Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Spor la cumparaturi :).

Eu am luat de aici: http://www.aliexpress.com/store/group/GitUP-Brand-Sport-Cam/523580_505967316.html ..foarte multumit de vanzator. A venit in aprox 2 saptamani, fara probleme la vama. Pe colet s-a scris exact cum am solicitat valoare 15 euro "accessories"

Editat de tzeapa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gitup git2 are și gyro + prinderi multe în pachetul pro. Eu mi-am luat încă o baterie cu stand de încărcare, niște prinderi suplimentare (sa fie) și o sa mai iau telecomanda.

Gyro îl folosesc când prin camera pe rezervor, ghidon...si își face treaba bine bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat in extras acum.

M-a costat 617 RON. Am luat camera fara ventuza si incarcatorul pe 12V. Am optat doar pt. baterie extra, dock de incarcare si telecomanda wifi. Insa am mai luat (de la acelasi magazin) doua micro sdhc de 32GB pe care scrie Kingston (ca sunt sau nu sunt nu stiu ce sa zic insa se misca perfect ..fara nici un fel de problema)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi trebuie o camera noua/resigilata care sa filmeze si subacvatic...pretul maxim sa zicem 700 roni.

Am cautat si rascautat si comparat atat cat m-am priceput eu, asa ca va cer si voua parerea.

Cel mai ok pret/calitate pare sj4000 originala (adica sjcam)...in jur de 60$ de la ei (240 roni) , in jur de 340-350 roni din tara, cu 2 ani garantie (nu am verificat magazinele sa vad daca sunt romanesti sau nu).

Am mai gasit Midland xtc 300 fullhd 460 roni,, si xtc-280 la 377...resigilate...si cu garantie.

Gopro nu vreau pt ca filmez ff putin asa ca nu ma prea incanta pt ca dau un car de bani si sa se puna praful pe ea.

 

Ce parere aveti despre Midlandurile de mai sus? In primul rand ma incanta autonomia mare, de 2-3 ore.

Ce parere aveti despre SJ-urile originale? In afara de wifii, este diferenta intre 4000 si 4000 wifii? Se justifica diferenta de 10-20$ intre 4000 si 5000?

Personal nu ma dau in vant sa am wifii, imi ajunge cablul usb (cel putin asa gandesc acum). Ati avut probleme tehnice cu sjcamurile?

 

Momentan inclin catre midlandul xtc300 (resigilatul la 460 roni) datoriita garantiei si autonomiei, dar sunt deschis, de exemplu, si la sj4000/5000 daca se rezolva cumva problema garantiei (stiu ca erau niste baieti care vindeau sjcam originale , o sa ii intreb de garantie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am decis sa iau un Gitup Git2.

Dar in Polonia nu gasesc baterii pentru el. Cele de Sj5000x sunt compatibile? Sunt cu galeata pe la 20-25 pln (20-25 lei)

 

** nu vreau sa comand de pe aliexpress, ca il vreau acum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere!In plus, cu acumulatorii SJCAM vei avea si o autonomie in plus fata de acumulatorul original, dar foarte mica, de randul procentelor :)

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera:

http://allegro.pl/kamera-sportowa-gitup-git2-pro-4k-24h-pl-23-git-2-i6109096587.html

 

Baterii: am decis sa iau asta, ca are si incarcator:

http://allegro.pl/ladowarka-podwojna-sjcam-2x-bateria-sj4000-sj5000-i6014650394.html

 

Card inca nu am decis, dar o sa caut in cursul zilei de azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad o ia din tara in care locuieste, deci nu mai plateste TVA si taxe vamale, plus ca are si garantie presupun.600 si ceva de lei e decent avand in vedere ca are garantie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam scumpa. Sau ..mai scumpa decat pe aliexpress

 

 

Din cate vad o ia din tara in care locuieste, deci nu mai plateste TVA si taxe vamale, plus ca are si garantie presupun.600 si ceva de lei e decent avand in vedere ca are garantie.

 

Consider ca este un pret acceptabil, considerand ca vineri am camera, si am si 12 luni garantie.

 

Revenind, am luat si memorie:

http://allegro.pl/karta-sandisk-ultra-64gb-microsdxc-c10-adap-nowa-i6215539327.html

 

Sper sa fie ok, up to 48mb/s, si din cate am inteles 1080p 60 fps la Git2 are bitrate in jur de 28mb/s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am achizitionat un git2 de curand si dupa ce i-am aratat din filmari unui prieten cu hero3 black,nu-i venea sa creada ca sunt facute cu o chinezarie de 3 ori mai ieftina. Calitatea imaginii + stabilizare incredbila! La bicicleta o am montata direct pe ghidon si nu tremura absolut deloc. Impresionanta jucaria,felicutari pt alegerea inspirata. Ca si card,am un Samsung normal de 64gb,clasa 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am comandat un git 2 pro pack abia astept sa vina , cu 700 ron accesorizata full ,telecomanda ,incarcator masina +incarcator normal pt 2 baterii simultan si 2 extra baterii, microfon extern si 44 accesorii.Eu zic ca este mai mult decat decent pretul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios cat tin bateriile la alte camere... Ekenul meu m-a dezamagit azi, 3 baterii schimbate, fiecare tine cate o ora de filmare.

Daca in oras cu cele de SJCam duc cam 1,5 ore, la filmare continua duc o ora. Si nu-mi convine deloc...

p.s: un softulet de editare video imi puteti recomanda? Sa unesc filmuletele, sa tai etc. Si, daca se poate, sa mearga si pe rasnite de pc-uri :D

Editat de Geo_ZGA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios cat tin bateriile la alte camere... Ekenul meu m-a dezamagit azi, 3 baterii schimbate, fiecare tine cate o ora de filmare.

Daca in oras cu cele de SJCam duc cam 1,5 ore, la filmare continua duc o ora. Si nu-mi convine deloc...

p.s: un softulet de editare video imi puteti recomanda? Sa unesc filmuletele, sa tai etc. Si, daca se poate, sa mearga si pe rasnite de pc-uri :D

PowerDirector , versiunea 8 sau 9 pt pc mai modest .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ekenul minte cel mai mult cand declara valoarea bateriei, stiu ca are undeva la ~600mah, dupa care vine Gitup cu ~720mah si SJcam cu ~780mah

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi a venit Git2-ul! Inca astept cardul de memorie.

Pare foarte bine facut pentru o chinezarie!

 

Prima impresie, nota 10!


» Post actualizat in 31 May 2016 05:43

Hmm sunt dezamagit de calitatea imaginii. camera pare out of focus.

Are cineva idee, daca pot regla cumva? Camera este Gitup Git2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...