Sari la conținut

MOTO VS TAXI


Boby87
 Share

Postări Recomandate

Accident soseaua Oltenitei , intersectia Ira , in fata benzinariei Luk , Moto un Suzuki galben nu a acordat prioritate din cate am inteles , s-a izbit de un taxi dupa care a ricosat in alt taximetrist , moto nu parea foarte avariata , riderul era la spital din cate am inteles avea piciorul rupt....

Editat de Boby87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost acolo si din ce-am vazut motocicleta instrase in portiera dreapta fata+spate a unui taximetrist. Masina taximetristului era pozitionata (oprita) aprox. perpendicular pe banda unu pe directia intrare in benzinarie. Suspectez ca motociclistul circula pe banda unu' pe sensul popesti-leordeni -> piata sudului, iar in dreptul benzinariei este posibil ca taximetristul sa-i fi luat fata motocilistului incercand sa intre in benzinarie.

 

La cum erau pozitionate "chestiile" p'acolo si urmele de franare, scenariul de mai sus pare cel mai plauzibil. Asta nu inseamna ca asta s-a si intamplat, in momentul in care-am ajuns acolo, motociclistul era dus de mult la spital. Motocicleta era in fata altui taxiu care intrase deja pe "rampa" de acces in benzinarie.... Ciudat accident!

 

Tind sa cred ca scenariul de mai sus este cel mai plauzibil avand in vedere comportamentul extrem de agresiv al unui cocalar din zona, care, evident este mana-n mana cu taximetristul implicat in accident. Respectivul cocalar initial o tot dadea ca motociclstul era pe-o roata si-a intrat in taximetrist, ca avea viteza, si diverse astfel de rahaturi clar denigratoare si cu substrat de interes si a sarit la bataie cand ami inceput sa fac poze; de parca eram la el in sufragerie si-i ii faceam poze lui . Era si frumpos al draqului :puke:

Cu toate ca individul a incercat sa ma loveasca de cateva ori in ochii politiei, mi-am mentinut calmul cu greu si n-am ripostat sau raspuns cu acelasi timp de comportament. Politistii pana la urma l-au luat si l-au amendat, insa asta-i part one. parte two e in desfasurare.... evident lucrurile nu vor ramane asa!

 

Omu' ma tot ameninta ca el are bani si ca ma face el... si diverse "chestii cocalaresti"... Credeti-ma pe cuvant, mi-a fost extrem, extrem de greu sa ma abtin, insa chiar nu puteam sa-i impart cativa pumni avand in vedere ca-l suspectam de a fi taximetrist, care ma depaseau numeric chiar daca erau peste 7 politisti in zona.

Orice-ati spune voi, eu cu 7 politisti prezenti, nu-mi prea vine sa il caftesc pe un agarici obosit!

 

Intamplarea mea de azi, ridica o mare problema si anume atitudinea noastra, mult prea docila cu aceste scursuri umane, scursuri care nici mucii nu merita varsati. Inca odata fac apel la unitate in randul motociclistilor si, de ce nu, la intocmirea unui set de masuri...

 

Colegu' accidentat: daca ai nevoie de pozele cu pricina, da-mi un pm si se rezolva!

Recuperare usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pulifriciu a sarit la bataie cu politistii de fata ?

Crede-ma, si eu sunt la fel de surprins, inca acum! De fata cu 7 politisti, el sarea la bataie incercand sa ma lovesca de cateva ori. La un moment dat isi arata organele genitale, cica sa-i fac poza... un terminat total, cocalar infect si nespalat!

Cu greu m-am abtinut, credeti-ma cand va spun! Cum ma departam de politisti, cum "se activa" cocalaru'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar maimuta trebuia calcata in picioare....cand am ajuns toata lumea era calma...ma rog poate s-au incins spiritele dupa sau inainte

 

Initial asta a fost primul meu instinct, insa, avand in vedere legile de tot rahatul care fac politia inofensiva pana intr-un anumit punct in fata unei astfel de maimute, am zis ca-i mai bine sa ma calmez si sa evit un conflinct de fata cu politistii. Linia intre statutul de victima si cel de agresor este extrem, extrem de subtire in tara asta de cacao!

Cum sa-ti pui mintea c-un cocalar de 1.5m in timp ce esti echipat si mai sunt si 8 politisti de fata. Pai numai daca-l calcam pe picioare pe distrus (eu am peste 115kg) il apuca cu lesin! Cred ca asta astepta: sa-l ciufulesc un pic, ca sa poata ulterior sa pozeze-n victima! Pana la urma urmei, cei mai buni martori sunt, evident, insasi politistii!

Taximetristi: pleve de oameni, cocalari de ultima speta ... :puke:

 

Eu am trecut din greseala prin zona undeva in intervalul 18 - 18.30 ...

 

LE:

DiarM: nu poti frate sa dai intr-o puchineata de 1.5m avand manusi in maini, cisme, casca in mana genunchiere si geaca de piele. Chiar nu poti: ii scapi una si moare draq... am si eu o viata de trait, chestii de realizat si, toate astea nu se pot face din puscarie... auto-aparare sau nu, am evitat conflictul si cosider c-a fost decizia cea mai buna. Nu l-am filmat ca n-am telefon d'ala smecher! :rusinica:

Pe el acum il asteapta o altfel de distractie!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca i-au dat totusi amenda pulifriciului, nu-i rau nici asa.

 

ieri a fost mazilit un taximetrist, i-a luat gatul unul - nu-i ceva prea des intalnit in bucuresti si tagma era deja pe jar. cred ca era un moment prost sa te iei la tranta cu ei, cu sau fara politisti de fata. respect pentru efortul facut, mai ales in a proteja piticania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off : mie un prieten cu 4 dosare penale pentru vatamare pe rol , mi-a spus ce i-a spus si avocata lui (care ulterior l-a scos nevinovat in toate) : mai bine sa dai o palma decat sa primesti. iesi mai aproape de adevar. daca dai o palma scapi cu mult mai usor daca esti batut. acum , dat o palma, intelege fiecare ce inseamna :)

 

on : sanatate riderului. sunt curios cum a fost defapt accidentul , indiferent cine e vinovatul. ce-a fost a fost , dar macar sa stim adevarul :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pulifriciu a sarit la bataie cu politistii de fata ?

 

Nu stiu de ce va mirati atit.

 

Mie mi-a aruncat un baiat un bolovan (din ala de pavaj) in masina de fata cu 5 echipaje de politie (duba + masini mici + pe jos). Mi-a facut terci luneta si portbagajul. Era foarte deranjat ca n-a putut sa circule pe interzis din cauza ca eu circulam pe sens unic.

Militianul care era la un metru de masina mea mi-a zis "Alearga tu dupa el, eu nu pot ca am burta. Si daca-l prinzi, bate-l bine si apoi ni-l aduci noua."

Restul de echipaje au dat din umeri.

 

Seful burtosului m-a chemat la sectie dupa vreo 6 luni sa ma roage sa retrag plingerea pentru ca altfel el trebuie sa faca raport ca de ce nu a solutionat cazul. Ca lui i se pare ca eu sint un om de treaba si ca pot intelege ce ma roaga el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristi ,hai, ma! ce drak, aia erau niste distrusi de la Pelicanul, majoritatea sunt tarani scapatati de la coarnele boului, n-au habar de ce inseamna profesia asta! sunt de acord ca sunt multe scursuri ratate in tagma asta, insa sunt si destule exceptii. baiatul am inteles ca are un picior rupt si in rest e ok, a avut mult noroc daca e asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristi ,hai, ma! ce drak, aia erau niste distrusi de la Pelicanul, majoritatea sunt tarani scapatati de la coarnele boului, n-au habar de ce inseamna profesia asta! sunt de acord ca sunt multe scursuri ratate in tagma asta, insa sunt si destule exceptii. baiatul am inteles ca are un picior rupt si in rest e ok, a avut mult noroc daca e asa.

 

 

Tu crezi ca un picior rupt e o gluma? Dureri si la vindecare si dupa , la recuperare.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata locul accidentului si felul in care erau pozitionate vehicolele... si eu zic c-a avut noroc de-a scapat doar c-un picior rupt. Cum draq o fi ajuns motocicleta sub taxiu, numai draq stie... taxiul care l-a lovit pe motociclist era pe banda unu', intors in urma executarii manevrei de virare dreapta.

In fata/lateral dreapta taxiului, la intrarea-n benzinarie de pe Sos. Oltenitei, alt taxiu cu botul spre pompele de benzina. In fata acestui taxiu, sub bara fata a masinii, se afla motocicleta cu nr de inmatriculare fix sub bara fata a masinii; motocicleta culcata pe partea stanga...

 

Numai motociclistul stie ce s-a intamplat acolo. Sa speram ca v-a intra p'aici si ne va lamuri si pe noi. Sau poate exista cine care-l cunoste si afla ce s-a intamplat!

Din nou, recuperare usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru orice incident in public, luati fratilor numerele de la Realitatea TV si Antena 3. Lucrez in domeniu si va garantez ca in disperare de subiecte vin aia si pt. un bat de chibrit aprins. Doar cu presa in cap organele statului incearca (pe bune) sa-si faca treaba corect. Daca mai si infloriti putin la telefon cand ii chemati, succesul este garantat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare sunt fratele lui cine ma poate ajuta cu o informatie ''martori'' astept postarile voastre.El se indrepta dinspre popesti leordeni catre big berceni taxiul venind dinspre big berceni si vrand sa intre la benzinarie a intors dupa refugiu imediat si ia ''taiat fata'' asta sa intamplat.Ce a declarat posibil sa fi fost alt ceva cea ce stiu sigur se bateau toti cu pumnu in piept zicand ca el venea dispre vitan barzesti (cu acordare de prioritate) ca sa fie bine sa nu fie rau pentru ei (deja imi venea sa ii impusc).Este la spital sub investigatii Astept ajutorul vostru !!!!

 

Salutare sunt fratele lui cine ma poate ajuta cu o informatie ''martori'' astept postarile voastre.El se indrepta dinspre popesti leordeni catre big berceni taxiul venind dinspre big berceni si vrand sa intre la benzinarie a intors dupa refugiu imediat si ia ''taiat fata'' asta sa intamplat.Ce a declarat posibil sa fi fost alt ceva cea ce stiu sigur se bateau toti cu pumnu in piept zicand ca el venea dispre vitan barzesti (cu acordare de prioritate) ca sa fie bine sa nu fie rau pentru ei (deja imi venea sa ii impusc).Este la spital sub investigatii Astept ajutorul vostru !!!!

 

 

Kosh sa ti pozele alea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu nu-ti trebuie nici un martor , fa rost de inregistrarile de la benzinarie alea nu au cum sa minta ,eram cu o amica acolo iar ea s-a dus in benzinarie sa cumpere tigari si a auzit de la gaborii care erau acolo ( se uitau la filmare chipurile ) si ziceau ca fratele tau e nevinovat ....du-te si vorbeste acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc tuturor pentru urarile de bine si pentru poze Kosh,accidentul s-a intamplat astfel:am plecat de acasa din popesti leordeni(am oprit la benzinaria Petrom)iar la semaforul de la IRA era verde si continuindu-mi drumul spre big berceni vad cum apare in fata mea un taxi frumusel si care bineinteles vroia sa intre in benzinarie venind din sensul de mers de la piata sudului(a intors imediat dupa refugiu de tramvai,pe trecerea de pietoni mi-a taiat calea) Impactul a fost lateral(din fericire) am fost aruncat de pe motor,m-am rostogolit de 3-4 ori ca ursul la circ,intr-un final oprindu-ma la aprx 1,5m de taxiurile parcate pe partea cu benzinaria Lukoil.Dupa aprx 10sec m-a luat salvarea si politia numele meu amandoua fiind in apropiere.eu sunt relativ "bine" va scriu de pe patul de spital asa cum s-a scris si mai sus,eu sunt un caz fericit avand in vedere ca nu purtam tot echipamentul,am decat niste zgarieturi la clavicula,cot si piciorul stang pus in atela pana maine cand se va a verdictul final daca se opereaza sau ramane in gips,va tin la curent cum decurge starea mea in zilele uramt pana atunci va doresc asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca este horor in spital dar daca te opereaza vezi cum mai zaci pe acolo sa faci si niste zile bune de spitalizare sa fie taximetristul cat mai infundat,mai mult ca sigur nu este unul care scoate si el de o paine la familie, dupa sccident am fost si eu la benzinarie si se pare ca sunt o gasa de taximetristi care o ard in zona, se cunosteau si cu vanzatoarele din benzinarie ii povestea unu ca implicat a fost "grasu" dar nu ese vinovat, nu te lasa intimidat ca aia nu sunt decat niste desculti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca "brigada" de taximetristi e compusa din niste tigani infecti care asculta guta si fura clientii la aparat.

 

Cam asta reiese din ce am citit pe aici.

 

Sper sa-i ia aluia si permisul si licenta de taxi si sa-i faca si dosar de vatamare. ( poate dupa 10 ani cand o sa aiba iar voie sa-si ia permis sa se uite in plm pe unde merge cu masina )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dupa 3 zile petrecute in spital (4-7.10.2011) in care sau facut radiografii, rmn, ecografii la piciorul meu sau decis sa mi-l bage in gips si sa ma trimita acasa (diagnosticu fiind contuzie forte genunchi stang plus alte ranii la genunchi in urma impactului)trebuind sa revin dupa 10 zile pentru scoaterea acestuia, dar dupa nici 3-4 zile hop iar la spital din cauza ca brancardieru care mi-a pus gipsu era prea strans( eu spunandu-i ca ma doare inainte sa-mi faca externarea,bine ceva normal m-i se umflase de 2 ori decat normaldeci..,in special la glezna dar el nu:,,asa strans trebuie". Si l-au scos mi-au pus altu mai mic si mai larg, a trecut si saptamana ramasa asa ca hai la spital sa mi-l scoata de tot :) In fine l-au dat jos, mi-au facut si o taietura de vreo 6 cm cu acel flex mic ptr gips dar na.. personalul medical din romania, ma uit la picior si imi era groaza sa-l ating si sa ma uit la el era asa de umflat parca era un genunchi al unei persoane de 100 kg, eu avand doar 65 kg doar imaginativa :eek: era mai frumos cand am ajuns la urgente sau poate era adrenalina, emotiile, durerea.Doctorul mi-a spus sa calc in el dar imi era prea frica daca se rupe ceva , daca o ia in alta parte avand si musxhiul(coapsa) atrofiat, ma si durea asa ca am mers in carje. Dupa 6 zile petrecute acasa am revenit la spital ma durea ingrozitor, nu stiam ce miscari sa fac, nimic asa ca revenind la doctor si cazandu-ma ca eu sunt tot cu carje mai mai sa mi le ia din maini. Intrun spirit glumet ii spune mamei mele : ,, Ce face doamna a invatat sa mearga in mainii" :laugh: . Mi-a oferit indicatii cum,ce sa fac si fara frica ca citez : calca-n el ca eu raspund, eu raspund; du genunchiul cat mai mult in spate stiu ca doare puiule :D (imi venea sa rad dar sa si plang in acelasi moment cand am auzit puiule) dar asta e".

Dupa apx o saptamana am inceput sa merg destul de bine fara nici o curja dar inca nesigur de rmn facut prima data piciorul fiind prea umflat nu se vedea bine ligamentele, tendoanelese asa ca am mai facut unul azi.Si se pare ca nu am nimic grav(asa spune Dc)decat o ruptura partiala LIP, fisura cornului posterior al meniscului interninfiltrat edametos LIA fara intrerupere de traiect, plus alte multe chestii asemanatoare care pe mine ma sperie numai cand vad cate sunt scrise pe rezultat. Maine astept sa vina constatoru (se face fix 1 luna de la accident)sa faca poze la motor si cam atat ,momentan,din partea mea. Numai bine si va tin la curent ptr cei care vir si care au de invatat din pataniile altora.

 

 

P.S.: trebuie sa faca poze si la exhipament sau sa-l arart doar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...