Sari la conținut

Ajutor Pentru Familia Claudiei


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Am vorbit cu Toni (Dunarea Galati) in legatura cu un ajutor pentru Claudia Stoica (fetita care a murit in accidentul de la Galati). Contul deschis pe numele tatalui ei este:

 

nume: STOICA CLAUDIU

cont: RO11BRDE180SV03282331800

banca: B.R.D - sucursala Galati

 

 

Toni este deocamdata asaltat de telefoane din partea presei, are de rezolvat problemele administrative cu autoritatile de dupa accident si nu poate intra pe forum.

 

El a vorbit cu tatal fetitei (dl. Stoica Claudiu - pe care e deschis contul) si dansul nu are resentimente vis-a-vis de motociclisti. Din contra, nu considera inoportuna o parada moto la inmormantarea Claudiei :angryfire: - totusi, aspectele sunt delicate si ar trebui analizate mai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu cred ca exista cuvinte care sa exprime regretul cand spun ca, am fost la Galati pe 9 septembrie 2006 cand un copil a fost omorat de o motocicleta. Obiectul pasiunii mele de 12 ani a omorat un copil cu aceeasi varsta. Stau si ma gandesc cum as putea sa-mi iau de pe inima povara asta imensa. Imi caut cuvinte si nu gasesc, pasiunea mea s-a transformat intr-o arma si a omorat un copil nevinovat. Oare gasirea vinovatilor si pedepsirea lor ma va face sa-mi conduc motocicleta iarasi pe drum cu capul sus fara sa citesc in ochii semenilor mei de pe strada ura si dusmanie? Am venit de la Galati aidoma unui soldat care a pierdut o batalie cu un gust amar si un sentiment al vinovatiei ce nu va fi sters prea curand.

Mi-am etalat obiectul atat de drag mie privirilor oamenilor de pe strada la nici 100 de metri de locul unde peste cateva clipe un copil isi va da duhul, si eram foarte mandru de aceasta, nestiind ce tragedie s-a produs.Auzind zgomote, ambulante si oameni alergand peste tot noi am plecat, crezand ca a fost numai o simpla cazatura, mergand iarasi prin centrul Galatiului mandri de masinariile noastre. Acum mi se face sila de mine insumi. Daca as fi stiut mi-as fi dus motorul de coarne pana in camping pe cea mai laturalnica strada.

Nu voi mai participa la nici o intalnire de motociclisti. Si nu fac asta ca un protest impotriva vreunui organizator sau unei persoane anume. Efectiv nu mai pot sa particip la vreo parada sa merg cu motorul si sa ma uit in ochii oamenilor de pe trotuar etalandu-mi unealta aducatoare de moarte.

As vrea ca maine cand o vor inmormanta sa-i luminam drumul, poate ii va fi mai usoara calea. As vrea sa aud in presa ca mii de motociclisti si-au oprit motoarele in fata unei biserici si au aprins o lumanare pentru Claudia. Maine la ora 14 eu asta voi face pentru ca am fost la Galati pe 9 septembrie 2006.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi foarte bine veniti si motociclistii la inmormantare, parerea mea. Sa se vada ca nu suntem chiar asa de rai cum ne considera unii si ca suntem alaturi de familia indurerata.

Editat de Buggy12000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am urmarit azi stirile si in interviul luat mamei fetitei aceasta spunea ca nici macar nu s-a prezentat nimeni din partea motociclistilor sau a organizatorilor sa-si ceara scuze pt cele intamplate.

asta a dat la stiri asta zic si eu.dc voi spuneti ca a vb toni cu familia atunci imi cer scuze pt cele postate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la prezenta motocicletelor m-am referit...ca doar nu la o parada... Sincer cred ca este inoportuna prezenta acestora.Nu cred ca cei care merg la inmormantare vor vrea sa vada motociclete.

 

Hotaraste-te: nu este inoportuna sau nu vor sa vada motociclete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata a gasit iar cineva motiv de parada, sa-si mai etaleze inca odata motoarele, sa-si mai ia unii o gramada de injuraturi de la popor. .Parada se face cand e sarbatoare, distractie. . Corect si demn ar fi sa mearga motociclistii la inmormantare. ATAT!!

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi spus ce aveam de gand, insa cativa dintre voi deja au spus`o deja.. :angryfire: Daca aveti chef de joaca si de baut, asteptati urmatoarea intalnire; altfel ganditi`va si la tristetea unui parinte care si`a pierdut singurul copil si care totusi "nu are resentimente vis-a-vis de motociclisti". La urma urmei e cel mai onorabil lucru pe care putea sa il spuna omul acesta - cu toate ca accidentul a fost produs de catre UN MOTOCICLIST. :angryfire:

Editat de TheNoots
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Toni (Dunarea Galati) in legatura cu un ajutor pentru Claudia Stoica (fetita care a murit in accidentul de la Galati). Contul deschis pe numele tatalui ei este:

 

nume: STOICA CLAUDIU

cont: RO11BRDE180SV03282331800

banca: B.R.D - sucursala Galati

Toni este deocamdata asaltat de telefoane din partea presei, are de rezolvat problemele administrative cu autoritatile de dupa accident si nu poate intra pe forum.

 

El a vorbit cu tatal fetitei (dl. Stoica Claudiu - pe care e deschis contul) si dansul nu are resentimente vis-a-vis de motociclisti. Din contra, nu considera inoportuna o parada moto la inmormantarea Claudiei :angryfire: - totusi, aspectele sunt delicate si ar trebui analizate mai bine...

 

Am sa fac si eu un transfer la salar, in 20 pentru parintii fetitei.. cu toate ca sunt sigur ca nici o comoara din lume nu le va putea alina durerea cu adevarat :)...

 

RIP fetitei.. :angryfire: :angryfire: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista cuvinte care sa exprime regretul cand spun ca, am fost la Galati pe 9 septembrie 2006 cand un copil a fost omorat de o motocicleta. Obiectul pasiunii mele de 12 ani a omorat un copil cu aceeasi varsta. Stau si ma gandesc cum as putea sa-mi iau de pe inima povara asta imensa. Imi caut cuvinte si nu gasesc, pasiunea mea s-a transformat intr-o arma si a omorat un copil nevinovat. Oare gasirea vinovatilor si pedepsirea lor ma va face sa-mi conduc motocicleta iarasi pe drum cu capul sus fara sa citesc in ochii semenilor mei de pe strada ura si dusmanie? Am venit de la Galati aidoma unui soldat care a pierdut o batalie cu un gust amar si un sentiment al vinovatiei ce nu va fi sters prea curand.

Mi-am etalat obiectul atat de drag mie privirilor oamenilor de pe strada la nici 100 de metri de locul unde peste cateva clipe un copil isi va da duhul, si eram foarte mandru de aceasta, nestiind ce tragedie s-a produs.Auzind zgomote, ambulante si oameni alergand peste tot noi am plecat, crezand ca a fost numai o simpla cazatura, mergand iarasi prin centrul Galatiului mandri de masinariile noastre. Acum mi se face sila de mine insumi. Daca as fi stiut mi-as fi dus motorul de coarne pana in camping pe cea mai laturalnica strada.

Nu voi mai participa la nici o intalnire de motociclisti. Si nu fac asta ca un protest impotriva vreunui organizator sau unei persoane anume. Efectiv nu mai pot sa particip la vreo parada sa merg cu motorul si sa ma uit in ochii oamenilor de pe trotuar etalandu-mi unealta aducatoare de moarte.

As vrea ca maine cand o vor inmormanta sa-i luminam drumul, poate ii va fi mai usoara calea. As vrea sa aud in presa ca mii de motociclisti si-au oprit motoarele in fata unei biserici si au aprins o lumanare pentru Claudia. Maine la ora 14 eu asta voi face pentru ca am fost la Galati pe 9 septembrie 2006.

 

Hai sa lasam acest topic DOAR pentru idei despre cum sa ajutam familia indurerata. S-a deschis deja un cont, si asta e foarte bine, oricand un ajutor material e binevenit.

 

Si hai sa lasam PENIBILUL deoparte. Am vrut sa comentez in forta cele scrise in citat, m-am uitat in poza din profil, si nu-mi vine sa cred... doar la atat va duce capul domnule Ilarie ?

 

Pai.. uite .. hai sa aplicam din nou logica dvs : Chiar acu la stiri am vazut un alt accident (mi l-a povestit si mai devreme maica-mea) : Un fiu de deputat a omorat o fetita (de 7 ani) pe un drum de tara, cu masina proprie, a tarat-o 100 de metri, si apoi a fugit de la locul accidentului Totul sub privirile mamei fetitei, cu care mergea pe marginea drumului.. Eh ... Mie nu imi vine sa cred ca un automobil poate ucide.. imi este rusine ca am masina, si jur ca nu mai ma sui la volan in viata mea, caci mereu cand sunt la semafor simt privirile trecatorilor care ma vad ca un criminal, doar pentru ca detin automobil.... O sa imping masina in parcare pe un drum laturalnic , si sper sa nu ma vada nimeni, ca ma huiduie, caci detin un automobil.

Si sper ca poimaine la ora 16 toti soferii de automobile din Romania se vor opri si sa aprinda o lumanare pentru Ioana, fetita de 7 ani.

 

Hai sa nu mai fim penibili, okey domnule Ilarie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator vali22

Eu zic ca e normal sa va duceti pe jos sa lasati undeva toti motoarele si sa va duceti pe jos la inmormantare eu unu daca as vedea vreo moto la inmormanrea copilului meu ucis de o moto as face spume nu va suparati pe mine dar eu asa consider :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa imi restrang putin cheltuielile si am sa pun si eu ceva banuti in contul de mai sus mentionat.

cat despre parada, eu zic ca e un lucru frumos, vorba lui... daca murea de o masina sa nu fie nici o masina la inmormantare ? sa nu fim absurzi, e un gest de solidaritate, nu uitati ca a fost un accident, nimeni nu a vrut asta, o "parada" intelge fiecare ce vrea prin cuvantul asta, eu unul consider ca ar fi foarte frumos din partea noastra. Parerile sunt impartite, nu trebuie sa fie nimeni de acord cu mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e normal sa va duceti pe jos sa lasati undeva toti motoarele si sa va duceti pe jos la inmormantare eu unu daca as vedea vreo moto la inmormanrea copilului meu ucis de o moto as face spume nu va suparati pe mine dar eu asa consider :angryfire:

 

 

daca vreti sa va duceti parerea mea este ca ar fi mai bine fara motor (doar cu castile in maini)

ar fi mai onorabil...... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti sa va duceti parerea mea este ca ar fi mai bine fara motor (doar cu castile in maini)

ar fi mai onorabil...... :angryfire:

 

 

R.I.P. micutzului inger cu aripile frante

Intru totul de acord cu cele spuse de minidv, cei care pot merge sa mearga cu inima deschisa, sa transmita condoleante familiei si sa aprinda o lumanare si din partea celor care nu pot ajunge ..... R.I.P.

Editat de alfonsov
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista cuvinte care sa exprime regretul cand spun ca, am fost la Galati pe 9 septembrie 2006 cand un copil a fost omorat de o motocicleta. Obiectul pasiunii mele de 12 ani a omorat un copil cu aceeasi varsta. Stau si ma gandesc cum as putea sa-mi iau de pe inima povara asta imensa. Imi caut cuvinte si nu gasesc, pasiunea mea s-a transformat intr-o arma si a omorat un copil nevinovat. Oare gasirea vinovatilor si pedepsirea lor ma va face sa-mi conduc motocicleta iarasi pe drum cu capul sus fara sa citesc in ochii semenilor mei de pe strada ura si dusmanie? Am venit de la Galati aidoma unui soldat care a pierdut o batalie cu un gust amar si un sentiment al vinovatiei ce nu va fi sters prea curand.

Mi-am etalat obiectul atat de drag mie privirilor oamenilor de pe strada la nici 100 de metri de locul unde peste cateva clipe un copil isi va da duhul, si eram foarte mandru de aceasta, nestiind ce tragedie s-a produs.Auzind zgomote, ambulante si oameni alergand peste tot noi am plecat, crezand ca a fost numai o simpla cazatura, mergand iarasi prin centrul Galatiului mandri de masinariile noastre. Acum mi se face sila de mine insumi. Daca as fi stiut mi-as fi dus motorul de coarne pana in camping pe cea mai laturalnica strada.

Nu voi mai participa la nici o intalnire de motociclisti. Si nu fac asta ca un protest impotriva vreunui organizator sau unei persoane anume. Efectiv nu mai pot sa particip la vreo parada sa merg cu motorul si sa ma uit in ochii oamenilor de pe trotuar etalandu-mi unealta aducatoare de moarte.

As vrea ca maine cand o vor inmormanta sa-i luminam drumul, poate ii va fi mai usoara calea. As vrea sa aud in presa ca mii de motociclisti si-au oprit motoarele in fata unei biserici si au aprins o lumanare pentru Claudia. Maine la ora 14 eu asta voi face pentru ca am fost la Galati pe 9 septembrie 2006.

 

Scuze, m-am infipt in acest reply si imi pare rau ca trebuie sa raspund aici.

 

Domnul meu, exista o linie foarte foarte subtire intre o parere de rau si penibilitate. Dumneatale ai sarit-o si inca bine.

 

Imagineaza-ti cate fetite, chiar si mai mici, au fost violate, torturate, transformate in sclavi de-a lungul istoriei. Si acum uita-te la mainile tale. Cam da, posedati si dumneavoastra niste "arme". Ce o sa faci? Nu o sa mai mergi printre oameni? O sa iti tai mainile? Eventual te castrezi ca sa pui o piedica in calea perpetuarii "armelor"?

 

...

 

Este tragic ce s-a intamplat. Sa ii fie tarana usoara fetitei si sa aiba parintii puterea sa treaca peste asa ceva.

 

 

/edit

Imi pare rau, nu am vazut ca a mai raspuns cineva inaintea mea domnului Ilarie. Cand am vazut postul s-a inflamat glanda si nu am mai citit mai departe.

Editat de Frankotiradore
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nici unul din parintii fetei nu are resentimente fata de motociclisti, asta nu inseamna ca nu sunt alti apropiati de-ai fetei care au. Eu zic ca nici nu se pune problema de o "parada".

 

Eventual dupa inmormantare, separat, un meeting, cum am facut pentru Alex.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imagineaza-ti cate fetite, chiar si mai mici, au fost violate, torturate, transformate in sclavi de-a lungul istoriei. Si acum uita-te la mainile tale. Cam da, posedati si dumneavoastra niste "arme". Ce o sa faci? Nu o sa mai mergi printre oameni? O sa iti tai mainile? Eventual te castrezi ca sa pui o piedica in calea perpetuarii "armelor"?

 

 

Spre binele tau, cred ca ai baut inainte de a scrie asta... Atfel nu-mi explic prostiile pe care le-ai debitat mai sus.

 

Este trairea unui motociclist, al unuia care are un copil acasa (pe care-l iubeste la disperare) si pe care l-a marcat evenimentul. Este un motociclist care, in afara de "armele" mentionate de matale, are inima si creier. Fiecare reactioneaza diferit la astfel de evenimente. Acest topic este strict pentru a se discuta modul in care putem ajuta familia Claudiei. Asa ca lasa comentariile de 2 bani si misca-te la banca. Ai contul pe prima pagina a topicului. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Domnule Poison...

Imi pare sincer rau daca ceea ce am scris v-a deranjat dar, o mica rectificare se merita a fi facuta. Ceea ce am scris eu a fost scris intr-un topic separat, undeva pierdut printre alte topicuri la generalitati, cineva a considerat ca este bine sa apara aici si l-a mutat. Eu as fi vrut sa ramana la si altele. In al doilea rand, ma simt vinovat nu pentru ca am motocicleta, ci pentru ca am fost acolo in data respectiva, in locatia respectiva, la nici 100 de metri de locul in care a murit un copil. Atat. Eram mandru ca sunt motociclist. Simpla mea prezenta in acel loc pentru mine suna ca o incuviintare asupra a tot ceea ce s-a intamplat. Si pentru asta ma simt vinovat.

Dumneata poti sa crezi ce vrei.

Editat de Ilarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Domnule Poison...

Imi pare sincer rau daca ceea ce am scris v-a deranjat dar, o mica rectificare se merita a fi facuta. Ceea ce am scris eu a fost scris intr-un topic separat, undeva pierdut printre alte topicuri la generalitati, cineva a considerat ca este bine sa apara aici si l-a mutat. Eu as fi vrut sa ramana la si altele. In al doilea rand, ma simt vinovat nu pentru ca am motocicleta, ci pentru ca am fost acolo in data respectiva, in locatia respectiva, la nici 100 de metri de locul in care a murit un copil. Atat. Eram mandru ca sunt motociclist. Simpla mea prezenta in acel loc pentru mine suna ca o incuviintare asupra a tot ceea ce s-a intamplat. Si pentru asta ma simt vinovat.

Dumneata poti sa crezi ce vrei.

 

whatever, ati exagerat totusi, sa fim seriosi ... dar oricum nu e nici locul si nici momentul sa continuam discutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...