Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

uf... ma simt mai bine. Incepusem sa imi fie rusine ca am ajuns capitan :grinbandit:

 

Oricum... mai apre un amic in ceata noastra si cred ca voi ajunge mareshal imediat... :friends:

 

 

nici mie nu mi-a placut Rush la inceput... dar asta pentru ca era foarte dezorientant. Hartile erau noi si nu le stiam cotloanele, spawnul pe coechipieri care alearga haotic nu ajuta cu nimic la SA si era enervant. Acu e mai bine si in curind ne mutam pe "Hardcore" ca sa scapam de iconareala aia de kakat si de pirpacurile incredibile. Cel mai mare minus al jocului... icon-urile... ala care a pus bulinele alea drept in ochi de te doare capu dupa o ora de joc are trebui legat cu ochii intr-un monitor la care altu se joaca BF3 Conquest si captureaza continuu steaguri. Al doilea minus este Kill Camul... implementat de un fatalau de CEO de la EA frustrat ca el nu trece de 3 killuri la nici un joc ca nu stie unde e inamicu.

 

In rest... jocu e beton. Asteptam paciu.

 

Ah... si uitam sa zic... io-s shaolin cu centura neagra la morti per round. Adica ma doare la ciufliu ca ma omoara dar mor cu ei de git. iar cind ma "inervez" pun mina pe M1014 si incep sa ii pun pe sirma :D Moartea oricum e doar un deranj minor.. :crack: btw... squadul nostru are moto: "whenever we lose we win"

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am jucat pe multe servere care aveau kill cam scos. Asta e si de bine si de rau... unde e scos kill camul vezi mult mai multi camperi de m98 sau USAS de exemplu.

Poti sa faci si HUD-ul sa fie custom si sa renunti la spotting dar sa ramai la non HC mode (adica sa ai 100 hp si hp regen).

Fata de Cod asta e o diferenta importanta. Dedicated servers si complete customization.

 

Mie nu prea imi place vehicle balancing momentan. clar ca sunt pilot de elicopter mai prost decat un caine orb dar e prea de tot cat de tare se poate executa un tank cu elicopterul, cat de rapid termina un tank infanteria. Pe de alta parte e prea greu de terminat tankul cu SMAW/RPG si trebuie sa folosesti C4 cu explosives perk. Avioanele le pot pilota binisor dar nu is bun de nimic cu ele. Am incercat multe bombing runs pe tankuri fara succes. Is prea rapide avioanele sa poti tinti calumea, cel putin pentru mine. Dar vad ca multi au perfectat tehnica de pilot si se si vede la scorul lor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă recomand "Limbo", e un joc foarte interesant Âşi inteligent creat. Asemănător "Super Meat Boy", dacă îl Âştiți.

[/ quote]

 

 

Mi-a placut Limbo. ... dar s-a terminat cam repede ( nici o ora ) :unsure:

Portal 1 si 2 mi-au placut la nebunie, primul 7 ore jumatate, al 2-lea cam 6 ore :D

Acum m-am impotmolit cu Kingdoms of Amalur ... dar cu cat avansezi cu atat mai plictisitor devine :|

 

http://www.youtube.com/watch?v=jnKFXhm-Kbk

Editat de Theo32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea de tot cat de tare se poate executa un tank cu elicopterul, cat de rapid termina un tank infanteria.

Elicopterele au munitie de 20mm, care e si armor piercing. Iar asta e doar ce ai pe Viper, celelalte au arme si mai puternice. Iar tancul, cand nu trage cu obuzul care e normal sa sparga tot in jur, trage cu calibru 50.

 

 

Pe de alta parte e prea greu de terminat tankul cu SMAW/RPG si trebuie sa folosesti C4 cu explosives perk.

Un tanc se termina din 2smawuri pe spate, 3 lateral si 4 fata. Orice tank se termina cu 3 c4 indiferent unde sunt plasate (cu sau fara perkuri, la victima sau vanator).

 

 

Cat despre avioane, alea au munitie si mai puternica iar din moment ce te obisnuiesti cu controlul cam orice e pe jos si e cat de cat stationar e victima sigura.

 

 

O da, trailerul pentru primul expansion Close Quarters. Ce mult mai e pana in iunie :(

 

 

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Guild Wars 2, dupa ani si ani de asteptare si la 6 ani de la lansarea primului GW, se pare ca in sfarsita va iesi pe piata. Era si cazul ...

https://buy.guildwars2.com/

 

Jucatori de GW pe aici ?

Pentru cei care nu sunt familiarizati cu jocul, va pot spune ca este un MMORPG care nu are monthly fee, odata ce il cumperi te poti juca non-stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tankul are "Reactive armor" si C4 e plasat pe ea cred ca ramai cu 3% sanatate la tank... suficient cit sa evacuezi.

 

 

Nu pot sa zic ca sint fan tare CQB... pare macel ce o sa fie :)

 

Nu o sa fie macel pentru ca hartile sunt 8vs8. Eu unul le astept cu nerabdare, vor fi foarte misto pentru cei care joaca pe echipa/obiectiv si nu fragfest cum e pe large conquest/metro/64 players (cu explosives on, lol).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neah... 8 vs 8 e prea mic pentru gustul meu. Mie imi plac harti mari si multi playeri... deocamadata ma tine sistemul care peste 48 incepe sa agate...

 

sa nu ma intelegi gresit... nu-s snaipagiu campagiu... de fapt recon la mine e cel mai "undeveloped" kit se vede si in profil... sa vezi cum alerg uneori cu shotgunul pe Caspian pentru intilniri de gradul 3 de alea... Bang... tag... your it! :D

 

PS. tot zaelu si pe battlelog. btw... am server de TS unde impreuna cu inca 2-3 amici mai dracuim cind ne-o luam sau cind ne desface cite unu ca pe conserve :D

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt 8vs8 pe harti foarte mici. Ar fi cam cat zona scarilor din metro, deci nu prea mare (plus 2-3 nivele, ceea ce le face diferite fata de celelalte). Defapt, ca tot am dat edit, cred ca una din harti va semana foarte mult cu spawnul rusilor de pe metro, cam toata cladirea aia imensa, ceea ce nu e chiar rau. Nu cred ca o sa ai timp sa te plictisesti. O sa fie actiune mereu minus carnagiu de pe hartile cu nr mare de jucatori. O sa-ti dau un add pe bl.

Editat de Discordless
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@discordless: ai dreptate, tancurile se distrug relativ usor. In teorie. Practic, la un pub server fara prieteni, te chinui degeaba. Stai si spargi proiectile de SMAW singur, degeaba ca tot te gaureste un recon, elicopter sau chiar tankul. Plus mai este cate un engineer pe partea opusa care in 15 secunde repara un vehicul de la 30%. Nu pricep cum atatia playeri ignora cele mai importante amenintari.

 

CQB nu prea ma incanta. E incercarea DICE de a lua mai multi playeri de la CoD. Macel pe coridoare limitate. Imi place "addonul" dat de Frostbyte2 cu grafica si destruction. Sper sa merite pe termen lung.

Is de acord cu Zaelu, hartile mari cu jucatori multi is cele mai faine. Adrenalina maxima :grinbandit: . Abia astept sa apara al doilea expansion. Jihad ATV action!

Editat de mistery
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am TVul la attack heli si imi place sa "ma rid" cu ea. Am un amic care are din cind in cind rabdare sa stea sus cu Heli-ul si de acolo jap-jap. am si vreo doua-trei elicoptere intepate cu ea. face frumos... poc! ca un pepene. :D

 

De asemenea mai folosesc Javelina ca sa hartuiesc tankistii... ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti- :angryfire: :angryfire:

:crack:

 

ah... si sint maniac pe desfacut conserve... adica... takedowns :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@discordless: ai dreptate, tancurile se distrug relativ usor. In teorie. Practic, la un pub server fara prieteni, te chinui degeaba. Stai si spargi proiectile de SMAW singur, degeaba ca tot te gaureste un recon, elicopter sau chiar tankul. Plus mai este cate un engineer pe partea opusa care in 15 secunde repara un vehicul de la 30%. Nu pricep cum atatia playeri ignora cele mai importante amenintari.

 

Cred c-am folosit de vreo 5 ori smaw, maxim 10. In rest, toate killurile de vehicule sunt facute cu c4jeep :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darksiders a fost jenial . De abia astept sa iasa urmatorul , am inteles ca s-a schimbat stilul de gameplay cu death ca nu mai e atat de direct.

 

Pentru BF3 , cand am timp, altfel bagati la friend din battlelog: kasmq

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, nu mi-o luati in nume de rau dar nu e mai bine sa faceti un topic dedicat BF3 unde sa va povestiti? Nu de alta, dar in ultimele pagini se vorbeste numai de BF3 si putin de alte jocuri. Hai noroc :friends: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...