Sari la conținut

LOUIS GEL SEATBAGS


Postări Recomandate

Salut,

Am avut eu asa ceva la motorul anterior si isi merita banii. Ca si quantificare, la freewind prelungeam prima oprire cu vreo 100-150 km. Am vandut-o la un posesor de ktm care la fel mi-a confirmat ca se simte bine diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia mi-am luat asa ceva....la prima vedere pare ok,

iti spun peste 4 zile daca merita banii...( cand ma intorc din tura)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia mi-am luat asa ceva....la prima vedere pare ok,

iti spun peste 4 zile daca merita banii...( cand ma intorc din tura)

eu am luat tapiteria jos, am bagat un strat de burete de 3cm si am capsato la loc. bijuterie. a. a mai fost si moca :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia mi-am luat asa ceva....la prima vedere pare ok,

iti spun peste 4 zile daca merita banii...( cand ma intorc din tura)

 

sa nu uiti sa ne impartasesti impresiile tale, sa stim daca ar fi buna sau nu investitia burnout.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..abia am sosit din tura de Italia si am folosit AIRHAWK..este un pic mai scumpa dar am facut etape de 700-850km fara probleme(in conditii standard si prezenta pasagerului care limiteaza miscarea saua de "africana" dupa 200km..creaza "probleme") si are avantajul ca in zonele cu noroaie sau etape scurte o dai foarte usor jos si imi ramane saua originala!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..abia am sosit din tura de Italia si am folosit AIRHAWK..este un pic mai scumpa dar am facut etape de 700-850km fara probleme(in conditii standard si prezenta pasagerului care limiteaza miscarea saua de "africana" dupa 200km..creaza "probleme") si are avantajul ca in zonele cu noroaie sau etape scurte o dai foarte usor jos si imi ramane saua originala!!

 

Am vazut si Airhawk-ul. Mi-a facut mult cu ochiul dar cei 110 euro pentru mine sunt cam multi...

Am comandat varianta asta mai ieftina. Dupa prima tura mai lunga am sa dau si eu cu parerea despre produs.

 

Multumesc tuturor pentru raspunsuri :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi, stiu ca sunt cam pe linga...dar eu am fost foarte incantat pe off si pe sosea in Maroc peste 3000 km cu blana mea...doar 25 lei...

 

post-7547-0-14718200-1310548058_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare....am putea chiar sa adaptam vechea melodie : "Unde-i <shaua> mea de ploaie, <shaua> mea din par de oaie ". Mare grija cu berbecii sa nu te impunga . :cheers:

Editat de irinel2006
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi, stiu ca sunt cam pe linga...dar eu am fost foarte incantat pe off si pe sosea in Maroc peste 3000 km cu blana mea...doar 25 lei...

 

post-7547-0-14718200-1310548058_thumb.jpg

 

dap. si eu am una bucata blana pe sa, numai ca e gri. foarte buna la drum lung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

O idee:cumparati-va de la magazinele cu echipamente de ciclism(eu mi-am luat de la decathlon)colanti de ciclisti, au un strat de burete exact pe portiunea unde stati pe sa, pe langa faptul ca sunt facuti dintr-un material gen coolmax, care elimina transpiratia.

isi fac treaba foarte bine.

La drum lung ii folosesc si eu, desi seaua la LT este cu gel.

Am si pernuta airhawk, dar eu unul nu sunt multumit de ea, pierzi contactul cu seaua motorului si ai tot timpul senzatia ca aluneci de pe mobra.

Sin inca ceva, la drumuri lungi evitati chilotii normali, dunga aceea blocheaza circulatia sangelui pe fese si de aici apar problemele, folositi boxeri..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai folosesc si camasa de corp pe sub echipament chiar si ciorapi, sunt f utile mai ales vara cand e foarte cald si iarna la ski, ramai ,,curat si uscat" nu-ti fierb oole .

Se mai gasesc si la magazinele de profil, escalada alpinism. Pana nu le-am folosit n-am crezut ca e posibil sa-ti ramana pielea uscata, sunt un pic cam scumpe dar merita.

Editat de 66c-bmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica nu ti se lipesc toate de tine din cauza transpiratiei, tine transpiratia departe de piele,iar pentru cei care transpira excesiv cum e cazul meu picioarele iti raman uscate, folosesc in special ciclistii, iar iarna daca te opresti iintra frigu-n tine mult mai repede.

Editat de 66c-bmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee:cumparati-va de la magazinele cu echipamente de ciclism(eu mi-am luat de la decathlon)colanti de ciclisti, au un strat de burete exact pe portiunea unde stati pe sa, pe langa faptul ca sunt facuti dintr-un material gen coolmax, care elimina transpiratia.

isi fac treaba foarte bine.

La drum lung ii folosesc si eu, desi seaua la LT este cu gel.

Am si pernuta airhawk, dar eu unul nu sunt multumit de ea, pierzi contactul cu seaua motorului si ai tot timpul senzatia ca aluneci de pe mobra.

Sin inca ceva, la drumuri lungi evitati chilotii normali, dunga aceea blocheaza circulatia sangelui pe fese si de aici apar problemele, folositi boxeri..

Luigi..perinuta de aer este super dar cred ca ai facut aeeasi greseala pe care am facut-o si eu le inceput..ai umflat-o prea mult!!!!ea trebuie umflata atat incat sa ramai in contacta cu seaua dar fara se te afunzi in ea!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut o sa cu gel de la luis, pus pe dedesubtul materialului, e adevarat ca parea mai comoda insa avea o mare problema cu soarele:

se incingea rau si pastra circa 12 ore caldura, oricat te-ai fi ridicat in picioare sa o racoresti.

si e destul de neplacut ca la fiecare oprire sa cauti fie umbra, fie sa iti iei saua dupa tine prin restaurante....:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am probat eu pernuta cu gel de la Louis in doua zile cu cate 7-8 ore calare pe motor...

 

-amortizeaza mult mai bine socurile si trepidatiile motorului(cine are monocilindru stie!), astfel incat la sfarsitul zilei nu se simtea vreo durere. ....

-un minus ar fi faptul ca se incalzeste ca naiba sub fund, daca porti pernuta la peste 30 grade nu mai faci copii :disappointed:

-un alt minus a fi faptul ca nu pare sa reziste mult la uzura...,asa pare cel putin.

 

concluzia mea: daca chiar te doare fundul pe motor, mergi mult si ai bani ...se merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mei, chestia cu blana suna chiar interesant, dar...

 

1. nu se uda cu draci in caz de ploaie ?

2. nu se impute ?

3. cum ati prins-o? chingi pe sub sea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...