Sari la conținut

Accident grav in zona Cotroceni B** GLW


AllyMcBeal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 767
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nici eu nu l-am cunoscut pe Radu.. insa am fost surprins de numarul mare de prieteni pe care-i avea. Am urmarit topicul continuu si ma gandeam la o minune. Imi aduceam aminte de un prieten care a stat 2 sapt. in coma cu mici sanse de supravietuire, dar care si-a revenit complet spre uimirea medicilor. Asta asteptam si pt Radu. Asteptam, sa se faca bine sa intre pe forum, sa multumeasca tuturor de solidaritate, de incurajari si vorbe bune. Sa ne povesteasca cum s-a intamplat accidentul asta care l-a trimis pe un pat de spital. Radule, ramai cu bine. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana si cerul plange...

 

Till we meet again...

 

Cele mai sincere condoleante. :( Claudiei... multa, multa putere... of... sa nu o lasati singura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare atat de rau... Imi vin atatea in minte acum, despre cum s-a intamplat de fapt accidentul, despre vinovat, despre lumea care s-a strans pentru el sa dea sange, despre razbunare, despre campanii de constientizare.. insa pur si simplu realizez ca s-a dus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte trist ca s-a mai dus unul dintre noi, si mai ales in felul asta. multa putere familiei.

dar sunt curios, nu stiu daca stie cineva , el mai cazuse cu casca asta sau cum de-a cedat asa de rau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pregatisem pentru tine mult sange de la mine si de la colegii din firma. Azi dimineata, inainte sa mergem sa donam, am aflat. Am donat totusi, de sange e nevoie mereu. Odihneste-te in pace, Radule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca !!!

Condoleante familiei si prietenilor !!!

 

Prin zona aia circul des!!!

Nu am nimic cu femeile la volan...dar in ani de experienta...unele s-au dovedit a fi o pacoste (si eu si fratele meu am avut incidente in trafic tot datorita unor femei,acum cativa ani...tot datorita neacordarii prioritatii,neasigurarii).Asta nu inseamna ca barbatii sunt mai buni soferi...dar,.......

 

Din pacate, regretele sau acuzele....nu-l vor aduce inapoi!!!

 

R.I.P. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca cel de sus mai avea nevoie de inca un RIDER in clubul lui....nu mai este nimic de spus...de facut decat sa ajutam familia si sa nu-l uitam niciodata [chiar daca nu l-am cunoscut personal]

 

De fiecare data cand voi trece pe langa locul unde s-a intamplat nenorocirea voi tura odata motorul ca sa uite si la noi, cei de jos, si sa vegheze asupra noastra si sa stie ca noi cei de jos nu l-am uitat!!!!

 

 

rose.gifrose.gifrose.gifrose.gifRIP RADUrose.gifrose.gifrose.gifrose.gif

Radu oriunde ai fi, nu uita cum ai trait...nu uita cine te-a iubit si nu uita sa rock.gif [rock'on]!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei... Imi pare rau ca nu s-a mai putut face nimic pentru el...

Suntem alaturi de familie si prieteni cu tot suportul moral, financiar si sufletesc...

Din pacate sunt mult prea multe accidente cu urmari atat de grave... cum i-am putea face pe soferi sa fie mai atenti?

Si eu conduc de multi ani, si eu folosesc retrovizoarea sa ma dau cu rimel la semafor... dar intotdeauna ma asigur, chiar si cand am teoretic prioritate... asemenea tragedii pot fi usor evitate daca cei de la volan ar da dovada de mai multa responsabilitate...

 

Imi aminteam acum, chiar daca va suna urat, ca atunci cand imparteam fluturasii cu campania de constientizare (cea din semnatura), 90% dintre cei care nici nu se uitau la noi, sau inchideau geamul cand ne apropiam... erau femei...

 

Odihneste-te in pace Radu, tureaza motorul la maxim acolo sus si alunga plictiseala dintre norisori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raducu .. baiatul care zambea intodeauna si ajuta pe oricine, oricand ... cel mai important acum este ca ne amintim intodeauna de el cu mult drag ... pacat ...

Editat de darth vader
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte trist ca s-a mai dus unul dintre noi, si mai ales in felul asta. multa putere familiei.

dar sunt curios, nu stiu daca stie cineva , el mai cazuse cu casca asta sau cum de-a cedat asa de rau?

 

Casca nu avea ce sa faca mai mult. Problema a fost ca a lovit masina chiar la mijloc, in dreptul stalpului central, o zona de rezistanta cu deformare limitata. Socul inertial a fost mare - a trecut de la X km/h la 0 in cateva zeci de cm, poate mai putin. Nu sunt fatalist, dar in cazul asta nu ai ce sa faci. Daca lovea partea laterala fata probabil era mai bine, putea sa sara peste... In fine, prea tarziu pentru toate astea. Ceasul rau...

 

Cu toate ca s-a dus prea devreme, cred ca e bine sa vedem si lucrurile bune: a plecat inconjurat de prieteni, a plecat facand ce ii placea. Si cel mai probabil, unde e acum, asfaltul e tot timpul uscat... Pana la urma toti ajungem acolo, si cel mai mult conteaza ce ramane in urma. Iar in urma baiatului asta au ramas lucruri bune. Intre atata tristete, trebuie vazuta si partea frumoasa...

 

Requiescat In Pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am vb cu Lavinia,sora lui, speram sa se intample o minune. Nu-mi vine sa cred tot ce se intampla! Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce incercare grea trec ai lui!

Nu merita sa fie luat dintre noi!

R.I.P. Raducule!rose.gifrose.gif

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...