Sari la conținut

Accident mortal E85 la iesirea din RM SARAT


adriangl
 Share

Postări Recomandate

/index.php?/topic/679832-sa-mai-ridicat-un-inger/

 

Am gasit topicul deschis pe aria Buzau si m-am gandit sa il pun si aici, pacat de pusti, am avut ocazia anul trecut sa stau de vb cu el, chiar inainte sa imi iau motocicleta prin parcarea Kaufland Rm Sarat si era super de treaba, sociabil, chiar mi-a prezentat motocicleta care o avea atunci.

 

R.I.P

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O sa fie o defilare. Poate cei de la Buzau, Vrancea, Galati sau Braila vor dori sa vina si ei. Mai multe despre cand si ora nu stiu dar daca aflu am sa postez. Nu sunt in masura eu sa spun ce si cum dar din ce am auzit astazi cand ne-am strans am inteles asta. Bine..sa se discute si cu familia intai.

Trist..

Editat de cezarzanf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fie o defilare. Poate cei de la Buzau, Vrancea, Galati sau Braila vor dori sa vina si ei. Mai multe despre cand si ora nu stiu dar daca aflu am sa postez. Nu sunt in masura eu sa spun ce si cum dar din ce am auzit astazi cand ne-am strans am inteles asta. Bine..sa se discute si cu familia intai.

Trist..

 

o sa fie o defilare?...sarbatorind moartea ...sunteti macabrii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc extrem de bine acel oras, am si locuit acolo. Am asistat cand se demola vechea constructie inainte de a se construi Kaufland (executant CONARG).

Iti dai seama Adrian, ti-a aratat ce conduce in parcare la Kaufland, cat baga si ce bun e el. Esti epic rau! Detaliile?

 

Cum s-a petrecut? Ce conducea? Cu cat? De ce? Ai semafor la iesire din oras...spre Focsani. Spre Buzau parca e sens giratoriu, nu?

 

Trezirea..

 

R1 ?

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scrie aici undeva "Sa invatam din greselile altora.". OK! Cine a gresit?

 

o sa fie o defilare?...sarbatorind moartea ...sunteti macabrii...

 

Pentru? Dati ma in p*la mea detalii, v-ati gasit astia martori de nimic.

Editat de SiD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa nu postez pe sectiunea asta, dar rasfoindu-i pozele de pe profilul FB, am remarcat cat de ironica poate fi soarta:

 

Primul comentariu e chiar al lui....

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene,intra aici si afla intreaga poveste,. /index.php?/topic/679832-sa-mai-ridicat-un-inger/

 

 

 

Din pacate am refacut rapid filmul evenimentului si am aflat ca soferul dubei avea ceva alcolemie dar tot nu mi-am dat raspunsul la intrebarea DE CE A INCERCAT SA DEPASEASCA NOAPTEA PE DREAPTA CU VIZIBILITATE ZERO

 

 

Am aflat de la fata locului ca facea slalom printre camioane si in timp ce vroia sa se retraga pe banda de urgenta camionul de la Fan Curier l-a agatat cu coltul din dreapta spate dupa care a rezultat esirea in decor in sant ! Iar faptul ca nu-si fixase nici macar casca excluzand ca era in blugi si tricou nu i-a dat nici o sansa de supravietuire !

 

Mor pe astia care pretind respect in trafic (vezi FB) dar ei nu ofera nimic, se dau "racing" si apoi prietenii dau cu RIP pe forum.

Nu vorbesc de personajul in cauza deoarece nu l-am cunoscut si nici nu am avut vreo tangenta cu el ca sa stiu ce fel de om a fost.

Trezirea! Esti in Romania! Totul este o jungla!

"Nu belesti ochii.., belesti belengherul!"

 

Condoleante familiei!

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e adevarat (pt ca niciodata nu poti sti sigur) ce zic martorii,si anume ca el se juca cu camioanele cu casca pusa jmechereste pe cap,atunci sa ne mai lase.Mor altii saracii nevinovati,mor legal,aia trebuie sa-i compatimim.Dar cand ti-o faci cu mana ta...

Baietii astia care o ard "racing" intre stopuri si nici nu-si trag casca pe cap ca sa nu cumva sa nu-i recunoasca lumea care se uita admirativ de pe trotuar nu cred ca trebuie compatimiti atunci cand o comit.Patetismele astea gen "s-a mai ridicat un inger","a mai cazut o stea",trandafiri peste trandafiri din tastatura,s-o lasam mai moale cu din astea.

Unii chiar o cauta si cand vine se mira toata lumea si toti zic "era baiat bun".Da,vorba aia,dracul e rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mor pe astia care pretind respect in trafic (vezi FB) dar ei nu ofera nimic, se dau "racing" si apoi prietenii dau cu RIP pe forum.

Nu vorbesc de personajul in cauza deoarece nu l-am cunoscut si nici nu am avut vreo tangenta cu el ca sa stiu ce fel de om a fost.

Trezirea! Esti in Romania! Totul este o jungla!

"Nu belesti ochii.., belesti belengherul!"

 

Condoleante familiei!

 

 

 

stiu ce om a fost.... mi'a fost prieten... de fiecare datra cand si'a schimbat motorul venea la mine sa mi'l prezinte..... nu pot sa dau mult detalii despre accident pentru ca nu sunt in tema ..... dormeam acasa, nu eram cu el... si cei care stiau mai mai bine au spus ce stiau.....

 

 

am inteles de la prietenii lui ,de la el din sat ca azi il aduc de la morga... o sa ma duc cu o lumanare.... si cum o fi povestea o sa ti'o prezint si tie.... pe mine unu oricum nu ma mai intereseaza cine e vinovat. ma intereseaza ca nu mai este.. intradevar nu eram prieteni la catarama... insa eram prieteni.

 

p.s... contul de facebook l'am dat cu gandul de a fi vazut de cati mai multi bikeri... el se ducea des in buzau la parculet.... probabil a vorbit cu multi bikeri.... insa nu toti stiau ce numar are la moto...

 

 

 

 

pacat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mor pe astia care pretind respect in trafic (vezi FB) dar ei nu ofera nimic, se dau "racing" si apoi prietenii dau cu RIP pe forum.

Nu vorbesc de personajul in cauza deoarece nu l-am cunoscut si nici nu am avut vreo tangenta cu el ca sa stiu ce fel de om a fost.

Trezirea! Esti in Romania! Totul este o jungla!

"Nu belesti ochii.., belesti belengherul!"

 

Condoleante familiei!

comentul asta m-a inpresionat atat de mult incat o sa imi vand r1-ul si nu o sa-mi ajunga 2 suluri de hartie inainte sa trag apa de cate lacrimi aurii o sa-mi curga.....profetule...mesia motociclistilor....aristotelule ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de inca o viata care s-a prapadit prea devreme, INSA n-am sa inteleg niciodata chestia asta cu vina...daca e de vina conservarul, flame-uri intregi pe zeci de pagini cu "moarte conservarilor"...cand si-o face cate unul cu manuta lui, nu mai conteaza a cui e vina :unsure: ... pai cum vine asta? Daca lua si pe altul nevinovat cu el? Nici atunci nu mai conta a cui e vina? :scratch: Si chestia aia ca l-a agatat camionul de la Fan cu coltul...mai degraba cred ca nu si-a calculat el bine distanta (pe langa faptul ca nu avea ce cauta pe dreapta) din cauza vitezei excesive...nu cred ca a avut vreo vina ala cu camionul, mai ales ca era noapte...nici n-avea cum sa-l vada daca mergea tare :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul era motociclist nu mancator de rahatel pe forum.. mergea foarte bine..talent nativ, si el si fratele lui stabilit in Italia, ma doare sufletul cand ma gandesc la el, ultima oara a venit la Buzau si am vb o seara despre motociclete, asta este, uni o patesc altii nu.. unii mor de cancer la 35 de ani degeaba,inexplicabil, altii traiesc 90 de ani. Durerea cea mare este ca era foarte tanar si avea viata inainte.. un om sociabil cu o prezenta placuta.. pacat. Dumnezeu sa-l ierte !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul era motociclist nu mancator de rahatel pe forum.. mergea foarte bine..talent nativ, si el si fratele lui stabilit in Italia, ma doare sufletul cand ma gandesc la el, ultima oara a venit la Buzau si am vb o seara despre motociclete, asta este, uni o patesc altii nu.. unii mor de cancer la 35 de ani degeaba,inexplicabil, altii traiesc 90 de ani. Durerea cea mare este ca era foarte tanar si avea viata inainte.. un om sociabil cu o prezenta placuta.. pacat. Dumnezeu sa-l ierte !!!

 

asa se intampla cand mergi foarte bine. te vaneaza altii. doar din invidie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate pentru ca stau mai mult pe drumuri si mai putin pe forum si-n felul asta creste probabilitatea unui accident.

Unii merg mai batraneste, altii vor senzatii.

Sunt multe explicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fiti rai si nu judecati,toti aveti o doza in voi de adrenalina numai ca unii stiu cum sa si-o dozeze,Pt mine Cristi reprezinta un motociclist care si-a iubit motocicleta ca pe aproapele lui , a avut incredere in ea pana in ultima clipa , nu a avut norocul cum l-au avut altii de a doua sansa , faptul ca a ajuns la acel nivel de a se plimba pe sosele se datoareaza varstei pacat ca nu a ajuns sa se maturizeze.Si eu l-am admirat,nu l-am inteles uneori poate ca nici el nu a crezut,ideea este ca trebuie sa invatam din greselile altora.Pt cei dornici de adrenalina pura dati-va pe piste dupa care cand veti intra in "jungla" cu siguranta va veti cuminti.

RAMAI CU BINE PRIETENE SINGURUL LUCRU PE CARE TREBUIE SA IL FACEM NOI MURITORII DE RAND ESTE SA NU TE UITAM!

D-ZEU SA-L ODIHNEASCA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fiti rai si nu judecati,toti aveti o doza in voi de adrenalina numai ca unii stiu cum sa si-o dozeze,Pt mine Cristi reprezinta un motociclist care si-a iubit motocicleta ca pe aproapele lui , a avut incredere in ea pana in ultima clipa , nu a avut norocul cum l-au avut altii de a doua sansa , faptul ca a ajuns la acel nivel de a se plimba pe sosele se datoareaza varstei pacat ca nu a ajuns sa se maturizeze.Si eu l-am admirat,nu l-am inteles uneori poate ca nici el nu a crezut,ideea este ca trebuie sa invatam din greselile altora.Pt cei dornici de adrenalina pura dati-va pe piste dupa care cand veti intra in "jungla" cu siguranta va veti cuminti.

RAMAI CU BINE PRIETENE SINGURUL LUCRU PE CARE TREBUIE SA IL FACEM NOI MURITORII DE RAND ESTE SA NU TE UITAM!

D-ZEU SA-L ODIHNEASCA!

 

Bine punctat,colegu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...