Sari la conținut

Accesorii BMW F 650 GS!


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

[off-topic]

Cel mai cool "kit", devanseaza cu mult kit-ul de rally:

http://www.youtube.com/watch?v=TRDZN7Fn5Qk&feature=related[/media]"]http://youtu.be/TRDZN7Fn5Qk

 

[on-topic]

In general nu-ti pui un accesoriu doar ca arata bine, ca nu-i ciopar. Daca o sa ai nevoie de o anumita functionalitate extra, o sa-ti dai seama singur.

Editat de alex_xt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ziceai si cati bani vrei sa investesti in accesorii, iti facea lumea un top5 :)

:agree:

Aici am vrut sa ajung...

Atata timp cat un om nu stie sa se faca inteles, n-are ce sa se mire de eventuale raspunsuri dezaxate.

Suntem motociclisti, NU medium sa citim ganduri :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot gasii accesorii after market, .... ce credeti ca ar fi util pentru un asemenea model? .... un GPS .... ceva protectie pentru motocicleta, crashbar-uri, un scut pentru radiator si asa mai departe, ....

 

 

Am spus foarte clar ce vreau, un GPS, accesorii de protectie a motocicletei si accesorii referitoare la confort unde pot gasii o sa ergonomica si manere incalzite, altceva nu prea am ce!

:cheers:

 

Chiar daca nu-ti vei lua nimic din ce ti-am prezentat eu azi...eu mi-am facut datoria de confrate motociclist.

Poate isi va lua altu'. :rolleyes:

Cele bune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am HONDA nu ar trebui sa scriu aici dar nu ma lasa mancariciu . Daca scrii inainte sa gandesti asa raspunsuri primesti . La moto intai te protejezi pe tine, dupa aceea motoreta si la urma GPS sa vezi strada :cheers:

Si eu am Honda :rolleyes:

-----

Desi n-am mai vrut sa postez, dar mascariciul asta ce ne manca....

Acum lasand gluma la o parte si alte vreo 2-3 posturi exagerate sau sexy( tzatele si kitul de rally)...crezi ca a fost batjocura grosolana?

Chiar i-am cautat omului preturi si alte alea...asa cum mi-ar fi placut mie sa imi permit accesorizarea iubitei de peste vara.

Roger and out !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai importante modificari pe care le-am facut la F650GS au fost parbrizul de Dakar si xenonul.

Daca vrei crashbar-uri heavyduties sunt cele mai bune de departe si ti-as recomanda sa-ti iei si suprturile de coburi chiar daca nu vei folosi niciodata coburii protejeaza partea din spate a mobrei.

 

Daca vrei GPS nu da banii pe sistemul BMW ia-ti Garmin Zumo 660. Sistemul de navigatie BMW e facut tot de Garmin.

 

La capitolul scut pt radiator sincer stiu o singura optiune si anume Touratech dar sincer produsele lor sunt de obicei cam scumpe in raport cu ceea ce ofera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acele crashbar-uri sunt pe lista 100%, adusese cineva in discutie echipamentul, pentru ala am bani separat, am deschis un topic despre asta dar nu am primit foarte mult raspunsuri, o sa ma duc sa vad ce imi pot achizitiona dar sunt alti bani si alta discutie, acum discutam strict despre accesorii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am citit cu atentie ca sa vad daca este vorba despre modelul mono sau twin, dar daca este vorba despre cel mono, protectiile Holan sunt excelente - http://holan.pl/en/product/24/29/75/76/72/Crash_bars_for_BMW_F650GS_Dakar . Destul de mici/usoare si extrem de eficiente.

Ca sa-ti faci o idee despre GPS, rasfoieste topicul asta: /index.php?/topic/483387-gps-pentru-adventure/

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi are dreptate crashbaruri mai bune dpdv proiectare/greutate sunt alea de care a zis el nu stiu cat de bune sunt la capitolul rezistenta.

 

Celelalte sunt demonstrate ca fiind antiatomice ca sa zic asa. Un amic cu Dakar a cazut pe forestier la 50 km/h si crash-urile aveau zgarieturi vagi pe ele iar motorul in rest era aproape intact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu stiu cat de bune sunt la capitolul rezistenta.

 

 

Pai daca erau proaste, ce rost avea sa le recomand? Le am si sunt testate in toate conditiile. Cum am mai spus, sunt mici, usoare, extrem de rezistente si eficiente. Protejeaza exact zona de impact.

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este modelul twin, GPS am gasit un TomTom SH la 800 de lei cu 6 acumulatori (2+4 rezerva), incarcator, husa, este rezistent la apa, harti full Romania + altele + un card de 4 GB cu diverse harti, eu zic ca merita toti banii, unul nou este 1599 lei din cate am vazut, eu zic ca isi merita banii, este din 2009 cu 38 ore de functionare deci nu a prea fost folosit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tom-tom-ul nu ofera harta pt RO din cauza ca ei ofera produse de o calitate f ridicata si in RO nu pot face asta motiv pt care harta detaliata a RO nu ai sa gasesti de la tom-tom. sunt curios ce tom-tom crackuit ai!

altfel ...baga costumatia pt tine, ceva crashbaruri, rack-uri si cutii si da-i benzina ...ahh si o priza tip bricheta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca ai F650GS mono.

Pt twin poti sa te uiti pe topicul de F800GS si mai vezi acolo una alta.Am cam scris pe acolo tot ce mi-am facut pe la mobra si cred ca in mare sunt aplicabile si la tine.

Treaba cu parbrizul de Dakar nu se mai aplica in cazul asta si un parbriz misto e o carca de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa incepi cu modelul exact, si ce are deja in dotare :)

 

Pentru GPS poti sa iei doar un suport in care sa pui un smartphone si sa il alimentezi de la una din mufele de bricheta (cel mai util poate ar fi un incarcator de la mufa lu BMW la microUSB)

Daca mergi iarna, manerele incalzite sunt bune.

Aparatorile de maini te feresc de muchii de usi deschise.

Inaltatoarele de ghidon te ajuta sa treci peste majoritatea oglinzilor la semafor.

Un topcase in care sa iti intre ce cari dupa tine sau casca atunci cand te opresti.

Un handsfree la care sa asculti radio si sa vb la telefon din trafic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aparatorile de maini te feresc de muchii de usi deschise.

Inaltatoarele de ghidon te ajuta sa treci peste majoritatea oglinzilor la semafor.

 

Accesoriile astea eu credeam ca sunt ca sa te protejeze de craci cind treci in viteza... sa nu rupi manetele atunci cind cazi...iar ghidonul mai inalt sa ai pozitie mai buna cind mergi in picioare...dar se pare ca m-am inselat... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar se pare ca m-am inselat... :huh:

 

Esti varza, nu sti nimic :crack: Toata lumea stie ca aparatorile de maini te feresc de muchii de usi deschise si

inaltatoarele de ghidon te ajuta sa treci peste majoritatea oglinzilor la semafor :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti varza, nu sti nimic :crack: Toata lumea stie ca aparatorile de maini te feresc de muchii de usi deschise si

inaltatoarele de ghidon te ajuta sa treci peste majoritatea oglinzilor la semafor :laugh:

 

 

Greseala mea... :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...