Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Wow !! Dar cate accidente pe an aveti fratilor de vorbiti asa de mult despre experiente trecute?

» Post actualizat in 12 Sep 2018 07:49

Cred ca m-am prins ...sunt atat de multe ca de rusine pe unele le numiti tamponari sau alti termeni mai soft.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Discutabil.

 

Eu nu am completat amiabila pe loc niciodata ,faceam schimb de nr de telefon, faceam poze dupa buletin, permis asigurare, masinilor accidentate si ne dadeam intalnire seara in functie de cum stateam fiecare cu timpul.

Desigur,mi s-a intamplat sa primesc telefoane sa se asigure ca nu am mers la politie, dar e vorba de lucru stabilit, bun simt, capital de incredere castigat...sau nu.

 

 

 

Bine, de fapt tu intalnirea voiai s-o obtii! :P

» Post actualizat in 12 Sep 2018 08:00

 

pe unul din trei vinovati (pana acum) a trebuit sa il amenint cu politia

Era de esență tare :crack: Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris mai sus, am avut 3 notabile in decursul a 2 ani ,

Zgarieturi de bara vreo 2, una cu un b si una cu o f.

» Post actualizat in 12 Sep 2018 08:03

In niciunul dintre cazuri nu eram vinovată daca vrei sa insinuezi ceva , goe, a se nota.:)

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ pasagera

 

Nu insinuez numic draga ...doar ma mir ca o populatiune(rasa motociclistica in general) care este atat de iute la bocit cum ca uite ce a facut ala si cum m-a pus in pericol, este atat de implicata in incidente in care se face schimb de vopsea ...si cam greu de crezut ca numai celalalt este tot timpul de vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian M , da-mi ignore. Nu vreau sa te disturb.

» Post actualizat in 12 Sep 2018 08:16

Goe, vb de masini. In primii ani de condus am produs accidente din culpa mea.

Ma retrag, Adrian M ai legatura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Flower-Power,

 

Era vorba de orice motorizat ... Daca te sui la volan nu mai conteaza ce faci ? Te transformi in ala de care te plangi cand esti pe doua roti si e ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mr john, aveam alte intalniri mai inportante unde trebuia sa fiu la o anumita ora nu sa stau sa conpletez amiabile.

Bere, +nevasta, fluturi? :P

Ma gandesc ca ti-o fi alunecat degetelul la iNportante si coNpletez. Sau ai vrut sa fii imteresanta...

Si nu, eu nu lucrez la stat! Nu lucrez aproape deloc de fapt! :crack:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nooo, pai cum asa. una doua, ignore. ce i asta :)))

Nu nu. Era oricum retorica, nu ma asteptam sa raspunzi.

Goe, stiu ce zici. Eu am avut doar o singura data contact intre masini, pe DN1, cand un belbold cu opel vectra s-a gandit ca e pe autostrada, si m-a trosnit in spate binisor. Eu ,doar bara spate stricata, el toata fata, radiator, horror. Colac peste pupaza nu era masina lui. SI mai si, nu avea asigurare. SI mai fain, eu l-am atins, din lovitura spate, pe cel din fata, ca era coloana. Sa fie bine, ca sa nu fie rau. Si tot el era cu gura mare, si iubitica lui, pe care o scosese la plimbare.

Ma pazesc de evenimente de genul, pentru ca poti sa iti rupi ceva, si la viteze mici, in conserva, daca planetele se aliniaza potrivnic. Perioada asta, necesita si mai multa atentie, de ieri , e dezastru prin oras.


» Post actualizat in 12 Sep 2018 08:24

john, nu pentru tine era intrebarea :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord. Inteleg ce voiai sa zici.

 

Flower-Power,

Era vorba de orice motorizat ... Daca te sui la volan nu mai conteaza ce faci ? Te transformi in ala de care te plangi cand esti pe doua roti si e ok?

» Post actualizat in 12 Sep 2018 10:39

Mr john , m e langa n pe tastatura, am tastat rapid si nu am recitit textul. Normal ca e important si completez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb ce "patzanii in trafic" ar avea de discutat terminatii astia doi de pasagera si xael cand ei nu utilizeaza o motocicleta. Aventuri de pe trotineta poate?

 

Inteleg ca se cauta "trafic" pe forum, dar totusi, un "calus" in gura din cand in cand e bine primit.

 

@Geo_ZGA

 

Accidentul asta imi aduce aminte de calatoria in care povesteai despre cateva mii de km parcursi fara incidente in afara granitelor tarii, si revenirea mai putin placuta in traficul din tara, cu ale sale repercursiuni. Insanatosire grabnica!

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb ce "patzanii in trafic" ar avea de discutat terminatii astia doi de pasagera si xael cand ei nu utilizeaza o motocicleta. Aventuri de pe trotineta poate?

 

Inteleg ca se cauta "trafic" pe forum, dar totusi, un "calus" in gura din cand in cand e bine primit.

 

Lasa-i bre ca sunt buni si ei aici de decor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Geo_ZGA

 

Accidentul asta imi aduce aminte de calatoria in care povesteai despre cateva mii de km parcursi fara incidente in afara granitelor tarii, si revenirea mai putin placuta in traficul din tara, cu ale sale repercursiuni. Insanatosire grabnica!

Si mie mi-a adus aminte, din nou, de acel accident... din pacate, la ala nu aveam camera la mine. Cu ocazia asta m-am hotarat sa vand si mobra mare, ca nu mai vreau sa ma plimb prin Romania cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sonyc , iarasi doresti sa te afirmi?

Am si patanii cu trotineta dar pe-alea le mai tin o vreme, sa imi zici daca vrei sa le povestesc in stilul tau cu picioare in portiere date din mers si alte sf uri care se pot întâmpla in mintea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am vazut cu omul, mai voalat tot incerca sa-mi zica ceva... nu vreau sa ma complic, asa ca i-am luat asigurarea si incerc sa deschid dosar de dauna. Daca nu, fac o constatare la un service moto si vad ce e de facut si cat costa. Daca e dispus sa plateasca cash, facem o hartie semnata si aia e. Interesul meu e sa imi repar mobra cat mai repede, cu masina mor de nervi in oras... de consum nu mai zic.

S-a calmat cand i-am zis cat costa piese sh... furca 400 euro, ghidon cam 100 (am umflat si eu pretul la ghidon, sa fie suma rotunda), plus manopera... in tara nu am gasit 250 la dezmembrat, deci doar ebay e speranta pe sh-uri.

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asiguratorul e obligat sa iti repare cu piese noi, originale. Ce treaba au preturile SH? Vrei tu sa fii simpatic cu vinovatul?

Pretul SH te intereseaza daca o faci in regie proprie.

Fix de aia ma interesau :) Si mai sunt 2 variante: asiguratorul nu deschide dosar acum, asteapta sa termine politia dosarul. Sau imi da dauna totala (mobra veche, evaluata slab, piesele noi scumpe) si imi fac o oferta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calcul de daune se face cu piese noi sau reparatie cele existente, daca e posibil.

Apoi, daca repari in regie proprie poti sa pui ce piese vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles că azi a fost o ceremonie pentru pompieri.

 

Asta a explicat de ce pe cheiul Dâmboviței de la regie până la Unirii, traficul a fost bara la bara dimineata. Chiar și cu motorul am făcut cu 10 minute mai mult din militari până la republica. Nu pot, totuși, să nu mă gândesc la tot puhoiul de mașini care venea de pe arterele secundare și vărsat pe chei. Aia au ajuns la muncă probabil "in cursul zilei de azi".

 

Frumos, elegant.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...