Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 765
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Povestea cu nemancatul, nebautul, nenustiuce este un mit. Te roaga asistentele sa te duci acolo in putere ca n-au timp sa adune lesinatii de pe holuri.

Inainte de donare:

  • Odihniti-va bine in noaptea de dinaintea donarii.
  • Mancati ceva usor inainte de donare.
  • Consumati mai multe lichide pentru a inlocui volumul pe care il veti dona.
  • Evitati insa ceaiul, cafeaua sau alte bauturi ce contin cofeina.
  • Consumati alimente bogate in fier - carne rosie, peste, ficat, fasole, cereale imbogatite cu fier, stafide sau prune.
  • Evitati mancarurile grase ca hamburgerii, cartofii prajiti ori inghetata inainte de donare.
  • Testele pentru infectii facute asupra sangelui donat, pot fi afectate de grasimi - lipide - ce apar in sange la cateva ore dupa ce au fost consumate mancarurile grase.

odata era sa fiu respins ca am baut lapte. Cica lactatele modifica nush ce analize.

in functie de cum imi fac timp o sa incerc sa ajung si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AB4 nu este primitor universal?

Pot dona A2 pentru Radu?

Poti dona, oricum nu ajunge la el exact sangele donat pentru el. Ajunge altul, si cel donat pentru el il inlocuieste pe acela.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radule, insanatorire rapida ! Sper ca medicii sa faca o treaba foarte buna si sa le fim recunoscatori toata viata.

 

( Treceti anuntul si pe Facebook ! sa afle cat mai multa lume. Hai, un efort comun, sa-l ajutam pe Radu ! )

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate dona orice grupa de sange pentru Radu. oricum el nu va primi sangele care este donat acum ci, pe baza donatiilor actuale, se elibereaza sange dintr-un stoc existent.

 

grupa AB4 este importanta doar pentru donarea de trombocite.

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am aflat si eu.

 

Sanatate multa piticule, fii tare, te astept in fata blocului la o bere. O sa ne rugam pentru tine.

 

PS: pentru cine intreba mai devreme, sta in militari pe timonierului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

( Treceti anuntul si pe Facebook ! sa afle cat mai multa lume. Hai, un efort comun, sa-l ajutam pe Radu ! )

S-a bagat, speram sa se raspandeasca rapid, si sa vina cat mai multi voluntari, mai ales pentru trombocite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai...nu-mi vine sa cred ce citesc... :(

Bai am primit azi mass-ul pe mess, si nu-mi vine nici acum sa cred ce citesc :(

Din pacate nu pot dona, dar pot spera precum toti speram ca isi va reveni si ii vom face apoi o vizita la spital impreuna cand va fi bine, sa glumim ca inainte, pentru ca mai intai de toate Radu este un personaj de omenie, dar si extrem de glumet, lucru care il face extrem de carismatic!

 

Asadar, Raducule tata, fa-te bine ca te asteapta mioarele sa te pozezi cu ele etalandu-ti muschii :)

Nu pot decat sa iti urez insanatosire grabnica, si sa lupti, pentru ca sunt sigur ca simti toate gandurile de bine eliberate de multii tai prieteni in aceste momente!

 

Doamne-ajuta!

 

PS: cei care apuca sa-i vb din imediata apropiere, cat e in coma, sa-i spuna lucruri frumoase, sa-i povesteasca, pentru ca nu odata s-a intamplat ca pacientul in coma sa "simta" ce se petrece in jur si sa fie astfel ajutat de cei de langa el sa-si revina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mi zica cineva repede numele complet si sp unde e internat v. Var meu la la dr felix pt a dona . Eventual sms pe 0723248632

 

 

sunt pe netul de pe tel scuze

Editat de hadul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb acum cu cea care m-a tinut la curent cu starea lui Radu. Are nevoie de transfuzii, asa ca toti cei care pot merge la centrul de donare de pe str. Viting (Victoriei) sa spuna ca au venit sa doneze pentru VUTESCU RADU internat la Municipal, sectia ATI. Are nevoie atat de donatori de sange, cat si de donatori de masa trombocitara.

Daca unii dintre voi aveti grupa AB4, va rog mult sa incercati sa ajungeti.

Stiu ca programul centrului este intre 7.30 si 11.00, dar va puteti interesa si pe net.

 

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mi zica cineva repede numele complet si sp unde e internat v. Var meu la la dr felix pt a dona . Eventual sms pe 0723248632

 

Vutescu Radu

 

Am vb acum cu cea care m-a tinut la curent cu starea lui Radu. Are nevoie de transfuzii, asa ca toti cei care pot merge la centrul de donare de pe str. Viting (Victoriei) sa spuna ca au venit sa doneze pentru VOCESCU RADU VUTESCU RADU internat la Municipal, sectia ATI. Are nevoie atat de donatori de sange, cat si de donatori de masa trombocitara.

Daca unii dintre voi aveti grupa AB4, va rog mult sa incercati sa ajungeti.

Stiu ca programul centrului este intre 7.30 si 11.00, dar va puteti interesa si pe net.

Editat de Orvo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai sunat o data la spital si mi-a spus ca numele e Vocescu... cel trecut in fisa...

nu stiu mai mult...

Sa vb cineva care ajunge acolo, sa rezolve problema, daca chiar asa este si reprezinta o problema, sa nu se incurce donatiile...desi sper sa nu fie asa!

 

Eu am editat postul tau si am pus numele lui, dar daca asa e precum ai spus si e trecut acolo ca Vocescu, atunci imi cer scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog pe toti cei care-l il cunosc sa se roage ptr el

Minunile pe lumea asta sunt posibile cu ajutorul nostru al tuturor.

 

ps:@ORL, fratele meu, la sectia de terapie intensiva nu se poate intra, nu avem acces acolo.Insa de acasa de la munca ne putem ruga ptr el.

 

sanatate la pitic

DOAMNE AJUTA-L !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vutescu Radu Mihai ... numele complet

Am facut un edit...

 

Am rugamintea, si cred ca e cel mai bine, ca datele donatiei sa fie postate clare si cu font mare pe fiecare noua pagina a topicului pentru cei care pur si simplu nu au timpul necesar sa rasfoiasca multe pagini!Intelegeti voi!Un fel de UP

 

Merci mult, cu speranta ca prietenul nostru se va face bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...