Sari la conținut

Yamaha FZ8


JustDoIt
 Share

Postări Recomandate

Daca acum cateva luni va ceream la "Incepatori" doar niste sfaturi in legatura cu urmatorul motor, intre Yamaha R6 si FZ8, iata ca am reusit sa ma decid, si mai mult de atat, chiar sa cumpar unul dintre ele, mai exact Yamaha FZ8.

 

Este o motocicleta foarte frumoasa, mult mai puternica decat cu ce am fost eu obisnuit ( Yamaha YZF R125 ) si ce pot sa mai spun...ca o prima impresie sunt foarte multumit de ea.

 

Am atasat niste poze sa va dati seama mai bine despre ce e vorba.

post-46364-0-31979000-1333484768_thumb.jpg

post-46364-0-77204700-1333484855_thumb.jpg

post-46364-0-31516400-1333484921_thumb.jpg

post-46364-0-45440300-1333484965_thumb.jpg

post-46364-0-51613700-1333485022_thumb.jpg

post-46364-0-71759300-1333485060_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca acum cateva luni va ceream la "Incepatori" doar niste sfaturi in legatura cu urmatorul motor, intre Yamaha R6 si FZ8, iata ca am reusit sa ma decid, si mai mult de atat, chiar sa cumpar unul dintre ele, mai exact Yamaha FZ8.

 

Este o motocicleta foarte frumoasa, mult mai puternica decat cu ce am fost eu obisnuit ( Yamaha YZF R125 ) si ce pot sa mai spun...ca o prima impresie sunt foarte multumit de ea.

 

Am atasat niste poze sa va dati seama mai bine despre ce e vorba.

superba bijuteria :friends: sa o porti sanatos si fara evenimente :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos specimen ,s-o stapanesti sanatos fara incidente :cheers:

 

Personal imi place modelul semicarenat.Era diferenta mare de pret ?

 

Multumesc.

 

Era diferenta de cateva sute de euro...In poze nu arata chiar asa de bine modelul semicarenat, unii spun ca pare destul de invechit, dar sa stii ca in realitate arata chiar foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

 

Era diferenta de cateva sute de euro...In poze nu arata chiar asa de bine modelul semicarenat, unii spun ca pare destul de invechit, dar sa stii ca in realitate arata chiar foarte bine.

 

Arata f.bine ,l-am calarit la salonul din 2010 .Estetic e mai frumoasa a ta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat mai multi kilometri frumosi! Daca te tine buzunarul, vezi ca se gasesc o gramda de accesorii pentru ea!

 

Ma intereseaza acele carene care se pun langa radiator, dar nu sunt accesorii originale Yamaha si nu stiu unde le gasesc. Exemplu aici, alea albastre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca acum cateva luni va ceream la "Incepatori" doar niste sfaturi in legatura cu urmatorul motor, intre Yamaha R6 si FZ8, iata ca am reusit sa ma decid, si mai mult de atat, chiar sa cumpar unul dintre ele, mai exact Yamaha FZ8.

 

Este o motocicleta foarte frumoasa, mult mai puternica decat cu ce am fost eu obisnuit ( Yamaha YZF R125 ) si ce pot sa mai spun...ca o prima impresie sunt foarte multumit de ea.

 

Am atasat niste poze sa va dati seama mai bine despre ce e vorba.

 

Super motorul...cat mai multi km:):D

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza acele carene care se pun langa radiator, dar nu sunt accesorii originale Yamaha si nu stiu unde le gasesc. Exemplu aici, alea albastre...

Ceva de genul? http://www.ebay.co.uk/itm/gbmoto-carbon-yamaha-fz1-fz8-radiator-rad-cover-/140663200337?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item20c02e1a51#ht_1018wt_1384

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

84 Lire sau ce ... Serios ?:o Pt 2 prostii de plastic , mai bine le fac eu , si nici din fibra de carbon nu (cred ca) ies asa scumpe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici, pe motogpricambi.com

http://www.motoxpricambi.com/prodottiC.asp?IDCat=850&N=Yamaha%20Yamaha%20FZ8%20ET%20FAZER%20FZ8%2010/11

 

Mai cauta si pe ebay.co.uk, gasesti o gramda de chestii interesante. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici, pe motogpricambi.com

http://www.motoxpricambi.com/prodottiC.asp?IDCat=850&N=Yamaha%20Yamaha%20FZ8%20ET%20FAZER%20FZ8%2010/11

 

Mai cauta si pe ebay.co.uk, gasesti o gramda de chestii interesante. Spor!

 

Mi-am comandat acum o protectie pentru radiator care ii schimba foarte mult infatisarea si un tank pad. Urmeaza mansoanele si capetele...Si o toba Akrapovic in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca acum cateva luni va ceream la "Incepatori" doar niste sfaturi in legatura cu urmatorul motor, intre Yamaha R6 si FZ8, iata ca am reusit sa ma decid, si mai mult de atat, chiar sa cumpar unul dintre ele, mai exact Yamaha FZ8.

 

Este o motocicleta foarte frumoasa, mult mai puternica decat cu ce am fost eu obisnuit ( Yamaha YZF R125 ) si ce pot sa mai spun...ca o prima impresie sunt foarte multumit de ea.

 

Am atasat niste poze sa va dati seama mai bine despre ce e vorba.

Tare mandra e...felicitari pt achizitie si multe drumuri fara evenimente sa ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti, merita sa-i pun un parbriz aftermarket?

 

Momentan am comandat un tank pad si un radiator cover care ii vine foarte bine. Am sa revin cu poze cand vor ajunge.

 

Evident. Te va ajuta la drumuri mai lungi sau la viteze mai mari,depinde de marimea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti, merita sa-i pun un parbriz aftermarket?

 

Momentan am comandat un tank pad si un radiator cover care ii vine foarte bine. Am sa revin cu poze cand vor ajunge.

 

dc nu ti-ai cumparat modelul fazer care are o minicarena si parbriz? si arata si mai bine? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc nu ti-ai cumparat modelul fazer care are o minicarena si parbriz? si arata si mai bine? :D

 

Am avut ocazia sa vad ambele modele inainte de a cumpara cel naked, si nu arata deloc mai bine cel semicarenat. Modelul naked arata mult mai agresiv, mai sportiv intr-un fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heheh.. las ca vezi tu la primul drum mai lung cat de sportiv e N-ul fata de S :))

 

un parbriz bun iti va creste viteza de "croaziera" cu ~20 km/h, dar cel mai important e sa ai dopuri in urechi

 

cateva idei ... http://www.ennl.topsellerie.com/YAMAHA-FZ8-seats-petrol-tank-covers-tank-bags-motorbike_8_661.html

 

parbriz double buble daca gasesti,vad ca nu prea se fac pentru fz8, e relativ nou.

 

crash pads

 

 

 

 

 

 

 

si baga un ochi aici http://www.tcpsa.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...