Sari la conținut

Accident 4.12.2012 Zona Casa de Cultura-Constanta


cip_vt
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist a ajuns la spital după ce a fost implicat într-un accident rutier. Evenimentul a avut in jurul pranzului pe b-dul Alexandru LăpuÂşneanu, zona Casei de Cultură.

Motociclistul se afla in coma la spitalul judetean.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam nasol.Am vb cu varu accidentatului care zice ca nu au fost martori. Ce s-a aflat , dar nu e sigura sursa, e ca o "piti" i-a intors in fata.(fica decanului/rectorului universitatii Ovidius Constanta).Politia nu a comunicat nimic familiei in legatura cu imprejurarile producerii accidentului si pana maine la 19.30 se fac cercetari si atunci vor da declaratii.

Victima a intrat de 2 ori in coma si acum l-au stabilizat.E constient dar nu-si aduce aminte de nimic in legatura cu accidentul.Are coastele rupte, plamani perforati si pieptul strivit.

Culmea e ca ducea motorul la "iernat".

Revin cu noutati.

Sanatate si insanatosire motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare rau imi pare :( Eu credeam ca pana la primavara doar vom spune bancuri pe aici la accidente.

Sanatate motociclistului !

 

P,S, Daca acesta e accidentul, inseamna ca au musamalizat rapid :

http://www.cugetliber.ro/stiri-eveniment-un-constantean-a-ajuns-la-urgenta-dupa-ce-a-cazut-de-pe-motor-156242

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca vad ca nu se va face nimic ca aceasta "piti" va fi scoasa cu ajutorul functiei tatalui ei si din nou unul din noi picat la datorie! ma infurie cand vad atata neglijenta si in mare parte din cauza femeilor,ar trebui puse la teste serioase inaintea examenului a scolii de soferi si care nu e capabila out!Asta suna si baietilor si domnilor care nu au treaba cu condusul,intorc linia continua sau ne neglijeaza in trafic !!Revenind la subiect SANATATE MOTOCICLISTULUI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.Incearca sa musamalizeze totul. Unchiul baiatului a aflat ca fata din masina era impreuna cu inca 2 fete si nu mai e de gasit. Politistii au crezut ca victima a decedat si de asta s-au grabit sa ascunda imprejurarile producerii accidentului.Partea proasta e ca nici victima nu-si mai aduce aminte cum s-a intamplat....

S-ar putea sa fie nevoie de sange.

Revin cu detalii.

 

http://www.cugetliber.ro/stiri-eveniment-stupid-accident-de-motocicleta-156342

 

Astia spun ca a scapat cu rani usoare si din ce am aflat eu are vreo 10 coaste rupte si una i-a perforat plamanul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare rau imi pare :( Eu credeam ca pana la primavara doar vom spune bancuri pe aici la accidente.

Sanatate motociclistului !

 

P,S, Daca acesta e accidentul, inseamna ca au musamalizat rapid :

http://www.cugetlibe...pe-motor-156242

 

Cum plm sa zica aia ca s-a dezechilibrat, ce naiba merge pe sarma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum plm sa zica aia ca s-a dezechilibrat, ce naiba merge pe sarma?

 

Este foarte posibil sa nu fi fost contact intre cele 2 autovehicole. Probabil ca respectiva i-a intors masina in fata si el a evitat sau s-a speriat si de aici sa vina acel "dezechilibrat".

Poate va afla intiatorul mai multe detalii si ne va lamuri.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In orasul nostru drag nu e prima oara cand s-ar musamaliza ceva, dar de unde are unchiul baiatului informatiile astea? Daca are martori, sa mearga unde trebuie, nu sa astepte decizia politailor. Iar cu ziarele de C-ta gen cuget si telegraf, mi-e si rusine in ce hal dezinformeaza publicul. Ce va ramane pt mult timp la noi, este nesimtirea din trafic, zi de zi nu mi se acorda prioritate in giratoriu, zi de zi imi intoarce cate un Q,X si altele in fata si alte faze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu rudele si starea lui s-a mai ameliorat.In cursul zilei il scot de la aparate.Au oprit hemoragia interna.

 

Misterul consta in faptul ca e lovit pe partea stanga, adica 10 coaste rupte/fracturate si plaman stang perforat de o coasta, unde nu avea de ce sa se loveasca, exceptand o alta masina ce putea veni pe contrasens.Pana la venirea salvarii i s-a acordat primul ajutor de un doctor, aflat in trafic.

Varianta cu "piti" inca nu e confirmata dar nici infirmata.

E posibil, cum a mai spus cineva mai devreme, ca o masina sa-i fi taiat calea si el sa fi culcat motorul dar nu se poate sti ce anume a provocat leziunile, avand in vedere ca accidentul s-a produs dupa un sens giratoriu si nu cred ca avea viteza prea mare.

Motorul nu este foarte avariat, deci nu a existat un contact violent cu vreo masina.Eventual a fost doar sters sau s-a speriat si a culcat motorul.

 

http://www.facebook.com/home.php#!/chip.voinea?fref=ts

Editat de cip_vt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul de fata doar " Multa sanatate ! " i se poate spune .

Si ca o consolare macabra . . . . toamna e cel mai "avantajos" sa te accidentezi . Ai timp de recuperare pana la inceputul noului sezon .

Exemplu : situatia mea ( accidentat in primavara , recuperat pana in toamna = pierdut sezon ) .

ON : Fazerul este destul de "iertator" , am avut si eu .

Inca o data recuperare rapida !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica riderului!

Ce ghinionu' dreq sa te tavalesti tocmai cand bagai motorul la hibernat!

Presimt ca la anu' o sa aiba nitel paranoia cand o sa vada femei rimelate la volan!

 

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sincer cand citesc despre astfel de evenimente, insa nu inteleg de unde si pana unde se vehiculeaza varianta unei "pitzi" (chiar identificata) care ar fi cauzat accidentul (fie si indirect), atata timp cat baiatul nu-si aminteste nimic, nu exista martori (cel putin nu oficial) iar politia nu a prezentat nici un raport in acest sens...

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Multumesc pentru sugestie.

Pentru informare, motocicleta baiatului s-a izbit de un autoturism Opel Meriva parcat regulamentar pe partea dreapta a drumului, dupa care s-a mai dus inca vreo 20-30 de metri. In urma loviturii, motocicleta a lasat o gaura de 40-50 cm lungime in pragul usii stanga-fata cu o latime de bagai lejer pumnul in prag si a indoit si usa stanga-fata in partea de jos. Motocicleta era asigurata cu un RCA la EUROINS, firma de asigurari a trimis masina intr-un service "agreat" care a creat tot soiul de complicatii si a tinut masina indisponibila trei luni de zile. A fost scoasa din service la inceputul lunii Martie si, pe langa ce a platit EUROINS pentru prag si usa, proprietarul a mai scos din buzunar inca circa 20 de milioane de lei vechi, pe langa faptul ca asigurarea si vigneta au fost, practic, platite degeaba pentru sfertul acesta de an in care masina nu a circulat.
Are cineva curaj sa comenteze si sa spuna cum si de la cine isi recupereaza proprietarul masinii banii, timpul si nervii irositi in certurile interminabile cu EUROINS si cu unitatea service unde a fost trimis de EUROINS?
Are cineva intelepciunea sa spuna cu obiectivitate cine este vinovat pentru aceasta paguba?

Astept sugestii pentru solutii de la fratii mei motociclisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sugestie.

 

Pentru informare, motocicleta baiatului s-a izbit de un autoturism Opel Meriva parcat regulamentar pe partea dreapta a drumului, dupa care s-a mai dus inca vreo 20-30 de metri. In urma loviturii, motocicleta a lasat o gaura de 40-50 cm lungime in pragul usii stanga-fata cu o latime de bagai lejer pumnul in prag si a indoit si usa stanga-fata in partea de jos. Motocicleta era asigurata cu un RCA la EUROINS, firma de asigurari a trimis masina intr-un service "agreat" care a creat tot soiul de complicatii si a tinut masina indisponibila trei luni de zile. A fost scoasa din service la inceputul lunii Martie si, pe langa ce a platit EUROINS pentru prag si usa, proprietarul a mai scos din buzunar inca circa 20 de milioane de lei vechi, pe langa faptul ca asigurarea si vigneta au fost, practic, platite degeaba pentru sfertul acesta de an in care masina nu a circulat.

Are cineva curaj sa comenteze si sa spuna cum si de la cine isi recupereaza proprietarul masinii banii, timpul si nervii irositi in certurile interminabile cu EUROINS si cu unitatea service unde a fost trimis de EUROINS?

Are cineva intelepciunea sa spuna cu obiectivitate cine este vinovat pentru aceasta paguba?

 

Astept sugestii pentru solutii de la fratii mei motociclisti!

 

Eu zic ca a fost putin "fraierit" de Euroins. Nu inteleg de ce a trebuit sa scoata bani din buzunar. Din ce an e masina? Cat a costat reparatia (total)? Cand a fost semnata cererea de despagubire? Pagubitul are la dispozitie 30 de zile sa se razgandeasca, poate sa ceara alta suma de despagubire. Daca te pot ajuta cu ceva, da un semn aici sau pe PM.

Vinovatul pt paguba respectiva (dpdv al legii) nu il stabilim noi, banuiesc ca este o anexa 2 de la politie si in plus, avand in vedere ca s-a lasat cu vatamari corporale, o hotarare judecatoreasca in urma dosarului penal deschis pt vatamare (sau autovatamare). Acuma, daca vrem sa gasim noi un vinovat, putem umple inca 20 de pagini aici, dar sincer nu-i vad rostul. S-a intamplat, asta e. Hai sa vedem cum putem face sa ajutam oamenii mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...