Sari la conținut

CIRCUIT IN RO


Vlad Codreanu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce-ai facut frateeeeeeeee...am din filmare 2.20.

doar ca nu am adormit.

vezi ca pe noul circuit...care si unde si cand o fi gata...numai MAMA OMIDA STIE, o sa bage mcdrive in a 4 sicana pe stanga....la timpii astia ai tai.....sa ai dracu banii pregatiti pentru dublubranza" ca iar mananci rece

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e până la urmă cu curba la 90 de grade?

 

Lăsând laoparte discuţiile prezente despre forjatori, prin primăvară era un baiat care a fost surprins declarând ca întoarce nişte căşti în cap si când a fost invitat la o mini-forja pe 500 de euro, a dispărut de la negocieri. Mai ştiţi ceva despre el? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de Viespea sincer mie si lu Staude6 ne e dor de el !

rugam pe aceasta cale daca se poate sa i se ridice banul,are pe toate calc acum ban :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca putin si se implinesc exact trei pagini degeaba. -_-

si vor mai fi....pana cand pe circuit ......va veti invarti...

 

Cum e până la urmă cu curba la 90 de grade?

Lăsând laoparte discuţiile prezente despre forjatori, prin primăvară era un baiat care a fost surprins declarând ca întoarce nişte căşti în cap si când a fost invitat la o mini-forja pe 500 de euro, a dispărut de la negocieri. Mai ştiţi ceva despre el? :D

am zic ca INTRA IN CURBA LA 90 de grade adica NU SE APLEACA.....

 

AUUUUUU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un moment dat sigur va fi gata si vom avea un circuit,la anu sau peste 10 ani dar vom avea.

La noi in tara acest fenomen va creste si multi dintre cei carora le place sa se dea tare pe strada vor opta pentru circuit.

Pe circuit nu te vad pitzipoancele din centru si nici laudarosii de la bloc.Daca te dai pe circuit te dai pentru tine, nu ca sa te lauzi.

Vrei plimbare in natura?atunci urci pe un enduro/cross,si explorezi dealuri ,campii si paduri.Aia e iesire in natura.Nu plimbat prin trafic cu slalom printre cretini.

La anul vreau sa vad cum e pe enduro.Sunt sigur ca imi va place foarte mult.

Parerea mea.

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de Viespea sincer mie si lu Staude6 ne e dor de el !

rugam pe aceasta cale daca se poate sa i se ridice banul,are pe toate calc acum ban

:agree:

 

Pt zmei recomand hard-enduro..dar sa nu plangeti

Stim putin si pe deal, Bo$$ ! :D

 

post-28093-0-87395400-1382126952_thumb.jpg post-28093-0-82693900-1382126963_thumb.jpg post-28093-0-39173900-1382126970_thumb.jpg

 

In continuare sustin ca fetitele au fugit in padure. :blbl:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lăsând laoparte discuţiile prezente despre forjatori, prin primăvară era un baiat care a fost surprins declarând ca întoarce nişte căşti în cap si când a fost invitat la o mini-forja pe 500 de euro, a dispărut de la negocieri. Mai ştiţi ceva despre el? :D

pfoaiiii, nici nu stiu daca mai intra pe aici. moto 2005 parca avea userul.

 

da ce erectie avea pe aici.

 

daca e vorba de Viespea sincer mie si lu Staude6 ne e dor de el !

rugam pe aceasta cale daca se poate sa i se ridice banul,are pe toate calc acum ban :)

da el e. si mie mii dor de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asteptam si alte fetite la picnic

walker.jpg

Sigur bataturile sunt de la motocross? :D

Lasand caterinca deoparte, nu te incearca vreun gand nasol cand te uiti la tv si vezi curse pe Silverstone?

:cheers:

 

 

pfoaiiii, nici nu stiu daca mai intra pe aici. moto 2005 parca avea userul.

 

da el e. si mie mii dor de el.

Viespea chiar e baiat fain, trebuie sa-i scoata admin banul. :rolleyes:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu prea imi este dor...desi sunt curios cum ma dau(plimb) dupa 2 ani de pauza.Probabil cand ii da drumul la mures o sa ii fac si eu o vizita :) De Uk sunt satul..prea multe restrictii,prea mult depinzi de vreme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu restrictiile e poveste de adormit copii. Auzi, cica bagi bani in motoreta, cauciucuri, taxe de intrare, benzina, transport, si te plingi dupaia ca nu ai bani de un dB Killer.Nu tuturor le place mtocrosul, sau endureala, altii se muleaza perfect pe ele. In cazul lui Todea, a fost cu happy end.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ex de db pe circuite :)

asta stiu si eu si partial sunt deacord. adica sa fie o un anumit nivel de poluare sonica.

anu' trecut la Misano aveam un german langa cortul nostru. adica timp de 4 zile am fost vecini de camping. cand a intrat pe pista ii era frica sa nu-l scoata din cauza tobelor zgomotoase. eu fisesem inaintea lui si nu am avut niciun fel de probleme, dar el mi-a zis ca in Germania multi obisnuiesc ca pe linia dreapta unde sunt microfoanele de zgomor, obisnuiesc sa traga ambreiajul si sa o lase la relantiu pt 1-200metri pana trec de filtru.

nici eu nu sunt deacord cu ragalii de tobe sparte, dar nici cu db killer ca sa se auda ca un scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah mie unu nu-mi convine sa dau 150 lire ca apoi sa risc sa nu intru pe pista din cauza tobei..Pentru mine circuitul era locul unde imi faceam de cap..inclusiv sa-mi ascult cum urla toba..ca deh pe strada iti ridica astia mobra.Plus ca nu era vb ca nu am bani de db killer...cu db killerul meu scoteam 103 db limita fiind 102 si cu db killerul fabricat de ei parca aveam motor de 600cc.A doua problema era faptul ca trebuia sa cumperi bilet cu 2 3 saptamani inainte altfel riscai sa ramai pe bancuta si dupaia te gandeai toata ziua daca ploua sau nu?!Stiu sunt gume si de ploaie dar aia insemna alta cheltuiala pe un set de roti+gume.O zi normala la circuit ma costa undeva la 300 lire...taxa,drum plus consumabile .La motocross treaba sta altfel..te ridici din pat verifici vremea si decizi daca te duci..platesti la poarta 30 lire si esti liber sa-ti rupi capatana :D

 

pt cine are timp

 

http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=18&t=1332239&mid=71974&nmt=Claim+from+a+track+day

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ce zici tu am fost eu in dilema aici.

 

cand am venit, vroiam sa-mi aduc motorul aici. dar cand m-am interesat am aflat ca sunt fortat sa-l inmatriculez si, sub nicio forma nu m-ar fi costat mai putin de 7.000euro doar inmatricularea si cred ca vreo 3-4.000euro asigurarea. apoi se punea problema vremii si cand am vazut ca astia la capitolul curbe stau foarte prost, am zis ca alta varianta ar fi circuitul. ma interesez de ce piste au aici si aflu ca au una la vreo 120km de mine. vorbesc cu un vecin si imi zice ca e undeva la 200euro/zi. consider ca e un pret ok sa ma duc "macar odata pe luna" doar ca imi zice ca daca e sa ma duc, trebuie sa fiu atent ca sunt anumite restrictii, printre care si de viteza. mai exact, cica inainte se duceau baietii si ii dadeau blana pe linia dreapta, iar la capat nu reuseau sa franeze si se imprastiau. asa au decis sa puna limitare de viteza. mai exact pe la jumatatea liniei drepte ai 2 randuri de jaloane care te forteaza sa incetinesti. si asta pe langa cel de sunet si mai aveau tot cum ai zis tu, cu rezervare. asa ca am renuntat la tot ce tine motor de viteza aici.

ma gandisem si la un enduro, doar ca aici nu ai unde sa te duci cu el. padurile is mici, nu au nici munte si nici dealuri unde sa te duci cu ea.



ceva frumos de la altii. doar ca ei la asfalt stau mult peste noi.

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151932745241550

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Despre altcineva era vorba. Nu va exaltati!

E amic cu ianachim si trăia cu impresii. Impresii ca-călareste legende :)

scrie si tu nickul omului ca am stat sa citesc 5 pagini de GROZAVII

da sunt prieten cu BIGFOOT

pe amKAKArt nu stiu cum se descurca insa stradal intoarce castile

 

sustin pariul pe TRANSALPINA SI TRASANSFAGARASAN si nicidecum pe "roata de hamsteri" din tunari

 

ps din ce mi a zis vad ca a fost duminica asta pe amKAKArt ....l ati imbolnavit ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...