Sari la conținut

HARLEY Sportster 883cc... Robychopper


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 377
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...sa te poarte sanatos!! E o bucurie sa vezi cum creste numarul HD de pe forum.Are un desen aparte...dar parca e prea blinda culoarea aia pt.un Harley....in rest,da spre OldSchool si zau ca e tare faina...sa te bucuri de ea Roby!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

salut la voi....dupamasa asta era o tara plictiseala prin casa am zis ia sa pun si io sporterul meu pe youtube

 

aici il puteti vedea..

 

sper se ve placa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si bine ai facut!

inspiratie ai avut cind ai da jos saua aceea mare(primele imagini atasate), imi dau seama ca era comoda in special pentru pasager, da era prea mare si strica linia finuta a sportsterului, corecteazama daca gresec! :bow:

acum e mult mai finuta, mult mai faina ;)

ia incantane si cu un clip mergind pe ea, asa daca tot te plictisesti :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de cind lam luat iam schimbat seaua coborit suspensia spate ...coborit furca ca avea prelungitoare de telescoape..schimbat ghidonul si inaltatoarele de ghidon si..iam pus chilometraj ca navea

...aaaa am taiat finalul tobelor si scos tot ce era in tobe..

..Saptamina asta o sa ma joc o tara cu el ...am chef sa fac citeva mici schimbari momentan...

in poza a mea nevasta anul trecut la o intilnire... ;) :bow:

post-66-1206312463_thumb.jpg

salut :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la voi....dupamasa asta era o tara plictiseala prin casa am zis ia sa pun si io sporterul meu pe youtube

 

aici il puteti vedea..

 

sper se ve placa :bow:

 

 

 

Bine c-ai schimbat saua aia chingada! Ghidonul nu-l lasi mai jos? Ramai la categoria uscatoarelor de par de sub brat? :bow:

 

 

Cheers, man! :bow:

 

--- Mesaj completat în 26 Mar 2008 13:43 -------------

Pai de cind lam luat iam schimbat seaua coborit suspensia spate ...coborit furca ca avea prelungitoare de telescoape..schimbat ghidonul si inaltatoarele de ghidon si..iam pus chilometraj ca navea

...aaaa am taiat finalul tobelor si scos tot ce era in tobe..

..Saptamina asta o sa ma joc o tara cu el ...am chef sa fac citeva mici schimbari momentan...

in poza a mea nevasta anul trecut la o intilnire... :bow: :moto:

post-66-1206312463_thumb.jpg

salut :nono:

 

 

Intilnirea "aia"? Misto castile alea, atirnate... :bow:

 

 

La vara cred ca... :bow: :bow: :bow: :bow: ;) :bow: :bow: :bow:

 

To be continued...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti invitat sa vii la noi cind vrei la vara ,da sa vii chiar daca vii cu avionul....cit despre casti ne vin bine la amindoi....io cel putin o port zilnic si nu o schimb cu o alta casca.....

 

hai salut si ghidonul nul schimb

doar dupa ce incepe constructia la noul chopper.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

azi am pus la proba rezervorul de MZ 125cc ce il am si cu niste modificari la buson si partea de jos a rezervorului cred ca il voi pune...posbil tai lateralurile si le pun invers cu unflatura spre inauntru...

 

Ce ziceci cum arata rezervorul.?..o sai dau un spray negru ca sa se vada mai bine cum arata ca asa ruginit nu prea se vede bine linia...o sa ma conving dupa cei dau o culoare provizorie....

In poza in care apare si simsonul linga sportster avea prelungitoare la telescoapele fata...leam dat jos acum este furca scurta si arata mult mai bine....

 

apropo de pus poze pe forum avea spatiul terminat pt celalalt user .asa ca user nou alte poze ..mama lui de forum :angryfire: lam fentat

 

va salut roby :angryfire:

post-36208-1208012897_thumb.jpg

post-36208-1208012944_thumb.jpg

post-36208-1208013482_thumb.jpg

post-36208-1208015047_thumb.jpg

Editat de robychoppers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am pus la proba rezervorul de MZ 125cc ce il am si cu niste modificari la buson si partea de jos a rezervorului cred ca il voi pune...posbil tai lateralurile si le pun invers cu unflatura spre inauntru...

 

Ce ziceci cum arata rezervorul.?..o sai dau un spray negru ca sa se vada mai bine cum arata ca asa ruginit nu prea se vede bine linia...o sa ma conving dupa cei dau o culoare provizorie....

In poza in care apare si simsonul linga sportster avea prelungitoare la telescoapele fata...leam dat jos acum este furca scurta si arata mult mai bine....

 

apropo de pus poze pe forum avea spatiul terminat pt celalalt user .asa ca user nou alte poze ..mama lui de forum :angryfire: lam fentat

 

va salut roby :angryfire:

partea de sus a rezervorului sa seada un pic mai jos , sa fie in line continua cu ceea a cadrului in zona seii si iese minunat!

spor! :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea de sus a rezervorului sa seada un pic mai jos , sa fie in line continua cu ceea a cadrului in zona seii si iese minunat!

spor! :angryfire: :angryfire:

.... da... tu chiar crezi ca am sa pun rezervorul asa cum se vede in poza era pus dor asa sa vad daca il voi pune pe asta..este logic ca va fii pus pe linia cadrului...

....ai observat ca am scurtat si aripa de fata?

...am un filtru de aer de ij din ala vechi cu doua pahare .filtru cu ulei..ala va arata super pus pe harley ca se vede tot complet fiind pe lateral...pe ala vreau sal pun cit de curind....:angryfire: :angryfire:

 

salut roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

...am un filtru de aer de ij din ala vechi cu doua pahare .filtru cu ulei..ala va arata super pus pe harley ca se vede tot complet fiind pe lateral...pe ala vreau sal pun cit de curind....:moron: :peace:

 

salut roby

hahaha...super tare idea cu filtru de la ij, dar cred ca de la vibratii o sa se desfaca clemele si o sa sara uleiu' pe blugi.

cred ca o sa arate ca doua c.... de taur :bigstar: si o sa dea ''greutate'' :finger:

oricum motorul arata foarte bine.

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la voi....dupamasa asta era o tara plictiseala prin casa am zis ia sa pun si io sporterul meu pe youtube

 

aici il puteti vedea..

 

sper se ve placa :finger:

TARE :bigstar: !Se vede ca ai vechime in domeniu, e tare ala micu' :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha...super tare idea cu filtru de la ij, dar cred ca de la vibratii o sa se desfaca clemele si o sa sara uleiu' pe blugi.

cred ca o sa arate ca doua c.... de taur :finger: si o sa dea ''greutate'' :moron:

oricum motorul arata foarte bine.

succes

Sa stii ca mam gindit la cleme de cind mam gindit sal pun pe sportster. dar problema e rezolvata am dat cite o gaura in fiecare clema si corpul filtrului, am facut filet in corpul filtrului si pus doaua suruburi unu pe fiecare clema. problema rezolvata

....si chestia cu ¨ouale¨ de taur ..pai doar is in spania :baldy:) sa aibe spanioli cu ce sa compare filtru meu :bigstar:

 

te salut roby :peace:

 

e doar o proba sa vad daca pot pune poze cu userul asta

 

va salut roby

post-66-1208902810_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e doar o proba sa vad daca pot pune poze cu userul asta

 

va salut roby

 

 

Lasa proba, man. Daca mergi in directia asta, cu modificarea de Sporty, adica asa ca-n poza "proba", jur ca incepe sa-mi placa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai idea este asta vreau sal fac aproximativ ca si asta din poza, gentile vopsite in negru lucios spite de inox cu capeti de alama butucii negrii lucios-

Cadrul il fac de la zero rigid, vopsit negru mat special pt motor sporster cu cauciuc de 230/60/15 avon roadrunner pe spate vopsit cu dunga alba.

Roata spate ce o am acum pe sportster o pun pe fata cu cauciuc cu tot

Furca care o am acum dar cu juguri mai late...

Rezervorul si aripa spate vopsite negru mat si cu flacari negru luciios si ghidonul apehanger facut din teava mult mai groasa ,ce il voi face eu si il vopsesc negru mat...asta este idea ce am in cap

 

Cit o sa dureze totul habar nam dar il voi face incet incet fara graba sa iese ceva frumos...si stil super bobber

 

salut mai ilie vijelie...

 

ceau ceau roby

post-66-1208976231_thumb.jpg

post-66-1208976275_thumb.jpg

post-66-1208976302_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci te bagi si la cadru? Hm, pai ai ceva de munca. Spor acolo si tine-ne la curent cu progresele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci te bagi si la cadru? Hm, pai ai ceva de munca. Spor acolo si tine-ne la curent cu progresele :whip:

cadrul de sporster nu il ating....fac alt cadru rigid de la zero...

 

salut roby :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai idea este asta vreau sal fac aproximativ ca si asta din poza, gentile vopsite in

ceau ceau roby

fuck me! da superb e asta, stil exile :whip:

ti Roby iti doresc spor si cum zicea colegul sa nu cumva sa indraznesti sa nu ne ti la curent cu lucrarea :D!!

spor!!!

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fuck me! da superb e asta, stil exile :whip:

spor!!!

haha vad ca esti deja mai documentat in materie de custom....cel din poza copiaza mult unul din bobberele celor de la exile....corect...tiai facut temele de casa :D

momentan ma apuc de colectionat tevile pt cadru...roata spate una alta si restu de pieste.....cum fac cite ceva pun citeo poza....

 

salut

 

pagina celor ce au facut cele doua bobber negru si galben este asta au inca citeava pe pagina

 

http://www.southernspeedshop.com/

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai idea este asta vreau sal fac aproximativ ca si asta din poza, salut mai ilie vijelie...

 

ceau ceau roby

da, da... seamana cu motoru' de l-au facut lu' Hurley ala, cei de la Exile. ala parca avea flacari racing flag, pe rezervor, sau cam asa ceva.

bai, da' mult iti plac atirnatoarele de maimute, man. :D caramba! un ghidon mai jos i-ar sta mai misto... zic io.

vezi numa' ca o roata pe fata asa groasa e tare nasoala la condus... mai bine un 19 ceva mai ingust... dar ce plm stiu io? ;)

apropos: vezi ca am copyright pe ideea cu rezervor negru mat si flacari negru lucios. te dau in judecata... ;)

da' de ce nu-i arzi un pinstriping veritabil, daca tot vrei sa-l bobber-esti?

si atita de foot la cap si te critic pina dai o bere... :whip:

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e unul din cele de la exile.

de obicei ei nu folosesc alte culori in afara de negru dar acest bobber superb a fost o exceptie participand la biker build off

de apreciat stilul "clean". nici un cablu la vedere

 

multa bafta la constructia cadrului (si a mobrei) roby.

post-13243-1209463195_thumb.jpg

post-13243-1209463213_thumb.jpg

post-13243-1209463222_thumb.jpg

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

azi am facut suportul pt carburator si filtrul de ij cel cu doua pahare ce se pune ulei in ele.....sper sal montez vineri....si sa fac ceva poze sal vedeti...ca arata tare interesant pe sportster.....am sa fac si ceva poze inainte sal montez...

 

va salut roby

 

 

filtrul de ij sudat pe suportul de carburator pt sportster.....

un stop de spate ...colectat de la un tractor de acum vreo 10 ani ce erau luminiile de pozitie la la un tractor....

..arata a still old school mult de tot ....

Mai am de facut ceva mici modificari la suport ,suportul fiind de big twin...urechile de prindere la suruburile de la chiuloase...trebe sa le tai si sa le fac un pic mai lungi...ca sa pot pune suruburile de prindere sus la chiloasele de sportster ....

.....stopul nu stiu sigur daca il voi folosii....de moment..cel putin..

 

salut

post-66-1210528781_thumb.jpg

post-66-1210529062_thumb.jpg

post-66-1210529288_thumb.jpg

post-66-1210529557_thumb.jpg

post-66-1210530124_thumb.jpg

post-66-1210530624_thumb.jpg

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...