Sari la conținut

Ajutor pentru motopolitist lovit grav in Constanta


Nikolas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 410
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

imi dau seama de aceste lucruri, insa prin bunavointa noastra sper sa il ajute Dumnezeu si sa se termine totul cu bine.

 

 

nu vreau sa par ipocrit sau misogin ca fac eu o fapta buna si tra la la... dar va spun ca pe langa faptul ca am donat, am dat multe anunturi pe facebook si messenger si am fost cam dezamagit ca putini au fost accea care s-au interesat de caz si au vrut sa ajute. ma asteptam la mai mult: oare chiar nu poti oferi niste bani stiind ca in joc este sanatatea sau chiar viata unui om??? noi nu putem cumpara sanatatea cu hartii(bani), dar in cazul lui Georgian o putem face intr-o oarecare masura.

in aceste momente trebuie sa demonstram ca suntem o "comunitate" nu atunci cand ne certam la fiecare subiect de pe forum!

 

Sanatate si forta lui Georgian, familiei si tuturor celor care l-au ajutat!!!

Nu trebuie sa te mire ca nu ai succes in afara unei parti din comunitatea moto (aia cu numar la vedere si site in toba), de obicei politistii astia pe BMW cu doua roti sunt si mai ai dracului decat aia cu Logan cand e vorba de unul care merge cu masina agresiv si schimba benzi aiurea si fara sa semnalizeze sau iti pun frana in fata ca sa-ti aplice o "corectie" chiar daca ai lamaie de incepator, ca si ei se dau pe motocicleta si inteleg foarte bine ce inseamna sa blochezi fata cand iti ia din scurt un bou fata, asa ca sunt si mai injurati decat "loganarii" de majoritatea soferilor. De fapt eu cred ca exact asta e ceea ce ne place noua la asta - ca a vrut sa-l arda pe un cocalar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer ma pis pe ce a zis Mircea Badea in legatura cu accidentul,cum ca e vinovat 100% motociclistul.In principiu e adevarat dar cat o sa ne mai omoare basistii astia?Cum zicea si Badea(de data asta sunt de acord cu el),daca mai prinde un mandat vine si ne omoara pur si simplu,fara ascunzisuri cum incearca acum,pur si simplu vine cu un pistol si ne impusca pe toti care mai comentam.Asta e si nu e de comparat acest incident cu exemplul cu baiatul cu pizza ca daca pateste ceva nu e vina celui care a comandat pizza.Clar ca NU e vina lui,dar nici accidentele nu sunt similare.Baiatul ala cu Bentley trebuia sa opreasca indiferent de situatie,si probabil politistul nu l-a oprit doar ca sa vada cum arata un Bentley,sunt sigur ca ceva era in neregula(99% viteza cu care circula)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer ma pis pe ce a zis Mircea Badea in legatura cu accidentul,cum ca e vinovat 100% motociclistul.In principiu e adevarat dar cat o sa ne mai omoare basistii astia?Cum zicea si Badea(de data asta sunt de acord cu el),daca mai prinde un mandat vine si ne omoara pur si simplu,fara ascunzisuri cum incearca acum,pur si simplu vine cu un pistol si ne impusca pe toti care mai comentam.Asta e si nu e de comparat acest incident cu exemplul cu baiatul cu pizza ca daca pateste ceva nu e vina celui care a comandat pizza.Clar ca NU e vina lui,dar nici accidentele nu sunt similare.Baiatul ala cu Bentley trebuia sa opreasca indiferent de situatie,si probabil politistul nu l-a oprit doar ca sa vada cum arata un Bentley,sunt sigur ca ceva era in neregula(99% viteza cu care circula)

Cred ca ai gresit topicul sau chiar forumul, noi pe aici ne straduim sa strangem bani pentru un meletzian din ala pe 2 roti care a vrut sa-l arda pe un cocalar pe 4 roti care mergea aiurea pe strada, nu sa declansam revolutia impotriva dictatorului impotent care desi e dovedit de dictator in aproape toata mass-media nu a fost si el in stare sa inchida macar un ziar sau un post de TV desi aproape toate ii sunt ostile. Sa fie clar - LA ACCIDENTE NU SE FACE POLITICA.

Am vazut ca esti mai nou pe aici si de aia doar te avertizez de data asta, dar daca mai bagi replici din astea pe la accidente o sa postezi data urmatoare in a doua parte a lunii august...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

1. Am facut un virament bancar in contul motopolitistului.

 

2. am trimis mail la contactul de pe www.politiarutiera.ro

 

3. am trimis mail la M.A.I.

 

Stiu ca si Rutiera si cei din MAI cunosc f bine cazul, dar m-am gandit ca daca vor vedea ca oamenii de aici, de pe motociclism.ro se agita mult pt colegul lor, poate ii va incuraja sa gaseasca mai multe si mai rapide solutii.

 

A, am pus anuntul pe FB si culmea dezamagirii: am primit mailuri cu indicatii de genul " stiu ca esti f zdruncinata dupa moartea lui Raducu, dar pot sa te ajut cu un psiholog bun. Ai nevoie". 3 mailuri.

Asa ca am sters anuntul de acolo... FB nu e o solutie, cel putin pt mine.

Editat de Catalina Vutescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalina stiu prea bine cum este cu facebook-ul. desi am pus link cu accidentul am informat toata lumea, am facut pagina speciala, chiar am trimis invitatii pentru toti prietenii, putini au fost cei care m-au bagat in seama (si am foarte multi "prieteni motociclisti" pe facebook dar.... :unsure: nu mai zic nimic :disappointed: )

 

cat despre suma stransa asi vrea sa stiu si eu, poate mai trecem odata pe la banca :)

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PC Garage: Ajutor urgent pentru motopolitist lovit grav in Constanta

Grigore Dolghin, ti-am copiat complet mesajul scris de tine! Imi cer scuze, chiar nu pot scrie ceva acum!

Maine vin si eu cu voi la spital, postati ora din timp!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce i se poate intampla unui om pt un salariu de 15-20 milioane. Poate acum o sa-i intelegeti si pe ei si n-o sa-i mai faceti cu orice ocazie spagari si nenorociti...

 

Multa sanatate domnului politist, sper din tot sufletul sa se recupereze complet.

 

 

Salariul de care vorbesti arata asa inainte de "epoca boc". Acum abia daca ajunge un politist rutier la 13-14 milioane. Si cu toate astea omul asta si-a facut datoria. D-aia merita ajutor. D-aia am donat cat am putut sa donez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre suma stransa asi vrea sa stiu si eu, poate mai trecem odata pe la banca :)

bafta!

 

De asta ar fi bine sa vedem de cat mai e nevoie.

 

Nu numai pentru ca e tanar nu as vrea sa aud ca a paralizat, ci ar fi nedrept sa ajunga leguma doar pentru ca in 24 de ore s-au strans doar 1000 euro. (dau un exemplu)

 

Am discutat si cu prieteni medici: in functie de cat de repede se mareste hematomul care apasa pe maduva spinarii, timpul recomandat pentru inlaturarea lui variaza de la 48 de ore la maxim 4-5 zile.

 

Omul asta e deja in contra-timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viata unui om nu ar trebui sa aibe pret... este foarte trist sa stii ca se poate face ceva pentru el, dar o suma de bani sta in cale. Asta e lumea in care traim...

Am contribuit si eu desi nu il cunosc si astept cu mare interes vesti bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si eu putin. N-am avut mai mult. Dar ar trebui sensibilizati oameni cu bani (sunt in Romania o gramada), poate chiar pdlistul ala cu mercul care n-a oprit la semnal. Daca eram in locul lui l-as ajuta ca la banii lui nici nu simte. Nu stiu cum putem apela acum la aceste persoane, care chiar nu ar simti lipsa a 10-20 de mii de euro. Noi facem ce putem dar ma tem ca e prea putin. Faceti si un topic pe softpedia ca acolo intra mai multa lume.

Editat de igo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fesule inteleg ca intre Galati si Braila este o lupta de cand lumea dar macar acum si aici LAS-O balta si nu deveni nevertebrat. Sau te numesti tashu?

 

nu este nici o lupta intre oameni intre Galati si Braila. Doar intre retarzii din aceste orase. oamenii se inteleg perfect chiar...

 

bagami-as bocancii murdari de caca moale de caine in fundu tau de idiot! daca iti rupe gatu' vreun derbedeu ca sa-ti ia banii din buzunar unde te duci? daca o violeaza vreunu pe mama-ta/sora-ta/nevasta-ta/fiica-ta anal, dupa ce le bate bine, unde suni? daca dispare tac-tu de acasa si nu mai apare? daca te imprastie dracului vreun tren pe calea ferata, cine crezi ca te culege? daca te saturi de viata si te gandesti sa te spanzuri de-un copac cine crezi ca-ti baga mainile in buzunar ca sa-ti caute buletinu sau iti stabileste identitatea dupa amprente ca sa-i zica mama-tii sa nu-si mai faca griji pentru tine?? iti spun eu.....un 'militian'. cati 'militieni' cunosti de-ti permiti sa-ti dai cu parerea? chiar crezi ca-s toti cum ii vezi la otv sau in videoclipurile de pe maneleTV? stie mama-ta ce postezi? ti-ar mai plati factura de net daca ar sti? cate motociclete de 'militie' ai condus? tu defapt iesi din casa des? si ajungi inapoi fara sa-ti iei bataie? traiesti pe lumea asta? ai prieteni?

 

sincer? nu la politie. dar asta nu este de discutat.

 

Daca a fost sau n-a fost nu prea conteaza. Conteaza modul in care moto-politistul si-a facut datoria - PREVENTIV! te-a rugat... si cum spuneam si intr-un post anterior, acest lucru marunt, poate salva viata unuia dintre noi. acesti oameni trebuie apreciati si respectati! si tinuti in viata! nicio veste de la spital?

 

preventiv? hai sa fim seriosi! chiar daca traim in romania se poate face chestia asta fara sa pui alte vieti in pericol!

 

Bine zis! Trebuie sa incepem sa pretuim pe cei ce ne pretuiesc. Daca cel cu masina ,agresivul', producea un accident mai incolo pe sosea? In aceal accident pteam muri oricare dintre noi. Mereu am spus, ca agresivii sunt cei mai nenorociti soferi. Cine poate sa il ajute, sa o faca, omul chiar cred ca merita indiferent de conjnctura in care s-a produs accidentul, intentia a fost buna. E groaznic sa ramai paralizat.

 

uite ca de data asta "agresivul" nu a produs accident, doar 'tzilianul!

 

 

hai sa clarific o treaba NU AM NIMIC cu politistii (politisti, nu "tzilieni"!. putea foarte simplu sa il urmareasca ok (chiar si tigaia aia are destul demaraj sa il prinda dupa curbe) si sa il opreasca in siguranta sau puteaq sa dea prin statie. el a crezut ca e "sperman" (scris intentionat)... ei na, n-a fost... chiar a pus o alta viata in pericol. acum sa nu credeti ca eu sunt o usa de biserica! nu, in nici un caz! dar pot sa merg (foarte) tare fara sa ii pun pe altii in pericol... doi politisti(moto) din bucuresti stiu. al treilea m-a prins. bravo lui, din pacate pentru mine nu eram pe motorul meu ultima oara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte, ai vreo problema cu faptul ca noi, CEILALTI, am ales sa donam bani si sa ne implicam in treaba asta? Banuiesc ca nu, ca deh, noi nu ti-am gresit cu nimic. Si ultima data cand am verificat, era o tara libera, poti sa faci ce vrei atat timp cat nu incalci libertatile altcuiva. Actiunea pe care o facem noi aici nu te afecteaza pe tine cu nimic. Bref: daca ai ceva de zis, fa-ti un topic si scrie acolo. Pe noi lasa-ne sa ne vedem de ale noastre. Fair enough? Imi inchipui ca nu te astepti ca daca esti tu impotriva sa ne oprim si noi, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si eu putin. N-am avut mai mult. Dar ar trebui sensibilizati oameni cu bani (sunt in Romania o gramada), poate chiar pdlistul ala cu mercul care n-a oprit la semnal. Daca eram in locul lui l-as ajuta ca la banii lui nici nu simte. Nu stiu cum putem apela acum la aceste persoane, care chiar nu ar simti lipsa a 10-20 de mii de euro. Noi facem ce putem dar ma tem ca e prea putin. Faceti si un topic pe softpedia ca acolo intra mai multa lume.

Bine si ce credibilitate am avea noi sa facem un cont nou acolo pe softpedia si la postul numarul unu sa le cerem bani, chiar daca unii dintre noi (cum ar fi Dolghin sau eu) ne castingm banii din IT dar probabil nu suntem deja acolo membri? Daca ii stii pe aia si deja ai cont eu zic ca tu trebuie sa faci un post nou acolo, nu noi. Nu zic ca e proasta ideea, dar desi eu lucrez in IT nu am cont acolo si dupa parerea mea ar fi absolut dubios sa ma inscriu acolo si primul lucru pe care sa-l fac e sa le cer bani pentru un politist pe care nu-l cunosc personal, doar l-am vazut de la 2-3 metri cand am fost sa-l injuram pe nenea Sili©on fost sef la jandarmerie pentru ca nu stiu ce neam de-al lui a batut niste motociclisti din Galati pe care nu-i cunosc nici pe astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte, ai vreo problema cu faptul ca noi, CEILALTI, am ales sa donam bani si sa ne implicam in treaba asta? Banuiesc ca nu, ca deh, noi nu ti-am gresit cu nimic. Si ultima data cand am verificat, era o tara libera, poti sa faci ce vrei atat timp cat nu incalci libertatile altcuiva. Actiunea pe care o facem noi aici nu te afecteaza pe tine cu nimic. Bref: daca ai ceva de zis, fa-ti un topic si scrie acolo. Pe noi lasa-ne sa ne vedem de ale noastre. Fair enough? Imi inchipui ca nu te astepti ca daca esti tu impotriva sa ne oprim si noi, nu?

 

 

nu ma astept (si nici nu vreau) sa va opriti dintr-o actiune umanitara! doar vreau sa va treziti la realitate si sa va dati seama ca ala in momentul respectiv n-a fost politist ci doar pericol public!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma astept (si nici nu vreau) sa va opriti dintr-o actiune umanitara! doar vreau sa va treziti la realitate si sa va dati seama ca ala in momentul respectiv n-a fost politist ci doar pericol public!!!

 

Tu te citesti ce scrii???sau scrie un copil din vecini.....Intreb si eu....:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blaaa, blaaa, blaaaa

dialoguri inutile, care nu fac altceva decat sa umple de pagini acest topic. ATAT.

 

@Fesu' - pastreaza-ti frate impresiile ce ni le scri noua aici pe forum. Mergi cand s-o face Gerogian bine si exprimate direct lui in fata, sa vedem ai sange in veioza?Daca nu ai, minimum de bun simt, macar ramai acolo in banca 4 de la geam si mergi pe burta. Faci valuri inutile si gratuite.

 

multumesc scuza-mi aciditatea, dar ti-o meriti.

 

fost la banca - donat -

 

maine nu am cum sa ajung la el, dar daca am sa pot poate duminca imi fac timp si mai trec pe la el.

 

sanatate maxima Georgiane si "pentru onor inainte" ;)

noi iti suntem aproape si te sustinem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...