Sari la conținut

Accident Cosmesti


Piramidon
 Share

Postări Recomandate

Pe drum spre Chisinau am trecut de localitatea Cosmesti si am ajuns la fata accidentului cand politia facea masuratori, am cautat sa vad daca gasesc ceva pe net si binenteles ca am gasit o semianalfabeta de jurnalista care si-a dat cu parerea despre accidentul de "moped".

Citez:

Pe data de 26 august,. pe DE 581, la km 9, a avut loc un evenimet rutier soldat cu rănirea a două persoane. T.Ionuț de 36 de ani din se afla la volanul autoturismului marca Fiat, înmatriculat în Italia, Âşi se deplasa pe direcția CosmeÂşti-Tecuci, iar numitul I.Virgil de 26 de ani conducea mototcicleta marca Suzuki, pe contrasens, având pasager pe minora A.Miruna de 16 ani. În „curba morții”, în împrejurări încă nestabilite, cele două vehicule s-au acroÂşat, conducătorul motoscuterului a pierdut controlul Âşi astfel a rezultatt vătămarea mopedistului Âşi a pasagerei sale. Dacă mopedistul I.Virgil nu a suferit decât leziuni uÂşoare, nu acelaÂşi noroc l-a avut Âşi pasagera minoră, care a fost diagnosticată cu fractură femur stâng cu deplasare, motiv pentru care a fost transportată de urgență la Spitalul Județean Galați.

Fac eu precizarile dupa cum am reusit sa vorbesc un pic si cu motociclistul si ceva de la politie"

1 - Moto nu era pe contrasens

2 - Viteza mica, dupa impact s-a ales cu ghidonul rupt pe partea stanga dar a reusit sa se opreasca pe roti.

3 - Pasagera a fost, posibil, lovita de masina sau din acrosaj moto a intrat in un scurt voblaj si ea a fost aruncata in sant, cert este ca avea doar o fractura ( singurul lucru corect din reportaj )

4 - Motociclistul era coleg cu tatal fetei si ea l-a rugat sa-l plimbe, el era putin lovit si nu parea genul care sa o arda aiurea, l-am intrebat daca o dadea tare si mi-a zis clar ca maxim 50...tipa nu mai fusese pe moto sii ii era frica sa nu o piarda pe drum.

5 - Parerea politistilor la masuratori a fost ca masina a venit tare si brusc asfaltul s-a ferit de sub el....

 

Inchei prin a vedea inca o data proasta informare care o fac niste asa zisi jurnalisti..... va dati seama singuri dupa exprimarea celei care a scris articolul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca "jurnalista care si-a dat cu parerea" are cu un neuron mai mult decat o gaina,acel neuron o retine de la a se gainata pe covor,in rest....

 

Buna afirmatia !!:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca "jurnalista care si-a dat cu parerea" are cu un neuron mai mult decat o gaina,acel neuron o retine de la a se gainata pe covor,in rest....

Sau sa dea din maini crezand ca-s aripi si-o sa zboare! :D

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic:

Been there,done that.

Mergi pe bulevard si te intrebi daca nu te-ai ratacit si ai ajuns in Suedia,numa` blonde cu ochi albastri,teribil de frumoase... sau eram eu in vreun dezechilibru hormonal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum e boboru' asa-i si presa, adica muci!

"Jurnalistii" sunt defapt niste "uploaderi" de informatii primite pe linie ierarhica, iar textele sunt atent filtrate sa dea bine la maimutele care se incadreaza-n target! Asta in cazul "ziarelor de renume", sau macar cu iz oficial... ca exista "j'de'sute" de "fituici jurnalistice" ... nah... acu' fiecare are nevoie de un hobby!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah... nu asta era intentia dar daca ai aus in discutie... adik cei interesati de Chisinau vin cu urmatoarele precizari:

1 - sunt femei frumoase acolo

2 - sunt femei foarte frumoase acolo

3 - sunt muuuuulte femei frumoase acolo :D

4 - vinul bun

5 - drumurile praf

6 - mancare buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah... nu asta era intentia dar daca ai aus in discutie... adik cei interesati de Chisinau vin cu urmatoarele precizari:

1 - sunt femei frumoase acolo

2 - sunt femei foarte frumoase acolo

3 - sunt muuuuulte femei frumoase acolo :D

4 - vinul bun

5 - drumurile praf

6 - mancare buna

 

 

Si preturile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la femei sau la bautura?

Sau preturile in general?

Daca te referi la general preturile pentru buzunarul nostru sunt bune, adik au lucruri mult mai bune calitativ acolo decat aici.

Iau in comparatie vinurile, la noi daca dai 7-8 ron pe o sticla de vin..... scrie pe ea "din pastile" si nu are gust, daca te duci la ei si dai aceeasi bani.... garantez ca o sa ramai surprins de gust.... placut surprins.

Scuze de offtopic, eu sincer vroiam sa aduc in discutie din nou incultura unor oameni care ar trebui sa ne relateze anumite evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...