Sari la conținut

Accident Serban Voda


gabi_tro
 Share

Postări Recomandate

Daca stie cineva strada..chiar in dreptul spalatoriei auto s a intamplat.

 

A intors unu cu masina, sau a iesit din spalatorie ..nu stiu exact, ideea e ca baiatul cu R1 a intrat fix in el. Motorul s a oprit intr o masina parcata si se sprijina cu farul in asfalt ..deci pe verticala. Arata destul de rau motorul, dar vestea buna e ca el n are mai nimic..din ce am inteles era echipat full si a avut prezenta de spirit sa sara de pe motor.

 

Singurele probleme le are la un picior, in sensul ca schiopata, dar putea sa mearga deci zic eu ca o sa fie ok.

 

speram ca soferul masini va ramane fara permis

 

sanatate riderului

Editat de gabi_tro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum incep toate . Si se termina si mai prost .

ce culoare are R1? numar?

deja am sunat un amic care are R1 - dormea linistit ... evident, acum am carne in frigider!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiat il cheama Dragos. Se indrepta spre munca (mai avea 300m pana la sediu). A avut prezenta de spirit sa sara de pe motocicleta in momentul impactului, si nu a patit mai nimic (o lovitura la picior).

 

Motocicleta (Yamaha R1 neagra), a fost destul de sifonata, s-a oprit perpendicular pe asfalt intr-o masina parcata.

 

I-am intrebat pe militieni cine ar fi vinovat dupa parerae lor, si mi-au raspuns ca nu sunt ei in masura sa stabileasca vinovatul si ca se vor face cercetari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff,ce frumoasa era motocicleta,saracutza de ea...Totusi furcile cred ca sunt ok. RN 19 mi se pare a fi,nu?

Bine ca cel de pe R1 n-a patit nimic,motorul nu arata bine,dar se reface.

Ca sa ramana ala cu auto fara permis,si asa schiopata colegul cu R1,trebuia sa sune la 112 sa zica ca a fost ranit intr-un accident de masina si sa cheme salvarea.Cand venea salvarea venea si cu garda,care ii lua permisul automat (si pe 4 luni) - neacordare de prioritate cu producerea unui accident soldat cu vatamare corporala.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate baiatului, imi pare rau de fier da bine ca este sanatos.

Sariti de pe motocicleta , asta va poate salva viata in unele cazuti.

Inca o data sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sari cand vezi ca nu mai ai ce face. Fiara se reparara , oasele nu; fiara necesita bani, sanatate nu poti sa iti cumperi; Etc, sunt nenumarate motive, motociclismul in ziua de astazi in bucuresti(si nu numai) a devenit o chestie de noroc cel putin in randu celor care au vitezane(dar nu numai); Daca vrem adrenalina nu trebuie sa platim cu oase rupte sau mai rau, asta este cea mai dura realitate a motociclismului.

Oricata experienta ai avea nu te scapa de un idiot.

Sorry pentru offtopic, dar ce se intampla in jurul nostru este groaznic.

Multa sanatate.

Mesaj completat

Sari cand vezi ca nu mai ai ce face. Fiara se reparara , oasele nu; fiara necesita bani, sanatate nu poti sa iti cumperi; Etc, sunt nenumarate motive, motociclismul in ziua de astazi in bucuresti(si nu numai) a devenit o chestie de noroc cel putin in randu celor care au vitezane(dar nu numai); Daca vrem adrenalina nu trebuie sa platim cu oase rupte sau mai rau, asta este cea mai dura realitate a motociclismului.

Oricata experienta ai avea nu te scapa de un idiot.

Sorry pentru offtopic, dar ce se intampla in jurul nostru este groaznic.

Multa sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff,ce frumoasa era motocicleta,saracutza de ea...Totusi furcile cred ca sunt ok. RN 19 mi se pare a fi,nu?

Bine ca cel de pe R1 n-a patit nimic,motorul nu arata bine,dar se reface.

Ca sa ramana ala cu auto fara permis,si asa schiopata colegul cu R1,trebuia sa sune la 112 sa zica ca a fost ranit intr-un accident de masina si sa cheme salvarea.Cand venea salvarea venea si cu garda,care ii lua permisul automat (si pe 4 luni) - neacordare de prioritate cu producerea unui accident soldat cu vatamare corporala.

A venit si politia, odata cu salvarea dar nu au putu sa stabileasca vinovatia, pentru ca traim in Romania. Cel cu masina a declarat ca nu a intors, ca el venea pe sensul celalalt de mers si baiatul cu R1 a intrat pe contrasens. Politistii care au venit la locul accidentului erau oarecum convinsi ca accidentul s-a produs din vina celui cu Mercedesul dar ca nu sunt ei cei care stabilesc vinovatul, ei fac doar masuratori, poze, si iau declaratii pentru intocmirea dosarului.

 

Sa speram ca cei care trebuie sa stabileasca vinovatul sa nu fie influentati in nici un fel, si sa ia decizia corecta.

 

Daca Dragos intra pe forum, poate ne spune si noua cum s-a solutionat cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiat il cheama Dragos. Se indrepta spre munca (mai avea 300m pana la sediu). A avut prezenta de spirit sa sara de pe motocicleta in momentul impactului, si nu a patit mai nimic (o lovitura la picior).

 

Motocicleta (Yamaha R1 neagra), a fost destul de sifonata, s-a oprit perpendicular pe asfalt intr-o masina parcata.

 

I-am intrebat pe militieni cine ar fi vinovat dupa parerae lor, si mi-au raspuns ca nu sunt ei in masura sa stabileasca vinovatul si ca se vor face cercetari.

dragos:(( era si prietenul nostru ce a murit in alba:(( aveti grija.. e prafffffff cu soferii astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care baiatu` a sarit de pe mobra inainte de impact, va fi scos vinovat. Am patit`o eu anul trecut si politistul mi`a zis ca trebuia sa raman pe mobra ca sa il scot vinovat pe celalalt.

 

Mort dar cu castig de cauza.

 

Bafta motociclistului, sper sa isi revina si sa aibe si castig de cauza el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care baiatu` a sarit de pe mobra inainte de impact, va fi scos vinovat. Am patit`o eu anul trecut si politistul mi`a zis ca trebuia sa raman pe mobra ca sa il scot vinovat pe celalalt.

 

Mort dar cu castig de cauza.

 

Bafta motociclistului, sper sa isi revina si sa aibe si castig de cauza el.

 

Asta e o prostie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care baiatu` a sarit de pe mobra inainte de impact, va fi scos vinovat. Am patit`o eu anul trecut si politistul mi`a zis ca trebuia sa raman pe mobra ca sa il scot vinovat pe celalalt.

 

Mort dar cu castig de cauza.

 

Bafta motociclistului, sper sa isi revina si sa aibe si castig de cauza el.

 

 

nu pot sa cred! care au fost argumentele legale pentru asa o ineptie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man nu cred... vorba cuiva de mai sus ce draqu mai bine mort cu dreptatea-n brațe? ce draqu de țară e asta?

baftă riderului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man nu cred... vorba cuiva de mai sus ce draqu mai bine mort cu dreptatea-n brațe? ce draqu de țară e asta?

baftă riderului...

 

Eu am avut un accident (in Italia), fiind incepator (da chiar la inceput, acum am ceva experienta) am franat prost intr-o rotonda pentru ca imi iesise o masina in fata si am picat jos. Desi nu a existat contact intre motocicleta si masina, mi-au dat dreptate 100% pentru ca autovehicolul nu respectase semnul de cedeaza trecerea. Asigurarea lui mi-a dat 1000 de E, 800 de E pentru reparatii si 200 pentru daune fizice (genunchi julit).

Legislatia romana e ..mai cu mot ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut un accident (in Italia), fiind incepator (da chiar la inceput, acum am ceva experienta) am franat prost intr-o rotonda pentru ca imi iesise o masina in fata si am picat jos. Desi nu a existat contact intre motocicleta si masina, mi-au dat dreptate 100% pentru ca autovehicolul nu respectase semnul de cedeaza trecerea. Asigurarea lui mi-a dat 1000 de E, 800 de E pentru reparatii si 200 pentru daune fizice (genunchi julit).

Legislatia romana e ..mai cu mot ?

In legislatia romana, daca nu este contact intre motoreta si vehicul nu e de vina decat motociclistul, ca nu a stiut sa franeze. Au patit doi prieteni in Buzau:

-unul cu picior zdrelit (cazut moto peste picior-Honda Shadow 750). politaiul a vrut sa ii faca dosar penal pentru autovatamare... :)

-celalalt caz: evitat masina groapa, nu vazut motociclist, motociclist evitat masina si zdrobit picior de bordura... Ghips, operatii si toate alea... Din nou politaiul cu intentie de dosar penal de autovatamare... Masina nici macar nu a oprit...

In Romania totul e posibil...Inca nu e stabilita treaba cu autorul moral al accidentului.

Editat de blackcelnegru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut un accident (in Italia), fiind incepator (da chiar la inceput, acum am ceva experienta) am franat prost intr-o rotonda pentru ca imi iesise o masina in fata si am picat jos. Desi nu a existat contact intre motocicleta si masina, mi-au dat dreptate 100% pentru ca autovehicolul nu respectase semnul de cedeaza trecerea. Asigurarea lui mi-a dat 1000 de E, 800 de E pentru reparatii si 200 pentru daune fizice (genunchi julit).

Legislatia romana e ..mai cu mot ?

Ohoho,welcome to the desert of reality :)

Daca nu exista contact,la revedere,nici nu se uita aia la tine.Un prieten mergea linistit cu masina 50-60 kmh si i-a iesit unul dintr-o strada laterala,el a tras de volan sa nu-l loveasca,a dat in bordura de la zona verde si si-a facut praf tot trenul fata,radiator,spoiler,etc.Ala a oprit si i-a zis : daca esti prost si tragi aiurea de volan,ce sa-ti fac?!

Asta cu autovatamarea m-a dat gata,nici nu-mi vine sa cred ca exista asemenea fenomene de politai,bai ce oameni,deci tu cazi,esti vai de capu tau si motocicleta rupta si el vine si zice : proces-verbal,dosar penal.Romania,always surprising,sau cum era aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost mai norocos. Acum 2 ani m-am dat peste cap din stoppie pt ca o masina a facut stanga in fata mea si politia l-a scos vinovat pe soferul autorismului pt neacordare de prioritate. Daca baiatul cu R1 nu declara ca s-a aruncat de pe motor (manevra total gresita in opinia mea), cum o sa stabileasca politia ca a facut chestia asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...