Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Funny! :D Efectiv nu înțeleg unde o folosești fiind magnetica, ce mare lucru!... :)

 

Eu tot caut în continuare un sistem de prindere pentru camera mea JVC, cred că meșteresc și eu unul.

Pune o poza cu camera si fundul" ei

in principiu ai un filet interior la ea si atunci merge un sistem cu cap3d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai, nu îmi par a avea șurubul ăla... Nu vreau să postez în idiot, dar parca scria ceva de gopro acolo și nu sunt sigur de se potrivesc cu ce am eu.

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ALPIN nu merita. Sunt optiuni mai bune din ce s-a scris in paginile anterioare - sjcamurile la care gasesti accesorii baterii compatibile. Mai sunt variante pana la gopro care e ca pret la extrema cealalta.

@ Tornada poti folosi adaptor pentru prinderile gopro, daca acea gaura e pt surub standard foto video http://www.f64.ro/cullmann-cross-cx126-adaptor-gopro.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O poti prinde chiar in fata scrisului cu Shoei pe lateral ;) Eu cam acolo o am pusa pe toate castile.

De deranjat depinde de motor. Pe GS nu o simt nici la peste 160. Pe sportive cam dupa 120-130 asa incepi sa o simti putin, dar nu deranjant.

 

Si ca tot ziceam de deranjat la viteza cu camera pe lateral, o mostra (H3 Black) :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In iunie voi fi vreo cateva zile in sardinia si, cum apele de acolo sunt o splendoare, m-am gandit sa filmez un pic cat voi face pe scufundacul (a se citi snorkeling) asa ca sunt in cautarea unei camere video pt acest tip de activitate.

Nu caut una pe care sa dau o caruta de bani dar nici una de 100 lei...poate sa fie noua sau second....sunt oameni pe aici care au facut filmari de genul asta?

Ce recomandari faceti? Un gopro 2-3 oare filmeaza fainut subacvatic?

GIOLA azi...

o aruncam in apa cu o guta legata

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Care v-ati cumparat baterie backpack pentru hero 3? De unde, de care si cat tine? Exclus cea originala, parerea mea e ca gopro-ul in sine e perfect dar accesoriile nu-si merita pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e cam ceea ce cauti tu, insa eu am achizitionat in iarna setul asta de la wasabi (http://www.amazon.com/Wasabi-Power-Battery-AHDBT-401-AHBBP-401/dp/B00OAAUZO2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463647044&sr=8-1&keywords=wasabi+gopro) si am dat pe 2 baterii + charger cam 19$ (le folosesc la hero4 silver). durata, in jur de 90 min tine o baterie, maxim , insa se incarc relativ rapid, iar pe charger-ul de la ei pot incarca 2 baterii simultan (merge si cu aia originala de gopro) si se potrivesc de minune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Ianachim aici e topic cu păreri și informații despre camere nu e pentru a posta plimbările. Poți face un topic în care sa le pui pe toate.

 

Ontopic: ma interesează sa tina mai mult de 90 min. Vreau sa îl folosesc și la time-lapsuri masi lungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Ianachim aici e topic cu păreri și informații despre camere nu e pentru a posta plimbările. Poți face un topic în care sa le pui pe toate.

 

Ontopic: ma interesează sa tina mai mult de 90 min. Vreau sa îl folosesc și la time-lapsuri masi lungi.

Imaginile filmate cu un model de camera .... Spun mai mult decat poti citi pe manual.... Si sunt nu doar PARERI CI PROBE!!!!

Pareri iti dai de pe net .....

daca tu crezi ca ma plimb pe nori .........

si ca sa fiu in cadrul TOPICULUI la intrebarea ta puierila' "sa tina mai mult?" ..... O incarci de la un acumulator extern si tine cateva ore la time lapesuri'

aste le inveti in PLIMBARI .... Filmate , unde nevoia te invata

 

prefer sa mi cumpar o camera care ce a si cum a filmat decat dupa o recomandare din net

prefer sa vorbesc cu un om care a FOLOSIT camera decat unul care nu are info decat din manual

TU unde iti probezi camera..... in camara ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal gopro-ul mi se pare prea scump neavand in plus decat posibilitatea conectarii unui microfon extern.

Exista alternative mult mai accesibile, chiar daca acumulatorul nu te tine mai mult de 90min, poti lua 4, 5 acumulatoare si-ai rezolvat problema.

Vezi c-am postat mai sus.

Neavand insa gopro, poate vorbesc prostii insa din ce-am vazut pe youtube (filmari paralele) diferenta de calitate intre gopro (1300 lei) si sjcam 5000 (max 600lei) este insesizabila. Cu specificatia atasarii microfonului extern posibila doar la go pro.

Ptrr mine asta nu-i impediment.

Pe alta parte, 4 baterii + incarcator dublu la SJcam = 100 lei, evident la chinezi.

 

Din nou, n-am avut gopro, doar sjcam 4000 wifi... si poate ma insel... sjcam 4000 este 400 de lei... si filmeaza suficient de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasarea microfonului extern nu este posibila doar la gopro. Personal recomand GitUp Git2. Foarte capabila pt. pretul ei. Spre deosebire de alte "chinezarii" aceasta se potriveste perfect in carcasele de gopro 3+ sau 4 (inclusiv la butoane), cred ca merg inclusiv bateriile de gopro. Are display integrat si o multime de alte functii (unele care nu sunt disponibile pe gopro).

Si un scurt clip ..desi cine este interesat gaseste o multime de review-uri si clipuri mai interesante pe youtube ;)

 

 

PS. acum daca stau si ma gandesc titlul mai potrivit ar fi fost "commuting" :D

Editat de tzeapa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si SJCAM-ul se potriveste cu GOPRO-ul ca si accesorii, prinderi si carcase...

Tre' sa recunosc ca ma incanta rau GitUp Git2 tocmai datorita existentei microfonului exterior.

Stii cumva daca bateriile/acumulatorii de la SJCAM se potrivesc la GitUp Git2?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb... pai gata, m-ai convins :crack:

GIT2 imi iau cu microfon extern.

M-am tot uitat aseara si e ok camera.

Multumesc

 

PS: mai e un avantaj la GIT2, acela ca suporta card de 64 GB pe cand SJCAM "nu stie" mai mult de 32 de GB.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...