Sari la conținut

Imprastiatul mucilor prin tara


Postări Recomandate

1440 km, 4 zile, 61.5 l benzina, consum de 4.3%, zapada, polei, frig, soare, luna, stele, muci, carnati, supe, muci,muci maini inghetate....

Am vrut sa facem transalpina in drum spre caransebes, dar am renuntat. Am intrat pe valea oltului, voineasa si am zis sa ajungem in petrosani dar sortii s-au opus,si au amplasat in fata noastra troienele cu zapada. am intors si am bagat sebes, hateg, caransebes, resita, anina, oravita, naidas, serbia -pe langa dunare-portile de fier 1, herculane, baia de arama, tg jiu, rm. valcea, curtea de arges, campulung, bran si acasa.

Vorba prietenului meu,am avut muci de puteam tencui o casa, dar faina tura. :mrgreen:

 

 

https://picasaweb.google.com/100391964376205639874/BrrrCatreDunareLaSarbiSiInapoiAcasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un cuvânt am rezolvat-o: SUPERB! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Gabi! Să-l saluți și pe Romi!

Mi-a zis Clau ieri de drumul vostru, faină tură!

Toate bune! :cheers:

 

P.S. Dacă nu te prinzi cine sînt, întreabă-l pe Clau...:wave:

 

Sau pe Romi, evident!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca voi erati cei din fata de la Weltauto(Ghimbav), sambata 15 oct. ca stiu sigur ca am zarit o Afrikana :rolleyes: welcome back si faine poze :cheers:

 

 

salut, da noi eram in fata la reprezentanta skoda din ghimbav si ne intrebam ce facem. Aveam varianta sa facem 180 grade si sa stam acasa la caldurica sau sa-i dam gaz cu speranta ca se va mai incalzi si ploaia o sa inceteze. (Catre Fagaras ploua in toata regula).

Oricum, nu regretam nimic, nici semnalizarile lu' Romi sparte din cauza zapezii de pe carosabil prin catre petrosani (a avut 2 cazaturi, una pe stanga si una pe dreapta), nici maneta de frana rupta, nici releul lui de incarcare (a mers aprox 600 km fara lumini), nici putinul antigel ce l-a pierdut, nici saua lui crapata de la ger si nici melcul meu de kilometraj care a cedat din motive nestiute (avea cam 300 km de cand l-am pus nou)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, da noi eram in fata la reprezentanta skoda din ghimbav si ne intrebam ce facem. Aveam varianta sa facem 180 grade si sa stam acasa la caldurica sau sa-i dam gaz cu speranta ca se va mai incalzi si ploaia o sa inceteze. (Catre Fagaras ploua in toata regula).

Oricum, nu regretam nimic, nici semnalizarile lu' Romi sparte din cauza zapezii de pe carosabil prin catre petrosani (a avut 2 cazaturi, una pe stanga si una pe dreapta), nici maneta de frana rupta, nici releul lui de incarcare (a mers aprox 600 km fara lumini), nici putinul antigel ce l-a pierdut, nici saua lui crapata de la ger si nici melcul meu de kilometraj care a cedat din motive nestiute (avea cam 300 km de cand l-am pus nou)

 

 

Faina ruta!Daca eolienele alea de pe casca va incalzeau un pic,era si mai fain.Felicitari!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu au ajutat eolienele alea prea mult la incalzitu ciolanelor, ce o fo aiurea e ca am mers mult in umbra pe malu sarbesc si la noi era un soare si frumos de numa. Apoi soarele a trecut pe partea noastra.

E psoibil sa mai bag o tura anu asta pe undeva, ma gandesc ca prin apuseni.

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele voastre m-au facut sa imi aduc aminte de vremurile bune :moto: Detalii...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde mai exact sunt pozele cu cetatea aia de langa dunare?

 

pozele sunt pe malul sarbesc la cetatea de la golubac, e imposibil sa nu treci pe acolo daca mergi de-a lungul dunarii. Este foarte frumoasa, si de pe ziduri se vede extraordinar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Gabi, nu te supăra pe mine, o să-ți „poluez” topicul cu o poză făcută astăzi dimineață în drumul meu de la Tîrgoviște către București. De cînd am plecat ieri seară m-am tot gîndit la împrăștiatul mucilor, că deja aveam nasul nițel înfundat și am mers cu o cască open-face fără vizieră. Ei bine, acum, după cei 180 de kilometri făcuți în două zile, nu mai am nimic! M-am vindecat!

 

post-7334-0-76451200-1321911695_thumb.jpg

Toate bune! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...