Sari la conținut

Piata Unirii 23.07.2011 ora 19:45


alinbugnar
 Share

Postări Recomandate

Acum o ora a avut loc un accident in piata unirii. Mobra era un CBR F4i Sport rosu, B 666 GEO. O fata a traversat pe trecerea de pietoni pe rosu, motociclistul a franat in curba, si din urmele care se vedeau in momentul in care a intrat cu roata pe vopseaua trecerii de pietoni a pierdut spatele si a ajuns pana in bordura. A fost un low side, sper ca nu a fost foarte grav, mai ales ca avea protectie la spate. Cei care erau de fata spun ca s-a lovit la umar.

post-37456-0-51792100-1311443786_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pare cunoscuta mobra...parca a fost a lui " wtf? " sau a cuiva de pe forum. Oricum sper sa nu fie cu fracturi, si mergeti incet pe la unirii desi sunt multi privitori/privitoare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.Fosta lui wtf!

Dovada.

/index.php?/topic/519978-placuta-de-inmatriculare-666/

 

 

Vad ca nu e pe mess wtf,dar 95% nu a fost el.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa numar pare a fi un satanist.... nu stiu ce sa zic despre a cui a fost vina......mellow.gif

:)

trebuia sa treaca peste "pietoanca" daca tot si-a ales numarul ala nu ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal hai sa va lamuresc un pic cum sta treaba motociclistul este coleg de munca george are cateva julituuri si clavucula rupta inrest este ok numai bine

 

dupa numar pare a fi un satanist.... nu stiu ce sa zic despre a cui a fost vina......mellow.gif

nu e satanis stai linistit e un bait super ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o ora a avut loc un accident in piata unirii. Mobra era un CBR F4i Sport rosu, B 666 GEO. O fata a traversat pe trecerea de pietoni pe rosu, motociclistul a franat in curba, si din urmele care se vedeau in momentul in care a intrat cu roata pe vopseaua trecerii de pietoni a pierdut spatele si a ajuns pana in bordura. A fost un low side, sper ca nu a fost foarte grav, mai ales ca avea protectie la spate. Cei care erau de fata spun ca s-a lovit la umar.

bai nene,unele's proaste si un adevarat pericol public, chiar si ca pieton, nu doar la volan. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o gramada de zone d'astea "fierbinti", zone unde bula prostiei pietonilor depaseste insasi raza intersectiei!

"Pietoanca" poate v-a intelege acum ca rosu inseamna stop chiar daca, aparent, nu vine nici un vehicol! Sper ca exista si alti pietoni care au invatat treaba asta, vazand live incidentul.

Chestia nasoala este ca educatia asteia s-a facut prin accidentarea unui om care o sa cam aiba de tras cu clavicula aia rupta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all. asa e motocicleta a fost a lui WTF si eu sunt noul posesor al ei.Tipa nu are nimik grav doar niste zgarieturi si eu clavicula rupta in 3 locuri si cu juliturile de rigoare. Liviule ms ca mi-ai luat apararaea :)) si cu siguranta nu sunt satanist.Va doresc o zi buna si plimbari fara pe peripetii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal all. asa e motocicleta a fost a lui WTF si eu sunt noul posesor al ei.Tipa nu are nimik grav doar niste zgarieturi si eu clavicula rupta in 3 locuri si cu juliturile de rigoare. Liviule ms ca mi-ai luat apararaea :)) si cu siguranta nu sunt satanist.Va doresc o zi buna si plimbari fara pe peripetii.

recuperare usoara..si rapida.

nu cred ca vei recupera vreo paguba de la tipa dar macar sa te faci tu bine cat mai repede.

zona aia e rahat . eu mi-am luat-o cu masina pe partea cu hanul lui Manuc . pietonii au sarit pe trecere, eu am franat , ala din spate nu a mai apucat si s-a proptit in mine. asa ca de ani buni traversez zona aia cu prudenta maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Invatatura pe care o desprind eu din aceasta intamplare e sa nu franez cand un pieton trece pe rosu. Nu numai ca se micsoreaza sansele de accident (pietonul ingust, motocicleta ingusta), dar macar nu as fi singurul cu clavicula rupta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Invatatura pe care o desprind eu din aceasta intamplare e sa nu franez cand un pieton trece pe rosu. Nu numai ca se micsoreaza sansele de accident (pietonul ingust, motocicleta ingusta), dar macar nu as fi singurul cu clavicula rupta.

...mai ales in zone unde se stie ca sunt camere de filmat de la ,,aia''.... :unsure: ...deci, e pe roshu'...poc...

..numa' sa nu fie, naibii, vro cioara :finger: , sa ne trezim cu ,,clanu' '' pe cap/la usa...Am avut un coleg, a dat usor peste o cioara, traversare prin loc nepermis, politia i-a dat dreptate lui...a trebuit sa schimbe zona, ca-l cauta ,,barbatul'' :scratch: ciorii, c'a facut stabor, la ei, si s'a decis ca tre' sa le dea loveaua... :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms. de incurajari.Despre tipa nu stiu ce sa zic cu banii.Ma tot suant dar nu am putut sa ma ridic din pat fara ajutor asa ca nu am mai raspuns.Mai mi-a trimis si un mesaj dar tot la fel nu prea eram in apele mele.Eu sper macar clavicula sa mi se lipeasca cum trebuie ca e rupta in 3 locuri.Acum o sa vad ce fac.maine ma mai duc la o radoigrafie sa imi spuna daca e pusa ok,bine inteles la alt spital si sa vad ce fac cu hamul ca imi opreste circulatia la ambele maine si ma cam dor venele.Si cu siguranta daca stateam mai bine cu banii schimbam numerele ca trebuie sa i le dau inapoi fostului proprietar.Ms inca o data de incurajari si o seara buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In astfel de cazuri chiar te oftici dupa ca nu ti'ai vazut de traiectoria ta si ea sa fii fost "doar un obstacol" pe care sa'l iei pe sus. Dar in fractiunea aia de secunda nu poti sa te gandesti la asa ceva, ba poate chiar te intrebi "Nu era rosu?"

Chiar in seara asta am trecut p'acolo si ma uitam la locul faptei, aducandu'mi aminte de patania ta.

 

Multa sanatate...

Editat de ink.mars
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai intanpla si daste.Imi pare rau ca deabia vopsisem motoru, oglinzi noi etc.asta e.sper sa imi recuoerez ceva din bani mai ales ca tipa pare ok.daca nu ne judecam si se numeste vatamare corporala grava ca sunt imobilizat la pat 21 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era o domnisoara in alb, am ratat-o eu mai devreme. La fel, la unirii, dinspre Budapesta, ea alerga pe rosu pe trecerea de pietoni, obstructionata si de o masina mare. Am oprit la maxim jumate de metru de ea. Si e cel mai urat cand alearga, ptr ca nu stii ce sa faci, sa o ocolesti pe stanga sau pe dreapta, sa franezi, daca ma duc tarasi? Am prins frica de kamikaze de genul asta.

Recuperare grabnica!

Editat de UrsuPolar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sangerete vezi ca deabia plecasem de la semafor si daca femeia nu se oprea si isi vedea de drum in continuare treceam pe langa ea cu un metru,poate chiar mai mult.imi pare rau ca am culcat motorul.In momentul de fata cred ca mai bine il lasam drept sa o calce pe cap macar o bagam si pe ea in spital sau o imobilizam la pat cum sunt si eu acum pt 21 de zile.Si fratilor aveti grija la prostii care nu se uita,se sperie si dau inapoi,fug aiurea etc.Daca nu merge sa ii evitati nu fiti fraieri ca mine sa ii secerati picioarele ca sa il aruncati in sus pe bou sa scape cu raani usoare.Luatil din plin daca stiti ca nu sunteti vinovati.Eu din cauza asta stau cu clavicula rupta in 3 locuri + restul cheltuielilor.Asa ca macar sa le aiba si el sau ea.pe langa clavicula mi sa mai infectat si mana azi ma mai duc sa ma curete o data si credetima ca nu e deloc usor sa nu te poti misca,sa nu te poti spala,sa nu te poti deplasa fara ajutor,si toate astea costa + durerile ca nu poti dormi noaptea si trebuie sa iau tador(calmant).asa ca fratilor nu ii mai feriti daca n umerge luatii din plin macar sa sufere si ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms. de incurajari.Despre tipa nu stiu ce sa zic cu banii.Ma tot suant dar nu am putut sa ma ridic din pat fara ajutor asa ca nu am mai raspuns.Mai mi-a trimis si un mesaj dar tot la fel nu prea eram in apele mele.Eu sper macar clavicula sa mi se lipeasca cum trebuie ca e rupta in 3 locuri.Acum o sa vad ce fac.maine ma mai duc la o radoigrafie sa imi spuna daca e pusa ok,bine inteles la alt spital si sa vad ce fac cu hamul ca imi opreste circulatia la ambele maine si ma cam dor venele.Si cu siguranta daca stateam mai bine cu banii schimbam numerele ca trebuie sa i le dau inapoi fostului proprietar.Ms inca o data de incurajari si o seara buna tuturor.

in primu rand sa iti plateasca treaba cu spitalu ca si acolo o sa cheltui o gramada de bani si porma sa iti faca mobra ca asa e frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...