Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

da, e destul de plictisitor, insa daca se aduna o gasca mare de oameni, poate iesi fain.

legat de progres, ar trebui sa iti ramana. eu am jucat pe mai multe PC-uri cu acelasi user, iar progresul s-a salvat.

 

L-am instalat mai devreme, ca tot n-aveam ce sa fac :D Da, mi-a ramas progresul. Sunt la nivelul 23 :D Dar s-a mai schimbat cate ceva de atunci... nu inteleg de ce nu pot sa imi cumpar masina cu cash; imi trebuie neaparat boost. BOGDANGBA este numele meu si acolo ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa imi spui cum ai numele in joc, fiindca mi-au dat add multi pana acum, si i-am acceptat pe toti :D

 

De cand l-am reinstalat, mi se parea aiurea rau... nu reuseam deloc sa tin pasul, insa mi-am mai intrat in mana, deja am castigat cateva curse astazi. Am ajuns la nivelul 24.

 

Chestia cu masinile, e ca eu m-am uitat la toate acolo la car dealer si toate imi apar cu boost. Chiar si masinile mai proaste. Nu stiu de ce. Si foarte multe chestii de pus pe masina, la fel (bodykit-uri, roti, neoane, folie pt geamuri, etc... mai mult astea de visual. La performance vad ca sunt cu cash). Si chestia e ca am niste bodykit-uri pe masinile mele, pe care nu le gasesc in shop. Le am puse de atunci de anul trecut, de cand m-am jucat prima oara. Probabil intre timp au facut ei modificari si eu am ramas cu alea. O sa mai joc in continuare sa mai avansez, si poate pe parcurs o sa imi apara sa cumpar masini cu cash si nu cu boost.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anothergxg am si acolo.

il joc de vreo 2 luni maxim. singura modificare pe care am observat-o a fost ca politia nu se mai plimba prin oras, sunt predefinite locurile de pursuit.

sigur poti sa cumperi si cu cash masini, doar ca nu sunt disponibile toate modelele.

post-16994-0-59869000-1322861874_thumb.png

 

4PXL-YJZ4-YKPV-2Q5N - redeem code pentru M3, rental 7 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi achizitionez un alt pc, mai mult pt. un anume joc, care are urmatoarele cerinte:

Recommended System Requirements:

* Intel Pentium Core 2 Duo, or better processor

* 3 GB System RAM

* ATI HD2900 series, Nvidia GeForce 8800 series, or better video card

 

Cel pe care vreau eu sa-l iau, corespunde la memoria ram, procesor, dar nu-mi dau seama la placa video, care este:

Sapphire Radeon HD5670 512MB DDR5 128-bit

 

Vreau sa stiu daca este mai buna decat cea din cerintele de sistem..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5670 e aproape la fel de performanta ca 8800 gt si are dx.11 fata de dx.10 la 8800gt, e pe 40nm vs 65 si consuma mult mai putin ca 8800.Oricum la ora actuala sunt slabute amandoua.Ok pt. jocuri, pe un viitor nu prea lung, decente sunt gts450 si 5/6770.

Sistem nou cu Core 2 duo/quad pe soclu 775 nu merita ca sunt aproape de disparitie.Daca poti ia ceva lga 1155 sau am3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi beorz, cred ca voi face cum ai zis..

Pc-ul care il gasisem eu are urmatoarea configuratie:

Placa de baza FOXCONN H55MXV-LE Socket LGA1156 , suporta procesoare Intel Core i7 , i5 si i3 , DDR3 suport 1333mhz , video onboard up to 1GB dvi/vga,PCIe2.0x16, ddr3 1333/1066, USB 2.0, Placa audio pe 6 canale, Placa de retea gigabit, serial ataII .

 

Intel Core i5 760 2.80GHz 4 core, 4GB DDR3, 500GB HDD SATA, video HD5670 512MB DDR5 128-bit

 

As vrea sa iau ceva cat mai ieftin, pe care sa-mi mearga jocuri actuale, precum: assassin's creed, crysis2, serious sam3..dar as vrea sa pot sa-l si upgradez pe viitor, cand vor aparea jocuri cu cerinte mai mari..

Editat de Banditrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i5 760 e pe socket 1156 care e discontinued de ceva vreme deci upgrade la cpu nu prea.Daca vrei ceva mai de viitor ia o placa de baza medie spre scumpa 1155/am3+, un I3/Phenom x4 960T , 4gb ram ddr3(nu mai mult de 2 placute ca sa mai poti adauga), un gts 450/6770 si o sursa buna(chiar cu mai multi watti fata de cat ai nevoie pt un upgrade la video/cpu) si poti juca cam orice la maxim in momentul de fata.Configuratiile astea sunt ~la fel de performante(sunt jocuri cu dedicatie intel altele amd si de aici mici diferente) si costa cam la fel.

Crysis face fite si pe sisteme high end ca nu e prea bine optimizat.

Depinde f mult ce rezolutie ai si diagonala.

I3 are 2 cores si 4 threads(poti sa faci upgrade la un i5 2500k care e cam cel mai bun pt jocuri acum) si x4 960t e quad nativ si mai poti sa ai noroc sa-l deblochezi in x6 sau sa faci upgrade la seria fx cand or avea revizie ca acum nu merita.

 

http://www.youtube.com/watch?v=U4WRFjetx1M

 

De mers merg si pe I5-ul ala si chiar bine dar nu prea mai ai ce ugrada la procesor.

N-am mai scris atat de la bac!

Editat de da'beorz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am bagat vreo 12 ore de BF3 pana acum. Originul chiar nu prea se observa. E un Steam mai arhaic.

Jocul in schimb e belea rau. Mai are cate-o buba dar feelingul e fenomen mare. Singleplayer-ul tine cam 4-5 ore deci nici macar piratarea nu merita. Multiplayerul in schimb e drog curat.

 

Acum mai am nevoie de bani de un monitor cu rezolutie nativa de 1600x ceva sau 1920x1024 ca la 1280x1024 pe ultra tot nu imi ajunge detaliul grafic :grinbandit: Pacat ca pana atunci am bani de investit in consumabile moto.

 

Re calculatoare de jocuri noi: Eu recomand AMD pentru jocuri nu Intel. Nu prea vad cum sa merite diferenta. La placa de baza alegeti cu incredere AsRock. Au features faine de overclock incorporate chiar si pt RAMi. De calitatea de marca mare Asus si Gigabyte m-am saturat... :disappointed: Dat fiind pretul actual al memoriei, luati cu incredere 4GB+. 3gb is ok pentru un win 32 dar daca vrei resurse serioase, bagi inca 30-50 lei in 6 gb sau 8 si instalezi win 64.

8800GT si 9600GT is placi ok dar cam invechite si se gasesc alternative mult mai bune la diferenta nu prea mare. Parte importanta a sistemului este sursa. Nu recomand sa faceti economie prea mare la sursa. O sursa stabila face diferenta mare la performantele PC-ului. Pentru prima data am ales sa investesc in Corsair (overpriced ca dracu) dar trb sa zic ca a meritat din plin. E silentios de tot si deocamdata probleme zero. Sunt alternative de calitate si mult mai ieftine dar nu recomand sa alegeti sursa de 600W care costa 100 lei.

 

Acum hai vara sa se ieftineasca din nou HDD-urile ca m-am saturat de cresterea asta de 200% de pret din septembrie. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Am bagat vreo 12 ore de BF3 pana acum. Originul chiar nu prea se observa. E un Steam mai arhaic.

Jocul in schimb e belea rau. Mai are cate-o buba dar feelingul e fenomen mare. Singleplayer-ul tine cam 4-5 ore deci nici macar piratarea nu merita. Multiplayerul in schimb e drog curat.

 

100% agree!!! Nu mai pusesem mana pe un joc pe PC de ani buni....dar m-a corupt un prieten cu BF3-ul de mi-am luat si jocul si o ard pe multiplayer ca un dependent grav!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

HL Deathmatch adica, nu exista alt fel de server pt HL1. Deschizi jocul si dai create server (fix ca un server de CS/CSS). HL DM e gratuit daca detii HL sau Orange Box.

 

Platige Studios au facut mereu niste CG demential, asta e unul dintre ele (alaturi de The Cathedral).

 

http://www.youtube.com/watch?v=9nC78t0NUCE

 

Si un making-of aici:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns la 45 in bf3 si inca imi place - mai putin Rush... e oribil cat de des trebuie sa mori pana ajungi la un MCOM. Astept sa vad patchul urmator cat de tare va schimba experienta.

Intre timp Mass Effect 3 m-a prins putin. Are multe hibe deranjante dar per total e la fel de super ca ME si ME2.

Si am reusit sa reinstalez Shift 2. Daca tin masinile sub 400-500 cai ma descurc binisor si chiar imi place. Orice mai puternic ma enerveaza rau ca nu se pot controla deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...