Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am io ... ruseasca ... pentru nipra ... cu crampoane ...

 

Oare cum ar arata motorul ala cu gume cu crampoane?

 

:friends:

Poi cam ca si nipra cu slick-uri. :rock: BTW, omul si-a rezolvat azi problema.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare in Lomb la 9006,la dezmembrari,nu ar fi de gasit?

ala ii cel mai mare escroc!!!posibil sa aiba(ii in jur de 150 lei) dau o bere pt cine NU cumpara de acolo :friends:

Editat de bucurmarius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu merci fain de ajutor (ma refer la chingi). Din pacate pentru unii belelele se tin LANT! O prietena a ramas tocmai fara, s-a rupt!. Asa ca cine poseda un lant (obligatoriu vechi si uzat) de aprilia pegaso sau macar o za de legatura e rugat sa sune la 0730202594/0744545622 (Galen). Acuma nu indraznesc sa intreb cine are un chit de lant complet de aprilia pegaso, da cine stie ? intreb si asta! Za de legatura asi cauta la Sebi dar ma tem ca e inca in concediu. De unde se mai poate cumpara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am,dar postez pe forumul Pegasistilor anuntul tau.Cum aflu ceva,te anunt.Pe www.kronaumoto.ro comanzi orice e pe Louis si maine ajunge(prin curier rapid).Pretul e undeva la 5 euro zaua de legatura.Cu stima,Cristi.

Multumesc tuturor, pana la urma a iesit ca va comanda un chit de lant la Romi moto. Provizoriu a rezolvat prin scurtare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu cumpar de acolo ! De trei ori pe zi nu cumpar de acolo ! Te astept cu 3 beri azi, trei beri maine ...

 

:cheers:

 

Silviu, nu unta de alea trei beri de ieri, de alea trei de alaltaieri... si asa mai departe beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu instalat kit xenon pe faza scurta.

Aseara am observat ca intensitatea luminii e foarte redusa. Merge, se aprinde, dar de luminat... aproape deloc.

E instalat de prin martie, sau de vreo 18.000 km. Stie cineva ce-i obosit? Becul sau traful ala?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu instalat kit xenon pe faza scurta.

Aseara am observat ca intensitatea luminii e foarte redusa. Merge, se aprinde, dar de luminat... aproape deloc.

E instalat de prin martie, sau de vreo 18.000 km. Stie cineva ce-i obosit? Becul sau traful ala?

 

 

 

asa am patit si eu siera becul dar nu este regula :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu instalat kit xenon pe faza scurta.

Aseara am observat ca intensitatea luminii e foarte redusa. Merge, se aprinde, dar de luminat... aproape deloc.

E instalat de prin martie, sau de vreo 18.000 km. Stie cineva ce-i obosit? Becul sau traful ala?

 

cel mai probabil becul e "imbatranit" .. nu ai observat si ceva diferenta de "culoare"(ca sa zic asa) ?

nu cred sa fie problema la balast, ala de obicei are alte simptome.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai probabil becul e "imbatranit" .. nu ai observat si ceva diferenta de "culoare"(ca sa zic asa) ?

nu cred sa fie problema la balast, ala de obicei are alte simptome.

 

 

Merci mult,

Oi incepe cu schimbatu becului. Culoare n-am observat sa fie diferenta, cel putin vizibila clar. Doar ca aseara pur si simplu am crezut ca nu merge deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau să îndoi un fier beton în formă de U, să fac un antifurt. Am nevoie de adresa unui service care lucrează cu autogen sau cineva care mă poate ajuta. Am mai întrebat pe aici dar n-a răspuns nimeni.

Îmi puteți spune și prin mesaj privat să nu fie reclamă. Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta URGENT cu un cablu de ambreiaj pentru un Tenere 660 din '92?

 

Are nevoie un prieten din HD pentru a putea participa la intrunirea de la Simleu, deci am nevoie de el maine...cel mai tarziu poimaine.

Daca are cineva sau stiti de unde as putea lua in regim de urgenta asa ceva...Please HELP!!! Contra cost, evident!!

 

Multam! :cheers:

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumperi un cablu de bicicleta de la rusi cu 3 lei si un surubel mic cu piulita. Prinzi cablul sus la maneta, il bagi prin camasa, apoi il tai la dimensiune, putin mai mare. Cam la un cm, desparti cablul in doua si introduci surubelu', apoi pui piulita si strangi cu incredere si fermitate.

La fel, cand ti se sparge camera si nu vrei sa cumperi alta, poti sa ma intrebi cum sa o repari fara bani; sau cum sa faci benzen din apa :)) Cu multa stima, Ghiavolu

Editat de ghiavolu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau il suni maine pe Yzu ( 074 4 97 3 1 66 ) si te ajuta din spirit de compatriotism, cu un chit de reparatie cabluri. Pe bani, evident.

P.S Kitul este nou si am de gand sa te taxez la suprapret, scopul acestei actiuni fiind de a ma imbogati, daca tot is somer si in aceasta perioada, cheltuiesc cu nesabuinta MAI MULT decat incasez somaj, care tinde spre - 1 oricum.

 

Cu deosebita stima,

Preacucernicul Yzu Mondialu', zis si Regele Autoproclamat :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile Yzulica,

credeam ca in aceasta preafrumoasa comunitate de prieteni insufletiti de spiritul motociclismului - comuniune a sufletelor ce tind spre libertatea ezoterica conferita de posesiunea unui utilaj pe doo roti, un motor si un permis, credeam deci cu tarie ca stimatii membri ai comunitatii doresc sa isi ajute dezinteresat confratii aflati la ananghie, nu sa traga pielea de pe ei ca ultimul bisnitar :( Sper din tot sufletul sa iti fie luminata Calea, si sa ajungi la concluzia ca doar prin daruire si prin dragoste poti atinge multumirea de sine... Deci vreau sa vad cum pui la donatii chitul ala de reparatie, fara zabava!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt samsar de prima clasa si acest kit ( http://www.louis.de/_10b473e8363841a7a83560c2a14eaba7b1/index.php?topic=search&searchterm=10019100&cmd.x=6&cmd.y=8 ) doresc sa imi aduca un profit care sa'mi asigure consumul de carbuni pt iarna ce urmeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt samsar de prima clasa si acest kit ( http://www.louis.de/...cmd.x=6&cmd.y=8 ) doresc sa imi aduca un profit care sa'mi asigure consumul de carbuni pt iarna ce urmeaza.

 

:si ma ganesc ca tu lai luat cu lei si acuma vrei euro :crack:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau il suni maine pe Yzu ( 074 4 97 3 1 66 ) si te ajuta din spirit de compatriotism, cu un chit de reparatie cabluri. Pe bani, evident.

P.S Kitul este nou si am de gand sa te taxez la suprapret, scopul acestei actiuni fiind de a ma imbogati, daca tot is somer si in aceasta perioada, cheltuiesc cu nesabuinta MAI MULT decat incasez somaj, care tinde spre - 1 oricum.

 

Cu deosebita stima,

Preacucernicul Yzu Mondialu', zis si Regele Autoproclamat :bigstar:

domnu: somerii nu petrec saptamani intregi la predeal in concediu. mare grija. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita un Suzuky GXR 600 aproximativ 600 euro? (ca defect ar fii in primul rand optice si dupaia mecanice (curge ulei, is duse telescoapele + altele care nu mi le-o zis inca). As prefera sa-mi dati un raspuns pana maine dupa masa. Va multumesc, ramand dator si asfalt intins.(apropo cam car ar costa reparatiile)

Editat de Paul_Gabriel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...