Sari la conținut

Cum Era Sa "patez" Steagul La Sfarshit De Sezon


MOTOBRAND
 Share

Postări Recomandate

Azi primisem, cu draga inima, vestea ca voi fi vizitat de un BMW K 100 RS-ist bucurestean(Razvan - Lowfirst gear parca e nick-name-ul pe forum).

Vine omul, stam la un suc, mergem un pic pe faleza, ii arat pana unde era Dunarea in vremurile oribile ale inundatiei, shi apoi convenim sa mergem sa imi iau nevasta de la munca!

In drum spre ea, faza:

Un bou de shofer cu maxi-taxi trage pe dreapta unde nu avea statie sa ia un calator.

Eu eram primul, Razvan al doilea!

Incep depashirea, shi cand sa inkei manevra, asta virase maxim stanga shi tasni.

Eu am incercat sa il evit cat am putut insa locul de manevra era mic din contrasenz venint troleibuzul, insa fara succes!

Ma izbeste sanatos cu oglinda in bratul drept, apuc sa realizez ca tre sa il incodez tare, (ceea ce partial fac) pentru a evita o intrarea a mea cu tot cu mobra sub rotile imbecilului, insa unghiul de impact fiint destul de "violent" nu imi iese fain, imbecilul lovindu-ma shi in picior shi in casca ce o aveam prinsa de motocicleta, facand sa ajung cu mobra exact pe linia barei lui de protectie!

Bratul ma doare destul de sanatos!

Casca, e cam sparta!

Mobra, e ok! slava DOMNULUI!

Insa daca nu era Razvan, dadeam cu subsemnatul pt vatamarea corporala grava grava grava A SHOFERULUI!

 

 

THE END!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug:

 

La naiba ....

Control la brat .. URGENT .. vezi sa nu ai vrea intindere, ruptura ceva sau ceva mai rau, nu stiu de ce dar am sentimentu ca nu ai facut asta!!!! (controlul la el ma refer)

Politie??? .. Sanctiuni ? .. Un nr de masna? Macar traseul pe care mergea ?? Marca culoarea ???

 

Acesti cuvant urat de soferi in marea lor parte sunt un adevrat pericol public in Galati numai prin simplu fapt ca sunt foarte multi la numar dar daca mai punem la socoteala si faptul ca se fugaresc pe trasee, habar nu stiu ce e aia oglinda sau se asigure ar trebui dati seriosi de pamant. Sunt extrem de pericolusi si pentru conservari dapai pentru un mobrist. Din fericire am auzit ca va fi scos acest sistem de "maxi-pixi" dar ce folos caci tot astia vor fi la volan, poate vor fi mai ptuini ....

 

Brandule ... sa nu te mai vad ca initiezi topicuri pe aici, tu "ti-ai platit datoria" ... fugi la un control pentru brat si tai-o de pe subforumul asta ca nu ti-e locul aici!!!!

 

MAXIMA SANATATE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca soferul e teafar.

Sa poata sa plateasca depagubiri.

Sa nu il lasi asa. Ai martori frate.

Umarul nu cred sa fie grav. Daca era mai tare te dadea pe jos. Nici prea usor nu cred ca e lovit mai bine fa un control.

Bine ca a fost numai atat.

Daca idiotul nu plateste poate fi incadrat la vatamare corporala. Daca nu e bagat la vatamare corporala stii tu ce trebuie sa faci.

Multe succese si sa ne auzim cu bine. Clar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de aiurea ... :hug: Sanatate maxima. O toamna extrem de ghinionista. Da las ca n-ai fost singuru care a patit-o, mai cunosc io cel putin inca unu :(

 

Count me in(adeca mai pune unu' la numaratoare - EU),acu 3 zile.Noroc ca n-a fost cu contact ca-mi rupea meseriasu' oasele ca ma lua din lateral stanga(neacordare de prioritate la el) cu A6-le in accelerare.

Am mai postat povestea:

/index.php?...66561&st=10

(in josul paginii).

Editat de S George
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brandule.. ce sa-tzi zic? Bine ca de data asta ai scapat ceva mai ieftin... Sper sa nu se mai intample d-astea. Pana una alta, cum ziceau shi ailaltzi... Politzie, spital, medicina legala, shi fute-l pe ala ca o merita din plin....

 

Bafta, DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai speriat cu faza asta.

Bine ca nu ai patit-o mai rau...

Sanatate si ne vdm in wkend la o bere. Numai ca de data asta vin cu conserva la Galati :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martor la faza, negociat armistitiul intre parti :(

Bine ca motobrandu' a reusit sa ramana pe motor dupa ce a primit manevra "fish tale" de la maxi-taxi :hug:

 

Bine ca nu are nimik la mana, ci doar la casca pasagerului (care din fericire nu era prezent) :crack:

 

Bine ca nu a ieshit cu :P intre protagonisti iar :crack: (caramida) nu are nik.

Editat de low gear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Uoff... Brandule, sper ca esti bine. Ai fost la spital? Ai facut un control ceva? Ai grija, mai. Vorba cuiva de mai sus, sub-forumul asta nu e pentru tine. :hug:

 

 

 

 

Multa sanatate si bafta in continuare! :crack:

 

Sa ne revedem cu bine! :( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martor la faza, negociat armistitiul intre parti :(

Bine ca motobrandu' a reusit sa ramana pe motor dupa ce a primit manevra "fish tale" de la maxi-taxi :hug:

 

Bine ca nu are nimik la mana, ci doar la casca pasagerului (care din fericire nu era prezent) :crack:

 

Bine ca nu a ieshit cu :P intre protagonisti iar :crack: (caramida) nu are nik.

 

Voiai sa spui ca nu am nimic GRAV.

Ca de bushit m-a bushit sanatos!

o sa incerc sa imi fac maine o poza cu tatuajul de la full contactul cu prostia aia numita simbolic - shofer de maxi-taxi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu are nimik la mana, ci doar la casca pasagerului (care din fericire nu era prezent) :cheers:

 

Cum a zis si brandu,din pacate, s-a ales cu ceva din impactul cu maxi-taxi.Ceva ce se intinde pe o suprafata considerabila a bratului, are mai multe culori si mai si doare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...