta faza cu "e gabor dal dracu"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...