Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2012


Lolo_ID
 Share

Postări Recomandate

Țineți cont că aceasta e o întîlnire tovărășească, nu o întrunire în sensul acceptat de comunitate, deci ar trebui să ne purtăm ca atare. Să lăsăm acasă supărările și să luăm cu noi „voia bună”!

Faceți acest topic „lichișios”, că merită să șadă sus, cel puțin pînă după întîlnire!

 

:agree: :goodposting:

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 586
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

AÂşadar,este oficial:

 

Întrunirea de comuniste Âşi ataÂşe 2012 se va ține în weekendul 17-18-19 august!

 

 

De acord, si imi convine data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Ieri noapte la lucru, mi-am calculat turele.... e super, Âşi ailaltă de la FocÂşani (sunt în mijlocul concediului) Âşi asta (ies din serviciu vineri, pe 17 dimineața). Deci... dacă n-am murit...

Hai cu motorul gata, amin, amin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea în sine este să ne punem noi de acord,cei care participăm an de an la acest eveniment! Iar cei care sunt interesaţi de această întrunire verifică măcar la 2-3 zile secţiunea dedicată,deci a fost timp de feedback! Aşadar,este oficial:

 

Întrunirea de comuniste şi ataşe 2012 se va ţine în weekendul 17-18-19 august!

 

p.s. Rog un moderator (valicaddy sau ZIDU' sau care mai frecventează acest colţ al comunistelor) să pună la descrierea topicului data întrunirii! Mulţumesc! :cheers:

E rezolvat. Daca mai e nevoie de ceva dati pm - sa ma misc mai repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E rezolvat. Daca mai e nevoie de ceva dati pm - sa ma misc mai repede

 

Ai PM!

 

:cheers:

 

Mulțumim! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati facut un rahat cu lipicioasele astea, urcati orice topic pentru o actiune care va avea loc peste cateva luni. Umpleti prima pagina numai de topicuri nefolositoare. Asta trebuia urcat cu o luna inainte, si lasat apoi 1 an, asa cum s-a intamplat si in datile precedente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide bre, Mihai, că e mai corect să fie urcat acu și coborît după eveniment (după ce pune lumea niște poze, să zicem)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, e o tampenie sa tot intri pe un topic doar ca e sus si pe care se bate apa in piua, cu posturi hai cu vara, am oare ulei pentru motocicleta si alte minunatii. S-a stabilit data, locatia, acum sa vina participantii. Sunt de acord cu o postare agresiva cu o luna jumate inainte pentru a fi mereu sus, respectiv in atentie, dar nu sa fie pus sus cu 7 luni inainte, e un topic degeaba acum care incarca lista de sticky-uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi locul nu e bătut în cuie, de exemplu...

 

Plus că nu te obligă nimeni să intri, doar pentru că e lipicios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu atat mai mult...Or sa existe pasaje derutante pentru cei care nu citesc in mod frecvent. Tocmai de asta spun ca trebuia urcat cu 1 luna inainte, dupa ce e totul pus la punct, cu locuri de cazare si tot felul. Hai ca deja nu mai am chef sa scriu, iar incepe lumea sa ma comenteze ca-s Gica Contra.

 

Intru, in principal, pe orice topic sticky, cred ca gasesc mereu lucruri interesante. In cazul de fata, vorbaria goala nu e optiunea mea favorita.

 

 

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...vorbaria goala nu e optiunea mea favorita.

 

„Âşi eu ce să fac dacă forumul e plin de dobitoci care postează aiurea...”, citat de la un prieten...

 

Ai și tu dreptate! De acum înainte o să încerc să postez cît mai la obiect! Dar, de multe ori nu pot să mă abțin și mai trîntesc cîte un „miștou”... Ce să-i fac, asta e natura mea!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc @ZIDU" pentru mutarea topicului Âşi pentru completarea datei la descriere!

AÂşadar acum aÂşteptăm opinii cu privire asupra locației propusă de @LOLO ID Âşi alte locații apropiate de centru țării!

Eu personal sunt pentru locația propusă de Lolo;îndeplineÂşte condițiile necesare acestei întâlniri! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Nenea mihai_prd, îmi permit să te contrazic nițăluÂş... Sunt mulți care trebuie să-Âşi planifice niÂşte călătorii... sau de făcut ceva în perioada respectivă.... sau cade accidental pe forum (aÂşa cum am Âşi eu pe aici prieteni motocicliÂşti, la vîrsta a doua Âşi care au avut toate motocicletele ruseÂşti, iar a lor experiență e indubitabilă... pe cînd călăreau ei Jupiter nou la douăzeciÂşi de ani, unii de pe aici făceau treaba-n scutec...) Âşi le ia la rînd. Crezi că stă să răscolească mult? Dimpotrivă, i se pare interesant, intră sporadic Âşi se uită Âşi îÂşi planifică din timp la serviciu ore Âşi/sau zile libere.

 

ÂŞi pe de altă parte dacă nici ăsta nu trebuie făcut lichicios............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorba multa,inutila....  anul trecut a trebuit sa citesc 60 de pagini doar ca sa aflu la sfarsit ca intrunirea se tine la Siriu..... timp care puteam sa imi ,,frec bujia"...hai sa ne limitam la datele importante.... (doar o parere).....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum bine stiti a fost votata legea "Picnicului" unde sunt niste reglementari clare privind adunarile de acest fel.Deci cei ce vor propune sau se vor ocupa de o astfel de locatie trebuie sa tina cont de aceasta lege.E bine de stiut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea este că nu toaletele sunt importante acum,găsim Âşi d-alea; mai bine veniți cu propuneri sau optați pentru locația propusă! Mulțumesc anticipat! :friends:

Editat de iuli-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu, ia uite ce s-a inventat: link1 și link2... și or mai fi!

:cheers:

 

Invenția e veche. Se numește Port USB (Unitate pentru Servicii de Binefacere Portabilă). Am prezentat-o la un curs festiv de absolvire acum vreo câțiva ani și poate fi utilizată de studenți, elevi și alte categorii sociale, pentru studiul individual sau de grup în mijlocul naturii. Invenția a fost prezentată în varianta single, urmând ca producătorul să primească fonduri europene pentru dezvoltarea de astfel de dispozitive cu două sau mai multe locuri (variantele Family).

 

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mirifica inventie ! Absolut minunata !

 

E de vanzare? Sau o aduci la intrunire pentru efectuarea de teste de specialitate?

Daca e disponibila la testare, promit referat scris !

 

Dacă o aduc la întrunire, o închiriez cu 50 [euro cenți/sfert de oră].

Acum lăsând gluma la o parte, dispozitivul îl utilizez cu succes din 1996, când pe dealurile de la Turda (poligonul militar), România a organizat un Campionat European de Aeromodele. Atunci, ca și în alte dăți când am campat pe deal în corturi și mai nou în rulote (europeanul din 2000, mondialul din 2003, europeanul din 2007) l-am avut cu mine. Ba chiar mai mult, l-am avut și în Cehia în 2004, în varianta simplă, nu cu toate driver-ele și perifericele pe care le vezi în film.

Și acum te întreb așa, ca să mă aflu în treabă: Ce poate fi mai mirific, dacât să beneficiezi de o așa sculă în vârful unui deal, mângâiat de razele soarelui abia răsărit, la cafeaua de dimineață?

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Anul tecut am avut o problema mare cu soarele , anul asta e alta treaba. In pozele de mai jos vedeti cam cum se prezinta locatia propusa de mine.Pentru cei care folosesc GPS sau cei care vor sa consulte Google Earth coordonatele locatiei sunt urmatoarele

 

43°30'48.36" N , 26°17'28.47" E , altitudine 746 metri.

 

La 2 km de locatie exista Pensiunea 14 Scaune (pentru cei ce vor sa doarma in pat) sau la 4 km , in localitatea Siriu (sunt vreo 3 pensiuni). Drumul de acces de la DN 10 pana la locatie este din balastru si se prezinta intr-o stare mult mai buna decat cele 2 de anul trecut (inclinatia lui este la fel ca cea de la Baile Boboci numai ca starea drumului e mai buna).

 

Pensiunea 14 Scaune - detalii : http://14scaune.3x.ro/index.html (ultima poza)

 

Perimetrul respectiv nu este proprietate privata deci paza este asigurata doar de ursi.

 

Replica

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...