Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

Mulțumesc, Mario. Dar ești sigur că nu trebuie să mănânc NIMIC cu cel puțin 8 ore înainte de a dona? Întreb oricum și mâine la asistente, doar să nu mă duc degeaba.

 

Încă ceva, se recomandă repaus ceva după donare? După am un antrenament destul de solicitant, să știu dacă îl amân. Mă rog, o să văd și cum mă simt după donare.

Frate, baga-te la somn, maine cand te trezesti nu mananci nimic, nu fumezi si te duci si donezi. Dupa donare nu e cazul sa faci nimic solicitant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 765
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Abia acum am aflat si ma rog din tot sufletu sa treaca peste asta . De aici de la Timisoara, nu pot face prea multe, insa o sa-mi trimit prietenii din Buc la donare si sa anunte si ei mai departe.

Va rog sa postati cat mai multe informatii!

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica ,oare cati mai trebuie sa facem accidente ca sa fim luati in seama in trafic? :(

 

Asteptam vesti bune :D

 

0785636199 daca mai e nevoie maine de cineva sa doneze sange ca presupun ca o sa fie destui si nu vreau sa incurc degeaba

 

Hai radule ca prietenii si lumea te astepta iti doresc sa te faci cat mai repede bine chiar daca nu te cunosc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu prin ce treci, stiu ca nu mai vrei, stiu ca e greu... Trebuie sa vrei, trebuie sa te faci bine, peste cativa ani vei ramane mirat cum de nu iti aduci aminte toata durerea, o sa fie ca si cum nu s-a intamplat. Fa-te bine ca sa ne cunoastem, sa ne masuram cicatricile si sa radem pe seama lor.

 

0745 046 698 - pentru orice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu din cazuri similare, se poate dona oriunde in tara si se spune numele si orasul (eventual si spitalul - uneori mai cer si CNP) - pentru ca sangele se elibereaza oricum din banca de sange, la schimb, nu ajunge direct sangele donat. Iar centrele de recoltare comunica intre ele.

 

In schimb, tot din cazuri similare, nu sta nimeni sa apeleze numerele de mobil lasate pe forum - si nici nu exista 'prea multi', de multe ori este ales cate un donator din 10, ca unul a mancat cu o zi inainte oua sau porc sau mai stiu eu ce mai zic cei de la centru, ca altul are venele prea mici, ca altuia i s-a facut putin de tot rau si eu stiu ce li se mai pare (si cica nu vor sa strice trusa de recoltare de 3 milioane pe oricine). Asa ca nu prea exista 'prea multi, sa nu incurc', sorry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns acasa de la spital, starea sanatatii lui nu este deloc buna

La plecare, era tot in coma.

 

Este tot sub aparate, instabil si hemoragia se pare ca se opreste incet , incet.

A reusit mama lui sa intre la el si nu vreti sa va reproduc spusele dansei.

 

In continuare este nevoie de sange, si trebuie donat DUPA programul celor de la

CENTRU NATIONAL DE HEMATOLOGIE , situat in strada dr Felix. (ptr detalii privind programul de donare si conditiile impuse, accesati goole.ro)

 

sa ne rugam ptr pitic sa fie bine si sa se stabilizeze, restul le rezolvam noi IMPREUNA TOTI, asa cum sta bine comunitatii motociclistice si academicienilor Ride4fun.

 

RADUCULE, stiu ca nu ma auzi dar eu te vreau langa mine, te vreau invingator ca si mine, stiu ca poti, stiu ca vrei......ma rog pentru tine.

 

sanatate Raducule, ai nevoie frate.

 

LE: Rugati-va pentru Raducu....cine poate sa doneze sa mearga si sa faca acest gest,

cei ce vor sa abereze, sa mearga pe alt topic, va rog frumos.

 

multumesc anticipat Gabone.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-era frica sa intru pe acest topic! Nu am dormit deloc azi-noapte iar mai devreme cand am deschis ochii mi-a fost foarte frica sa ma uit pe telefon! Se paree totsui ca Radu lupta asa cum il stiu eu! :)

Piticule...vezi ca ne suparam! Te asteptam pe mobra sa ne vizitezi in Germania, uratule! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In continuare este nevoie de sange, si trebuie donat DUPA programul celor de la

CENTRU NATIONAL DE HEMATOLOGIE , situat in strada dr Felix. (ptr detalii privind programul de donare si conditiile impuse, accesati goole.ro)

Pe la 10.30-11.00 ma duc sa donez. Nu stiu ce ai vrut sa zici cu „dupa”, sper ca nu dupa terminarea programului ca ar fi absurd. Incercati sa nu veniti cu mobrele pentru ca eu de cate ori m-am dus cu mobra n-au vrut sa imi ia sange decat daca le juram ca plec pe jos apoi. E riscant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update:

 

Radu are are nevoie de sange grupa AB4 pozitiv! deci...cine stie ca poate dona aceasta grupa...este rugat sa o faca! Dealtfel...toti ceilalti care pot dona sunt rugati ca faca acest lucru pentru ca ajutorul lor poate elibera sange din aceasta grupa din banca de sange!

 

VA MULTUMIM TUTUTOR PENTRU AJUTOR SI PENTRU CUVINTELE FRUMOASE!!!

Editat de Stephon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am donat saptamana trecuta, din pacate.. Am anuntat pe cine am putut sa mearga la donare..

 

Raducule, ai capu' tare, arata-le doctorilor ca n-ai nevoie de ei!! Hai ca Rocsa abia asteapta sa primeasca niste crini de la tine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa te faci bine Radule, pun si eu ganduri bune alaturi de ceilalti colegi, pentru tine !

Ne-am cunoscut la Oradea, la curs.

Hai, fa-te bine mai repede, sa mai prinzi ceva din sezon !

Editat de Orvo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE 2:

 

Radu are nevoie si de trombocite. Din cate inteleg acestea pot fi furnizate (doar) de Centrul de Transfuzie Sanguina Ploiesti. De asemeni din cate inteleg, procedura nu este tocmai oficiala.

 

Prin urmare, orice contact la CTS Ploiesti care ne-ar putea ajuta sa obtinem trombocite pentru AB4 este apreciat.

 

 

Multumim tuturor pentru suport.

 

Bogo

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE 2:

 

Radu are nevoie si de trombocite. Din cate inteleg acestea pot fi furnizate (doar) de Centrul de Transfuzie Sanguina Ploiesti. De asemeni din cate inteleg, procedura nu este tocmai oficiala.

 

Prin urmare, orice contact la CTS Ploiesti care ne-ar putea ajuta sa obtinem trombocite pentru AB4 este apreciat.

 

 

Multumim tuturor pentru suport.

 

Bogo

M-a sunat Ana( Innana),ea a mai donat trombocite si acum pleaca sa doneze sange si sa vada daca procedura se poate face si in Bucuresti.O alta problema e cea a tatuajelor- daca sunt la vedere s-ar putea sa nu va lase sa donati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update:

 

Radu are are nevoie de sange grupa AB4 pozitiv! deci...cine stie ca poate dona aceasta grupa...este rugat sa o faca! Dealtfel...toti ceilalti care pot dona sunt rugati ca faca acest lucru pentru ca ajutorul lor poate elibera sange din aceasta grupa din banca de sange!

 

VA MULTUMIM TUTUTOR PENTRU AJUTOR SI PENTRU CUVINTELE FRUMOASE!!!

 

 

Unde se poate dona?? Va rog sa ma contactacti sa-mi ziceti.

0745 92 66 90. Andrei

 

Speram sa se faca bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde se poate dona?? Va rog sa ma contactacti sa-mi ziceti.

0745 92 66 90. Andrei

 

Speram sa se faca bine!

CENTRU NATIONAL DE HEMATOLOGIE , situat in strada dr Felix.Nu cred ca sta cineva dupa altcineva sa sune.Daca doresti sa donezi ,te duci acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca aveti tatuaje mai vechi de 6-7 luni se poate dona.

pt cei care se duc sa doneze acum si apuca sa vada posturile,intrebati va rog daca acolo se face transfer prin afereza(pt trombocite).mi se pare f.ciudat ca Bucurestiul sa nu faca asta.Multumesc.Gabone,o sa te sune Inanna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE 2:

 

Radu are nevoie si de trombocite. Din cate inteleg acestea pot fi furnizate (doar) de Centrul de Transfuzie Sanguina Ploiesti. De asemeni din cate inteleg, procedura nu este tocmai oficiala.

 

Prin urmare, orice contact la CTS Ploiesti care ne-ar putea ajuta sa obtinem trombocite pentru AB4 este apreciat.

 

 

Multumim tuturor pentru suport.

 

Bogo

 

Au aparut noi informatii:

 

Trombocite pot fi recoltate si in Bucuresti. Prin urmare ii rugam pe cei care merg sa doneze sange in Bucuresti si au grupa sanguina AB4 (indiferent de RH) sa specifice ca doresc sa doneze si trombocite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povestea cu nemancatul, nebautul, nenustiuce este un mit. Te roaga asistentele sa te duci acolo in putere ca n-au timp sa adune lesinatii de pe holuri.

Inainte de donare:

  • Odihniti-va bine in noaptea de dinaintea donarii.
  • Mancati ceva usor inainte de donare.
  • Consumati mai multe lichide pentru a inlocui volumul pe care il veti dona.
  • Evitati insa ceaiul, cafeaua sau alte bauturi ce contin cofeina.
  • Consumati alimente bogate in fier - carne rosie, peste, ficat, fasole, cereale imbogatite cu fier, stafide sau prune.
  • Evitati mancarurile grase ca hamburgerii, cartofii prajiti ori inghetata inainte de donare.
  • Testele pentru infectii facute asupra sangelui donat, pot fi afectate de grasimi - lipide - ce apar in sange la cateva ore dupa ce au fost consumate mancarurile grase.

Editat de danatge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca in fisa pe care am completato ma intreba daca am tatuaj facut in ultimele 12 luni

am vazut acum,nu trebuie sa fie proaspat facute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...