Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

In momentul de fata sunt 3 rsv 2004 pe bikeshop cu 2100, 2300, 2500 Euro.

 

Ce naiba e cu preturile astea? Sunt asa problematice? Vreau de mult una si tare mi-e sa nu fac o prostie.

tare cred ca o sa faci o prostie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au pe dracu. N'au nimic daca sunt intretinute si proprietarii nu le'au birjarit Vaslui style.

Pe sistemul Honda'i Honda .. cand n'ai bani de Aprilia / Ducati / MV / etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la anuntul care mi se parea cel mai "promotie". Era la 2300e, băiatul era singurul proprietar, luata de nouă de la UM. Se dăduse. Scria in anunt ca are probleme cu ambreiajul. Tipul a zis ca i-a picat bordul dupa 2 ani si l-a schimbat pe garantie, apoi amortizoarele fata(nu stiu ce anume la ele, desi nu vad ce mare lucru pot avea) si acum ambreiajul. Nu imi par mari defectiuni, dar tinand cont ca au aparut la o moto cu un singur proprietar nu stiu ce sa zic de una care a trecut pe la toti forjatorii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Merci.

 

A fost luata la un pret destul de jenant pentru vanzator.

VTR-ul l-am maritat ca sa o iau pe asta, l-am dat la pret de scuter lovit si fara acte. Cu banii in rate, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am pricopsit aseara cu un RSV Mille din 2000.

 

Preț scandalos de mic la Mille, dar pierderea altuia e câștigul tău. Bine că l-ai salvat de la dezmembrat. Să te bucuri de el.

 

Întrebare pentru comunitate: știe careva motocicleta asta? Îmi place evacuarea, dar rimstripes-urile, instalația cu xenon și mai ales anul de fabricație mă țin cam departe.

 

De asemenea, știe cineva ce s-a întâmplat cu motocicleta BR-93-TUN, implicată într-un accident pe 6 august? Eu știu doar că a ajuns înapoi la Brăila.

 

Apreciez orice informație. Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu te primesc pe circuit daca nu scoti 110%-120% din cel mai bun timp scos pana atunci :))

 

Nu m-ar satisface pe mine în primul rând. Prea rar am avut de-a face cu circuitul, și nu cred că e o idee bună să încep cu un SBK de 1000 și 170-180cp. Aș înceca un 4L japonez de 600 inițial (din varii motive: cost de achiziție, întreținere, previzibilitatea motorului, etc.), dar dacă stau să pun investiția în balanță cred că aș prefera un enduro de 125, 2T. Asta strict pentru partea de fun.

 

Revenind la subiect: dacă știți vreun RSV-4 (2010+) bun, anunțați-mă. Prefer cu evacuare și amortizor de direcție, dar nu e musai. Să fie mobra bună și prețul decent.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai aflat ce s-a intamplat cu cel lovit pe Mihai Bravu. Din ce am vazut atunci, daunele erau minime la el, poate doar subcadrul stamb, dar e posibil nici sa nu fi fost atins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai aflat ce s-a intamplat cu cel lovit pe Mihai Bravu. Din ce am vazut atunci, daunele erau minime la el, poate doar subcadrul stamb, dar e posibil nici sa nu fi fost atins.

 

Nu, tot întreb de el :)

 

Poate sunt nesimțit sau macabru, dar aș lua legătura până și cu părinții băiatului dacă e nevoie - dar nu știu cum. Până acum am aflat doar că motocicleta s-a întros la ei, la Brăila (și nu cred că e cea care e la vânzare pe Bikeshop și Autovit). De-asta întrebam dacă a mai auzit cineva ceva de ea. Dacă nu e strâmb cadrul, sigur apare la vânzare la un moment dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul nu parea stramb deloc. Chiar m-am uitat atent sa vad ce are stramb si parea destul de dreapta. Eu cred ca a facut stoppie in franare, s-a dat peste cap si l-a prins cumva pe baiat intre masina si motocicleta, ceea ce i-a fost fatal. Lumea zicea pe acolo ca avea braincap ca si casca... Daca o gasesti la vanzare pe undeva, cred ca e modelul cu ABS, deci ar trebui sa observ prima data "zimtii" aceia la roata fata. PM cu un nr de tel daca vrei poze de la accident sa ti le dau pe wazzup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...