Jump to content
Sign in to follow this  
John Paul

Camere HD pe Moto - Totul Despre

Recommended Posts

Gopro 4/Gitup Git2/Xiaomi YI/Sjcam Sj5000 (x)/Gopro 3/Eken H9/Sjcam Sj4000 cam asta e clasamentul meu in functie de calitate, restul ramane la decizia ta.

Eu am filmat și cu Drift Stealth2, în carcasă și a fost foarte ok.

Poti merge pe GoPro Hero 4 Session. Super camera, o gasesti pana in 1000 de lei noua si undeva intre 750-850 lei sh.

Session am si eu dar mi se pare ca are 10 m adancime maxima, pentru ca nu are o carcasa subacvatica, doar daca o achizitionezi separat.

Si camera mi se pare geniala

SJCAM 4000, cea mai buna atat ca accesorii, cat si din punct de vedere al calitatii si pretului. O gasesti pe la maxim 400 lei

Oameni buni, nu am jucat in Omul din Atlantis si nici in Dallas (va mai amintiti filmele? )...cum nu ma cheama Patrick Duffy nu ma avant la adancimi ...doar asa, 2-3-4 m, cat ma tine si pe mine plamanul de incepator in ale snorkelingului.

Acum 2 ani am schimbat niste priviri cu guvizii de la noi, si de atunci parca parca imi da ghes chestia asta....in cipru si malta erau ape ff clare si faine, dar erau si reci...sper ca in iunie abele sardiniei sa fie destul de calde pt balaceala.

Gopro session parca imi face cu ochiul

De incercat: un cui mic + snorkeling :bandit: :wave:

Oameni buni, nu am jucat in Omul din Atlantis si nici in Dallas (va mai amintiti filmele? )...cum nu ma cheama Patrick Duffy nu ma avant la adancimi ...doar asa, 2-3-4 m, cat ma tine si pe mine plamanul de incepator in ale snorkelingului.

Acum 2 ani am schimbat niste priviri cu guvizii de la noi, si de atunci parca parca imi da ghes chestia asta....in cipru si malta erau ape ff clare si faine, dar erau si reci...sper ca in iunie abele sardiniei sa fie destul de calde pt balaceala.

Gopro session parca imi face cu ochiul

Tocmai ce am luat un SESSION asa ca daca esti din buc poti trece sa te uiti

Am vazut ca session are acumulator incorporat deci ciuciu schimbat ....mi-a sarit in ochi midland acum...xtc 280 sau 400....am inteles ca au acumulatori schimbabili, tin si intre 2-5 ore.

Am 1,5 luni sa am hotarasc

Salut. Am scos din arhiva cateva filmulete, si le-am montat. Filmarea este facuta cu un sjcam 400, la mica adancime, in Croatia.

Poate te ajuta in alegerea camerei.

Edited by kalator

Salut. Am scos din arhiva cateva filmulete, si le-am montat. Filmarea este facuta cu un sjcam 400, la mica adancime, in Croatia.

Poate te ajuta in alegerea camerei.

Mersi fain pt postare...cumva filmarea originala era mai buna/clara decat ce este pe youtube? Intreb pt ca am tot auzit ca filmarile urcate pe youtube au calitate mai proasta decat originalul

Salut. Da, asa este, se pierde din calitate. Ai vizualizat in HD filmul?

Daca vrei originalul, trimite in PM mailul tau, si iti trimit prin wetransfer filmul.

Edited by kalator

o ventuza de montat gopro pe masina e aprox 200 ron

una china e 50 ron dar risti sa ti zboare

asa a am luat o talpica magnetica de antena si am bricolat o

..... 80 ron si ridici capota cu ea

post-2209-0-55172900-1462011238_thumb.jpg

post-2209-0-78439100-1462011247_thumb.jpg

post-2209-0-44085800-1462011260_thumb.jpg

Ce ziceti de oferta aceasta de pe gearbest?

In pachet cica ar fi incluse si urmatoarele:

Package Contents: 1 x Original EKEN H9 Action Camera, 1 x Waterproof Housing, 1 x Handlebar Pole Mount, 1 x Base Mount with Long Screw, 1 x J-Shaped Mount, 1 x Tripod Mount Adapter, 3 x Connector with Screw, 1 x Mount Adapter, 1 x Clip Case, 1 x Clip Mount, 2 x Helmet Mount, 4 x Bandage, 1 x Battery, 1 x Lens Cleaning Cloth, 4 x Tether, 1 x Metal Tether, 1 x Protective Backdoor, 1 x USB Cable, 1 x Power Adapter

Nu e rau pretul, dar vezi daca iti convin dezavantajele ei: 1. Bateria tine cam ora, cea de sjcam cam 1,5 ore (se potriveste). 2. Imparte filmarea in bucati de 10 min. 3. Nu are cardul inclus, mai dai bani si pe ala

Filmarea e decenta, nu pot sa ma plang de asta, ce ma enerveaza e impartirea filmarii in bucatele si acumulatorul slab. Totusi acum am 4 acumulatori si duc vreo 4-5 ore de filmare

o ventuza de montat gopro pe masina e aprox 200 ron

una china e 50 ron dar risti sa ti zboare

asa a am luat o talpica magnetica de antena si am bricolat o

..... 80 ron si ridici capota cu ea

Cum folosești ventuza aia magnetica? Pe cască?

Pe masina, "o ventuza de montat gopro pe masina".

O filmare de saptamana trecuta cu ekenul

Nu, n-am la ce setari sa umblu, meniul e extrem de simplist.

...tu nu ai casca metalica???? NASOL ATUNCI.....

Edited by ianachim

Stabilizatoare / gimbal-uri pe 2/3 axe facem noi, doar ca versiuni handheld si pentru drone. La o adica, daca exista interes, putem adapta si pentru moto.

Ceva filme si poze aici: https://www.facebook.com/Aerobot.LEVEL/

13015371_998823776860418_127108274185210

Edited by smar2