Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

Vutescu Radu Mihai ... numele complet

 

Da, asta e numele corect si complet.

 

Doar daca am AB4 pot sa-l ajut?

Nu pot dona oricum, in numele lui? Stiam ca se poate dona indiferent de grupa!

 

Se poate dona indiferent de grupa pe care o ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 765
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

ps:@ORL, fratele meu, la sectia de terapie intensiva nu se poate intra, nu avem acces acolo.Insa de acasa de la munca ne putem ruga ptr el.

Of, nasol, pt ca de asta avea nevoie langa el...de vorbele frumoase ale rudelor si prietenilor!De incurajari...

Da, din pacate putem doar sa DONAM cei ce au voie sa doneze si pot sa faca asta, si sa asteptam sa fie bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar daca am AB4 pot sa-l ajut?

Nu pot dona oricum, in numele lui? Stiam ca se poate dona indiferent de grupa!

ba da,poti sa donezi si asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar daca am AB4 pot sa-l ajut?

Nu pot dona oricum, in numele lui? Stiam ca se poate dona indiferent de grupa!

 

 

Nu conteaza ce grupa sanguina ai tu, poti dona oricum . Lui i se va administra sangele care ii trebuie,grupa potrivita , si pe al tau il va folosi spitalul la alt pacient.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza ce grupa sanguina ai tu, poti dona oricum . Lui i se va administra sangele care ii trebuie,grupa potrivita , si pe al tau il va folosi spitalul la alt pacient.

de azi: este scris tot ce trebuie acolo,ca sa evitam si alte intrebari http://romaniapress.ro/actualitate/8590-umanitar-este-nevoie-de-sange-in-urma-grav-accident-de-circulatie-in-zona-cotroceni.html

orele 7.30-13.30

Editat de roxa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au grupa AB4, numai ei pot dona sange pentru recoltarea de trombocite. Nu conteaza RH-ul in acest caz.

Ceilalti care au alta grupa de sange pot dona fara probleme, pentru

 

VUTESCU RADU MIHAI

 

agasantule fruntea sus tata, lupta

 

"NOI SUNTEM O FORTA

RADUCULE

FORTA E CU TINE"

 

ne rugam pentru tine si o sa te faci bine......stiu asta.

Editat de dublu JACK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei ce vor dori si vor putea sa doneze, am facut un post centralizat spre a evita intrebarile repetitive cu privire la acest proces!

 

Nume pacient:

VUTESCU RADU MIHAI - 33 de ani

 

Pt Bucuresti:

Centrul de transfuzie sanguina Bucuresti

Str. C.CaracaÂş nr.2-8, sector 1

Tel.: 0314251230, 0314251231, 0314251232, 0314251233

TOATE CENTRELE DE DONARE AU PROGRAMUL

Orele -> 7:30-13.30

Harta locatie: http://maps.google.ro/maps?q=viting+&hl=ro&ll=44.453638,26.080196&spn=0.002814,0.004823&sll=44.45283,26.080481&sspn=0.005629,0.009645&t=h&z=18&iwloc=lyrftr:h,15171291627124773529,44.453864,26.079719

 

Pt provincie - google it...

 

Se poate dona orice grupa de sange, iar cei ce poseda grupa AB pot dona si trombocite!!!

Sfaturi pentru cei ce vor sa doneze:

http://www.doneazasange.ro/cine_poate_dona.html

http://www.doneazasange.ro/donatori.html

 

* E recomandat sa nu mergeti pe motor cand va duceti sa donati!!!

Alte detalii aici:

http://romaniapress.ro/actualitate/8590-umanitar-este-nevoie-de-sange-in-urma-grav-accident-de-circulatie-in-zona-cotroceni.html

 

Cu totii, pentru RADU!!!

 

PS: merci Roxa pt info adunate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, in fisa pe care m-au pus sa o completez ultima oara cand am donat sange era o rubrica despre sporturi periculoase cu paranteza (alpinism, motociclism, etc). Mi-a zis o asistenta ca daca bifez acolo nu ma primesc la donare. Asa ca ..intelegeti voi.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ORL-ule,nu-mi multumi.As da orice sa-l vad din nou bine.Medicii fac tot ce pot,acum nici macar de ei nu mai depinde,ci doar de Raducu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a fost intrebare repetitiva, cineva a zis ca pe strada viting si mai taci, lasa pe cei responsabili si capabili sa vorbeasca.

:moron: nu era bre ref la tine, ci sa se descongestioneze pe viitor paginile de aceleasi intrebari...chiar merci pt postarea locatiei(am pus-o si in post) ;)

Iti dai seama ca n-am apucat sa vad postul tau cat am stat sa fac eu postul respectiv!

 

Ontopic: cei care au fost si au reusit sa doneze si pe strada Viting, sa mentioneze la UP si aceasta locatie, pt ca e bine de stiut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: la spital la Municipal, unde este internat Radu, nu se poate dona?

Intreb pentru ca si eu am avut un amic internat la Floreasca si unii am donat la Victoriei acolo, iar altii direct la Floreasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate dona direct la Municipal, spitalul floreasca are cu totul si cu totul alt regim.

Mergeti la locatiile precizate, pentru a se putea recolta TROMBOCITE....atat de necesare lui Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

L-am sunat pe nasul meu care e chirurg la Municipal, stie de accident, s-a interesat de starea lui Raducu si nu m vesti deloc bune...

Sunt instructor de scufundari si il stiu pe Raducu de la scufu...comunitatea scafandrilor e si ea in stare de alerta, dar cum spunem, vestile sunt mai mult dect proaste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

L-am sunat pe nasul meu care e chirurg la Municipal, stie de accident, s-a interesat de starea lui Raducu si nu m vesti deloc bune...

Sunt instructor de scufundari si il stiu pe Raducu de la scufu...comunitatea scafandrilor e si ea in stare de alerta, dar cum spunem, vestile sunt mai mult dect proaste.

esti cumva harry baker?(facebook).maine ma mai duc si eu pana la el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti cumva harry baker?(facebook).maine ma mai duc si eu pana la el

Nu, sunt Rares Gheorghe, instructor NAUI #52723.

Harry e amicul nostru de la Constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recoltarile se fac pina in ora 12.30!

 

 

 

Recoltarile se fac pana la ora 11.30 pentru donatorii noi si pana la ora 13.30 pentru cei care au mai donat. Eu zic sa mai incercati si acum, cand am plecat eu de acolo erau in asteptare cativa donatori noi, desi trecuse de ora 12.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care aveti grupa lui de sange si donati prin afereza(trombocite)sa specificati asta si poate prindeti un medic care se ocupa de cazul lui.M-a sunat Ana,idioata aia de asistenta o trimisese la plimbare,iar cand a dat de medic,el nici macar nu stia ca au venit oameni pt donare de trombocite:/

 

acum nu mai primesc,mergeti maine dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...