Sari la conținut

accident institutul victor babes


mihai.i
 Share

Postări Recomandate

eram in trecere si am vazut lume adunata in fata la institutul victor babes (la piata muncii). am observat un harley trantit la pamamnt, un echipaj de la pomieri, unul de la politie, 2 taxiuri si vreo trei motoare parcate pe langa accident.

sper sa nu fie nimic grav! sanatate rider-ului!!!!

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eram in masina..asa mi s-a parut. daca e altceva asta e..daca nu e grav cu atat mai bine!

Eu chiar nu stiu ce e. Era o chestie cu un scaunel mic si (pardon) foarte penibil, cum erau pe vremuri scaunelele pt copii. Ambulanta nu a luat pe nimeni, deci riderul e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact...incredibil cum se apuca unii de scris..

Pt curiosi ... motorul este un vn800 facut bobber .

presupun ca-l cunosti pe rider-ul implicat...bine ca nu a patit nimic!!! :cheers:

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, jurnalistului îi păsa de numarul de înmatriculare Âşi că ambulanța a fost chemată degeaba. LOL!

 

ÂŞi acum să-i intorc vorbele lui: "jurnalism făcut ROMANEÂŞTE!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu stiu ce e. Era o chestie cu un scaunel mic si (pardon) foarte penibil, cum erau pe vremuri scaunelele pt copii. Ambulanta nu a luat pe nimeni, deci riderul e ok.

mda. nu e r1, cbr, gsx. chiar penibil. iar raderul nu a plecat cu salvare pentru ca proabil era echipat. pe caldura asta. bleah. inca odata penibil. as mai zice o data penibil, dar nu imi vine nimic in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rider-ul a plecat cu ambulanta, aparent ok ca la spital sa se constate ca are cotul stang cu osul fracturat (e pus in ghips acum) mana dreapta cu incheietura luxata grav (abia pot apasa tastele), taietura sub ochiul stang iar ochiul este vanat + ditamai vanataia pe tibia de la pciorul drept. Am refuzat internarea pt ca la spital la Pantelimon mi-au facut radiografii + tomografie si nu a aparut nimic grav la cap sau la coloana. Am plecat din spital pt ca venisera o gramada de ciori taiate pe maini si cu scandal, care nu mai zic cum miroseau. Sa nu mai pateasca nimeni ca mine. Asfalt uscat tuturor. Oricum pe taximetrist il dau in judecata.

 

Multumesc celor care au fost de fata si au dat o man de ajtor...

Editat de Schwarz Muller
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rider-ul a plecat cu ambulanta, aparent ok ca la spital sa se constate ca are cotul stang cu osul fracturat (e pus in ghips acum) mana dreapta cu incheietura luxata grav (abia pot apasa tastele), taietura sub ochiul stang iar ochiul este vanat + ditamai vanataia pe tibia de la pciorul drept. Am refuzat internarea pt ca la spital la Pantelimon mi-au facut radiografii + tomografie si nu a aparut nimic grav la cap sau la coloana. Am plecat din spital pt ca venisera o gramada de ciori taiate pe maini si cu scandal, care nu mai zic cum miroseau. Sa nu mai pateasca nimeni ca mine. Asfalt uscat tuturor. Oricum pe taximetrist il dau in judecata.

 

Multumesc celor care au fost de fata si au dat o man de ajtor...

Sanatate.

Dar totusi nu reusesc sa ma lamuresc cu te-ai taiat sub ochiul stang? Casca de aia doar ca sa nu iei amenda (si eu umblu uneori cu asa ceva prin oras) sau viziera ridicata sau cum? Nu fac misto, sunt doar curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta de a scris articolul e prost rau . pe bune , exista asemenea oameni ?

 

sanatate motociclistului . si proces usor , arde-l sa il usture si-n poponeata !!! si sa mai spuna si la altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca era un Braincap dar purtam si ochelari (care s-au spart) plus o esarfa pe fata. Deoarce am spart geamul cu capul se par ca mi-a intrat un ciob direct in pomete, sub ochelri.

 

La spital au vrut sa ma coasa dar am refuzat pt ca nu vroiam sa-mi rmana urme de la copci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuu, ai avut mare noroc cu ciobul. Erai constient dupa impact ? Ce a zis taximetristul ? Vad ca esti hotarat sa-l dai in judecata. De motor, cred c-a avut cineva grija sa-l duca undeva, nu te mai intreb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, jurnalistului îi păsa de numarul de înmatriculare Âşi că ambulanța a fost chemată degeaba. LOL!

 

ÂŞi acum să-i intorc vorbele lui: "jurnalism făcut ROMANEÂŞTE!"

 

 

asta de a scris articolul e prost rau . pe bune , exista asemenea oameni ?

Jurnalistul e chiar userul Nicole, a mai scris destule articole de rahat si apoi a pus link pe forum ca sa isi faca trafic. Ce sa-i faci, daca toata viata ta e de rahat incerci sa le dai si altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ambulanta am fosy inconstient la inceput. Nu stiam de ce sunt pe targa si de ce ma dor mainile s capul ata de tare...

 

Dupa accident s-au dus cativa prieten si au avut grija de motor. Multumesc baieti inca o data.

insanatosire grabnica, bafta si nervi de otel.

Cred ca la un eventual proces ai fi avut mai mult scucces daca acceptai spitalizarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca era un Braincap dar purtam si ochelari (care s-au spart) plus o esarfa pe fata. Deoarce am spart geamul cu capul se par ca mi-a intrat un ciob direct in pomete, sub ochelri.

 

La spital au vrut sa ma coasa dar am refuzat pt ca nu vroiam sa-mi rmana urme de la copci.

 

Iti urez sa te repari in regim de urgenta, sa mai prinzi si tu ceva din sezon.

 

Da' pe viitor gandeste-te si tu la o casca integrala. Stiu ca e mult mai cul cu skullcap, dar cand mergi prin Bucuresti (a.k.a. "cimitirul motociclistilor") nu merita riscul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Parte din articol, cat si comentariile legate de numar/ambulanta/scaun sunt ridicole, pe bune!

Plictiseala-i mare, nu?

Daca ai terminat la Spiru Haret, ai o scuza :)

 

Sanatate bikerului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti potzoii au blog si o ard jurnalistic on-line. Mai fraieri suntem noi aia care-i facem views la toate joarsele de teme wordpress cu iz jurnalistic.

 

Cat despre accidentat, nu pot decat sa-i urez recuperare usoara si nervi de otel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti potzoii au blog si o ard jurnalistic on-line.

 

Ma, cazu' de fatza n-are d-ala ca tine... esti misogin rau, si femeile au voie sa aiba blog si s-o arda jurnalistic online :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, cazu' de fatza n-are d-ala ca tine... esti misogin rau, si femeile au voie sa aiba blog si s-o arda jurnalistic online :P

 

Stii unde se rupe chestia? Chestia se rupe in momentul in care tu, sub motivatia ca informezi, defapt iti expui propria judecata/opinie asupra cazului discutat. Adica, una e sa relatezi o stire (expunere a faptelor) complet impersonal si sa te focusezi doar asupra faptelor si alta e sa-ti expui parerile/judecatile proprii cu privire la faptele relatate, insa sa ai pretentia ca tu, defapt relatezi o stire.

 

Si da, sunt misogin... :tomato: ... mai ales cand "n-ai nici o taina cu presa", da' te dai jurnalista!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca era un Braincap dar purtam si ochelari (care s-au spart) plus o esarfa pe fata. Deoarce am spart geamul cu capul se par ca mi-a intrat un ciob direct in pomete, sub ochelri.

 

La spital au vrut sa ma coasa dar am refuzat pt ca nu vroiam sa-mi rmana urme de la copci.

 

Microchirurgie la Floreasca (nu e prea tarziu chiar daca te duci azi) si NU RAMAN URME. La 3 zile dupa inchiderea operatiei, apeleaza cu incredere la un unguent care se cheama CONTRACTUBEX (vindeca tot felul de cicatrici).

 

Sanatate si investeste intr-o casca full face!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate...si chiar daca isi repara motorul in regim de urgenta..sezonul s-a dus pt Flotin fiind cu mainiile fracturate .

Da ...calcaiul lui ahile a fost casca...ca in rest, norocul lui a fost ca era complet echipat, inclusiv armura , ca fara ea cine stie ce complicatii grave ar fi avut acum . Glumeam cu el ca la cat de potolit merge se echipeaza prea bine...dar uite ca in Bucuresti degaba mergi regulamentar .

Insanatosire grabnica...si ardel pe nenorocit .

 

PS: Cum naiba asa-zisa reporterita relateaza ca a venit ambulanta degeaba cand raiderul isi revine deabia in ambulanta si are mainile rupte ? L-o fi confundat cu alt motociclist ce oprise sa dea ajutor...ca altfel nu-mi explic cum de distorsioneaza atat de mult realitatea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...