Sari la conținut

accident mortal dimineata


Crazy-devil
 Share

Postări Recomandate

ce stiti despre accidentul asta? stirea se gaseste aici

 

http://www.click.ro/news/romani_in_lume/Ultimele-secunde-motociclistului-dimineata-VIDEO_0_1239476100.html

 

 

sper sa fie vreo aberatie jurnalistica, sau ceva vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce stiti despre accidentul asta? stirea se gaseste aici

 

http://www.click.ro/news/romani_in_lume/Ultimele-secunde-motociclistului-dimineata-VIDEO_0_1239476100.html

 

 

sper sa fie vreo aberatie jurnalistica, sau ceva vechi.

nasol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se p-are mie sau mergea pe-o roata?

R.I.P.

 

tousi daca "obiectivul camerelor" a inregistrat si accidentul, de ce nu il arata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se p-are mie sau mergea pe-o roata?

R.I.P.

 

tousi daca "obiectivul camerelor" a inregistrat si accidentul, de ce nu il arata?

Imaginile îl arată pe motociclist conducând purdent, fără viteză pe bulevardul Matei Basarab.

 

Nu pare sa mearga pe o roata..uita-te la momentul in care iese din cadru..

Camera nu a inregistrat si accidentul, a inregistrat doar ultimele secunde din viata lui..accidentul s-a produs, dupa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot obiectivul camerelor video arată cum tânărul, după ce mai face câțiva metri, pierde controlul motorului Âşi se izbeÂşte de maÂşina care i-a ieÂşit în cale.

Asa zice pe site. probabil e vb de camera din celalat sens care a filmat accidentul. M-am uitat de mai multe ori la filmulet si nu stiu ce sa zic, dar parca mi se pare totusi ca merge pe o roata. e posibil sa gresesc!si playerul lor e naspa ca nu-ti dai seama daca pui pe pauza.

Editat de gabriel chelaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care chiar speram sa nu mai vad topicuri de-astea... :(

 

parca mi se pare totusi ca merge pe o roata.

Nu pare sa fi mers pe o roata, ceea ce se vede este motociclistul aplecat pe rezervor.Umbra lui este cea care iti da senzatia ca a mers pe o roata.

 

RIP!

:rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe o roata... umbra e foarte scurta pentru o mobra cu ambele roti pe asfalt si in ultimul moment pare ca o pune jos pe roata din fata... dar de aici si pina la accident... :scratch:

 

289gzzt.jpg

 

pe o roata

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este pe o roata...saracu i-a iesit vreun bou in fata, se vede cum se ridica, trage ambreiajul si pune frana blana, ca se duce direct fatza cand iese din cadru. Umbra e scurta pt ca era soarele destul de sus, uita-te la copaci, masini, nu au umbra alungita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmuletul e inselator, insa nu se dadea pe-o roata. Urmariti oglinzile, raman la acelasi nivel. Nu-mi dau seama ce motocicleta este, dar si cu un 600 prinzi mult mai multa viteza pe-o roata (cu calcatura stock).

 

Edit: m-am mai uitat de cateva ori la filmulet.

1. In momentul in care pare ca o lasa jos de pe o roata, el de fapt se ridica din pozitia aplecat pe rezervor.

2. Pe langa oglinzi, urmariti rotile cu atentie. Nu se schimba nimic pana iese din cadru(la iesire din cadru e clar pe 2 roti), se vede roata fata de la inceput pana la sfarsit. Daca la inceput s-ar fi vazut doar roata spate, la un moment dat ar fi trebuit sa se observe cand pune si fata jos.

Editat de Trotinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pe o roata... umbra e foarte scurta pentru o mobra cu ambele roti pe asfalt si in ultimul moment pare ca o pune jos pe roata din fata... dar de aici si pina la accident... :scratch:

 

289gzzt.jpg

 

pe o roata

 

Soarele e din spate, eu cred ca daca ar fi fost pe o roata, umbra ar fi trebuit sa fie mult mai lunga. Cum au spus si ceilalti, oglinzile raman cam la aceeasi distanta de pamant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf....chiar cand se mai linistisera putin lucrurile...Dumnezeu sa-l ierte...iar mie nu mi se pare a merge intr-o roata,chiar nici viteza nu apreciez ca ar avea, iar spre sfarsitul filmatului se si vede cum se ridica un pic partea de sus a corpului pentru a frana...rip!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum s-a prapadit. Camera de pe stalp nu e cu time laps si ii inregistreaza viteza in timp real. Nu cred sa fi avut mai mult de 50kmh cand se ridica in scarite si incepe franarea. I-a luat 14 secunde sa traverseze amarata aia de intersectie. Cred ca are legatura cu linia continua din stanga lui . Nu parea sa "piarda controlul" la nimic cat sa incerce sa opreasca. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm .. cat de greu este sa vezi ca merge pe o roata?

Te prinzi de la balansul lateral pe care il are dinainte de a-ti pune intrebarea ...

De cand intra in cadru are balans lateral (stanga dreapta). Omul era in Balance Point (12 o clock) ... de-aia are si viteza mica si micile corectii laterale ...

Cand e spre jumatatea cadrului, se vede clar din umbra si pozitie ca e pe o roata.

 

Si pacat ... RIP :rose: ... putea sa evite, nu stiu ce s-a intamplat, poate nu a fost atent ... nu stim cum s-a intamplat propriu zis accidentul, i-a iesit ceva in fata sau in lateral ... who knows?

 

Poate i-a fost frica s-o puna jos din pozitia aia, nu era confortabila, sau a sperat ca cine i-a iesit in fata il evita totusi .. si nu merita efortul sa se tavaleasca ... sunt multe chestii pe care le gandesti in momentele alea ... si din pacate, pentru unii, ultimile ... :(

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare pe o roata. daca te raportezi la oglinzi poti aprecia pozitia farului mult prea sus fata de pamint si apoi roata spate este baza umbrei... de aia e asa de ingusta umbra. Iar umbra e lunga si din cauza ca lumina vine din spate dar si din cauza ca obiectul care o genereaza este mai inalt.

 

parerea mea... oricum nu mai conteaza dar...

 

chiar, farul pare stins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citat : Martorii accidentului sustine ca motociclistul avea viteza.

Soferul unei autotutilitare, un tânar de 27 de ani, a intrat în intersectie fara sa acorde prioritate motociclistului de 28 de ani, care venea regulamentar din partea stânga.

 

 

wtf??ori avea viteza ori mergea regulamentar... plus ca martorii sustine e deja prea mult chiar si pt un imbecil ziarist :(

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...