Sari la conținut

Accident iancului


Dan Rosca
 Share

Postări Recomandate

Astazi , in jurul orei 14,30, unui kawasaki ninja , rosu, B-100-MOT, i-a taiat fata un Renault Clio.

Motorul venea dinspre Iancului , mergind spre Electroaparataj, iar renault-ul a vrut sa traverseze Iancului.

Cind am ajuns , baiatul era urcat in SMURD,constient, mi-a dat chiar numarul de fix de acasa.

Tatal lui a ajuns la locul accidentului repede, am inteles ca stau pe Ritmului.

Il cheama Catalin si a fost dus la Spitalul Pantelimon.

Este tot ce stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos rfd pentru ajutorul moral si cuvintele de incurajare.

toata stima pentru asa oameni.

 

eu am scapat ieftin din cauza ca am franat cat am putut. tibia stanga si genunchiul dor moderat-spre tare iar umarul stanga umflat. una peste alta am scapat ieftin. viteza legala si reactia de al evita m-au salvat de la altele mai rele.

despre tip nu va spun prea multe fiindca am incercat sa nu schimb foarte multe cuvinte cu el. ce pot sa zic este motivul pentru care mi-a taiat calea "Nu l-am vazut". iar cei care m-au vazut intins pe jos pot sa aprobe ca nu sunt un tip slabut si greu de vazut. Motocicleta rosie, geaca rosie si motociclist de peste 100 kg + 1.87 sa nu-l vezi la ora 14 e greu de crezut...insa asta e.

 

El a capatat un dosar penal + 3 luni fara permis + amenda, eu am capatat o mobra sifonata si o asigurare care s-ar putea sa-mi transforme parul din culoare neagra in culoare alba. asiguratorul lui este Carpatica.

 

concluzia/sfatul pe care vi-l pot oferi -> pentru noi a inceput primavara, insa pentru soferi inca e iarna iar motoarele sunt lucruri SF care nu au ce cauta pe sosea. Beliti ochii si in caz ca sunteti vitezomani incercati sa o lasati moale macar pana luna viitoare cand se mai obisnuiesc conservarii cu noi.

 

asfalt uscat si soare in ceafa va doresc, si inca odata multumesc baietilor care imi tineau de urat pana a venit salvarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut impact sau ti-a alunecat roata fatz cind ai frinat?

 

impact. am franat, am incercat sa-l evit. insa din cauza ca nu a franat deloc am intrat cu motocicleta in bara lui de protectie si cu piciorul in aripa (am folosit tibia pe post de crashpad pentru capra).

 

mersi pentru urari, si sa te auda Dumnezeu Goodkat.

am uitat sa va zic ca ieri din nefericire am mai avut un motociclist la spital. a ajuns dupa mine si din fericire a plecat inaintea mea.

cascati ochii si cum am scris si mai sus, lasati viteza pana se acomodeaza cu noi. daca la 50 la ora nu ma vazut, la 70 80 eram inca in spital acum.

 

nu mai stati pe forum, datii drumul afara - azi se anunta 17 grade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

impact. am franat, am incercat sa-l evit. insa din cauza ca nu a franat deloc am intrat cu motocicleta in bara lui de protectie si cu piciorul in aripa (am folosit tibia pe post de crashpad pentru capra).

 

mersi pentru urari, si sa te auda Dumnezeu Goodkat.

am uitat sa va zic ca ieri din nefericire am mai avut un motociclist la spital. a ajuns dupa mine si din fericire a plecat inaintea mea.

cascati ochii si cum am scris si mai sus, lasati viteza pana se acomodeaza cu noi. daca la 50 la ora nu ma vazut, la 70 80 eram inca in spital acum.

 

nu mai stati pe forum, datii drumul afara - azi se anunta 17 grade.

Insanatosire grabnica.....bun sfat pt cei 17 grade...,dar cu grija,spunea bine cineva de aci,conservarii si au cam pierdut din simturi ,toata iarna nu or mai umblat mobristii...asa ca....MARE ATENTIE!,si pt ei si pt noi.Numa bine la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedem cum o sa decurga weekendul asta..se anunta a fi unul foarte calduros, foarte multi o sa ne scoatem motoretele de la iernat :laugh:

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam aluneca pe jos :laugh: ... am mai auzit de un accident ieri, aproape de perla, o fata pe un motor sport ... s-a ridicat singura si parea in regula ... nu stiu mai multe detalii ca nu am fost de fata.

 

Nu era o sportiva, era un scuter.

Ca si ieri, o masina care vroia sa intre in benzinarie, un Cielo , i-a taiat fata.

Partea proasta este ca baiatul, un pusti de 15 ani, conducea un scuter fara acte.

A scapat usor, nu a fost nevoie sa mearga nici macar la spital.

Nu stiu insa cum va rezolva problema lipsei actelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa-i faci,oricat ai mere de "cu ochii-n sapte" cateodata tot se mai intampla,ce ma bucur ca nu mai stau in Bucuresti :laugh:

Insanatosire grabnica,sa treci cat mai repede peste,toate cele bune

 

asiguratorul lui este Carpatica

Uuu,asta e nasol de tot,a fost si un reportaj pe Pro-Tv mi se pare cu Carpatica si inca o companie care pur si simplu nu platesc.Asa,ca sunt ei smecheri.

Eu si acuma mai am banii de pe un far si o aripa de la Astra dupa 2 ani.Mi le-am facut eu de cand...

Inarmeaza-te cu multa rabdare si daca merita deranju chiar cu un avocat si da-l pe el in judecata pt daune morale ca sa-ti faci motoru,ai certificat de la IML banuiesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niciodata nu se vor obisnui si nu ne vor vedea.

 

 

nici nu stii cata dreptate ai... anul trecut la sfarsit de sezon am fost impins dupa banda 2 ,pe banda 3 si apoi pe linia de tramvai de o doamna care purta o discutie aprinsa la tel. nici macar nu m-a vazut ca am picat pana la urma... daca te lasi la mana lor sfarsesti prin spitale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam aluneca pe jos :laugh: ... am mai auzit de un accident ieri, aproape de perla, o fata pe un motor sport ... s-a ridicat singura si parea in regula ... nu stiu mai multe detalii ca nu am fost de fata.

 

si acum aluneca???iarna asta ne dadeam la 0 grade cu zapada pe margianea strazii nu mai aluneca nimeni......alt raider....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu stii cata dreptate ai... anul trecut la sfarsit de sezon am fost impins dupa banda 2 ,pe banda 3 si apoi pe linia de tramvai de o doamna care purta o discutie aprinsa la tel. nici macar nu m-a vazut ca am picat pana la urma... daca te lasi la mana lor sfarsesti prin spitale.

 

asta e numai vina ta!

in primul rand pt ca esti motociclist apoi ca ai motor sport si mergi ca racheta :P :P :P

 

:laugh: " mergea ca o racheta, nici nu l-am vazut" zise chioara care nu s-a asigurat (faza e pe bune, motoru era cb 500,viteza era de 50km/h, drumul cu limita de 60)

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toata lumea cind e pe forum stie ca in trafic soferii nu vad motociclistii. OK, atunci, e cineva 100% constient ca si la 50km/h s-ar putea sa fie lovit? Dar daca mai dati una mica la 120/h de la un semafor la altul? Cine e realmente constient nu e luat prin surprindere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...