Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

Vezi ca e si topic de cantarstraic p-aci! :D Nu-ti zice nimeni nimic ca pui numele acolo. Ideea e sa nu flooadezi sau sa nu faci topicuri cu "am server de cs" pe la bursa :bigstar: sau discutii generale - GEN. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce tareeee! :bigstar:

 

Mansa de EJECT are? :laugh:

are si de ala

numai ca e un bocanc cu bombeu metalic - si iti rupe poponeata cand tragi de Eject

 

 

oricum simulatorul este superb pentru un home user - dar pozitia nu este tocmai cea corecta - comenzile sunt cam avansate (probabil pentru ca este universal)

 

singura lipsa observata de mine la first look - buralitatea cu care se misca - dar asta cred ca e data de jocul in sine, asta comparativ cu zborul real

 

bine si la zborul real apar smuncituri de astea dar nu chiar asa :blink: ( inca imi mai aduc aminte primul zbor :D cand mi-a ajuns stomacul in gat )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Delu.

 

Trebuie sa nu pierzi din vedere ca miscarile pe care le face "simulatorul" ala sint pentru a "simula" acceleratiile care apar in avion. Acceleratii care nu apar din cauza smuciturii avionului ci din cauza virajelor luate la viteze mari.

 

Pentru a simula in pozitie stationara acele acceleratii probabil ca masinaria trebuie sa se smuceasca destul de tare pentru a le recreea nu din cenntrifugi ci din intertii. Din exterior probabil ca arata "ciudat" dar cred ca in interior te simti destul de natural.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jocuri PS3 , X-box 360 , wii , pc de vanzare , noi sigilate , pentru lista lor PM , ori gasiti detalii la profil

Bucuresti , preturi 30-50 % fata de cele din magazinele de specialitate .

lista de joace CALL OF DUTY BLACK OPS - PS3= 150 LEI

MEDAL OF HONOR - XBOX 360= 150 LEI

MEDAL OF HONOR LIMITED EDITION- XBOX 360= 150 LEI

STARCRAFT II - PC= 100 LEI

MAFIA II - PC= 100 LEI

FIFA 11 - WII= 150 LEI

WOW CATACLYSM- PC= 100 LEI

CALL OF DUTY 4 M.W.- XBOX 360= 100LEI

NFS HOT PURSUIT LIMITED EDITION - XBOX 360= 150 LEI

MEDAL OF HONOR TIER 1 EDITION- XBOX 360= 200 LEI

MAFIA II COLL. EDITION- XBOX 360= 200 LEI

FIFA 11- PC= 100 LEI

STAR WARS THE CLONE WARS REP. HER.- PC= 100 LEI

CIVILIZATON V- PC= 100 LEI

CIVILIZATION V COLL. EDITION- PC= 200 LEI

PRODUSE PROMOTIONALE PS3= 50 LEI/BUC:

- BAKUGAN DEFENDERS OF THE CORE, MEDAL OF HONOR,THE CHRONICLES OF NARNIA PRINCE CASPIAN, NFS HOT PURSUIT,DISNEY SING IT POP HOTS,STAR OCEAN THE LAST HOPE INTERNATIONAL.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultima vreme TDU2 imi ocupa tot timpul liber. Acelasi fun ca in TDU1 (tot la fel de multe buguri). Distractia cu masini puternice si niste prieteni pe mii de km de asfalt si acum chiar si macadam pe IBIZA si OAHU garanteaza ore bune de fun in fiecare zi. Abia astept sa se scoata un DLC cu motoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

NFS Shift 2 Unleashed - o porcarie ... Shift 1 l-am terminat de curand si mi-a placut mult. Chiar si dupa ce l-am terminat m-am jucat pe el la quick race de placere. Asa arata Shift 2 din perspectiva mea:

- cerinte enorme - daca primul imi mergea cu rezolutia la maxim si detalii aproape spre HIGH, Shift2 ca sa se miste la fel necesita o rezolutie mai slaba, plus detalii sub MEDIUM (unele dintre ele pe low sau chiar off)

- chiar si la easy, unele curse sunt imposibile... si asta terminand recent primul shift. Cineva care nu s-a mai jucat de mult si incearca acum, sigur se va enerva la fiecare cursa.

- chestiile alea cu steering assist/brake assist mai rau te incurca decat sa te ajute - iti franeaza singur desi tu ai nevoie sa accelerezi si atunci trec aia pe langa tine

- pacat de masinile din joc - desi ai o multime de masini perfecte pentru un joc cu numele de NFS, nu te lasa sa intri la curse decat cu ce clasa de masini vor ei. Daca ti-o modifici prea mult, iarasi nu te mai incadrezi in cerinte si iti trebuie alta masina :)

- cursele noaptea, o prostie - circuitul nu e luminat deloc, jocul incepe sa sacadeze (in loc sa mearga mai bine ca cea mai mare parte din ecran e neagra, merge mai prost... nu imi explic de ce). Nu vezi nimic, mai rau te enervezi.

- in quick race nu pot sa joc decat cu masinile din garaj (cele cumparate) ... nu am gasit unde sa joc cu toate, cele stock, asa cum te lasa in Shift 1

- modul in care modifici masinile e aiurea rau - stai sa pui fiecare piesa in parte pe masina

 

Nu imi place deloc... Daca ar fi scos cei de la EA Games doar un pachet cu toate aceste masini, si sa il instalezi peste SHIFT 1, as fi fost mult mai incantat. O sa il dezinstalez in curand si o sa ma joc in continuare DiRT 2, care e de o mie de ori mai distractiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GTA IV a mai jucat careva d-aici?! Am niste intrebari despre instalare la care gugle si forumurile nu prea m-au ajutat, deci daca e careva, il rog sa raspunda. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca am un sistem nu minim, ci chiar cu destul de multicel PESTE cel recomandat (4gbRAM, 2x3.00GHZ, placa grafica pe masura - nu un ferrari al calculatoarelor, dar nici "Logan") si cu toate astea, mi se misca prost chiar si pe setarile minime, in conditiile in care sistemul e destul de tanar (N-are 3 saptamani), e cat de lispit de virusi si spyware au putut Nortonu (full) si spybod-s&D-ul sa-l faca, spatii pe harduri sunt cacalau, driverele sunt instalate si setate deci... e ciudat.

 

EDIT: O fi din cauza faptului ca nu e perfect compatibil cu WIN7 ci -culmea- mai mult cu XP?

Pe vremea cand a aparut de fapt, nici nu exista win7 ci cel mult porcaria aia jalnica de Vizda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zaelu

 

M-am jucat si eu Cliffs of Dover...dar pe laptopul meu ( C2D 2.8 ghz, 4 Gb Ram, si o plata Ati 5000 si ceva) se misca...execrabil ... adica sub un fps , sau pe acolo...

Deci poate peste un an, doi, dupa ce imi schimb pc sa ma pot juca asa ceva. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...