Sari la conținut

accident valea cascadelor


zagermanz
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

unde: aproape de intersectia dintre iuliu maniu si valea cascadelor, pe valea cascadelor (faceam dreapta de pe iuliu maniu)

 

Azi tocmai m-a botezat si pe mine un baiat cu o solenza albastra. si m a botezat bine: clavicula si articulatia de la bratul stang sunt terminate (m am aruncat in umar).

motorul are cadrul rupt, deci pb inseamna dauna totala- hayabusa din 2000.

aveti vreun avocat bun pt asa ceva?

politia a venit dup mine la spital, am dat declaratii si am scos medico-legalul.

 

multumiri baiatlui cu motorul care a oprit si care m a ajutat, si mulumiri martorilor care au dat declaratii.

 

multzam,

 

dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrezi cumva la ericsson?La ce spital te-au internat daca la urgenta da-mi pm cu nr tau de telefon cunosc un doctor bun care te poate ajuta cu umarul, in toamna am avut aceeasi chestie ca tine. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt baiatul care ti-a luat motorul si l-am dus acasa. ai rgija de tine..cat despre baiatul de la volanul solenzei..nu era in apele lui. ps : sunt si martor la masuratori si la fiola..avea 0.00 in aer.

pps : ai la mine in masina o olginda, o pedala si capacul de sub far, toate rupte..cand le vrei da un telefon..stau in zona autogara militari. ai nr mai jos.

insanatosire grabnica!

 

sunt baiatul care ti-a luat motorul si l-am dus acasa. ai rgija de tine..cat despre baiatul de la volanul solenzei..nu era in apele lui. ps : sunt si martor la masuratori si la fiola..avea 0.00 in aer.

pps : ai la mine in masina o olginda, o pedala si capacul de sub far, toate rupte..cand le vrei da un telefon..stau in zona autogara militari. ai nr mai jos.

insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

unde: aproape de intersectia dintre iuliu maniu si valea cascadelor, pe valea cascadelor (faceam dreapta de pe iuliu maniu)

 

Azi tocmai m-a botezat si pe mine un baiat cu o solenza albastra. si m a botezat bine: clavicula si articulatia de la bratul stang sunt terminate (m am aruncat in umar).

motorul are cadrul rupt, deci pb inseamna dauna totala- hayabusa din 2000.

aveti vreun avocat bun pt asa ceva?

politia a venit dup mine la spital, am dat declaratii si am scos medico-legalul.

 

multumiri baiatlui cu motorul care a oprit si care m a ajutat, si mulumiri martorilor care au dat declaratii.

 

multzam,

 

dan

 

E cam periculoasa zona de dinaintea intersectiei..tot timpul se gaseste cineva sa intoarca acolo, chiar daca e linie continua si chiar daca la 50m mai in intersectie sta de obicei politia..

Eu nu prea am inteles cum vroia sa intoarca, dar presupun ca era pe sensul tau de mers(dinspre Dedeman spre autogara) si a vrut sa se intoarca spre Dedeman..ceea ce e la ordinea zilei acolo, totusi ma mir ca nu a fost taximetrist..

insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt baiatul care ti-a luat motorul si l-am dus acasa. ai grija de tine..cat despre baiatul de la volanul solenzei..nu era in apele lui. ps : sunt si martor la masuratori si la fiola..avea 0.00 in aer.

pps : ai la mine in masina o olginda, o pedala si capacul de sub far, toate rupte..cand le vrei da un telefon..stau in zona autogara militari. ai nr mai jos.

insanatosire grabnica!

 

sunt baiatul care ti-a luat motorul si l-am dus acasa. ai grija de tine..cat despre baiatul de la volanul solenzei..nu era in apele lui. ps : sunt si martor la masuratori si la fiola..avea 0.00 in aer.

pps : ai la mine in masina o olginda, o pedala si capacul de sub far, toate rupte..cand le vrei da un telefon..stau in zona autogara militari. ai nr mai jos.

insanatosire grabnica!

 

Respect pentru conceptul de "comunitate" pus in aplicare !

 

Sanatate, bikerului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arde-l pe nenorocit,NU-l ierta!! :angryfire: :finger:

daca are solenta ma indoiesc ca ai ce arde prea mult :)

sanatate si recuperare grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici pote ne spune Zagermanz cum sta cu RCA-ul...cand am ajuns a zis taicasu ca se duce acasa dupa el..pana am plecat eu cu motorul si politia de la masuratori nu aparuse..dar sa speram ca il are :|

iar ca dinamica : motociclistul mergea dinspre intersectie autogara spre Dedeman. masina era pe sensul lui de mers si a vrut sa intoarca 180 de gradespre intersectie, dupa ce a facut 90 de grade l-a lovit pe motociclist; a plecat din fata Postei daca cunoasteti zona.

mai trist e ca daca mai mergea 50m spre Dedeman avea linie punctata si putea sa intoarca linistit ( e o iesire din spatele blocurilor)

ps : pe acolo e linie dubla punctata( nu pea mia stiu legislatie :baldy: d ar parca era mai grava decat o linie punctat)

Editat de sebi_glumetu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Linia dubla punctata permite virajul peste ea, nu e nici o diferenta fata de linia simpla punctata (la fel ca si la linia continua - simpla sau dubla, nu conteaza).

 

Sanatate baiatului si respect lui Sebi.

Editat de Grigore Dolghin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact aceea este zona. daca dai 2 clickuri mai spre Dedeman ai sa vezi si linia punctata. inca odata sa fim intelesi : unde intorcea baiatul (exact imaginea pusa de Banditrider) cu solenza era linia dubla punctata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai are si RCA la Carpatica....

Daca in urma unei decizii judecatoresti cei de la firma de asigurari au sa iti achite daune morale/materiale se poate trece la executare silita. Banii pe dauna materiala/morala oricum tii iei, problema este de numarul banilor. Nu uita, pastreaza orice chitanta, factura orice din care poti sa iti dovedesti cheltuielile, inclusiv chitanta de le IML.

Ai Pm zagermanz

Editat de nchivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact aceea este zona. daca dai 2 clickuri mai spre Dedeman ai sa vezi si linia punctata. inca odata sa fim intelesi : unde intorcea baiatul (exact imaginea pusa de Banditrider) cu solenza era linia dubla punctata.

rectific dubla CONTINUA.scuze dar nu a fost o zi tocmai buna pt mine.

Editat de sebi_glumetu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca in urma unei decizii judecatoresti cei de la firma de asigurari au sa iti achite daune morale/materiale se poate trece la executare silita. Banii pe dauna materiala/morala oricum tii iei, problema este de numarul banilor. Nu uita, pastreaza orice chitanta, factura orice din care poti sa iti dovedesti cheltuielile, inclusiv chitanta de la IML.

Ai Pm zagermanz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri inca odata sebi_glumetu..trebuie sa ne intalnim cand o sa fiu si eu mai bine sa te cinstesc.. cele spuse mai sus despre dinamica accidentului sunt adevarate..am facut dreapta dinspre iuliu maniu si nu cred ca sunt mai mult de 100 de metri pana in dreptul postei unde s a produs accidentul.. eram inca in treapta 1 deci nu aveam mai mult de 50 la ora.. cand am vazut solenza ca iese de pe partea dreapta am crezut ca vrea sa mearga pe directia inainte spre dedeman. am franat intens si am inceput manevra de evitare intrand pe banda a doua. insa in momentul cand a intrat si pe banda a doua am inteles ca vrea sa.intoarca si ca nu mai am cum sa evit impactul.. am ales sa ma arunc pe contrasens intru cat nu venea nimic din sens opus.. baiatul cu solenza mi a spus ca nu s a asigurat cand a.facut manevra de intoarcere... rezultatul il stiti: clavicula rupta, multe zgarituri si motorul dauna totala.am scapat foarte ietin!!! baiatul mi a dat rca ul insa nu vrea sa ne intelegem. azi am fost la iml pt certificatul medico legal.. o sa incep toate demersurile legale..inclusiv sa mi iau un avocat (pe care.inca nu l am gasit).. Am facut si plangere penala impotriva baitului. O sa ma lupt cel putin pentru recuperarea banilor de pe motor si pentru anularea permisului vinovatului chiar daca o sa dureze 2 ani.

Ca o paranteza..am fost foarte aproape de o operatie la clavicula pt ca, fiind in partea stanga, am 2 fragmente de os maricele care s au desprins si puneau in pericol arterele si vasele de sange importante de la inima. insa dupa vreo 8 mil cheltuiti pt investigatii la o clinica privata s a constat ca fragmentele de os nu se deplaseaza...

Numai bine,

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, multa sanatate insa, din pacate, aseara am patit-o si eu. Masina din partea dreapta intra pe banda mea si eu intru in el, cad si rezulta: umar dislocat, fractura inchisa antebrat stang, pierderi temporare de memorie dupa accident plus inchietura si excoriatii glezna, genunchi si solduri. Azi dimineata am iesit din spital. Dar sa nu ne descurajam...ne vedem noi sanatosi. Azi la 12:00 o sa vad si eu motorul.

Pentru toti riderii: folosiiti permanent echipament complet.

Stima voua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar..deja a inceput sa mi fie frica..

cred ca ma las de sportul asta... sebi, multa sanatate si sa te faci si tu repede bine...

Din ce ai scris tu mai sus ai patit o mai rau ca mine...

pfoai cate permise de bizoni as anula...dar asta e.romanica... dai partea leului si te faci sofer, doctor, astronaut, orice

..

Multa sanatate!!

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...