Sari la conținut

accident institutul victor babes


mihai.i
 Share

Postări Recomandate

@Petru Inca n-ai facut-o? Cred ca toata lumea te-ar sustine.

 

Nu-i mai dati apa la moara, n-are sens! Atat poate, atat o duce capul, atat face/scrie. Nu va mai lasati antrenati in asemenea mizerii.

Pai merge mai greu de cand cu multi-culturalismul si drepturile femeilor inclusiv de a spune prostii. Am ars-o acum 1-2 ani pe o tema asemanatoare si a iesit discutie si pe la moderare ca ma iau de ea numai pentru ca e femeie, asa ca am zis ca acum sa o iau mai usor asa, in pasi mici de tango (chit ca eu ascult toata ziua numai rock), intai cu avertizare publica si la vedere, si daca se potoleste scap si eu de oprobiul feministelor ca am ars-o doar pentru ca e femeie si de al celorlalti ca nu am luat atitudine... De, politica e complicata si poate sa dauneze rau sanatatii (mentale in cazul asta), unii zic ca de ce nu fac nimic si altii spun ca ma bag in seama pe aici si dau sanctiuni doar ca sa fiu bagat in seama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ROTFL!

 

 

 

Hai ca unde a fost o data mai merge o tura :)

Offtopic: Cred ca incerci sa cauti ceva conotatii obscene aici. Eu ma refeream pur si simplu la faptul ca i-am taiat dreptul de a posta aici o saptamana sau o luna fix in perioada in care incerca sa se afirme aici ca mare jurnalista de accidente moto, si mi-a facut scandal pe unde a putut. Apropos, tu stiai ca daca faci un post nou pe la administrare unde spui ca eu sunt misogin sau idiot sau handicapat mintal eu nu pot sa fac acolo altceva decat sa-l implor pe ADMIN sa se uite la porcaria aia pentru ca moderatorii nu pot face nimic acolo? Ei bine, ea stie si a profitat data trecuta din plin...

Ontopic: Am avut o curiozitate legata de taietura de sub ochi si am primit un raspuns cinstit ca motociclistul avea casca din aia fix de fentat legea plus ochelari care s-au spart. Si eu merg pe scuter si chiar pe moto pana la servici vara cu casca de fentat legea dar din aia care are si ecran din plexiglas in fata, si nu cred ca e mai sigura decat la protectia fata de muste. Oricum eu merg numai cu casca integrala cand ma dau pe moto in afara orasului si va recomand sa faceti asta si voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti o comitem, mai devreme sau mai tarziu..mai mult sau mai putin. Asta e, face parte din viata, clipa de neatentie,m-a luat valul sau mai stiu eu ce. Si acum pentru Nicole(ptr ca de data asta ai comis-o), asta e..cu siguranta nimeni de aici nu are nimic cu tine. E foarte simplu sa iesi din astfel de situatii, e chestiune de bun simt: Oameni buni, am gresit, imi pare rau, imi cer scuze. Si GATA. Se termina si cu polemica, si cu injuriile..Omul a gresit, si-a dat seama..isi cere scuze!

Dar trebuie sa ai CARACTER ptr asa un lucru simplu. Si, cu parere de rau o spun (si nu cu intentia de a jigni)..de data asta tu nu ai avut!

Asfalt uscat si sanatate multa accidentatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul a gresit, si-a dat seama..isi cere scuze!

 

Dar trebuie sa ai CARACTER ptr asa un lucru simplu. Si, cu parere de rau o spun (si nu cu intentia de a jigni)..de data asta tu nu ai avut!

 

 

Nicole, daca tot te tii de poze, nu imi faci si mie una din fata cand ma pis? Merci frumos.

 

Bine, unii dau dovada din plin de ...caracter aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, unii dau dovada din plin de ...caracter aici.

 

Bine ... si tu poti fi acuzata de misandrie, crezand ca noi ne-am luat de ea suferinzi fiind de misoginism. Doohh ... wrong. I-am cam raspuns toti in stilul flegmatic, acelasi stil cu care a scris si ea un articol obosit fara pic de research ...

 

Eu zic sa citesti incepand cu primul post ... apoi sa evaluezi, si abia apoi sa judeci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat ca, "in zilele noastre", cum spui ceva de rau la adresa unei femei, in fata altor reprezentate a sexului frumos... mah, nu se poate ca una dintre acestea sa nu se poata abtina si sa nu ti-o dea peste bot : esti misogin! Indiferent de argumentele invocate de tine!...

 

Amazoance, frate... toate au gena lui Xena in ADN! ... de parca in randul femeilor n-ar exista tot felul de tute netede, precum, in mod evident, exista si "tute masculine" ...

 

Asta-i asemanatoare cu faza "martorilor":

Scandal pe strada, doi se iau de unu' mai mic... bai, si mi-l capacesc p'asta de-i merg fulgii... nu era nimeni prin zona.

In sfarsit, se aduna lumea... asta micu' prinde un moment de inspiratie si-i scapa una bine pusa in barbia unuia dintre agresorii sai care cade palanga la pamant. Celalalt agresor se distanteaza...

 

Ajunge politia la fata locului, si martorii, in gura mare: "ala micu i-a batut "domle" p'astia de mi i-a ascultat cu urechea: uite asta-i pe jos, alalatul a fugit sa scape din mainile acestui infractor. Nu va lasati manipulati ca-i mic... am vazut yo cum i-a tras unua aluia de-i pe jos acum!! " :crack:

Si, uite asa, din agresat ajungi agresor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, unii dau dovada din plin de ...caracter aici.

 

Merci. Quote e pus gresit, in loc sa dai la posturile ei te-ai legat de ale noastre. Poopicei. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ... si tu poti fi acuzata de misandrie, crezand ca noi ne-am luat de ea suferinzi fiind de misoginism. Doohh ... wrong. I-am cam raspuns toti in stilul flegmatic, acelasi stil cu care a scris si ea un articol obosit fara pic de research ...

Eu zic sa citesti incepand cu primul post ... apoi sa evaluezi, si abia apoi sa judeci.

Am citit tot, de la inceput. Nu mi-am dat cu parerea asupra subiectului in cauza, pt ca nu e genul meu si fiecare isi rezolva disputele / apara spatele cum stie mai bine. Ideea nu era de ce va legati de ea, ideea era ca nu e ok ca atunci cand ramai fara argumente sa incepi sa jignesti. Got it? :cheers:

 

Vrei un exemplu de jignire?

bă, da' proastă esti !

 

Am observat ca, "in zilele noastre", cum spui ceva de rau la adresa unei femei, in fata altor reprezentate a sexului frumos... mah, nu se poate ca una dintre acestea sa nu se poata abtina si sa nu ti-o dea peste bot : esti misogin! Indiferent de argumentele invocate de tine!...

Amazoance, frate... toate au gena lui Xena in ADN! ... de parca in randul femeilor n-ar exista tot felul de tute netede, precum, in mod evident, exista si "tute masculine"

 

Aici nu m-ai nimerit, chiar am un "colt" impotriva femeilor soferite, daca e sa vb la modul particular (m-a invitat una sa musc din asfalt acum ani buni) si impotriva "fratiei muierilor" la modul general, pt ca am vazut / avut de-a face cu mai multe muieri proaste decat cu barbati prosti. Puteti sa va legati de cine vreti, insa imi plac oamenii care vin cu argumente, nu cu jigniri gratuite. Chiar daca acei oameni sunt "ai dracu'" si cu limba ascutita, ii admir, dar sa aiba argumente, nu gura plina de injurii sau expresii licentioase.

 

Merci. Quote e pus gresit, in loc sa dai la posturile ei te-ai legat de ale noastre. Poopicei. :kiss:

Nu, nu era quote gresit ;) . Si da, am inteles gluma. Daca ai argumente, nu te impiedica nimeni sa combati o persoana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!

 

Unde sunt adminii sa blocheze prostii forumului?

 

Super bobber domnule, data viitoare sa fii mai atent, ca e pacat sa pui jos o bijuterie ca asta. :cheers:

 

Mai nou prostii treb avertizati de minim 15 ori inainte de a fi "sanctionati", ca sa nu pierdem din trafic. :crack:

 

Ce bijuterie domne', n-ai citit descrierea fetei? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei un exemplu de jignire?

 

Problema nu e cand tu te ridici de pe jos in intersectia X, chemi salvarea cu toate ca te simti bine si, indiferent cat de bine te simti tu descopera aia X oase rupte prin tine.

Problema nu e nici cand tu esti pe jos si nu stii cum de-ai ajuns acolo de la soc, sau, poate ai uitat cum se respira... si "jurnalistu'" iti face poze...

Problema este ca vine o tuta care vomita aiurea pe un blog cu ifose de "jurnalism", si te face muci pe tine ala care tocmai ai fost victima unui accident care se v-a resimti asupra ta la cateva ore dupa... Si, cum spuneam, vine jurnalista lu' peste prajit si, dupa ce mi-l desfiinteaza p'asta, ii ureaza si "undercover", pe forum, insanatosire grabnica... ca sa fie dileala completa.

 

Daca duduia scria numai ce stia in acel moment si nu incepea s-o dea de gard cu tampenii precum "a chemat salvarea romaneste cand accidentatul era chiar in poarta spit. Victor Babes" si multe alte ineptii scrise prin blog-ul ala de tot rahatul.... te asigur ca nu-i sarea nimeni in cap.

 

Avea mai multe de castigat daca punea intrebari pe forum de gen... "bah.. de ce s-a chemat salvarea cand accdentatul era langa un spital", caci oamenii ii raspundeau cu toate ca, multi au ceva pretentii cand se adreseaza unei persoane care se numeste jurnalist. Un jurnalist are asa o mica idee despre cum "se invarte lumea", un minim de cunostinte asupra procedurilor, a realitatii ... daa... pana mea... tipa, dupa ce ca-i praf, pulbere fina... o mai arde si superior de parca daca stie sa tina un aparat foto in mana e miezu' din fanta.

 

Un pic de modestie si bun simt nu strica nimanui, crede-ma, oricat de scolit si experimentat esti! Insa, vezi tu, numai astia praf isi dau aere si o ard superior. Si, pe langa asta, mai au si-un tupeu fenomenal!

 

Si nu... nu conteaza ca este vorba despre o femeie... in primul meu post pe acest topic nici nu stiam ca-i vorba despre o femeie.

Argumentele sunt cuprinse in aceste trei pagini.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta implicata in accident, pentru cunoscatori = custom bobber

Aceeasi motocicleta, pentru gaina cu aspiratii de paparazzo/blogger/jurnalista, permiteti sa dau, din nou, citatul deja clasic

"Era o chestie cu un scaunel mic si (pardon) foarte penibil, cum erau pe vremuri scaunelele pt copii" :crack:

 

Madam, incearca mai bine un blog, de sezon, despre muraturi, zacusca si bulion, cu reportaje direct din pietele capitalei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a inteles ... pentru moment.

Din pacate, cel mai urat lucru in topicul asta, este faptul ca orgoliul ei e mai presus decat scuzele pe care trebuia sa le prezinte riderului implicat in accident ... ceea ce ma face sa cred ca "va (mai) urma" ...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu v-ati dat seama ca toate pitipoancele mai nou cred ca daca-si cumpara DSLR devin automat fotografi.... La fel si una cu blog devine jurnalista. Poate mai baga prin mall o promotie la animal print-uri ceva sa ne mai lase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva o poza cu guralizda asta?

Hai IT-istilor si astia care mai sunteti hackeri, dezgropati "comoara". :laugh:

 

Stai relaxata. Cel mai probabil este un tip impotent, supraponderal si frustrat, incapabil sa mearga 2 metri pe un motor, care si-a luat nickname de gagica si si-a facut un blog unde sa refuleze la greu. Nu merita deranjul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva o poza cu guralizda asta?

Hai IT-istilor si astia care mai sunteti hackeri, dezgropati "comoara". :laugh:

 

nu ai ce vedea la ea

 

Stai relaxata. Cel mai probabil este un tip impotent, supraponderal si frustrat, incapabil sa mearga 2 metri pe un motor, care si-a luat nickname de gagica si si-a facut un blog unde sa refuleze la greu. Nu merita deranjul.

nu , e chiar o fata schiloada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah. Situatia e trista. Saracu' om a dat cu bobberu' de pamant (mai ecsact in taxi) si o "jurnalista" da cu muciii in fasole?

Multa sanatate riderului, ca jurnalisti d'astia "e" destui. Pe aproape fiecare articol din RO se bat campii. Pe astea moto le remarcam noi. Credeti ca o "moto-jurnalista" (sau jurnalist) nu e intersat(a) de audienta? Credeti ca a tine un rezervor intre copane te face mai bun? Nu mai vrei sa castigi bani? Sa fim seriosi !!!!

 

Inca odata, multa sanatate riderului, si multa "sanatate" reporteritei (ui).

Editat de alex1002ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si si-a facut un blog ....

 

... si-a instalat, nu si-a facut blog! Hai sa nu-i "jignim" pe cei care chiar au muncit sa aduca worpress-ul unde a ajuns acum!!

plus ca ce are instalat acolo e o tema free simplificata prin diverse modificari... (exista si-o versiune commercial - ar interesant de aflat cat e free in tema instalata curent pe server si cat e commercial... ), tema e plina de bug-uri in IE6 si IE7... n-am stat sa fac teste complexe pe site-ul ala...

 

E un blog ca oricare alt blog din ro, cu scaparile si punctele forte specifice.... insa oricat de bine ai face un blog (ma refer la design,programare) veriga slaba este cel care il populeaza cu informatii.

Despre blog-uri si cum sunt ele interpretate drept "site-uri" e mult de vorbit, insa nu-i locul aici!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...