Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ochisorii ei s-au uitat in ochisorii mei.. lung.. patrunzator

 

M-a asteptat sa ajung la ea.. era toata un zambet

 

A intins mana catre mine.. si eu catre ea

 

Chimie.. nu alta

 

 

 

Apoi mi-a scuipat pe p.ula si mi-a taiat fata fortandu-ma sa ma urc pe frane. Astazi insa am mancat o ciorba de perisoare, asa ca nu m-am suparat prea tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am invatat o expresie noua astazi. Ms, SONYC!

Singura mea nelamurire ar fi ca, in niste filme anume, ea ii scuipa lui pe p.ula, la propriu. Si al dracu daca parea sa aiba vreo conotatie negativa gestul. Bine, mai incolo in film el o f.ute pe ea de ii sar capacele. O fi fost razbunarea ca l-a scuipat pe p.ula?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și pe mine m-a lovit din spate, a doua oara, o mașină, eu stand la stop de ceva timp și mașina venind pe neutru probabil, până când a intrat ușor în mine.

 

Răspunsul lui a fost că se uita in telefon. Eu stăteam pe mijlocul benzii înainte sa vina el, cuminte și umil.

 

Prima oara, eu tot pe mijloc, mașina din spate a plecat înainte să se facă verde. Răspunsul a fost că a crezut că e verde pentru că a văzut mașina de lângă el că a înaintat puțin.

 

Se intampla, am pățit și cu mașina fiind. Același răspuns, i s-a părut că s-a făcut verde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un coleg care se distra făcând plecări "cu scârţ" de juma` de metru la culoarea roşie, se distra tâmpitul văzând adormiţii că pleacă pe roşu şi fac accident.

 

Am plecat odata de la un semafor la P-ta Galati iar acolo sunt de fapt doua semafoare la distanta de 100 de metri intre ele si se puneau verde in acelasi timp. Una bucata prost era la semaforul din fata si am trecut eu pe langa el (nu aveam viteza) dar a trebuit sa schimb banda ca sa-l ocolesc pe prost pt ca el nu plecase de pe loc. Ii dau dobitocului un claxon mai lung sa se trezeasca si-mi vad de drum. Ajung la Hala Traian si trag pe dreapta sa astept pe cineva, apare si prostalaul si ma intreaba ca de ce l-am claxonat... eu si uitasem de ca el exista. Il intreb cand l-am claxonat si imi aduce aminte la care ii raspund:

 

Bai (cuvant jignitor), te-am claxonat pt ca dormeai pe tine, daca nu te claxonam nu plecai nici acum de la semafor. Esti atat de prost si de nesimtit incat ai tupeul sa ma intrebi de ce te-am claxonat.

 

N-a mai zis nimic, a bagat viteza si dus a fost... Asa ca nu te mira ca acel prieten al tau le facea glume de genul asta, cand dai de ei in fiecare zi printr-un trafic atat de aglomerat le mai dai cate una peste ceafa cand ii vezi atat de prosti. Dar fuduli...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și pe mine m-a lovit din spate, a doua oara, o mașină, eu stand la stop de ceva timp și mașina venind pe neutru probabil, până când a intrat ușor în mine.

 

Răspunsul lui a fost că se uita in telefon. Eu stăteam pe mijlocul benzii înainte sa vina el, cuminte și umil.

 

Prima oara, eu tot pe mijloc, mașina din spate a plecat înainte să se facă verde.

Te-ai gandit vreo clipa ca, pe moto, centrul benzii nu e cea mai buna pozitie in care sa stai la semafor?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit, chiar foarte bine. Asta dupa ce am stat intr-o parte, la un moment dat, mai inspre bordura (eu fiind pe banda 1, ca si atunci) cand o masina s-a bagat intre mine si masina de pe banda a doua, aproape trecand peste piciorul meu.

 

Nu, poate nu e bine chiar pe mijloc, dar sa fim seriosi, nu vorbim de mers in trafic, sa fii vizibil cu farurile. Vorbim de stat la stop, un obstacol in fata ta.

 

Astept cu interes o pozitie de stat la stop, serios...si una prin care sa evit orice conservar care sta cu ochii in telefon. Care ar fi pozitia pe banda corecta si sa ma observe cu coada ochiului?

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag printre randuri si imi tin picioarele aproape de motoreta, cu varfurile inainte si nu inspre exterior. Nu pretind insa ca asta e cea mai buna varianta. Dar pe mijloc cel mult daca sunt primul si atunci cu ochii beliti in oglinzi, intre masini sau in coloana NICIODATA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, eram pe mijloc de mult timp. Ce sfat dai când ești primul la stop, atunci când vine vorba de poziționare pe banda la stop?

 

Asta era întrebarea mea. Sau, ca sa fiu mai exact, cu ce am greșit?

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca mea e verde turbat, încă nu am luat vesta reflectorizanta, dar o sa iau...

 

 

 

Eu in situatia asta stau cu ochii pe oglinzi si mai ciupesc frana intermitent asa ca sa fiu mai vizibil. Am luat si eu un sut in roata noaptea la semafor, prin 2006.

 

Si eu am stat cu ochii in oglinda, mai ales ca era trafic greu, am vazut o masina care se apropia si un sofer cu capul in jos...plm

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba, daca nu iei si un emitator care sa faca astfel incat sa apari pe ecranele telefoanelor aflate pe o raza de 50m n-o sa vada nici vesta! Pt ca NU SE UITA! Șpilul e sa te feresti tu, daca astepti sa fii vazut esti victima sigura. Cu tot cu hi viz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, eram pe mijloc de mult timp. Ce sfat dai când ești primul la stop, atunci când vine vorba de poziționare pe banda la stop?

 

Asta era întrebarea mea. Sau, ca sa fiu mai exact, cu ce am greșit?

 

Daca stai pe mijloc, chiar daca il vezi in oglinda pe ala din spate ca e (cuvant urat) si vine spre tine, nu mai ai unde sa te duci mai in fatza si sa ii dai un claxon tembelului. Din cauza asta prefer sa stau pe lateralul benzii daca am ceva spatiu de manevra intre benzi in fatza mea. Dar la ce shobolanie e in Bucuresti nu e nici o solutie infailibila, nu poti sa stai tot timpul cu ochii in oglinzi, sau poate pur si simplu n-ai unde sa eviti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...