Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

p.s. spune-mi te rog cit de eficient este parbrizul fata de cel de serie

Mai Denis ... e chiar f folositor si in al 2'lea rand ..completeaza imaginea de Transformers a motorului - lucru care pe mine ma fascineaza :)

Acum nu stiu cat de bun este comparativ cu celelalte modele de parbriz ... dar comparat cu jucaria aia de stock ... e 100 de clase peste.

De ex .. la 180 simteam ca'mi iau zborul cu stock'ul . Asa .. ghemuit pe rezervor am mers (poate lejer e un pic fortat) ok cu 200+

Daca iti place cum arata (majoritatea posesorilor sunt impotriva acestui look :P ) eu ti'l recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Denis ... e chiar f folositor si in al 2'lea rand ..completeaza imaginea de Transformers a motorului - lucru care pe mine ma fascineaza

Acum nu stiu cat de bun este comparativ cu celelalte modele de parbriz ... dar comparat cu jucaria aia de stock ... e 100 de clase peste.

De ex .. la 180 simteam ca'mi iau zborul cu stock'ul . Asa .. ghemuit pe rezervor am mers (poate lejer e un pic fortat) ok cu 200+

Daca iti place cum arata (majoritatea posesorilor sunt impotriva acestui look :P ) eu ti'l recomand

 

Merci de raspuns Sy, mie unul imi place cum arata si sunt deacord cu tine cind spui ca-i completeaza look-ul.

 

 

Paradoxal, eficienta lui sporita il face ineficient pentru gusturile mele si am sa-ti spun si de ce.

 

Unul dintre motivele pentru care am ales naked a fost sa nu merg repede pe strada, asadar, daca parbrizul asta scade din suferinta rularii cu viteze de peste 200 nu e bun pentru mine :)

 

Dealtfel, acum astept si un pinion ( -1 ) si o foaie ( +2 ) ca sa-i reduca si mai mult viteza maxima de rulare si sa-i dea mai mult zvic.

 

Pentru cei care vor sa faca simulari cu gearing-ul, vizitati linkul asta ---->>> http://www.gearingcommander.com/

 

p.s. am sa caut un parbriz strict pentru look, mic si ineficient :)

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha .. te inteleg perfect

 

PS: am devenit fan ----> dopurile de urechi rullz .. apropo de viteze mari :D

 

PSS: acum am venit de la prima revizie. Am pus ulei MOTOREX 10W50 :tempted:.. o fi bine/ n'o fi bine .. ramane de vazut :blush:

 

PSSS: Constanta e plina de motoare azi .. am vazut cel putin 15 pe un drum de 5km maxim prin oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haules baules!! ... Sa n'am parte... de cata galagia dracu pe topicul asta.

Mai pune'ti draq frana .. nu v'ar mai satura D-zeu de atata palavrageala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caucicuc spate ( Rosso Corsa ) aproape terimnat la 2800 km.

 

Pai daca iesim din viraje de se ridica roata fata... :rolleyes:

 

P.S. Felicitari pt jucariile voastre! Sunt superbe! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BP ca'n China astia au blocat Youtube'ul si nu pot sa vad ce smekerie ai facut tu acolo. Ce toba ti'ai tras ,de unde si cat chesh'caval ?

 

PS: ah da.. am uitat sa va zic, numa' vineri se facea ca dadeam ture pe Tomis ... si acu sunt in santier cu nava in Shanghai :D .. Moto e cocotata frumos pe standere/husa trasa peste ochi/rezervorul plin/bateria deconectata si ma asteapta cuminte pana'n iulie cand ma intorc. Viata ..ce sa zic X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna acceptabil Denis,presupun ca in realitate suna putin putin mai tare

 

e superba

 

Merci.

 

In realitate suna un pic mai tare.

 

 

 

BP ca'n China astia au blocat Youtube'ul si nu pot sa vad ce smekerie ai facut tu acolo. Ce toba ti'ai tras ,de unde si cat chesh'caval ?

 

PS: ah da.. am uitat sa va zic, numa' vineri se facea ca dadeam ture pe Tomis ... si acu sunt in santier cu nava in Shanghai :D .. Moto e cocotata frumos pe standere/husa trasa peste ochi/rezervorul plin/bateria deconectata si ma asteapta cuminte pana'n iulie cand ma intorc. Viata ..ce sa zic X-(

 

I-am pus toba, scaritele si manetele de la www.austinracing.info

 

 

p.s. serviciu usor

post-10481-0-09274800-1364140095_thumb.jpg

post-10481-0-55200200-1364140133_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...