Sari la conținut

Accident mortal Caransebes - 07.11.2010


Pupila Dilatata
 Share

Postări Recomandate

E vorba de drumul ala in constructie si nemarcat, intre Lugoj si Caransebes? am trecut in septembrie pe acolo noaptea si a fost horror; nu stiai unde se termina banda ta si unde incepe campul sau contrasensul; sa nu mai vorbesc de camioane sau tiruri care mergeau anapoda.

 

ia uite comentarii binevoitoare aici:

 

"motociclist care era prudent. siiigur ca da.

am mai scapat de unul, desfaceti sampaniile!"

 

RIP si putere familiei, prietenilor

la asta i-am raspuns eu acum citeva minute in urma dar inca nu a aparut sa te uiti sa vezi ce ia-m raspuns :moto:

Mesaj completat

nu stiu de ce nu ma mai mira nimic; ce putem sa invatam din acest accident? un singur lucru: vrei sa scapi cu viata? ia-ti gipan,fratica...motorul nu este pentru Romania. ori dai intr-un caine, o groapa, o combina agricola,te loveste un hummer, o cataraga condusa de unu' fara permis, ori derapezi pe noroi, pe criblura sau o balega, de scapat nu scapi. Dumnezeu sa-l ierte...

ai perfecta dreptate....un amic de-al meu acum o saptamana in urma a derapat intr-o curba din cauza boabelor de porumb cazute dintr-o remorca baiatu avea un kavasachi foarte bine ingrijit..acum e aproape zob.. baiatu nu a patit mai nimc decit julituri in schimb motoru indoit spart etc... decite ori vad/aud de cite un accident parca imi vine sa vind tot....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai ce trist,incredibil,nesemnalizata remorca...hmmm poate daca era cat un bloc de 114 etaje o vedea si el saracul...mare pacat si conducea asa bine:)))))

Mesaj completat

RIP......

 

Noaptea fara xenon esti o victima sigura daca treci de 50km/h.

 

Pacat ca era un copil in floarea varstei, cand totul este frumos....pacat.

vai ce tare e postul asta,fara xenon...da,probabil ca da si 1-a e in jos parca nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total offtopic:

... pe subforumul asta dati un nou sens fricii de moarte ... ca mori, mori asta e; dar raman in urma ta comentariile retarzilor in viatza ... adica nu ii frica de moarte ca frica de pulifricii care nu mai pot sa traiasca de moartea altora (si mai bolnavicios ii cand gasesti in asta scuza cu traiu lung si'mbelsugat) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti off copii si la cata prostie zace in unii gasiti singuri explicatia mortii.Daca mor (e bine oare sa-mi doresti asa ceva?nu.dar oricum ma doare la basca ) singura mea dorinta e sa nu am parte de flori virtuale si rip=uri aici la cei mai buni crestini!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia merg cu tractoare fara lumini, cu remorci neinmatriculate si la limita dezmembrarii, iar eu daca vreau sa-mi cumpar din Germania un Golf III si sa-l inmatriculez, platesc la taxe de ma c.a.c pe mine, vezi doamne ca polueaza si nu e atat de safe precum o masina de ultima geratie! Mortii lui de sofer, a omorat pe cineva, se duce la birt, se imbata o saptamana, uita, isi ia cu suspendare si aia e. Mi-e scarba!

 

Odihneasca-se-n pace!

 

Din pacate asa ceva se intampla din ce in ce mai des.Din pacate NU EXISTA ABSOLUT NIMENI care sa ia atitudine impotriva acestor indivizi care fac ce vor pe sosele!

Probabil ca va plati mult prea putin fata de raul pe care l-a facut!!!

Mesaj completat

sa se termine sezonul asta o data, ca rau a fost !

;)

DA,a inceput foarte prost!!!!

Sa speram ca nu se va termina in acelasi fel....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e cu reflectorizantu trantit acolo devine vizibil din satelit???? ;) ... imi este scarba de romanii astia inconstienti.. traim intr-o jungla predominata de babuini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il cunosteam pe baiat. era de langa satul unde merg eu. chiar am aflat in acea seara ce sa intamplat. desigur un prieten politai a venit cu pozele de la accident cum sia spart casca si iau cam fost imprastiati creieri in casca , la maicamea ca sa ma faca sa imi vand motorul.. adevaru e ca mie cam firca dar eu nu ies seara deloc. ;)

 

am inteles ca avea echipament tot doar ca ghinionul a fost sa fie lovit direct in casca cumva de sa spart in cltul remorci dupa cum am inteles. si relativ i sa spart si capul. ;)

 

probabil voi merge la inmormantare.

Mesaj completat

Am vazut la stiri pe pro tv, dar n-am gasit pe site stirea completa. Din cate am inteles, motocicleta era a fratelui victimei, care nu o mai folosea de frica, parandu-i prea periculoasa.

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/a-m...un-tractor.html

 

il cunosteam era de la mine din sat.. :( socant.. maia les ca a avut echipament si mergea icnet.. dar asta e nu se iese seara cu motocicleta. si ama uzit ca sa spart casca si creieri sau cam imprastiat.. dar asa pentru ca a dat in coltu remorci din cate am inteles eu. nush exact desigur politaiul de la mine din sat a venit cu poze de la fata accidentului la maicamea acas sa i le arate si a avut grija sa imi zica sa imi vand si eu motorul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai ce trist,incredibil,nesemnalizata remorca...hmmm poate daca era cat un bloc de 114 etaje o vedea si el saracul...mare pacat si conducea asa bine:)))))

 

vai ce tare e postul asta,fara xenon...da,probabil ca da si 1-a e in jos parca nu?

 

Aici cam exagerezi, r3kin3...

Am patit si eu ceva similar cu masina. Noroc ca era drumul foarte valurit si prost si mergeam cu maxim 50, ca m-as fi infipt fix in remorca-cisterna a unui tractor. Si tractorul si cisterna erau neluminate, si in plus cisterna mai era si de o culoare negru-mat, inposibil de vazut noaptea de la mai mult de cativa metri.

 

Acum daca tie iti bate farul prin copaci, e posibil ca tu sa vezi obstacolele neluminate mai de departe, dar s-ar putea sa nu iesi conform cu legislatia daca iti pune cineva mobra pe standul de verificat luminile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R3KIN esti cel mai tare din parcare,fac pariu ca treci prin parcarea subterana la blocu ala cu 114 etaje sal eviti si sa scapi cu bine,

.............................................................

esti un ............ pamflet

pamflet sau nu indiferent de cum arata o remorca nu ai cum sa nu o vezi si aici un mare PUNCT,daca vrei contre baga pm.

hai ca am chef de vorba si am sa explic simplu.depasire = vrei sa treci in fata (te uiti daca vine ceva din fata,te uiti in spate sa nu fie altul in depasire,te uiti pe jos dupa cacao de cal etc,te uiti la ce trasa adopti la ce treapta de viteza,apreciezi distanta de franare fata de vehicolul din fata celui pe care urmeaza sa-l depasesti,tocmai ca sa nu te infigi in el si apoi GO.Daca nu ai vizibilitate si nu faci manevrele astea NU DEPASESTI!iar "talentul" pe motor inseamna rapiditatea cu care faci ce am scris mai sus.Pt polemici pm da nu suport motociclistii buni si priceputi morti si cadorisiti cu rip si flori virtuale iar daca ma muscati de partea dorsala la urmatoarea remorca poate va aduceti aminte de postul meu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pamflet sau nu indiferent de cum arata o remorca nu ai cum sa nu o vezi si aici un mare PUNCT,daca vrei contre baga pm.

hai ca am chef de vorba si am sa explic simplu.depasire = vrei sa treci in fata (te uiti daca vine ceva din fata,te uiti in spate sa nu fie altul in depasire,te uiti pe jos dupa cacao de cal etc,te uiti la ce trasa adopti la ce treapta de viteza,apreciezi distanta de franare fata de vehicolul din fata celui pe care urmeaza sa-l depasesti,tocmai ca sa nu te infigi in el si apoi GO.Daca nu ai vizibilitate si nu faci manevrele astea NU DEPASESTI!iar "talentul" pe motor inseamna rapiditatea cu care faci ce am scris mai sus.Pt polemici pm da nu suport motociclistii buni si priceputi morti si cadorisiti cu rip si flori virtuale iar daca ma muscati de partea dorsala la urmatoarea remorca poate va aduceti aminte de postul meu!

 

 

tu de fapt cu cine te certi ? ;)

Nu se stie niciodata in ce imprejurare poti ajunge chiar tu cu toate remorcile si blocurile de 114 etaje talentatule care esti. A murit totusi un om, saracasmul tau de doi bani nu se prea potriveste cu situatia...

 

 

A, si nu-mi mintesc sa te fi intrebat careva daca esti de acord cu rip-uri si toate cele. Cand o sa fie forumul lui R3kin sau R4kin sau Rțkin o sa-ti cerem parerea.

Acum poti sa te apuci de muscat ... dar fa calculele bine ca poate apuci de unde nu trebuie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu de fapt cu cine te certi ? ;)

Nu se stie niciodata in ce imprejurare poti ajunge chiar tu cu toate remorcile si blocurile de 114 etaje talentatule care esti. A murit totusi un om, saracasmul tau de doi bani nu se prea potriveste cu situatia...

 

 

A, si nu-mi mintesc sa te fi intrebat careva daca esti de acord cu rip-uri si toate cele. Cand o sa fie forumul lui R3kin sau R4kin sau Rțkin o sa-ti cerem parerea.

Acum poti sa te apuci de muscat ... dar fa calculele bine ca poate apuci de unde nu trebuie ;)

vezi ca esti al doilea care imi doresti sa ajung sub remorca,dar eu spre deosebire de acel nefericit care probabil ar fi postat ca toti cei care ma vad pe sub remorci daca o sa patesc asta o sa fie pe mana mea si nu vreau o gasca de imberbi care sa ma jeleasca ce baiat bun am fost si cat de bun eram sau nu.frapant nu,compasiune pt mort si ura pt ala care va deschide ochii.vreti sa invatati ceva din sectiunea asta?parerile de rau,prioritatea,dreptatea nu te tin in viata.experienta in schimb te mai ajuta.imi place avatarul tau sunteti multi si nu mai am cerneala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca esti al doilea care imi doresti sa ajung sub remorca,dar eu spre deosebire de acel nefericit care probabil ar fi postat ca toti cei care ma vad pe sub remorci daca o sa patesc asta o sa fie pe mana mea si nu vreau o gasca de imberbi care sa ma jeleasca ce baiat bun am fost si cat de bun eram sau nu.frapant nu,compasiune pt mort si ura pt ala care va deschide ochii.vreti sa invatati ceva din sectiunea asta?parerile de rau,prioritatea,dreptatea nu te tin in viata.experienta in schimb te mai ajuta.imi place avatarul tau sunteti multi si nu mai am cerneala.

 

Ai inteles exact pe dos! NU doresc nimanui sa ajunga intr-o situatie asemanatoare. Nu mai scriu corect romaneste ? ;)

Bun si de fapt cu cine te certi ? Vad ca tot spui de " voi astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze de off

 

unde e hd sa zica ca nu purta 2 casti de protectie ..si chiar daca purta 2 nu erau de firma !?

Ma, tu-mi citesti blogul? Vreau drepturi de autor! ;)

 

Legat de accident...E tara plina de capcane pe sosele. Avem vaci, cai, magari, oi, betivi cu carute, betivi cu biciclete, betivi cu masini, iar daca mai e si noapte, sanse mari ca nici unul din obstacole sa nu fie semnalizat in vre-un fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am chef de contre cu tine, sunt sigur ca toti de aici suntem asi in manuirea mobrei pana la punctul contrar, dar pe timp de seara cu remorca maro si faruri din fata prin viziera de la casca nu prea ai vizibilitate. vb din experienta si nu din auzite.

mai bine ai inceta cu posturile tale de predicator ca nu ajuti pe nimeni cu sfaturile astea cu muulte grame de aroganta pe care le ai in ele.

drum bun. si asfalt fara obstacole.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am chef de contre cu tine, sunt sigur ca toti de aici suntem asi in manuirea mobrei pana la punctul contrar, dar pe timp de seara cu remorca maro si faruri din fata prin viziera de la casca nu prea ai vizibilitate. vb din experienta si nu din auzite.

mai bine ai inceta cu posturile tale de predicator ca nu ajuti pe nimeni cu sfaturile astea cu muulte grame de aroganta pe care le ai in ele.

drum bun. si asfalt fara obstacole.

linistitoare posturile.pacat ca nu vreti sa deschideti ochii.aroganta la mine?ma indoiesc,poate doar satul sa-mi ingrop prietenii,amicii,prietenii virtuali si pe toti cei care nu vor sa inteleaga "fenomenul" moto asa cum trebuie.nu indemn decat la atentie si sa nu se creada nimeni zmeu inainte sa aiba "pregatirea" necesara.acum chiar ca e cerneala pe 0.sa va fereasca si pe voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...