Sari la conținut

Accident Tineretului 16.03.2011


stefanLCS
 Share

Postări Recomandate

Greseala o fi fost a petardei cu conserva, dar mie imi place foarte mult si echipamentul baietilor, poate vor invata si ei ceva din acest nefericit incident.

 

De-aia se intampla atatea accidente primavara, si nu ma refer neaparat la acest accident, pentru ca majoritatea motociclistilor sau mai bine zis a celor care detin o motocicleta si circula cu ea, ii dau gaz, ademeniti de adrenalina, dupa atata asteptare, dupa cum putem observa foarte simplu pe bulevarde, iar conservarii nu mai sunt obisnuiti cu ei in trafic. Asa ca trebuie mai multa atentie primavara si nu numai, pana se mai obisnuiesc cu motoarele in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cat gaz poti sa ii dai la un Gs 500?:laugh:)

Daca nici Gs 500 nu este motocicleta cat de cat sigura din punctu asta de vedere......

Si iti zic eu ca plecasera cu 200M mai din spate, in cati metrii crezi ca prinde Gs-ul suta?

Eu nu stiu asa ca te las pe tine sa faci calculele:)

Intrebarea mea este urmatoare?

Daca plecati pe o distanta scurta(sa zicem 1Km) voi va luati geaca si cizme si pantaloni? Sa nu mai zic cati motociclisti am vazut "primavara" asa fara CASCA PE CAP.

Mai este un inconstient care merge pe un motor prin zona berceni(emil racovita/turnu magurele) nu stiu ce motor are ca nu are carene-far Etc,, (cu singuranta ca este un speed mai vechi de 2000), sa zic ca l-am vazut cam de 10 ori, dar nici odata cu casca, plus ca daca ar merge cuminte as mai zice, dar daca vedeti ce depasiri face si cum se baga...No comm.

Asa ca lasati vreajeala cu echipament ca va zic eu ca 99% dintre motociclistii care zic ca unde e echipamentu nu isi iau casca combinezon cizme si manusi cand pleaca pe o distanta scurta.

Editat de nchivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca are pe ce sa le dea 20 de zile de spitalizare, eu am stat 1luna jumatate in spital dintre care 4-5zile in coma si mi-au dat 60-65 de zile de spitalizare... deci... pica faza cu vatamere corporala grava.

pai si cate zile ar trebui sa fie vatamare din culpa grava ?? 300 ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si iti zic eu ca plecasera cu 200M mai din spate, in cati metrii crezi ca prinde Gs-ul suta?

Eu nu stiu asa ca te las pe tine sa faci calculele:)

 

Eu sunt convins ca prinde suta in mai putin de 100m si 6 secunde. Nu cu pasager, dar oricum e mai rapid decat o masina sport la viteze mici.

Editat de cristidb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt desteptii astia care se cred ei profesori si dau cu presupusu numar imatriculare b-190-run ... viteza domne e vitezoman. troca mea din 1993 care abia se taraie si care ami indica si cu 10 km mai mult decat am nu cred ca prinde 100 in 6 secunde. cel putin al meu nu cred + ca eram eu si cu fratimiu, il luasem de la sincai pana la palatu copiilor 2 statii de masina . eu cand merg cu pasager ma mai gandesc si la ala din spate ca saracu nu are nici o vina ca sunt eu descreerat.... dar mai ales ca era fratimiu si are copil de 10 ani acasa am mers linistit pe banda 1 cu 50 la ora abia ma lovea briza in piept . La doi metri in fata mea...> hudinii < o masina perpendicular pe sensul meu de mers , nici macar nu am avut timp sa reactionez nici franare nici nimik .... mi sa taiat filmul si ma m trezit pe jos descult . Multumesc lui Dumnezeu ca sunt in viata si am scapat decat cu julituri si genunchiul sifonat . Multumesc tuturor pentru mesajele de insanatosire si rog proprietarul filmuletului pus pe youtube sa stearga filmarea sau macar sa aiba bunul simt sa cenzureze fetele asta ca sa nu se trezeasca chemat in instanta. Nu mai zic ca ma filmat in anus ...... sa speram ca nu e gay si nu cred ca nepoata mea vrea sa si vada tatal intins pe jos pe youtube .

Asfalt uscat si ce sa zic eu unul ma m lins pe bot vara asta :laugh: va doresc o vara fara incidente si plina de soare

Editat de billabong
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt desteptii astia care se cred ei profesori si dau cu presupusu numar imatriculare b-190-run ... viteza domne e vitezoman. troca mea din 1993 care abia se taraie si care ami indica si cu 10 km mai mult decat am nu cred ca prinde 100 in 6 secunde. cel putin al meu nu cred + ca eram eu si cu fratimiu, il luasem de la sincai pana la palatu copiilor 2 statii de masina . eu cand merg cu pasager ma mai gandesc si la ala din spate ca saracu nu are nici o vina ca sunt eu descreerat.... dar mai ales ca era fratimiu si are copil de 10 ani acasa am mers linistit pe banda 1 cu 50 la ora abia ma lovea briza in piept . La doi metri in fata mea...> hudinii < o masina perpendicular pe sensul meu de mers , nici macar nu am avut timp sa reactionez nici franare nici nimik .... mi sa taiat filmul si ma m trezit pe jos descult . Multumesc lui Dumnezeu ca sunt in viata si am scapat decat cu julituri si genunchiul sifonat . Multumesc tuturor pentru mesajele de insanatosire si rog proprietarul filmuletului pus pe youtube sa stearga filmarea sau macar sa aiba bunul simt sa cenzureze fetele asta ca sa nu se trezeasca chemat in instanta. Nu mai zic ca ma filmat in anus ...... sa speram ca nu e gay si nu cred ca nepoata mea vrea sa si vada tatal intins pe jos pe youtube .

Asfalt uscat si ce sa zic eu unul ma m lins pe bot vara asta :laugh: va doresc o vara fara incidente si plina de soare

 

 

Zise Billabong Magnificul Soselelor. Asa e, sa stii ca te-ai lins pe bot vara asta si inca 3 veri de acum incolo (cel putin nu-mi ramane decat speranta)...

 

In loc sa-i multumesti baiatului ca ti-a pus pe net filmuletul ca sa si tu niscai dovezi din care sa se vada (mai mult decat) clar cine e vinovat si cum, sari cu gura pe el sa-l dea jos si ca-l dai in judecata. Din cate am inteles eu (nu stiu sigur, doar mi se pare), nu prea ai voie sa te bagi peste treaba medicilor de la SMURD sau Politie decat daca faci parte din familie. Ca asa lua un prim-plan de toata frumusetea si in loc de "Accident Tineretului", s-ar fi numit "Billabong si Asfaltul - Opera in 3 Acte".

 

Fetei tale si tuturor incostientilor le trebuie un asemenea filmulet (ne bucuram ca inca mai esti aici, pe forum, ca sa ne injuri si nu te plange nimeni pe aleile pline de flori) ce inseamna sa dai 1000-1500 euro pe motocicleta (cat mai e un GS500 in ziua de azi - probabil '98 ca an, maxim) si niciun ban pe echipament. Asa ar speria-o (un "tatiii, tatiii" speriat de la fetita ta - sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea - te inspira mai mult decat "ba baiatule... ia si cotierele cu tine" la o bere) si pe viitor te-ai gandi de doua ori inainte sa te urci pe racheta (RUN).

 

Care zice pe aici ca GS500 nu e racheta (sau orice alta motocicleta) pe Bdul Tineretului inseamna ca nu a trecut niciodata pe acolo cand e liber. Eu am mers pe ZZR600 (un incostient, echipat full insa) si cum am facut dreapta pe bulevard, in 150m aveam deja suta de km (and counting). Si de la 60km, pe un drum cu 2 benzi, din care poate veni altu' sa te mature de pe strada, toate reflexele tale (verificat in oglinda, dat semnal, frana usor, fandat proasta cu Clio, acceleratie ca sa scapi de nebuna) sunt cam... anulate.

 

Asa ca multumeste-i lui Stefan pentru filmulet, arata-l tuturor prietenilor tai care li se pare ca motociclismul e "fun, baby, yeah" si fa-te bine.

 

Te asteptam pe asfalt uscat, pe doua roti si cat mai sanatos cu putinta.

 

Bafta cu Autista de Serviciu.

 

PS: Las-o mai moale cu amenintarile si rautatile. In general, lumea nu-ti vrea raul.

 

PPS: Ptr. Stefan: daca mai opresti vreodata sa filmezi un accident (si sa-l postezi pe youtube , sa-l ajuti pe nenea motociclistul sau orice altceva , eu vin si te bat. In loc sa-ti multumeasca, te ameninta cu procese. Nu merita efortul oamenii de tipul lui Billabong Master Chief.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica si completa iti doresc.

 

ia-o ca pe un sfat, 50 la ora pe banda 1 pe acolo nu e sanatos :laugh:. cu timpul inveti sa 'alegi' unde poti merge cu 90 si unde tre sa stai in 30 daca vrei sa n-o patesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zise Billabong Magnificul Soselelor. Asa e, sa stii ca te-ai lins pe bot vara asta si inca 3 veri de acum incolo (cel putin nu-mi ramane decat speranta)...

 

In loc sa-i multumesti baiatului ca ti-a pus pe net filmuletul ca sa si tu niscai dovezi din care sa se vada (mai mult decat) clar cine e vinovat si cum, sari cu gura pe el sa-l dea jos si ca-l dai in judecata. Din cate am inteles eu (nu stiu sigur, doar mi se pare), nu prea ai voie sa te bagi peste treaba medicilor de la SMURD sau Politie decat daca faci parte din familie. Ca asa lua un prim-plan de toata frumusetea si in loc de "Accident Tineretului", s-ar fi numit "Billabong si Asfaltul - Opera in 3 Acte".

 

Fetei tale si tuturor incostientilor le trebuie un asemenea filmulet (ne bucuram ca inca mai esti aici, pe forum, ca sa ne injuri si nu te plange nimeni pe aleile pline de flori) ce inseamna sa dai 1000-1500 euro pe motocicleta (cat mai e un GS500 in ziua de azi - probabil '98 ca an, maxim) si niciun ban pe echipament. Asa ar speria-o (un "tatiii, tatiii" speriat de la fetita ta - sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea - te inspira mai mult decat "ba baiatule... ia si cotierele cu tine" la o bere) si pe viitor te-ai gandi de doua ori inainte sa te urci pe racheta (RUN).

 

Care zice pe aici ca GS500 nu e racheta (sau orice alta motocicleta) pe Bdul Tineretului inseamna ca nu a trecut niciodata pe acolo cand e liber. Eu am mers pe ZZR600 (un incostient, echipat full insa) si cum am facut dreapta pe bulevard, in 150m aveam deja suta de km (and counting). Si de la 60km, pe un drum cu 2 benzi, din care poate veni altu' sa te mature de pe strada, toate reflexele tale (verificat in oglinda, dat semnal, frana usor, fandat proasta cu Clio, acceleratie ca sa scapi de nebuna) sunt cam... anulate.

 

Asa ca multumeste-i lui Stefan pentru filmulet, arata-l tuturor prietenilor tai care li se pare ca motociclismul e "fun, baby, yeah" si fa-te bine.

 

Te asteptam pe asfalt uscat, pe doua roti si cat mai sanatos cu putinta.

 

Bafta cu Autista de Serviciu.

 

PS: Las-o mai moale cu amenintarile si rautatile. In general, lumea nu-ti vrea raul.

 

PPS: Ptr. Stefan: daca mai opresti vreodata sa filmezi un accident (si sa-l postezi pe youtube , sa-l ajuti pe nenea motociclistul sau orice altceva , eu vin si te bat. In loc sa-ti multumeasca, te ameninta cu procese. Nu merita efortul oamenii de tipul lui Billabong Master Chief.

 

 

 

 

 

Prietene din declaratiile pe care le dai, vad ca esti inconstient. Daca eu vreau sa merg in maieu pe motocicleta si cu casca risc doar pielea mea, imi asum responsabilitatea. Fratimiu (pasagerul) avea geaca de piele, casca si gheozdan ducati cu protectie spate. Ce povestesti tu: ca mergi pe bulevard cu peste 100 Km la ora asta se numeste inconstienta si nu este demn de laudat pe acest forum avand in vedere ca sunt 3 semafoare pe bulevardul tineretului si un parc aglomerat. Baiatu care ma filmat nu ma ajutat cu nimic, nu ma intrebat de sanatate sau daca vreau o sticla de apa, sa-mi pazeasca motoru, sa ma ajute sa-l transport.A stat pe toata perioada sederii mele acolo, filmand blugii mei rupti, si pe fratimiu intins pe jos. Daca el crede ca filmarea ma ajuta pe mine cu ceva se inseala, politistul era la fata locului pentru a-si face datoria. Ceea ce a filmat el este o porcarie, putea pur si simplu putea sa faca poze autovehiculelor, era de ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La doi metri in fata mea...> hudinii < o masina perpendicular pe sensul meu de mers , nici macar nu am avut timp sa reactionez nici franare nici nimik .... mi sa taiat filmul si ma m trezit pe jos descult .

 

Ajuta-ma sa inteleg ... fara Houdini si alte scamatorii ... tu unde te uitai ? Conduita preventiva iti spune ceva ? Chiar daca ai 50 km/h si drumul era liber (ca altfel nu facea vaca stanga daca era ceva pe banda 2) imi e greu sa cred ca n-ai sesizat intentia idioatei. De obicei conservarii (printre care ma numar si eu) care vor sa faca stanga pe continua se baga putin cu botul pe contrasens ca ceilalti sa inteleaga intentia iar cei din spate sa depaseasca. Tie nu ti-a sarit in ochi nimic neobisnuit ? Sau te uitai inainte doar pe banda ta, dupa gropi ? Pai atunci ... FAIL. Acum daca idioata a facut stanga din scurt fara sa se asigure fara nimic iese din tipar si e greu de crezut ... iar aici intervine presupunerea ca intr-adevar nu te-a vazut, tu erai sigur ca aveai DOAR 50 ? O fi pocnitoare GS-ul tau dar totusi nu e scuter sa se taraie, parerea mea. Casca dracu ochii in trafic, cu atat mai mult ca ai copil acasa ca mori cu dreptatea in mana ...

Inainte sa incepi injuraturile te asigur ca eu ma uit totusi dupa motociclisti DACA fac stanga de pe continua dar de obicei nu fac decat daca e absolut liber

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene din declaratiile pe care le dai, vad ca esti inconstient. Daca eu vreau sa merg in maieu pe motocicleta si cu casca risc doar pielea mea, imi asum responsabilitatea. Fratimiu (pasagerul) avea geaca de piele, casca si gheozdan ducati cu protectie spate. Ce povestesti tu: ca mergi pe bulevard cu peste 100 Km la ora asta se numeste inconstienta si nu este demn de laudat pe acest forum avand in vedere ca sunt 3 semafoare pe bulevardul tineretului si un parc aglomerat. Baiatu care ma filmat nu ma ajutat cu nimic, nu ma intrebat de sanatate sau daca vreau o sticla de apa, sa-mi pazeasca motoru, sa ma ajute sa-l transport.A stat pe toata perioada sederii mele acolo, filmand blugii mei rupti, si pe fratimiu intins pe jos. Daca el crede ca filmarea ma ajuta pe mine cu ceva se inseala, politistul era la fata locului pentru a-si face datoria. Ceea ce a filmat el este o porcarie, putea pur si simplu putea sa faca poze autovehiculelor, era de ajuns.

 

Ai spus foarte bine !!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajuta-ma sa inteleg ... fara Houdini si alte scamatorii ... tu unde te uitai ? Conduita preventiva iti spune ceva ? Chiar daca ai 50 km/h si drumul era liber (ca altfel nu facea vaca stanga daca era ceva pe banda 2) imi e greu sa cred ca n-ai sesizat intentia idioatei. De obicei conservarii (printre care ma numar si eu) care vor sa faca stanga pe continua se baga putin cu botul pe contrasens ca ceilalti sa inteleaga intentia iar cei din spate sa depaseasca. Tie nu ti-a sarit in ochi nimic neobisnuit ? Sau te uitai inainte doar pe banda ta, dupa gropi ? Pai atunci ... FAIL. Acum daca idioata a facut stanga din scurt fara sa se asigure fara nimic iese din tipar si e greu de crezut ... iar aici intervine presupunerea ca intr-adevar nu te-a vazut, tu erai sigur ca aveai DOAR 50 ? O fi pocnitoare GS-ul tau dar totusi nu e scuter sa se taraie, parerea mea. Casca dracu ochii in trafic, cu atat mai mult ca ai copil acasa ca mori cu dreptatea in mana ...

Inainte sa incepi injuraturile te asigur ca eu ma uit totusi dupa motociclisti DACA fac stanga de pe continua dar de obicei nu fac decat daca e absolut liber

 

 

In primul rand nu ai nici cea mai vaga idee ce s-a inntamplat . Clio banda a 2-a sens opus, a intors brusc masina perpendicular pe banda unu si 2 ( fara sa se asigure ca banda unu este libera, iar pe banda doi masinile se deplasau cu 30 de km/h, unul i-a cedat trecerea, iar eu nu am mai avut timp sa vad si sa reactionez). Am martor care se deplasa in spatele meu cu aceeasi viteza ca si mine, asa ca nu mai cautati nod in papura. Soferita nu avea loc sa intoarca dintr-o singura manevra asa ca s-a grabit sa intre repede pe banda 1, dupa care ar fi trebuit sa execute manevra doi ( dat in spate si intrat pe banda 1). Daca cineva este in stare ca in doi metri km/h la 50 sa mai poata face ceva, bravo lui.

Editat de billabong
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 de min pe bulevardul Tineretului

Din pacate dupa ce am filmat am vazut ca nu are sunet...

O sa va spun exact ce sa intamplat

Clio albastru a intors pe linie continua,motocicleta a lovit aripa fata ,cei doi de pe motocicleta au zburat aproximativ 5 m.Pasagerul este cel intins pe jos ,spunea ca il dor coastele,in rest putea sa se miste,iar baiatu care conducea motocicleta avea doar cateva julituri din cate am vazut..Ambulanta a venit in 5 min .

Tanti din Clio a spus "NU L-am vazut" ...................

 

Uitati filmarea aici (nu am reusit sa il urc aici..)

 

http://www.youtube.com/watch?v=zdGexYISkts

 

 

 

 

INSANATOSIRE GRABNICA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 de min pe bulevardul Tineretului

Din pacate dupa ce am filmat am vazut ca nu are sunet...

O sa va spun exact ce sa intamplat

Clio albastru a intors pe linie continua,motocicleta a lovit aripa fata ,cei doi de pe motocicleta au zburat aproximativ 5 m.Pasagerul este cel intins pe jos ,spunea ca il dor coastele,in rest putea sa se miste,iar baiatu care conducea motocicleta avea doar cateva julituri din cate am vazut..Ambulanta a venit in 5 min .

Tanti din Clio a spus "NU L-am vazut" ...................

 

Uitati filmarea aici (nu am reusit sa il urc aici..)

 

http://www.youtube.com/watch?v=zdGexYISkts

 

 

 

 

INSANATOSIRE GRABNICA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu ai nici cea mai vaga idee ce s-a inntamplat . Clio banda a 2-a sens opus, a intors brusc masina perpendicular pe banda unu si 2 ( fara sa se asigure ca banda unu este libera, iar pe banda doi masinile se deplasau cu 30 de km/h, unul i-a cedat trecerea, iar eu nu am mai avut timp sa vad si sa reactionez). Am martor care se deplasa in spatele meu su aceeasi viteza ca si mine, asa ca nu mai cautati nod in papura. Soferita nu avea loc sa intoarca dintr-o singura manevra asa ca s-a grabit sa intre repede pe banda 1, dupa care ar fi trebuit sa execute manevra doi ( dat in spate si intrat pe banda 1). Daca cineva este in stare ca in doi metri km/h la 50 sa mai poata face ceva, bravo lui.

 

 

Poate ca tanti cu Clio trebuia sa te scape de noi. Deh! Bafta ta.

 

Nu pot decat sa-ti urez vant din pupa si multa sanatate in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand nu ai nici cea mai vaga idee ce s-a inntamplat . Clio banda a 2-a sens opus, a intors brusc masina perpendicular pe banda unu si 2 ( fara sa se asigure ca banda unu este libera, iar pe banda doi masinile se deplasau cu 30 de km/h, unul i-a cedat trecerea, iar eu nu am mai avut timp sa vad si sa reactionez). Am martor care se deplasa in spatele meu su aceeasi viteza ca si mine, asa ca nu mai cautati nod in papura. Soferita nu avea loc sa intoarca dintr-o singura manevra asa ca s-a grabit sa intre repede pe banda 1, dupa care ar fi trebuit sa execute manevra doi ( dat in spate si intrat pe banda 1). Daca cineva este in stare ca in doi metri km/h la 50 sa mai poata face ceva, bravo lui.

 

Prietene, nu-ti cauta nimeni nod in papura. Normal ca n-am idee cum a fost, d'aia te-am rugat sa detaliezi. Acum e clar, aia e idioata cu spume, cum plm sa intorci pe linie continua IN 3 MISCARI ? Asta e culmea nesimtirii ... bafta multa cu sanatatea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt desteptii astia care se cred ei profesori si dau cu presupusu numar imatriculare b-190-run ... viteza domne e vitezoman. troca mea din 1993 care abia se taraie si care ami indica si cu 10 km mai mult decat am nu cred ca prinde 100 in 6 secunde. cel putin al meu nu cred + ca eram eu si cu fratimiu, il luasem de la sincai pana la palatu copiilor 2 statii de masina . eu cand merg cu pasager ma mai gandesc si la ala din spate ca saracu nu are nici o vina ca sunt eu descreerat.... dar mai ales ca era fratimiu si are copil de 10 ani acasa am mers linistit pe banda 1 cu 50 la ora abia ma lovea briza in piept . La doi metri in fata mea...> hudinii < o masina perpendicular pe sensul meu de mers , nici macar nu am avut timp sa reactionez nici franare nici nimik .... mi sa taiat filmul si ma m trezit pe jos descult . Multumesc lui Dumnezeu ca sunt in viata si am scapat decat cu julituri si genunchiul sifonat . Multumesc tuturor pentru mesajele de insanatosire si rog proprietarul filmuletului pus pe youtube sa stearga filmarea sau macar sa aiba bunul simt sa cenzureze fetele asta ca sa nu se trezeasca chemat in instanta. Nu mai zic ca ma filmat in anus ...... sa speram ca nu e gay si nu cred ca nepoata mea vrea sa si vada tatal intins pe jos pe youtube .

Asfalt uscat si ce sa zic eu unul ma m lins pe bot vara asta :laugh: va doresc o vara fara incidente si plina de soare

 

 

Cel mai important lucru, este sa inveti ceva, care pe viitor sa te ajute sa nu ajungi mult mai rau decat ceea ce ai patit la acest accident. De multe ori poate fi fatal si daca stai pe loc, nu sa ai doar 50 km\h. Insanatosire rapida si poate vei privi altfel lucrurile pe viitor cand vei mai pleca cu motoru, fiind si pentru 200 m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce comunitate ciudata :laugh: Nu pricep:

De ce ar publica cineva despre un accident, in alta cauza decat ajutor umanitar, cee ce nu este cazul??

Am mai vazut pe Seopedia postul unui tata care isi pierduse fiul intr-un accident cu papucul: Aiurea... Se ajunge pe forum la situatii jenibile.

 

Din punctul meu de vedere motociclistii sunt inconstienti, asta pentru ca eu care ma consider constient nu as merge nici cu bicicleta in trafic, daremite cu motorul.

Mi-am luat cea mai urata tranta cu cursiera in Bucuresti, cand datorita unei iluzii optice am traversat o sosea foarte aglomerata "Apsului" fara sa-mi dau seama, in viteza. Am intrat intr-o masina si am zburat pe deasupra ei, ajungand pe partea cealalta in fund si teafar. Am ramas socat cand am vazut ce facusem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat cea mai urata tranta cu cursiera in Bucuresti, cand datorita unei iluzii optice am traversat o sosea foarte aglomerata "Apsului" fara sa-mi dau seama, in viteza. Am intrat intr-o masina si am zburat pe deasupra ei, ajungand pe partea cealalta in fund si teafar. Am ramas socat cand am vazut ce facusem.

 

Sfat: stai departe de motocicleta, nu e de tine ... ia-ti "A Seiz" cu clima bizonica si n-shpe airbag-uri ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce comunitate ciudata :laugh: Nu pricep:

De ce ar publica cineva despre un accident,

 

Ca sa pricepi si sa poti tu sa dormi linistit noaptea :laugh: ..se discuta despre accidente ca ceilalti sa invete cate ceva si sa nu repete greseli care ,unora, prin necunoastere, neseansa sau ghinion li s-au dovedit fatale.

Editat de rob_debruce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere motociclistii sunt inconstienti, asta pentru ca eu care ma consider constient nu as merge nici cu bicicleta in trafic, daremite cu motorul.

 

Din punctul meu de vedere, n-ai ce cauta aici. E cazul sa mergi la somn. Si apropo, vezi ca nu cumva sa iesi din casa, ca sunt oameni rai afara, care fura si bat lumea. Si atentie! Nu vorbi cu necunoscuti! :laugh:

 

Bai... multi de pe forumu asta umbla pe sosele cu "god mode" si alte cheaturi... se disting dupa cit de caligrafic scriu ei "sudo" in posturile lor pline de lectii.

 

noroc ca esti tu educat :laugh: mai nou trebuie sa am facultatea de litere sa sa pot merge cu motorul? :laugh:

 

PS: Am un mesaj pentru voi, cei care ati descoperit motocicletele de maxim un an si care v-ati vazut voi mai catolici decat Papa: lasati oamenii sa mearga imbracati asa cum vor ei, atat timp cat legea spune "casca obligatorie" si atat. Nu mai fiti voi mai destepti decat legea, sau certati-va cu cei care fac legi, nu cu cei care o respecta.

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Filmatul/pozatul accidentelor si punerea lor pe net e de prost gust. Mai ales cand se filmeaza persoanele implicate in accident.

 

In general este de prost gust (si ilegal in aceeasi masura) sa publici imagini ale unor persoane fara acordul lor.

 

Si eu m-am oprit la accidente. Am facut si poze (fara persoane), am dat numarul riderului implicat (sau unei persoane din familie) sa ma contacteze daca are nevoie de ele. Nu le-am pus pe forum, nici pe you tube.

 

Cred ca nici tie nu ti-ar placea sa stea unu cu camera in kuru tau si sa iti puna filmuletze pe net de la ultima bauta cand ti-ai pus chilotzi in cap, fara acordul tau.

 

Sau poate esti mai exhibitionist si in plac chestiile astea, dar e alegerea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A-nceput sezonu', a-nceput si tigania...

:laugh:

 

A , si sa nu uitam: daca nu stii sa scrii corect, daca nu ai echipament full, daca nu esti zeu de pista si daca nu ai SS de 7000 de para te rog nu posta pe forum! n-avem ce invata de la tine... :laugh:

Editat de soarebv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc ca esti tu educat :laugh: mai nou trebuie sa am facultatea de litere sa sa pot merge cu motorul? :laugh:

 

:laugh: E hai... era o figura de stil... adica sa dai comenzi de admin scrise caligrafic... numa zeii pe care nu ii poate atinge nimic pot face asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...