Sari la conținut

Accident Tineretului 16.03.2011


stefanLCS
 Share

Postări Recomandate

din cate stiu eu, daca in momentul accidentului le purtati, asta le face proprietate personala... e stipulata in lege chestia asta, o sa ma interesez... am un prieten avocat care a patit-o si le-a dat asiguratorilor cu legea in cap pt ca nu vroiau sa ii plateasca si echipamentul...

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

din cate stiu eu poti da o decalarie pe propria raspundere ca sunt castile tale... eventual la notar...

Daca stai sa te gandesti ca se inmatriculeata si motoare sau scutere cu o astfel de declaratie...

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzuki GS 500 E 1993 dauna totala = 1750 ron

Wtf,atat de putin?Aaa,ce treaba de calcat. :wacko:

Deci asta cu dauna totala e ditai teapa.Daca nu se dadea dauna totala macar ti-o faceai pe banii lor,mai cereati si daune morale si era ceva,asa...

Pai sa nu-ti bagi pwla in firmele lor de asigurari?Ma,unu nu se comporta civilizat,sa iti dea cinstit banii pe motor inapoi,de alte chestii nici nu mai vorbesc,in alte tari victimele castiga zeci si chiar sute de mii de e din daune in caz de ceva.Urata treaba

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie purtati doar echipament proprietate personala si sa aveti asupra voastra pe langa talon RCA si dovada proprietatii asupra echipamentului.... :wacko: ne miram de ce merge totul prost in tara asta......se introduca astia in legislatie si un RCA pentru echipament la motociclisti :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ei iti dau 400e la dauna la motocicleta,de echipament ce sa mai zic,aproape ca nici nu mai are rost....

Sa consulte baiatul un avocat poate scoate niste bani cat de cat din daunele morale.

Trebuie sa ma duc la asigurare sa deschid alt dosar de vatamare si sa mi cer dreptul <sa cer cam cati bani vreau> eu si fratimiu = avem pe certificate intre 4 - 5 de ingrijire medicala

Ai 4-5 zile de medical?Pai daca ai numa atat,cu parere de rau,nu cred ca iti da nimic,bine,sau aproape nimic.

Oricum,multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne spui si cum se numeste firma asta de asigurari ca sa nu ne facem cumva RCA la ei.

A,spune-le ca mobra are o valoare sentimentala si te-ai hotarat sa o repari,sa plateasca reparatia .

Cred ca iesi in castig daca dai cateva sute de lei unui avocat specializat.

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LoL. Asta DOAR daca nu a semnat "de primire" de bani de la asiguare, caz in care se semneaza (by default- scrie oricum si acolo) ca renunti permannent la orice alt fel de pretentie (materiala si de nu-mai-stiu-ce-fel) de la asigurator sau asigurat.

Sugestie catre pagubit: Nu semna nimic pana nu esti EXTREM DE SIGUR de ce si pentru ce anume semnezi, consulata-te cu cineva care e la zi cu legislatia, ca nu tot ce zic asiguratorii (gen, nu despagubim valoarea castilor pana nu faci dovada ca-s ale tale) e 100% adevarat sau scris in vreo lege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LoL. Asta DOAR daca nu a semnat "de primire" de bani de la asiguare, caz in care se semneaza (by default- scrie oricum si acolo) ca renunti permannent la orice alt fel de pretentie (materiala si de nu-mai-stiu-ce-fel) de la asigurator sau asigurat.

Sugestie catre pagubit: Nu semna nimic pana nu esti EXTREM DE SIGUR de ce si pentru ce anume semnezi, consulata-te cu cineva care e la zi cu legislatia, ca nu tot ce zic asiguratorii (gen, nu despagubim valoarea castilor pana nu faci dovada ca-s ale tale) e 100% adevarat sau scris in vreo lege.

 

Clar. Din cate a zis nu a semnat. In cazul asta optiunea este deschisa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la Kronaumoto <louis> si am cerut doua facturi proforme <gratis> pe numele meu pentu casti si le am dus la BCR asigurari :laugh: Este un domn de kakaoo pe nume Adrian Giurgiu la sincai <tineretului> in reprezentanta Kia, daca cautati pe net adrian giurgiu toti vor sa l rupa cu bataia , este pe cel putin 4 forumuri injurat. Dupa ce ia m dus facturile sa cam schimbat la fata , la m rugat sa mi le ataseze la dosar .... ca daca nu ma duc si fac plangere la CSA ;) el cika => da domne ... pare sa fie in regula :) . Moto la m reparat cu 250 E . De retinut : tot ce cumparati pastrati bonurile , facturile sau daca nu le mai aveti ... Doamne fereste in caz de accident dati fuga la firma de unde sunt cumparate si cereti factura proforma . Luni ma duc la asigurari sa deschid dosaru de vatamare si tot nu stiu cat sa trec $ pe foaia aia :wacko: stie cineva cat costa o zi de ingrijire medicala ?

 

Va Multumesc Frumos

 

Asfalt Uscat

Editat de billabong
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...