Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aveti dreptate,sa se termine pista ca acolo se poate dovedi multe

aveti ceva de dovedit? eu nu...se numeste hobby...vreiti sa fiti cei mai smecheri din curtea scolii dar sunteti la gradinita

 

sa completez cu ceva...cativa antevorbitori au ceva de demonstrat pe forum, in sa mai greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :D Am placerea sa va informez si sa va raspund la toate intrebarile legate de "circuit in Romania"

Care va sa zica pretul va fi de la ieftin .. 40 E la 200 poate si mai mult pe zi , este in functie de ziua din saptamina

si de organizator (de obicei nu circuitul inchiriaza clientilor ) de luna si alte considerente.

Nu esti obligat sa intri cu cau. noi dar trebuie sa ai cau bune ... oricum clasele nu se amesteca adica cind este vorba de slikuri nu poti sa intri cu cau tari si cind este zi de cau tari aia cu slikuri nu intra ca stiu ca mai devreme sau mai tirziu intra uni in alti !! :D

Circuitul este pt. competiti si pt TDays. sa ii atraga pe cei care merg ne civilizat si gresit si mai ales cu cau de piatra sa nu

se mai omoare pe strada sa invete sa mearga tare frumos si elegant in conditi de siguranta !!

Pe circuit vine evident cine vrea ... motivele pot sa fie multiple .. diverse .... pe parcurs te dumiresti .

Un circuit costa mai multe milioane de Euro !! rabdare ca se face !! :D

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :D Am placerea sa va informez si sa va raspund la toate intrebarile legate de "circuit in Romania"

Bun bun.. cand crezi ca e gata cel de la Adancata? si aici nu ma refer la ce se aude, ci as fi curios de parerea ta, dar nu numai. promisiuni s-au tot facut. ba s-a "organizat" si o etapa din RoSBK......

 

care este situatia actuala a circuitului? sunt constient ca acum nu se face nimic pt ca, sa zicem ca utilajele sunt la deszapeziri, dar inainte sa vina zapada, au mai facut ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :D Am placerea sa va informez si sa va raspund la toate intrebarile legate de "circuit in Romania"

Care va sa zica pretul va fi de la ieftin .. 40 E la 200 poate si mai mult pe zi , este in functie de ziua din saptamina

si de organizator (de obicei nu circuitul inchiriaza clientilor ) de luna si alte considerente.

Nu esti obligat sa intri cu cau. noi dar trebuie sa ai cau bune ... oricum clasele nu se amesteca adica cind este vorba de slikuri nu poti sa intri cu cau tari si cind este zi de cau tari aia cu slikuri nu intra ca stiu ca mai devreme sau mai tirziu intra uni in alti !! :D

Circuitul este pt. competiti si pt TDays. sa ii atraga pe cei care merg ne civilizat si gresit si mai ales cu cau de piatra sa nu

se mai omoare pe strada sa invete sa mearga tare frumos si elegant in conditi de siguranta !!

Pe circuit vine evident cine vrea ... motivele pot sa fie multiple .. diverse .... pe parcurs te dumiresti .

Un circuit costa mai multe milioane de Euro !! rabdare ca se face !! :D

parca tot tu spuneai anul trecut ca adancata o sa fie gata in sept. anul trecut.

 

sa-mi fie cu iertare daca te confund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun bun.. cand crezi ca e gata cel de la Adancata? si aici nu ma refer la ce se aude, ci as fi curios de parerea ta, dar nu numai. promisiuni s-au tot facut. ba s-a "organizat" si o etapa din RoSBK......

 

care este situatia actuala a circuitului? sunt constient ca acum nu se face nimic pt ca, sa zicem ca utilajele sunt la deszapeziri, dar inainte sa vina zapada, au mai facut ceva?

mistode zicea la digisport ca nu mai organizeaza etape de rosbk pe circuite cae nu sunt terminate, le`a scos de tot din calendar si pt 2014 au luat in considerare doar circuite din afara tarii

care cand s`o termina...sa le termine...rabdarea e de aur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mistode zicea la digisport ca nu mai organizeaza etape de rosbk pe circuite cae nu sunt terminate, le`a scos de tot din calendar si pt 2014 au luat in considerare doar circuite din afara tarii

care cand s`o termina...sa le termine...rabdarea e de aur

mda, rabdare..

numa' bine, intre timp o sa-mi fac si eu o prietena, o sa ma casatoresc, o sa fac copii, iar cand copii vor fi mari, ii voi putea aduce la inaigurarea pistei. , dar pana atunci mai sunt cativa ani lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa fim si mai rabdatori...mai urmarim un filmulet,da?

 

si pentru ART Etapa din cupa prietenia cu eroul lui favorit ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=gf0WMJj_c9c

 

si o cursa din oradea si una din bucale

 

https://www.youtube.com/watch?v=bFpHHNJAg5Y

Prima etapa de Campionat national 1995, clasele National (primul an competitional) si Fete, cu clasament separat, desfasurata pe pista aeroportului din Oradea, pe 18 iunie

https://www.youtube.com/watch?v=NUFBNWfMyto

Clasa 50cc National (in primul an competitonal), invingator Ionel Balas (nr.28 - Progresul Timisoara si clasa 50cc Fete - Emilia Dinu (nr.16 - TUMAG Bucuresti).

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stadiu lucrarilor in momentul asta al circuitului este ca asteptam 30 de zile cu soare sa se usuce pamintul si se toarna asfalt .

Sau facut cam jumatate din canalele de scurgere.

urmeaza gardul de exterior si padocul ... de avansat se avanseaza mai repede sau mai incet ... se avanseaza !!

In 2014 o sa fie asfalt dar nu stiu daca sau cit o sa se poata deschide pt. trak days

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mures , acolo sint cu bani Europeni .. alta socoteala nu o cunosc ... dar sint sigur ca si

Mures o sa se faca.

 

La Bucuresti sint bani privati .. mai face un strat mai face o canalizare si asa mai departe

in 2014 o sa se avanseze in etape ... ca este gata in 14 sau 15 ... nu stiu dar de oprit nu se opreste !!

binenteles daca nu apare un motiv serios .... linga stadionul steaua Ghencia trebuia sa fie un patinuar

serios dar a venit cutremurul in 77 si sa sistat !! ... aveam ceva hocky si artistic mai bun daca il

faceau nu ?

Deci deocamdata se face ,,,

Editat de abalamuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linga stadionul steaua Ghencia trebuia sa fie un patinuar serios dar a venit cutremurul in 77 si sa sistat !! ... aveam ceva hocky si artistic mai bun daca il

faceau nu ?

 

OFF TOPIC : Hai mah Balamuc.. ca in afara de tine si alti 2 amici, n-am mai auzit pe vreunul care ar dori sa mearga la un meci de hockey. Patinuarul acela s-ar fi limitat la agatat pipite si ascultat muzica, nu sa isi masoare careva barbatia intr-un sport adevarat.

Anyway.. daca stiu ca pana la anul se gasesc alti 10 pasionati care sa meaga si la mall sa se antreneze, iti jur ca imi cumpar echipament pentru asa ceva. :)

 

 

pe muresring in august la sfarsit ne dam sigur,am fost anu trecut in octombrie acolo si lucrarile sunt avansate bine de tot

 

 

 

Asa sa fie cum zici tu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...