Sari la conținut

chef de duca in weekend


CatalinC
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc de incurajari G3ORG3. :)

Tot nu mi-e clar daca vreti sa faceti acest traseu (800 Km) intr-o singura zi sau in doua.

Sincer sa fiu mai degraba as lua un drum spre munte, serpentine, padure si aer curat intr-un ritm mai "batranesc". :)

Stau cu un ochi pe postul vostru si daca nu gasesc o alternativa mai atractiva dau un semn pana vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are chef de un traseu turistic, plecare sambata pe cheia, ajuns in brasov, vizitat tot ce e de vazut, intoarcere duminica pe rasnov bran rucar. Cazare sau campare prin brasov + vazut tot ce ne iese in cale. Pauze de foto, mancare, mers lejer nu alergam- totusi pe drum drept sau fara obiective, 100-120- . Suntem pe un fazer 600 si posibil sa vina si un kle500. Tragem mai mult spre cort.

Editat de redhair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine are chef de un traseu turistic, plecare sambata pe cheia, ajuns in brasov, vizitat tot ce e de vazut, intoarcere duminica pe rasnov bran rucar. Cazare sau campare prin brasov + vazut tot ce ne iese in cale. Pauze de foto, mancare, mers lejer nu alergam- totusi pe drum drept sau fara obiective, 100-120- . Suntem pe un fazer 600 si posibil sa vina si un kle500. Tragem mai mult spre cort.

 

Drumul spre Bucuresti de la Bran spre Campulung e ok,are portiuni cu viraje valurite in zona Dambovicioara dar e OK.

Nasol e de la Campulung spre B pt ca daca o iei pe Targoviste si parte de un drum plin de comune restrictii si POLITIE+ centura orasului Targoviste care e un fel de etapa de "Dakar" .

Daca o iei de la Campulung la Pitesti asfaltul este decent pana la Mioveni dupa care iarasi incep denivelari gropi etc + ca ai TOATE SANSELE sa prinzi toate barierele de pe drum.

 

In orice caz eu am facut drumurile astea de mai multe ori si pot spune ca cel mai rapid este Campulung Targoviste Bucuresti(135km), dar iti trebuie rabdare multa rabdare datorita comunelor,dureaza cam 2h30 - 3h iar celalalt drum Campulung Pitesti Bucuresti(170km) dureaza 3h 3h30 daca prinzi barierele indiferent de cat de tare mergi pe autostrada dupa aceea,in weekend e foarte aglomerata acea ruta.

 

Zona e frumoasa pacat de drumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@redhair

La treaba cu Cheia Brasov ma inscriu si eu cu un hornet 600.

As prefera totusi Valea Prahovei la intoarcere in schimbul autostrazii si gropilor de pana la ea. Pe doua roti cred ca ne putem strecura totusi chiar daca se fac coloane in statiuni. Plus ca asa cum propui si tu sunt pentru mers domol de placere.

Posibil sa am si pasager iar de cazat exclud cortul. Fie "sun un prieten", fie gasesc un pat contracost pentru o noapte pe undeva. :)

Astept detaliile plecarii :)

Editat de brain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul spre Bucuresti de la Bran spre Campulung e ok,are portiuni cu viraje valurite in zona Dambovicioara dar e OK.

Nasol e de la Campulung spre B pt ca daca o iei pe Targoviste si parte de un drum plin de comune restrictii si POLITIE+ centura orasului Targoviste care e un fel de etapa de "Dakar" .

Daca o iei de la Campulung la Pitesti asfaltul este decent pana la Mioveni dupa care iarasi incep denivelari gropi etc + ca ai TOATE SANSELE sa prinzi toate barierele de pe drum.

 

In orice caz eu am facut drumurile astea de mai multe ori si pot spune ca cel mai rapid este Campulung Targoviste Bucuresti(135km), dar iti trebuie rabdare multa rabdare datorita comunelor,dureaza cam 2h30 - 3h iar celalalt drum Campulung Pitesti Bucuresti(170km) dureaza 3h 3h30 daca prinzi barierele indiferent de cat de tare mergi pe autostrada dupa aceea,in weekend e foarte aglomerata acea ruta.

 

Zona e frumoasa pacat de drumuri.

multumesc de indicatii. Tot pe targoviste venim... Sa vedem si acolo cettea... Asta e... De drumul preadl sinaia m'am saturat.neeeext. Plus fiind duminica tot aglomerat e... Caut sa evit cat pot autostrazile...

 

@redhair

La treaba cu Cheia Brasov ma inscriu si eu cu un hornet 600.

As prefera totusi Valea Prahovei la intoarcere in schimbul autostrazii si gropilor de pana la ea. Pe doua roti cred ca ne putem strecura totusi chiar daca se fac coloane in statiuni. Plus ca asa cum propui si tu sunt pentru mers domol de placere.

Posibil sa am si pasager iar de cazat exclud cortul. Fie "sun un prieten", fie gasesc un pat contracost pentru o noapte pe undeva. :)

Astept detaliile plecarii :)

 

@brain.. Aaahhhh telefon idiot. Si cat am scris...

Cazare/ cort nu suntem decisi inca. S'ar putea sa tina vremea cu noi de cort. Plus daca suntem mai multi mergem undeva pe o pajiste.. Foc de tabara... Visinata... Una alta. La cazare... Vrem ieftin. Ca deh... Bani putini.

Noi suntem hotarati ca intoarcere pe rasnov, bran rucar, dambovicioara, targoviste bucuresti . Nu autostrada. Vreau neaparat sa vad rasnovul si toate enumerate..si in targoviste, curtea domneasca, turnul chindiei.e traseu turistic pana la urma :P. Daca tii neaparat la valea prahovei... Duminica dupa cafea... Fiecare pe drumul lui. Nu impun nimanui nimic, doar ca asta e un traseu pe care tin de mult sa il facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul spre Bucuresti de la Bran spre Campulung e ok,are portiuni cu viraje valurite in zona Dambovicioara dar e OK.

Nasol e de la Campulung spre B pt ca daca o iei pe Targoviste si parte de un drum plin de comune restrictii si POLITIE+ centura orasului Targoviste care e un fel de etapa de "Dakar" .

Daca o iei de la Campulung la Pitesti asfaltul este decent pana la Mioveni dupa care iarasi incep denivelari gropi etc + ca ai TOATE SANSELE sa prinzi toate barierele de pe drum.

 

In orice caz eu am facut drumurile astea de mai multe ori si pot spune ca cel mai rapid este Campulung Targoviste Bucuresti(135km), dar iti trebuie rabdare multa rabdare datorita comunelor,dureaza cam 2h30 - 3h iar celalalt drum Campulung Pitesti Bucuresti(170km) dureaza 3h 3h30 daca prinzi barierele indiferent de cat de tare mergi pe autostrada dupa aceea,in weekend e foarte aglomerata acea ruta.

 

Zona e frumoasa pacat de drumuri.

Week-endul trecut m-am intors de pe Transfagarasan tot pe Targoviste.Nu mai calc pe acolo.Arata ca dupa razboi,iar pe singura portiune mai buna unde poti sa mergi mai tare,stau baietii la panda cu o Dacie Nova,cu radar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare , la mine s-a complicat treaba putin , adica am avut o problema in familie , un deces , al bunicului meu si a trebuit sa o tai la constanta , si m-am operat si la un deget de la picior si e cam aiurea ca e inca proaspata operatie , astept sa vedem daca imi trece si pot incalta cizmele pe vineri , plus ca trebuie sa ajung sa imi schimb si gumele , intins lantul , etc . ne auzim .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Week-endul trecut m-am intors de pe Transfagarasan tot pe Targoviste.Nu mai calc pe acolo.Arata ca dupa razboi,iar pe singura portiune mai buna unde poti sa mergi mai tare,stau baietii la panda cu o Dacie Nova,cu radar.

si totusi...exista varianta targoviste- ploiesti-bucale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am tot fost pe la munte pe trasee scurte si o tot amanam pe-asta cu Cazanele deci greu o sa ne sucesti :P

eventual faceti o gasca separata si-l luati si pe IM8 sa-l initiati.

Corect, Bibi...cum le zici tu ca un om mare :)

 

Observ ca s-au cam amestecat topicurile (sau topingurile, haha)

Acesta are urmatoarea destinatie : La Cazane. Cine doreste un alt traseu, este invitat sa formuleze un nou toping, fara suparare, dar se creeaza confuzie, asa cum se intreaba si Bibi, care merge unde ?

 

Peace :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, Bibi...cum le zici tu ca un om mare :)

 

Observ ca s-au cam amestecat topicurile (sau topingurile, haha)

Acesta are urmatoarea destinatie : La Cazane. Cine doreste un alt traseu, este invitat sa formuleze un nou toping, fara suparare, dar se creeaza confuzie, asa cum se intreaba si Bibi, care merge unde ?

 

Peace :peace:

 

Asa Iulia fa curat!:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

din pacate nu pot ajunge , am vorbit cu george si nu pot ajunge , nu am nici cea mai mica posibilitate

 

imi pare rau daca v-am incurcat planurile dar s-au complicat lucrurile la mine

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...