Sari la conținut

BMW Camp


Angi
 Share

Postări Recomandate

Vizitator PopaCosmin

De data asta ar trebui sa ne gandim toti chiar la relaxare, fara ghilimele. Nu avem nevoie de "eroisme" care sa se poata lasa cu accidente.

Daca vom merge in grup mare, ar fi frumos sa mergem civilizat, corect si cat mai precaut cu putinta.

Daca aveti chef de alergat, mai bine nu plecati in grup mare.

Nici chiar asa, ca doar nu suntem "reisari". :D

 

Insa daca tot fac drumu ala, ar fi pacat sa nu ma "relaxez", asa ca daca mai e careva interesat ... mergem impreuna.

Eu as pleca pe la 11-12-13 depinde cum se aliniaza planetele. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ca sa evitam niste discutii ulterioare, am de facut niste clarificari.

Asa cum am mai spus, ma ocup de intalnirea asta doar din placere, fara niciun profit material. Tocmai de aceea voi nu platiti bilet de intrare asa cum se intampla la intalnirile generale.

Am rezolvat problema gasirii locului si cazarea voastra, asa ca ma consider raspunzator in fata celor care au platit avans pentru camere. Deasemenea, voi incerca sa-i ajut cum pot pe cei care vor cauta cazare prin zona.

Nu raspund si nu ma angajez sa rezolv probleme de genul "a ramas/cazut 'nea Caisa in drum" sau alte nazbatii.

Deasemenea, n-am sa stau 3 zile in camping sa fac de paza, asa ca nu raspund pentru securitatea corturilor. Daca exista ciorditori printre noi, nu e treaba si nici vina mea. Fiecare isi asigura bunurile asa cum stie si poate mai bine.

Tineti cont de faptul ca vin si eu la intalnirea asta la fel ca si voi, sa ma distrez si sa ma simt bine. N-am chef sa-mi fie frecate icrele pentru stiu eu ce fel de probleme, dar asta nu inseamna ca nu voi incerca sa dau o mana de ajutor atunci cand pot.

 

CAZAREA IN CASUTE/PENSIUNE SE VA FACE IN ORDINEA SOSIRII. PRIMUL VENIT, PRIMUL SERVIT.

 

GAZDA NE VA DESCHIDE PORTILE VINERI INCEPAND CU ORA 14.00. PANA LA ACEA ORA ARE CHESTII ORGANIZATORICE DE REZOLVAT SI NU NE POATE PRIMI.

NE ASTEAPTA CU MICI, CARNATI, BERE RECE SI SUCURI. PE SEARA VA FI GATA SI CIOLANUL LA CEAUN. DEASEMENEA, PENTRU ZILELE DE SAMBATA SI DUMINICA NE POATE ASIGURA SI MICUL DEJUN.

NU UITATI CA PENTRU CORT SE PLATESTE O TAXA DE CAMPARE. COSTURILE SE RIDICA LA 5 LEI DE PERSOANA PE ZI. AM SA VA ROG, INAINTE SA CAMPATI, SA TRECETI PE LA RECEPTIA PENSIUNII SI SA ACHITATI TAXA PENTRU AMBELE ZILE, SAU, DUPA CAZ, PENTRU O ZI DACA STATI DOAR ATAT.

CAMPAREA SE VA FACE PE TERENUL DE FOTBAL DIN SPATELE CASUTELOR SI NU PE CEL DIN FATA CARE SE VEDE IN POZE.

DEASEMENEA, AS VREA SA VA ROG SA NU NE DAM IN STAMBA CU MOTOARELE. N-AS VREA SA AUZIM MOTOARE TURATE LA ROSU, POCNITURI, FLAME-URI, BURNOUT-URI SAU ALTE MANELISME. AS VREA SA ARATAM CA SUNTEM OAMENI SI, IN GENERAL, SA LASAM O IMPRESIE BUNA IN URMA NOASTRA.

 

SA NE VEDEM CU BINE :cheers:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa evitam niste discutii ulterioare, am de facut niste clarificari.

Asa cum am mai spus, ma ocup de intalnirea asta doar din placere, fara niciun profit material. Tocmai de aceea voi nu platiti bilet de intrare asa cum se intampla la intalnirile generale.

Am rezolvat problema gasirii locului si cazarea voastra, asa ca ma consider raspunzator in fata celor care au platit avans pentru camere. Deasemenea, voi incerca sa-i ajut cum pot pe cei care vor cauta cazare prin zona.

Nu raspund si nu ma angajez sa rezolv probleme de genul "a ramas/cazut 'nea Caisa in drum" sau alte nazbatii.

Deasemenea, n-am sa stau 3 zile in camping sa fac de paza, asa ca nu raspund pentru securitatea corturilor. Daca exista ciorditori printre noi, nu e treaba si nici vina mea. Fiecare isi asigura bunurile asa cum stie si poate mai bine.

Tineti cont de faptul ca vin si eu la intalnirea asta la fel ca si voi, sa ma distrez si sa ma simt bine. N-am chef sa-mi fie frecate icrele pentru stiu eu ce fel de probleme, dar asta nu inseamna ca nu voi incerca sa dau o mana de ajutor atunci cand pot.

 

CAZAREA IN CASUTE/PENSIUNE SE VA FACE IN ORDINEA SOSIRII. PRIMUL VENIT, PRIMUL SERVIT.

 

GAZDA NE VA DESCHIDE PORTILE VINERI INCEPAND CU ORA 14.00. PANA LA ACEA ORA ARE CHESTII ORGANIZATORICE DE REZOLVAT SI NU NE POATE PRIMI.

NE ASTEAPTA CU MICI, CARNATI, BERE RECE SI SUCURI. PE SEARA VA FI GATA SI CIOLANUL LA CEAUN. DEASEMENEA, PENTRU ZILELE DE SAMBATA SI DUMINICA NE POATE ASIGURA SI MICUL DEJUN.

NU UITATI CA PENTRU CORT SE PLATESTE O TAXA DE CAMPARE. COSTURILE SE RIDICA LA 5 LEI DE PERSOANA PE ZI. AM SA VA ROG, INAINTE SA CAMPATI, SA TRECETI PE LA RECEPTIA PENSIUNII SI SA ACHITATI TAXA PENTRU AMBELE ZILE, SAU, DUPA CAZ, PENTRU O ZI DACA STATI DOAR ATAT.

CAMPAREA SE VA FACE PE TERENUL DE FOTBAL DIN SPATELE CASUTELOR SI NU PE CEL DIN FATA CARE SE VEDE IN POZE.

DEASEMENEA, AS VREA SA VA ROG SA NU NE DAM IN STAMBA CU MOTOARELE. N-AS VREA SA AUZIM MOTOARE TURATE LA ROSU, POCNITURI, FLAME-URI, BURNOUT-URI SAU ALTE MANELISME. AS VREA SA ARATAM CA SUNTEM OAMENI SI, IN GENERAL, SA LASAM O IMPRESIE BUNA IN URMA NOASTRA.

 

SA NE VEDEM CU BINE :cheers:

Cred ca toata lumea a inteles lucrurile foarte clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajung si eu miine, plec din Brasov in jur de ora 14:30 pe la 16:00 sint acolo; o sa caut o pensiune in zona pentru ca simbata pe la 10 o sa plec si nu vreau sa muncesc o ora sa-mi instalez "vila" ca apoi a doua zi sa o demontez; Angi sti cumva vreo alta pensiune prin zona mai apropiata de Zetevar ?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajung si eu miine, plec din Brasov in jur de ora 14:30 pe la 16:00 sint acolo; o sa caut o pensiune in zona pentru ca simbata pe la 10 o sa plec si nu vreau sa muncesc o ora sa-mi instalez "vila" ca apoi a doua zi sa o demontez; Angi sti cumva vreo alta pensiune prin zona mai apropiata de Zetevar ?

 

Multumesc.

 

http://www.booking.com/hotel/ro/septimia-wellness-spa.ro.html?aid=307415;label=gog235jc;sid=49d665770f91ab3696ce8b14e5968c48;checkin=2011-07-29;checkout=2011-07-31;srfid=6ae1db31a54c9fd9815bc06ca9097416X1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa ma umplu de spume :angryfire:

Mi se pare de 2 bani sa retragi rezervarea pentru camera cu o zi doua inainte de eveniment! Stiu ca pentru majoritatea motivul real este prognoza meteo si nu balivernele pe care mi le-ati turnat!

Voi astia care v-ati retras rezervarile in ultimele cateva zile, la anu' v-ati lins pe bot de rezervare la BMW-Camp! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a te umple si mai tare de spume, daca BMW Camp ar fi fost cum ii spune si numele "camp" adica roata lumea statea la cort nu avea nimeni cum sa se retraga.

Desi nu am fost anul trecut mi-a placut deviza: "Cu BMW-ul la cort." Suna bine din toate punctele de vedere.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a te umple si mai tare de spume, daca BMW Camp ar fi fost cum ii spune si numele "camp" adica roata lumea statea la cort nu avea nimeni cum sa se retraga.

Desi nu am fost anul trecut mi-a placut deviza: "Cu BMW-ul la cort." Suna bine din toate punctele de vedere.

:cheers:

 

Pai sa stii ca pentru la anu' deja ma gandesc foarte serios sa reeditam ceea ce a fost anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa ma umplu de spume :angryfire:

Mi se pare de 2 bani sa retragi rezervarea pentru camera cu o zi doua inainte de eveniment! Stiu ca pentru majoritatea motivul real este prognoza meteo si nu balivernele pe care mi le-ati turnat!

Voi astia care v-ati retras rezervarile in ultimele cateva zile, la anu' v-ati lins pe bot de rezervare la BMW-Camp! :finger:

 

Sper ca nu le dai banii de avans inapoi.Daca-ti rezervi prin agentie o excursie si nu mai poti sa te duci cred ca nu-ti mai vezi avansul sau poate vezi doar o parte.

Lasa ca de banii la astia care s-au retras luam de baut si servim lumea la intrare cu ceva cu multe grade.Cado' :friends:

 

Pai sa stii ca pentru la anu' deja ma gandesc foarte serios sa reeditam ceea ce a fost anul trecut.

O facem pe Transalpina ca pot veni si cu stradale de anul asta.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

@Gospodarul, da..vin cu balena.. :rolleyes:

@Angi..fii baiat destept, cine se retrage pierde avansul, sa fie sanatosi!

Asta inseamna avans, doar nu ai innebunit sa dai vreun ban inapoi..eu zic ca deja te implici prea mult, ai gasit locatia, ai facut rezervarile, de acum salut..

Sa ne vedem sanatosi..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angi..fii baiat destept, cine se retrage pierde avansul, sa fie sanatosi!

Asta inseamna avans, doar nu ai innebunit sa dai vreun ban inapoi..eu zic ca deja te implici prea mult, ai gasit locatia, ai facut rezervarile, de acum salut..

Sa ne vedem sanatosi..

corect...

la arad curge de rupe...acuma...sper ca pana dimineata sa se mai potoleasca. oricum vin :burnout:

enduristule, ziceai ceva de multe grade... :friends:

 

mai unpic...

 

Pai sa stii ca pentru la anu' deja ma gandesc foarte serios sa reeditam ceea ce a fost anul trecut.

de acord... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa ma umplu de spume :angryfire:

Mi se pare de 2 bani sa retragi rezervarea pentru camera cu o zi doua inainte de eveniment! Stiu ca pentru majoritatea motivul real este prognoza meteo si nu balivernele pe care mi le-ati turnat!

Voi astia care v-ati retras rezervarile in ultimele cateva zile, la anu' v-ati lins pe bot de rezervare la BMW-Camp! :finger:

 

bai baiete ti-ai asumat o treaba, cu sau fara profit treaba ta, eu de exemplu nu muncesc decat pe bani. daca nu mai pot/nu mai au chef sa vina treaba lor, nu trebuie sa-i injuri, e ca la actorii aia cu sala goala care spun ca spectatorii sunt prosti, de-aia nu vin, nu se face asa ceva. anularea unei rezervari nu e in nici un fel, e ceva standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tipic la romani 20 de pagini o mie si una de explicati pentru 300 km amarati de si la urma dupa atata tam tam vezi ca vine ploaie si numai vin pacat pregatisem totul doar sa ma urc pe motor si sa vin na ca mam sucit de plecat plec a o sa opresc inainte de cheia unde ati fost anu trecut si voi sta linistit pana luni eu si catelul sa fiti iubiti distractie placuta si nenea angi la anu cauta frate o poiana nuti mai bate capu cu toti fitosi drum bun pompi cel dus cu capu aici parca eram anu trecut

post-20188-0-87560900-1311916179_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, de aici inspre Tg Mures se vede a fi vreme faina. Parca rasare soarele de acolo. Puteti veni linistiti ca azi nu ploua, poate maine un pic, dar nu suntem de acuarela sa ne topim de la putina ploaia :D Ne vedem deseara!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa ma umplu de spume :angryfire:

Salutare, daca a ramas o camera libera si ne primiti vreau sa vin miine cu sotia, sper sa nu intervina altceva pina seara. Pleaca cineva din sud catre locatie miine in jur de 8 pe Cheia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum arata vremea, cei care au plecat de dimineata o sa aiva foarte mare parte din drum soare.

mai jos 2 link-uri, cred eu utile, pentru toti motociclistii. iar maine parese ca nu o sa fie chiar asa rau. duminica e super.

bafta si ne vedem maine in Camp.

 

http://vremea.meteoromania.ro/taxonomy/term/477

http://www.inmh.ro/images/radarg/index.radar.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Incep sa ma umplu de spume :angryfire:

Salutare, daca a ramas o camera libera si ne primiti vreau sa vin miine cu sotia, sper sa nu intervina altceva pina seara. Pleaca cineva din sud catre locatie miine in jur de 8 pe Cheia?

Degeaba ii scrii ca e plecat deja. Mai bine suna-l sau trimite-i un sms. Numarul i-l gasesti in unu din anunturile din semnatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...