Sari la conținut

custom fighter


delete636
 Share

Postări Recomandate

First of all...apreciez efortul tau de a modifica thunderul..dar fara nici o suparare prietene,,,si te rog nu mi-o lua in nume de rau..dar arata ORIBIL..!!pacat de motocicleta...pe langa faptul ca motocicleta cantareste acum 300 de kg...arata penibil...chestia aia pe rezervor..pff...e ca un cort intins pe o schela...ANTIAERODINAMICA...si nici nu arata bine..daca esti sudor...scuze cadrul ala de coditza e facut sa tractezi tiruri...?cum sa pui teava patrata de 2,3 mm in perete si vreo 3 in latime..????eu te cred ca ai muncit mult pretene dar mai arunca o geana si documenteaza-te..si eu am construit un semifighter,,dar cu gust...sa-i pui carapacea aia pe rezervor.....si farul ala in chestia aia fara forma din staniol?...stiu ca o sa fiu injurat si dinalea...dar asta e parerea mea....mie mi se pare jenibila..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@bica: culmea, ce ai facut tu nu este streetfighter, cel din topic este unul veritabil. romanul crede ca daca ii pune un far si un parbriz, gata este streetfighter... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bica man, vezi ca ai ratat esenta. street fighter-ul e CE VREA FIECARE SA FIE. ca nu gusti tu faptul ca arata prea extrem mobra asta e problema ta dar pana la urma trebuie sa poti aprecia cat de departe l-a dus omu de aspectul original. man, continua, cu cat mai extrem cu atat mai bine. pana la urma uita-te la mobra asta putin si zi daca nu ti se pare si ea urata. christine dar in acelasi timp, are ceva splendid in ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi preteni si tovarashi...eu stiu ce e un streetfighter...dar cum spuneam lucrurile astea sunt ca in arta..nu orice face cineva e arta..nu poti numii streetfighter orice face oricine cum il taie capul...sa lucrezi cu fibra in felul asta nu e maiestrie....intai trebuie sa ai un concept...poti folosii photoshop ca sa il pui pe motorul tau sa vezi daca exista un match...asa orice prostalau cu un aparat de sudura face motor...nici asa...am vazut fightere o groaza...si stiu cu ce se mananca...te cred..nu e doar masca si far...dar totusi..trebuie alese forme care se armonizeaza..scuza-ma alea is scaune???pernele alea de manelist?..serios...scrii pe google streetfighter..si iti apar o gramada de chestii de maiestrie cu adevarat!!///eu apreciez efortul omului..si sa ma ierte pt comentarii...dar noah ..ne dam cu parerea...si nu NU CRED CA STREETFIGHTER SE REZUMA LA CE STIE OMUL SA FACA CU MOTORUL SAU INCAT SA IL MODIFICE CAT MAI RADICAL DE LA FORMA INITIALA...;)

 

aa si apropo ce am facut eu..este asa..am luat un fz 750...am taiat coditza..i-am pus alta coditza,am pus bascula cu roata spate pe 180 janta 5 inch,masca fatza facuta de mine fibra,aripa fatza spate facuta tot de mine,toba handmade,galerii inoxidabile...cam atat imi amintesc acum...tre sa atasez si o mica poza..asta l-am facut in 2009..si cred eu e cu muult bun gust si simtz facut...si buget modest

post-39574-0-15581200-1343995198_thumb.jpg

post-39574-0-22619800-1343995211_thumb.jpg

post-39574-0-04183500-1343995223_thumb.jpg

post-39574-0-39137200-1343995246_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bica..e o chestie ce tine de gusturi...de exemplu, utilaju tau nu`mi place...punct.

delete a facut ceva mai extraterestru...l`ai criticat degeaba, parand ca tu ai fi un guru al transformarilor

roby ..cred ca e din timisoara a facut o chestie f tare dintr`un f2 sau f3 cu monobascula de vfr

 

spor la transformari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi preteni si tovarashi...eu stiu ce e un streetfighter...dar cum spuneam lucrurile astea sunt ca in arta..nu orice face cineva e arta..nu poti numii streetfighter orice face oricine cum il taie capul...sa lucrezi cu fibra in felul asta nu e maiestrie....intai trebuie sa ai un concept...poti folosii photoshop ca sa il pui pe motorul tau sa vezi daca exista un match...asa orice prostalau cu un aparat de sudura face motor...nici asa...am vazut fightere o groaza...si stiu cu ce se mananca...te cred..nu e doar masca si far...dar totusi..trebuie alese forme care se armonizeaza..scuza-ma alea is scaune???pernele alea de manelist?..serios...scrii pe google streetfighter..si iti apar o gramada de chestii de maiestrie cu adevarat!!///eu apreciez efortul omului..si sa ma ierte pt comentarii...dar noah ..ne dam cu parerea...si nu NU CRED CA STREETFIGHTER SE REZUMA LA CE STIE OMUL SA FACA CU MOTORUL SAU INCAT SA IL MODIFICE CAT MAI RADICAL DE LA FORMA INITIALA...;)

 

aa si apropo ce am facut eu..este asa..am luat un fz 750...am taiat coditza..i-am pus alta coditza,am pus bascula cu roata spate pe 180 janta 5 inch,masca fatza facuta de mine fibra,aripa fatza spate facuta tot de mine,toba handmade,galerii inoxidabile...cam atat imi amintesc acum...tre sa atasez si o mica poza..asta l-am facut in 2009..si cred eu e cu muult bun gust si simtz facut...si buget modest

zici ca e un caine speriat masca aia,in rest imi place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PARAND..bine spus..dar nu am zis eu ca sunt un guru al transformarilor...da DELETE a facut ceva extraterestru dar aia nu inseamna ca e si streeetfighter chestia..si totusi vorbim de un thunder care oricum arata binisor el stock...;)nu e totuna cu fz-ul care l-am facut eu..care era motor din 86 nenica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

PARAND..bine spus..dar nu am zis eu ca sunt un guru al transformarilor...da DELETE a facut ceva extraterestru dar aia nu inseamna ca e si streeetfighter chestia..si totusi vorbim de un thunder care oricum arata binisor el stock...;)nu e totuna cu fz-ul care l-am facut eu..care era motor din 86 nenica...

 

nu ai cum sa intelegi, mergi si cumpara-ti o ighetata :haha:

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe mina m-au durut ochii de la fz-ul ala.. ugh

imi place la delete ca se vede ca o face din cap, nu din imagini, adica copiat ce a mai vazut pe la altu. nu mai zic de cat de monstru pare rezervorul ala si ce simplist l-a abordat. pac tzac niste sarme mai groase si fibra peste.

da-i bataie si du-l pana la capat. la astea, indiferent de look-ul general urat sau frumos, adevaraciunea mi se pare ca sta in finisaju final, cat de inchegata iese mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

mu stiu daca si a dat seama sau sa inspirat dar rezervorul seamana f bine cu cel de bmw f800 st...dar oricum omu sa muncit la ea si important e sa se simta el ok ...bafta

@bica...tare aia cu "eu stiu ce e aia un streetfighter" dar nu prea se vede pe moto a ta... ce ai facut tu acolo si si eu am facut se numeste "niste modificari" pana la streetfighter mai e mult si din pct asta de vedere delete636 e destul de departe asa cum o fi ea frumoasa sau urata ...

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

@bica man, vezi ca ai ratat esenta. street fighter-ul e CE VREA FIECARE SA FIE. ca nu gusti tu faptul ca arata prea extrem mobra asta e problema ta dar pana la urma trebuie sa poti aprecia cat de departe l-a dus omu de aspectul original. man, continua, cu cat mai extrem cu atat mai bine. pana la urma uita-te la mobra asta putin si zi daca nu ti se pare si ea urata. christine dar in acelasi timp, are ceva splendid in ea.

Ba e foaaarte tare mobra. Interesanta rau.

 

@bica:

Ca tot ziceai de pareri proprii, a mea e urmatoarea: nu trebuie sa indeplineasca niste criterii de gust ca sa fie streetfighter, doar sa fie modificata de la forma initiala dupa o imaginatie proprie si sa fie unicat.PUNCT. Mie imi place a lui delete, chiar daca eu nu as fi facut-o asa, tot imi place. La motocicleta lui o sa vezi capete intoarse pe strada, sau intrebari de genul: ce motocicleta e aia? La a ta nu prea cred. Poate ai muncit mult si la a ta, nimic de zis dar mai mult imi place a lui delete; nu se compara macar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

nu criticati munca altora mie imi plac ambele motoare pt munca depusa la ele sunt 2 scoli diferite de streetfighters prima mi se pare un show-bike iar a doua e de uz zilnic. ca si la masini sunt 2 tipuri de tuning 1 tunig mecanic si 2 body-work mie imi place stilul mai mecanic. care sa nu iti fie rusine sa il scoti pe pista la o tura primul motor nu as merge cu el mai mult de 40 km /h cu a doua in schimb as rupe pista.

uitati aici un alt stil de fighter inca in lucru dupa R.A.R o sa il fac monopost si cu coada schimbata si pe spate un brat mono de ducati 748 deocamdata amortizatorul spate e ducati frana ducati , fata furca k7 cu sistem franare cum ziceam inca e in lucru dar e perfect functionala si are o stabilitate sooper.

uitai ceva poze cu ea.

post-70908-0-44348200-1351853029_thumb.jpg

post-70908-0-51596100-1351853046_thumb.jpg

post-70908-0-70194500-1351853059_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

spor la lucru raul:)

 

 

am mai facut si eu cate ceva pe la moto

 

am montat farurile

am imbracat cadrul cu un model textil, peste care am dat cateva straturi de rasina, dar nu a iesit exact cum as fi vrut, o sa mai incerc

am vopsit toata motocicleta negru cu gri

 

post-54788-0-14282700-1352674554_thumb.jpgpost-54788-0-78093200-1352674565_thumb.jpgpost-54788-0-53368500-1352674577_thumb.jpgpost-54788-0-52722600-1352674591_thumb.jpgpost-54788-0-89228300-1352674605_thumb.jpgpost-54788-0-21508800-1352674619_thumb.jpgpost-54788-0-98268200-1352674646_thumb.jpg

 

 

asa arata acum

post-54788-0-10231100-1352674796_thumb.jpgpost-54788-0-25800600-1352674843_thumb.jpg

 

post-54788-0-25824600-1352676174_thumb.jpg

 

post-54788-0-62086500-1352676558_thumb.jpg

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu criticati munca altora mie imi plac ambele motoare pt munca depusa la ele sunt 2 scoli diferite de streetfighters prima mi se pare un show-bike iar a doua e de uz zilnic. ca si la masini sunt 2 tipuri de tuning 1 tunig mecanic si 2 body-work mie imi place stilul mai mecanic. care sa nu iti fie rusine sa il scoti pe pista la o tura primul motor nu as merge cu el mai mult de 40 km /h cu a doua in schimb as rupe pista.

uitati aici un alt stil de fighter inca in lucru dupa R.A.R o sa il fac monopost si cu coada schimbata si pe spate un brat mono de ducati 748 deocamdata amortizatorul spate e ducati frana ducati , fata furca k7 cu sistem franare cum ziceam inca e in lucru dar e perfect functionala si are o stabilitate sooper.

uitai ceva poze cu ea.

 

Misto rau. Ai o poza "before"?

Singurul lucru care nu mi place e toba. Ar merge ceva scurt, jos, negru.

 

Am si eu o intrebare, cum stau lucrurile cu RAR / ITP cu o mobra daca o modifici?

 

Eu am o Aprilia RSV Mille (full carenata) si vreau sa o fac naked/cafe racer (adica umblu doar la carenaj,dau jos carenaj,pun alt far, dau jos carena codita,pun alt carenaj codita etc). Adica nu umblu la furca,motor/suspensii etc...

 

Ce fac la ITP ulterior? sau se poate da omologare individuala,ca sa nu mai ai bataie de cap? si cat costa cam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto rau. Ai o poza "before"?

Singurul lucru care nu mi place e toba. Ar merge ceva scurt, jos, negru.

 

Am si eu o intrebare, cum stau lucrurile cu RAR / ITP cu o mobra daca o modifici?

 

Eu am o Aprilia RSV Mille (full carenata) si vreau sa o fac naked/cafe racer (adica umblu doar la carenaj,dau jos carenaj,pun alt far, dau jos carena codita,pun alt carenaj codita etc). Adica nu umblu la furca,motor/suspensii etc...

 

Ce fac la ITP ulterior? sau se poate da omologare individuala,ca sa nu mai ai bataie de cap? si cat costa cam?

 

eu dintr un ducati 900SS am facut un naked adica iam dat jos carenele alt ghidon etc...am vrut sa ma aproprii de monster si mam dus la itp si lam luat fara probleme a doua oara ...prima data si eu am fost cam senil ca mam dus fara semnalizari pe fata fara bord,oglinzi adica arata cam aiurea :)))...si eu idiot si nu am vrut sa dau spaga:)))))...dar daca til aranjezi ok si sa corespunda legislatiei nu ai probleme...pana la urma o sa ai un naked nu?...cel putin asa a fost la mine...dar creca nu o sa ai probleme....bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa fac si masca si aripa, sunt in plan pentru iarna.

 

iarna asta vreau sa ii pun furca usd de r1, bugspoiler, aripa, crashcage, ghidon drept si suport de numar pozitionat pe centrul rotii spate

 

 

 

cu itp-ul este destul de simplu, daca ai probleme in buc si nu poti sa il iei (desi ma indoiesc de asta), poti merge in orasele mai mici sa il faci fara probleme.

 

partea proasta este daca ramai fara talon, pentru ca atunci o sa trebuiasca sa mergi la rar.

Editat de delete636
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...