Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

intr-adevar...diferenta de calitate de la cer la pamant in cele 2 filmulete...varianta directa filmata cu hero HD-ul e super misto, insa are multi giga...o sa incerc programul recomandat de tine si revin cu un filmulet cat de curand :)

 

de acceasi problema m-am lovit si eu..dar m-am scos cu power director care la fel ca cel indicat de Capone urca filmarea direct in contu' tau dp youtube.in cazul in care nu te descurci dami de stire si ti-l trimit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi m-am jucat cu functia de Live View a GoPro-ului cu un display Hahnel Inspire LiveView . Super misto cu displayul mai ales ca conexiunea dintre transmiter si ecran este radio, adica nu mai stai cu ecranul legat de camera prin fire, dar totusi este cam scumpeanu. Inca mai caut un display ieftin pe la 2-300 lei, de 1.5-2" (vazusem pe ebay unele cu 70$).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am jucat cu functia de Live View a GoPro-ului cu un display Hahnel Inspire LiveView . Super misto cu displayul mai ales ca conexiunea dintre transmiter si ecran este radio, adica nu mai stai cu ecranul legat de camera prin fire, dar totusi este cam scumpeanu. Inca mai caut un display ieftin pe la 2-300 lei, de 1.5-2" (vazusem pe ebay unele cu 70$).

 

e foarte indicat sa ai un mic ecran sa stii ce filmezi...insa e prea scump acesta...trebuie cautat prin hong kong ceva ieftinatura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
folosesc de cateva luni o camera gopro hero HD. sunt super multumit de ea, o recomand...am filmat cu ea din masina, de pe motor, pe sub apa, etc... si s-a comportat excelent in orice situatie, cu exceptia serii, cand deja filmeaza aiurea din cauza ca e lumina prea slaba.

Pun un filmulet mic...insa nu va puteti da seama de calitatea filmarii, deoarece filmul a fost editat putin si convertit in cea mai mica varianta posibila, deci s-a pierdut foarte mult din calitate :)

 

Daca te rog, si pe tine si pe altii care au Hero, puneti ceva filmat seara/noaptea sa vad si eu cum iese ?

Multumesc !

 

BTW: care e diferenta intre Hero si Hero Wide ?

 

Louis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folosesc de cateva luni o camera gopro hero HD. sunt super multumit de ea, o recomand...am filmat cu ea din masina, de pe motor, pe sub apa, etc... si s-a comportat excelent in orice situatie, cu exceptia serii, cand deja filmeaza aiurea din cauza ca e lumina prea slaba.

Pun un filmulet mic...insa nu va puteti da seama de calitatea filmarii, deoarece filmul a fost editat putin si convertit in cea mai mica varianta posibila, deci s-a pierdut foarte mult din calitate :)

 

Daca te rog, si pe tine si pe altii care au Hero, puneti ceva filmat seara/noaptea sa vad si eu cum iese ?

Multumesc !

 

BTW: care e diferenta intre Hero si Hero Wide ?

 

Louis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ce model GoPro e al tau? . vad ca rezolutia e destul de buna dar calitatea imaginii e proasta .

 

Ma batea/bate si pe mine gandul sa-mi iau unul . dar vad ca e diferenta destul de mare intre prezentarile lor pe net si filmarea ta.

 

vezi aici :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce model GoPro e al tau? . vad ca rezolutia e destul de buna dar calitatea imaginii e proasta .

 

Ma batea/bate si pe mine gandul sa-mi iau unul . dar vad ca e diferenta destul de mare intre prezentarile lor pe net si filmarea ta.

 

vezi aici :

 

vezi ca scrie la inceputu' filmarii in coltu dreapta jos watch in hd..ehh pune acolo 720p.ce scoti direct din camera in pc e claritate pura,claritate din care se pierde ceva la editarea filmului apoi urcatu pe youtub

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am jucat cu functia de Live View a GoPro-ului cu un display Hahnel Inspire LiveView . Super misto cu displayul mai ales ca conexiunea dintre transmiter si ecran este radio, adica nu mai stai cu ecranul legat de camera prin fire, dar totusi este cam scumpeanu. Inca mai caut un display ieftin pe la 2-300 lei, de 1.5-2" (vazusem pe ebay unele cu 70$).

 

Salut Bogdan,daca nu ai rezolvat cu displayul,te anunt cand vine al meu sa il incerci si tu(eu sunt tare curios):

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=140399876460

Bafta

:D

 

PS:Acum bicicleta pliabila are roti mai mari :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu , am pus.

 

spui ca se merita ?

 

am vazut pe egay.com la 190 dolari cu tot cu transport gopro hd hero .

 

vezi sa contina kitu auto/moto..sa nu fie ala simplu gen surfing.eu am dat 290 pe a mea..nu tocmai ieftina dar alta varianta mai buna si la bani putini nu prea gasesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi sa contina kitu auto/moto..sa nu fie ala simplu gen surfing.eu am dat 290 pe a mea..nu tocmai ieftina dar alta varianta mai buna si la bani putini nu prea gasesti

nu stiu cum a gasit cu 190, ca si eu am dat cam 300$ pe a mea...tot de pe ebay...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt diferente notabile intre 1080p si 960p ?

 

Daca fac o scadere simpla nu e chiar mare , problema e ca nu stiu ce e aia 1080p .

 

Singura chestie ce am observat e cu cat creste mai mare numarul acela cu atat mai clar se vede :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta de rezolutie maxima, binenteles.

 

960p = 1280x960 pixels (4:3), 30 fps, 12 Mbit/s data rate

1080p = 1920x1080 pixels (16:9), 30 fps, 15 Mbit/s data rate

 

Plus/minus HERO BUS (pentru viitoarele acesorii):

 

"Missing from the HD HERO 960 are 720p @ 60fps, 1080p video, and the HERO BUS expansion port in the rear of the camera that will let you take advantage of GoPro's forthcoming BacPac accessories - LCD screen & Battery Extension - both important features for filmmaking hobbyists & professional videographers that are compatible with the original HD HERO camera."

 

In alta ordine de idei, vad ca baietii de la GoPro au scos si o versiune mai ieftina a modelului HD - Hero 960. Practic au scos de pe ea portul de accesorii, filmarea la 1080p lasand maxim 960p si posibilitatea de filmare la 60fps, reducand pretul aproape la jumate. Pe la noi estimez ca o sa fie 900-1000 lei. Tentant zic eu pt cei care doresc o camera HD la un pret ceva mai scazut.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

salutare.

ieri mi-am cumparat si eu gopro hero motorsport.

e super faina, abia astept sa o folosesc la schi.

Cine si-a cumparat de noua sper ca nu si-a aruncat cutia in care a venit camera.Eu am folosti capacul de plastic pe care era montata camera pentru viitor.Atasez poze cu inventia :D

Am dat patru gauri cu un dispozitiv numit cutit incalzit la aragaz :cheers:

am fost si mi-am cumparat din Jisk velcro pentru a putea sa o prind pe mine cand vreau sa filmez.Trunchi, cap, picior, spate. oriunde se poate fixa.

 

am filmat doar in 720 @ 60fps.varianta 3 pe camera.

asta imi place cel mai mult pt outdoor.

se poate si la 1080 dar mie imi ajunge 720

Mesaj completat

costul 1560 ron la noi :lol: video_camera_hero_gopro_hd_motorcycle_helmet_10.jpg

Mesaj completat video_camera_hero_gopro_hd_motorcycle_helmet_16.jpg

video_camera_hero_gopro_hd_motorcycle_helmet_5.jpg

video_camera_hero_gopro_hd_motorcycle_helmet_11.jpg

video_camera_hero_gopro_hd_motorcycle_helmet_8.jpg

 

- 1 HD HERO Camera

- 1 acumulator 1100 mAh Lithium-Ion Battery

- 1 carcasa protectie/subacvatica

- 1 usita carcasa suplimentara, perforata

- 3 prinderi drepte cu adeziv 3M?

- 2 prinderi curbate cu adeziv 3M?

- 2 placute quick release

- 1 prindere ?J-Hook?

- 1 ventuza

- 1 brat pivotant

- 1 cablu USB

- 1 cablu Component Video (HDTV)

- 1 cablu Composite Video + Audio Out

- instructiuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...